1000 CC İmplantlar Ne Kadar Büyüktür?

Göğüs implantı, kişilerin özgüvenlerinin artması ve hayatlarının değişmesine yardımcı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. 1000 cc implantlar ne kadar büyüktür konusu merak edilir. doğru meme boyutlarının elde edilmesi açısından doğru meme implantlarının seçilmesi oldukça önemlidir.

Plastik cerrahlar, işleri kolaylaştırmak için hangi implant hacminin hangi sütyen boyutunu elde edeceğini tahmin etmek açısından implant boyutu çizelgesi kullanılır. İmplant profili, doğal anatomi, implant şekli gibi faktörler de göğüs büyütme işlemlerinden sonra göğüs boyutlarını etkiler.

Estetik cerrahi ile küçük memeye sahip olan kadınlar memelerini silikon ile büyüterek hayallerindeki meme boyutuna kavuşabilirler. Genetik yapının farklı olması sebebiyle her kadının göğüs ölçüsü farklılık gösterir. Kadınlar kendilerini daha çekici ve kadınsı hissetmek adına büyük meme boyutuna sahip olmak isterler. Büyük göğüslere sahip olmak adına çok fazla doğal yöntem bulunmaz. Yağ enjeksiyonu ve silikon meme protezi ile istenen boyutlarda memelere sahip olmak mümkündür. Meme büyütme estetiğinde en önemli konulardan biri kişilerin vücutlarına uygun silikon boyutlarının seçilmesidir. Çoğu kadın çok büyük ya da vücut şekline uymayan boyutlarda göğüslere sahip olmak adına bu estetik operasyonları olmak ister. Ancak bu işlemler son derece yanlış olduğundan sonrasından kadınların mutsuz olmasına neden olur.

1000 CC Silikon Meme İmplantı Almak İçin Gidilecek En İyi Yabancı Ülke Neresidir?

1000 CC Silikon Meme İmplantı Almak İçin Gidilecek En İyi Yabancı Ülke Neresidir
1000 CC Silikon Meme İmplantı Almak İçin Gidilecek En İyi Yabancı Ülke Neresidir

1000 CC silikon meme implantı almak için gidilecek en iyi yabancı ülke neresidir diye soracak olursanız Türkiye bu konuda oldukça başarılıdır. Türkiye uzman estetik cerrahları ve donanımlı hastaneleri yanında ameliyatta kullanılan kaliteli silikon malzemeleri ile de dikkat çeker.

Meme büyütme ameliyatlarında doktorlar öncelikle hastaları fiziksel olarak muayene eder. Fiziki muayene esnasında vücut ölçülerine uygun şekilde yeni memelerin boyutlarına karar verilmelidir. Meme protezleri cc şeklinde ölçümlenir. Bu silikonun miktarını belirleyen bir ölçü birimidir ve açılımı cubic centimeter şeklindedir. Meme silikonları 100 cc’den başlar ve 1000 cc’ye kadar gider.

1000 CC İmplantların Ağırlığı Ne Kadardır?

1000 cc implantların ağırlığı ne kadardır konusu bu işlemi yaptıracak hastalar tarafından merak edilir. 1000 cc implant yaklaşık olarak 1000 gram civarındadır. Silikon boyutunun kaç cc olması gerektiği, işlemi yapacak olan doktorların kişilerin vücut şekline ve ölçülerine uygun olacak şekilde belirlemesi ile gerçekleşir.

Sıvı Birikmesi

Silikon implant ile meme büyütme ameliyatı günümüzde sıklıkla kullanılan ve estetik meme ameliyatları içerisinde en çok tercih edilenlerden biridir. Bu ameliyatta en sık gözlenen ve hastaların tekrardan ameliyat olmasına neden olan geç dönem komplikasyonu ise sıvı birikmesi yanı kapsül kontraktürüdür.

İnsan vücuduna yabancı bir madde yerleştirilmesi durumunda bağışıklık sistemi harekete geçer. Bağ dokusu hücrelerinin sentezlendiği bir kılıf ile yabancı maddeyi sarar. Bu durumda yabancı madde ile vücut arasına bir bariyer koyacaktır. Meme büyütme ameliyatlarında tercih edilen silikon implantların etrafında aynı şekilde myofibril lifler, bağ dokusu, kolajen liflerden meydana gelen kapsül isimli bir zarf tüm hastalarda meydana gelir.

Kapsül kontraktürünün sertleşme oranlarına bağlı olarak farklı dereceleri bulunur. Kapsül oluşumu, vücuda konulan yabancı cisimlerin etrafında meydana gelen normal bir durumdur. Eğer fazla inflamasyon adı verilen içinde sıvı birikimi, yara iyileşme reaksiyonu, bakteriyel kontaminasyon veya kirlenmeye maruz kalırsa normalde yumuşak olması gereken bu kapsüller daha da sertleşir. Daha belirgin iz dokusu şeklinde iyileşme meydana gelir.

Ameliyatın ardından silikon implant etrafında kan birikmesi halinde kan pıhtıları drenler ile alınmaz ya da vücut etrafından emilmezse bakteri çoğalması için besi yeri görevi görebilir. Bu da kapsül kontraktürü riskinin artmasına neden olur.

Şişme

Meme silikon ameliyatı sonrası şişme ve ödem durumları belirli durumlara kadar kendiliğinden geçer. Bu şişliklerin tamamen inmesi ve dağılması için masaj uygulamalarının gerçekleştirilmesi gerekir. Doktorların önerdiği şekillerde gerçekleştirilen masajlar lenf kanallarının genişlemesine ve ödemlerin hızlıca atılmasına yardımcı olur.

İlk haftadan sonra uygulanabilen masajlara başlanmaması durumunda ödemin belirli aşamasından sonra daha yavaş şekilde dağılma olacaktır.

Egzersiz Eksikliği

Silikon meme ameliyatı sonrası egzersiz eksikliği durumları söz konusudur. Spor yapmak profesyonel olarak ve hobi açısından pek çok faydaya sahiptir. Bu sebeple sağlıklı yaşam sürülmesi ve fit bir vücuda sahip olmak bakımından kişilerin yaşamlarında spora yer vermeleri önemlidir.

Silikon ameliyatı sonrası bir süre spor yaşamı aksayabilir. Kişiler işlemden 1 ay sonra eski antrenman programlarına dönebilirler. Bu bir aylık iyileşme süreçlerinde vücudu zorlamayacak hafif düzey egzersizlerin yapılması son derece önemlidir.

DD İmplant Kaç CC’dir?

DD implant kaç cc’dir konusu insanlar tarafından merak edilir. B cuptan DD cup ölçüsüne 400 ya da 450 cc implant kullanılmalıdır. C cuptan DD cup ölçüsüne 300 ya da 350 cc implant kullanılır. D cuptan DD cup ölçüsüne çıkmak içinse 300 ya da 400 cc implant kullanılmalıdır.

1000 cc İmplantlar Ne Kadar Büyük?

1000 cc implantlar ne kadar büyük diye soracak olursanız 1000 cc implantlar yaklaşık 1000 gram büyüklüktedir. Hangi cup değerine göre büyütme yapılacağının tercih edilmesi gerekir.

1000 cc’yi Kasın Altına Mı Yoksa Üstüne Mi Yerleştiriyorsunuz?

1000 cc’yi kasın altına mı yoksa üstüne mi yerleştiriyorsunuz konusu da merak edilir. Daha küçük meme yapısı olan ya da daha önce meme kanseri nedeniyle gerçekleştirilmiş maslektomi sonrasında rekonstrüktif cerrahi geçirmiş olan kadınlar gibi meme dokusu az olan kişilerde kas üstü meme protezi uygulamaları doğru olmaz.

Silikon meme protezini yeterince kaplayacak dokunun olmaması halinde kas altı silikon meme protezi kullanılır. Bunun yanında implantın kas üstüne yerleştirilmesi rutin mamogram taramalarının da daha zor olmasına neden olur. Meme implantı olan kişilerde mamogram konusunda deneyimli uzmanlara görünmeleri oldukça önemli bir konudur. Kas altı silikon meme protezleri ameliyatın ardından kapsüler kontraktür oluşumuna engel olur.

Kas Üstü Meme İmplantı

Kas üstü meme implantı meme bezi altına yani meme dokusunu pektoral kaslardan ayıran gevşek dokuya, kas ve meme dokusu arasına yerleştirilir. Bu işlem tipik olarak meme dokusunun normal düzenine yakın olduğundan estetik bakımdan hoş bir görünüm elde edilir.

Kas üstü silikon meme protezleri göğüste daha belirgin bir yuvarlaklık meydana getirir. Bu da çok daha çekici bir görünüm sunacaktır. Kas üstü silikon ameliyatı kas altı olanlara oranla cerrahi komplikasyonları çok daha azdır. Kas üstü silikon sonrası ağrı durumları da daha az olur. Dokuya müdahale olmadığı için ameliyat ve iyileşme süresi çok daha kısadır.

Doğru Büyüklükteki Meme İmplantlarını Nasıl Seçerim?

Doğru büyüklükteki meme implantlarını nasıl seçerim konusunda önemli olan cup değerine göre yapılan büyütmedir. Bir cup büyütme gerçekleştirilecekse burada silikon boyutları önemlidir. Göğüs boyutunda bir cup büyütme yapılacaksa 150-175 cc’lik bir protez kullanımı gereklidir.

 

En Büyük Meme İmplantı CC Nedir?

En Büyük Meme İmplantı CC Nedir
En Büyük Meme İmplantı CC Nedir

 

En büyük meme implantı cc nedir sorusu işlemi yaptıracakların merak ettiği bir konudur. 800-1000 cc implantlar en büyük olanlardır. Ancak uzmanlar tarafından bu kadar büyük silikonların takılması önerilmez.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir