Alanya Hollywood Smile Fiyatları ve En İyi Klinikler

Hollywood smile ile sevdiğiniz Hollywood ünlülerinin ışığına sahip olabilirsiniz. Hollywood gülüşü özellikle çevrenize yaydığınız enerjinizi artırmanızı ve ışıl ışıl parlamanızı sağlar. Hollywood gülüşü ile ağız yapısının bir bütün olarak ele alınması sağlanır. Diş yanında diş eti ve dudaklar da tedavinin önemli parçaları arasında yer alır. İstediğiniz mükemmel gülüşler için diş, diş eti ve ağız yapısı diş hekimleri tarafından incelenir. Tedavi sırasında bunların uyumlu hale getirilmesi sağlanır. Bunun için diş beyazlatma, lamine kaplama ve gerekli görülmesi halinde implant, dudak dolgusu, botoks gibi uygulamalar da gerçekleştirilir. Tedavi için hangi uygulamaların tercih edileceği uzman hekimler tarafından belirlenir. İşlem yaklaşık 1 hafta gibi bir sürede gerçekleştirilir.

Kusursuz bir gülüşe sahip olmak herkesin hayalleri arasında yer alır. Hollywood filmlerinden izlediğiniz yıldızların etkileyici gülüşlerine ve dişlerine sahip olmak günümüz teknolojisinde mümkündür. Her kişinin gülümsemesi özel bir şekilde tasarlanır. Hollywood gülüşü ile alakalı aklınıza takılan tüm soruları yazımızda bulabilirsiniz.

Hollywood Yıldızlarından Esinlenerek Yapılan Tedavi

Günlük hayatta insanların en çok ilgisini çeken bölgeler yüz, ağız ve gülüştür. Diş kusurlarının giderilmesi, estetik bakımdan göze hitap edilmesi gibi nedenlerden dolayı porselen diş kaplama yöntemini tercih eden kişi sayısı her geçen gün artar. Kişilerin daha estetik ve güzel dişlere sahip olmak için başvurduğu Hollywood gülüşleri ünlü yıldızlardan ilham alınarak uygulanır. Bu yöntemde diş estetiğini temel alan birtakım tedaviler tercih edilir. Günümüzde bu tedavileri tercih eden hasta sayısı oldukça fazladır.

Normalde insanların diş renkleri kemik renkleri ile aynıdır. Ancak günümüzde beyaz dişler bir prestij simgesi haline gelmiştir. Bu sebeple kemik renginin üstünün kaplanması ya da açtırılması moda olmuştur. Estetik ve güzel bir gülümseme için kişilerin sadece beyaz dişlerinin olması yeterli değildir. Dişlerin orantısı ve diş etlerinin sağlıklı görünümü de kusursuz gülümseme açısından son derece önemlidir. Bu durum Hollywood gülüşünün günümüzde neden bu kadar tercih edildiğini bizlere gösterir. Hollywood gülüşü tedavisi kişilerin çene, dudak, diş eti, diş ve yüzünün incelenerek en uygun gülüşün tasarlanmasına imkan tanır. Bu tasarımlar her zaman kişilere özel olarak gerçekleştirilir.

Hollywood Gülüşü Kriterleri Nasıldır?

Yüz yüze olan ilişkilerde gözler kadar kişilerin dudak, diş ve gülüşleri de dikkat çeker. Herkes için güzel bir gülümseme son derece önemli bir konudur. Kusursuz bir gülümsem yalnızca estetik bakımdan değil iletişim açısından da oldukça önemlidir. Hollywood gülüşü için kriterler şu şekilde olmalıdır;

 • Dudağın simetrik bir görünümünün olması gerekir. Dudak genişliğinin yüzün genişliğinin yaklaşık olarak yarısı kadar olması gerekir.
 • Diş etleri yaklaşık 2 mm kadar görünmelidir.
 • Gülüş esnasında alt kesici dişlerin görünmesi gerekir.
 • Kişilerin dişlerine gerçekleştirilen dolgu gibi uygulamalar gülüş sırasında görünmemelidir.
 • Üst kesici dişlerin diğer dişlere nazaran çok daha belirgin ve ön kısımda olması gerekir.
 • En önemli kriterler arasında üst ön dişlerin düzgün bir yapısının olması yer alır.
 • Kişilerin gülümsemesi ile beraber üst azı dişlerine kadar tüm dişler görünmelidir.

Hollywood Gülüşü Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Hollywood gülüşü tedavisi kişilerin dişlerinin mevcut durumlarına ve uygulanacak olan farklı işlemlerin tespit edilmesinden sonra belirlenir. Hastaların istedikleri gülüşe sahip olmaları için diş beyazlatma, porselen kaplama, diş eti estetiği, diş implantı tedavileri yapılacaksa işlem süresinde uzama olacaktır.

Lamine porselen tedavilerinde sadece kaplama işlemi için 5-10 gün arasında süre gerekir. Zirkonyum kaplama tercih edilmesi durumunda uygulama süresi 1 haftadan 2 haftaya kadar uzayabilir. Bu nedenle hastaların istedikleri dişlere sahip olmaları için ne kadar süreye ihtiyaç duyulduğu diş hekimleri tarafından tespit edilir.

 

Hollywood Smile
Hollywood Smile

 

Hollywood Gülüşü Nasıl Olmalıdır?

Mükemmel Hollywood gülüşü için birtakım kurallar vardır. Hollywood gülüşü ile mükemmel bir gülüşe sahip olmak mümkündür. Hollywood gülüşü tasarlama konusunda dikkat edilmesi gereken kurallar şu şekildedir;

 • Ön dişlerde bulunan kaplamanın ışık geçirgenliğinin olması ve doğal görünmesi gerekir.
 • Ön dişlerin arasında boşluk sorunları olmamalıdır.
 • Önde bulunan dişlerin renklerinin aynı olması önemli diğer bir konudur.

Hollywood Gülüşü Nasıl Gerçekleştirilir?

Hollywood gülüşü, estetik gülüş tasarımı konusunda uzman olan kliniklerce yapılmalıdır. Estetik gülüş tasarımlarının yapılabilmesi için ilk önce hastaların diş hekimleri tarafından muayene edilmesi gerekir. Uzman diş hekimleri ilk önce ağız ve dişler için gerekli olan işlemleri belirler. Estetik gülüş tasarımlarının en güzel hale getirilmesi açısından gerekli estetik ihtiyaçların belirlenmesi son derece önemlidir. Diş beyazlatma, eksik diş için diş implantları, diş kaplaması gibi farklı tedavilerin gerekli olup olmadığına diş hekimleri tarafından karar verilir.

Dişlerdeki simetri bozuklukları, diş çürükleri, diş hastalıkları gibi pe çok etken gülüş tasarımını etkiler. Bu nedenle Hollywood gülüşü tasarımının gerçekleştirilebilmesi için ilk önce problemlerin belirlenmesi ve tedavi programlarının oluşturulması gerekir.

Hastaların muayene edilmesi ile beraber ağız yapıları ve diş ölçülerinin dijital olarak alınması sağlanır. Alınan ölçüler bilgisayar ortamında kullanılarak ağız yapısına uygun olan en güzel gülüş estetiği elde edilmiş olur. Gülüş estetiği tasarımına uygun olarak diş etleri ve dişlerdeki problemler için bir tedavi programı hazırlanır.

Hollywood Gülüşü Aşamaları

Hollywood gülüşü aşamaları tüm hastalar için aynı değildir. Pek çok farklı aşama bulunur. Hollywood gülüşü aşamaları hastalara özel bir şekilde belirlenir. Diş hekimlerinin gerçekleştirdiği muayene sonrasında hastalar için gerekli olan tedavilerin belirlenmesi aşamasına geçilir. Bu tedaviler arasında diş kaplaması, diş implantları, diş beyazlatma gibi çeşitli uygulamalar bulunur.

Diş İmplantı

Diş implantları Hollywood gülüşü yaptırmak isteyen hastalar için uygulanan bir tedavi değildir. Bu uygulama eksik dişi bulunan hastalar için tercih edilir. Diş kaybı sorunlarının giderilmesi mükemmel bir gülüş tasarımı oluşturulması açısından son derece önemlidir. Bu nedenle gülüş tasarımının tam bir şekilde gerçekleştirilmesi için eksik dişler için diş implantı uygulamaları gerekir.

Diş Çürüğü ve Diş Eti Tedavileri

Hollywood gülüşüne sahip olmak isteyen kişilerin ilk önce çürük olan dişlerinin tedavi edilmesi gerekir. Çürük dişler mükemmel bir gülüşe sahip olmak açısından düzeltilmelidir. Diş çürüğü tedavisi estetik gülüş tasarımı aşamalarından biridir. Bu tedavilerin yanında diş eti tedavilerinin de gerçekleştirilmesi gerekir.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma uygulaması Hollywood gülüşü estetiğinin bir parçasıdır. Hollywood gülüşü için hastaların beyaz dişlere sahip olması son derece önemlidir. Gülüş estetiği tasarımları için diş beyazlatma uygulamalarına ihtiyaç duyan hastalara bu tedavi uygulanır. Kişilerin diş yapısı porselen kaplamaya gerek duymuyorsa ve sadece diş renginin beyazlatılması ile Hollywood gülüşü elde edilebiliyorsa bu işlem gerçekleştirilir.

Porselen Kaplama

Porselen kaplama, estetik gülüş tasarımı aşamalarından biridir. Porselen lamine uygulamaları ile oldukça güzel görünümlere sahip olan dişlerin elde edilmesi mümkündür. Pürüzsüz, beyaz ve parlak görünümlü dişlere sahip olmak için porselen veneer olarak da isimlendirilen porselen kaplamalar tercih edilir. Hollywood gülüşü için gerekli olması halinde hastalara porselen kaplama uygulamaları yapılır.

Dişlerinde simetri sorunu olan hastalar için porselen kaplama tedavileri sıklıkla tercih edilir. Kırık dişler, çarpık dişler, ayrık dişler ve çatlak dişler gibi rahatsızlıkları bulunan hastalarda porselen kaplama tercih edilir. Herhangi bir acı veya ağrı durumu söz konusu olmaz. Porselen kaplamaların renk değişimine uğraması gibi bir durum da söz konusu değildir.

 

 

Hollywood Gülüşü Kalıcı Mı?

Hollywood gülüşü ömrü gerçekleştirilen tedavilere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu konuda en doğru bilgiyi diş hekimleri ile görüşerek almak mümkündür. Gülüş estetiği olan hastalar diş hekimlerinin tavsiyelerine uygun olarak ağız ve diş sağlığını korudukları sürece gülüş tasarımlarının uzun süreler korunması mümkün olur. Bunun yanında hastaların düzenli olarak diş hekimi kontrollerini de aksatmaması gerekir. Ağız ve diş sağlığına dikkat eden hastalar uzun süre boyunca gülüş estetiği ile elde ettikleri mükemmel gülüşlerini koruyabilirler.

Hollywood Gülüşü fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hollywood Smile tedavisi olarak bilinen bu yöntemin fiyatının belirlenmesi konusunda öncelikle kişilerin kapsamlı bir şekilde muayene edilmesi gerekir. Beklentiler ve ihtiyaçlar kişilere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle fiyat konusunda net bir rakam çıkarılması da doğru olmayacaktır. Genel olarak tedavi fiyatını etkileyen parametreler;

 • Teknik donanım ile diş hekimlerinin deneyimi
 • Hastaların mevcut ağız ve diş yapıları
 • Tedavi esnasında kullanılan malzemeler
 • Uygulanacak tedavi çeşitleri
 • Kişilerin ek talepleri

Hollywood Gülüşü Amaçları Nelerdir?

Hollywood gülüşü amaçları şu şekildedir;

 • Hastaların yüzü için ideal bir gülüş oluşturmak
 • Estetik bakımdan son derece güzel bir görünüm elde etmek
 • Hollywood gülüşü ile kişilerin kendileri gerçek bir yıldız gibi hissetmesi
 • Simetrik bir gülüş elde edilmesi
 • Kötü görünen diş yapısından ötürü meydana gelen özgüvensizliğin ortadan kaldırılması

Gülüş Estetiği Kimlere Uygulanır?

Hollywood gülüşü uygulaması öncesi;

 • Profil fotoğrafı çekimi
 • Gülüş fotoğrafı çekimi
 • Röntgenle desteklenen detaylı bir ağız içi muayenesi
 • Dijital ölçüler üzerinde hassasiyet ile gerçekleştirilen analizler ile beraber kişilerin bu tedaviler için uygun olup olmadığının belirlenmesi sağlanır.

Hollywood gülüşü kadın, erkek her bireye rahatlıkla uygulanabilir. Bu tedavi için hastaların uygun aday olup olmadığının öğrenilmesi için öncelikle diş hekimleri tarafından muayene edilmeleri gerekir. Diş hekimleri tedavinin hastalar için uygun olup olmadığı konusunda ve nasıl bir süreç izleneceği ile alakalı olarak hastaları bilgilendirir.

Hollywood Gülüşü Faydaları Nelerdir?

Hollywood gülüşü faydaları nedeniyle uygulama son dönemlerde sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Hollywood gülüşü ile beklentilerin tam olarak karşılanması için hasta ve diş hekimi arasındaki iletişimin iyi olması önemlidir. Diş hekimlerinin, hastaların beklentilerini doğru bir şekilde anlaması ve tedavi sonucu ile hastaların beklentilerinin analiz edilmesi gerekir.

Hollywood gülüşü uygulamalarının uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Tasarımlar önceden planlanmalı, hastaların onayı alınmalı ve devamlı bir şekilde prova edilmelidir. Bu şekilde mükemmel sonuçların elde edilmesi mümkün olur. Doğru ve kusursuz Hollywood gülüşü uygulamasının sağlamış olduğu faydalar;

 • Ağız ve diş sorunları sebebiyle oluşabilecek özgüven sorunları giderilir.
 • Kusursuz bir gülüş mükemmel bir görünümün elde edilmesini sağlar.
 • Kişilerin yüzü için ideal gülüşün belirlenmesi enerjik bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.
 • Hastaların beklentileri dikkate alınarak gerçekleştirilen bir uygulama olduğundan işlemden %100 memnuniyet sağlanır.
 • Hastaların yüzleri için ideal bir gülüş belirlenmesi enerjik bir görünüm elde edilmesini sağlar.
 • Hollywood gülüşü tasarımı sayesinde simetrik ve estetik dişlere ulaşmak mümkün olur.
 • Diş ve diş etinin sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanır.

Gülüş Tasarımında Hangi Gülümseme Çeşitleri Tercih Edilir?

Gülüş tasarımı için tercih edilebilecek gülümseme çeşitleri bulunur. Hollywood gülüşü son zamanlarda sağlamış olduğu kusursuz görünüm ile sıklıkla tercih edilen gülümseme çeşitleri arasında yer alır. Sportif gülüş tasarımı kişilerin son derece sıcak ve samimi bir gülüşe sahip olmasını sağlar. Tasarımın genel standartları orta kesici dişlerin yanlarda bulunan dişlerden daha uzun bir yapıda olmasıdır.

Entelektüel gülüş tasarımı sayesinde kişiler olgun ve bilgili bir gülüşe sahip olurlar. Bu tasarımın genel standartları yüzün alt bölümünün vurgulanmasıdır. Bunun yanında dişlerin düz bir çizgi üzerinde sıralanması da mümkün olur.

Çekici gülüş tasarımlarında kişilerin çekici gülümsemeye sahip olması açısından uygulamalar gerçekleştirilir. Tasarımın genel standartları orta kesici dişlerin yan kısımda bulunan dişlerden daha az uzun yapıda olmasıdır.

Hollywood Smile Uygulaması

Hollywood smile uygulaması için fotoğraflama son derece önemli bir işlemdir. Dental fotoğraf çekimlerinde dişler ve çevrede bulunan dokuların fotoğraflama işlemleri gerçekleştirilir. Dental laboratuvara aktarılacak bilgiler için çekilen fotoğrafların yanında ölçü alma ve 3 boyutlu gülüş tasarımları da oldukça önemli bir konudur. Videolar çekilerek hastaların konuşurken ve gülerken dinamik yüz estetiklerine bakılıp optimal yüz güzelliği açısından dişlerle ilgili neler yapılabileceği tespit edilir.

Dijital gülüş tasarımı için gerçekleştirilen ilk seansta stüdyo ekipmanları ile fotoğraf ve video çekim işlemleri gerçekleştirilir. Bunun yanında yine aynı seansta üzerinde tasarım yapılması için alt ve üst çeneden ölçü alma işlemleri gerçekleştirilir.

 

Hollywood Smile Tedavisinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir

 

Pembe Estetik Nedir?

Pembe estetik, dişleri saran diş etlerinde gerçekleştirilen estetik işlemlerine verilen isimdir. Diş eti seviyelerinin simetrik olması, diş etlerinin açık renkte ve kanamasız olması gibi kriterler pembe estetik için önemlidir. Yüz bölgesindeki kasların tamamen kasılması durumunda gülme hattı olarak isimlendirilen gülme sırasında üst dudağın üst diş arkı seviyeleri kontrol edilir. Gülme hattında dişlerin ve diş etlerinin ne kadar göründüğü ile alakalı olarak değerlendirmeler yapılır.

Gülme hattı, hastaların gülmesi esnasında çıkan kasların tamamen kasılması ile derin bir gülüş halini aldığında görünen ağız içi penceresidir. Gülme hattında üst dişlerin, üst diş etlerinin ve dudağın alt kenarının belirli oranlarda olması gerekir. Derin gülme hattı olan hastalarda üst diş etleri olması gerekenden çok daha fazla görünecektir. Bu durum gummy smile olarak adlandırılır. Kişilerde Gummy smile olması güzel bir gülüşü engeller. Bu durumun bulunduğu hastalarda alternatif birtakım tedavi önerileri bulunur.

Gummy smile olan hastalarda üst diş etleri olması gerekenden daha fazla görünecektir. Bu gibi durumlarda diş eti seviyelerinin indirilmesi gerekir. Tedavi planları gerçekleştirilirken üst dudak kalınlığı, üst dişlerin kron boylarının değerlendirmeleri yapılır. Bu açıdan çeşitli pek çok tedavi planı bulunur. Gingivektomi olarak adlandırılan diş etlerinin kesilmesi ile alakalı ilkem ile diş eti seviyelerinin yukarı alınması sağlanır. Botoks uygulamaları da gummy smile için tercih edilen yöntemlerden biridir. Üst dudak kasına botoks işlemi gerçekleştirilerek çok fazla yukarı kalkmasına engel olunup gülümseme sırasında aşırı görünen diş etleri engellenebilir.

Hollywood smile uygulamalarında yüz oranı ve ağız içi detaylarının oranlarının değerlendirilmesi konusunda profesyonel fotoğraflama oldukça önemli bir konudur. Dental fotoğrafçılık ile dişlerin boyutu, konumu ve rengi konusunda değerlendirmeler yapılması için makro çekimler gerekir.

Alanya Hollywood Smile Fiyatları

Alanya, diş tedavileri konusunda uzman diş hekimleri ile ilgi görür. Bunun ynında buradaki diş klinikleri de son derece gelişmiş ve donanımlıdır. Dental turizm kapsamında Alanya tercih edildiğinde hem mükemmel bir tatil yapmak hem de diş tedavisi olmak mümkündür. Alanya Hollywood smile fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

One thought on “Alanya Hollywood Smile Fiyatları ve En İyi Klinikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir