All-on-4 Dental İmplantların Türkiye Maliyeti

Birden fazla implant uygulamasını yaptırmak her ne kadar zor bir süreç olsa da All-on-4 dental implant tedavisi son derece konforlu bir alternatif imkânı sunar. Tam set, alt, üst ya da tam ağızlı diş implantları; bir kaza, hastalık ya da yaşlılık sebebi ile dişlerinizi kaybettiyseniz mükemmel bir seçim olacaktır. Tedavi ardından kişinin dişlerindeki her türlü estetik problemleri giderilirken aynı zamanda oldukça orijinal duran sağlıklı bir halde olur. All-on-4 dental implant tedavisi faydalı bir işlemdir ve uzun vadeli bir çözüm sunar. Uygun fiyatlı tedaviler almak için, alternatif olarak yurtdışına seyahat etmek gerekir. Türkiye’de yer alan diş klinikleri, oldukça başarılı All-on-4 dental implant tedavisini daha uygun fiyatlarla kişilere sunmaktadır.

All-on-4 Dental İmplantlar Nedir?

All-on-4 dental implant, yalnızca dört implant ile üst ya da alt olmak üzere bir dizi diş oluşturmayı amaçlar. Normalde her ne kadar bir diş başına bir implant gerekli olsa da All-on-4 dental implant tedavilerinde yerleştirilen dört implant, 10 ya da 12 yapay kronu desteklemek amacı ile kullanılır. Bu sayede, gereksinim duyulan işlem sayısı azalmış olur. Kısacası, tedavinin toplam fiyatı daha düşük olur ve kişi yalnızca dört diş implantı aldığından dolayı daha hızlı ve iyi bir şekilde iyileşir.

All-on-4 Dental İmplant Cerrahisi

Diş implantı, titanyumdan elde edilen metal bir vida olarak bilinir. Dental implant tedavilerinde eksik dişlerin yer aldığı diş etleri kesilir ve ardından altındaki çene kemiğinde boşluk oluşturulur. Sonrasında ise titanyum vidalar çene kemiğine yerleştirilir. Buradaki metal vidalar yapay diş kökleri gibi davranır. All-on-4 dental implant ameliyatında dört implant gerekli olmaktadır. Bu implantlardan ikisi çenenin arkasına, diğer ikisi ise ön kısma yerleştirilir. Bu dört implant, bir dizi yeni diş için temel oluşturmak üzere bir açı ile yerleştirilir. Sonuç ise tam anlamıyla konforlu ve de işlevsel olan dayanıklı ve doğal görünümlü dişler olur.

All-on-4 Dental İmplantların Aşamaları

 • Öncelikle, kişinin klinikte en iyi ve yeni teşhis tekniklerini kullanarak bir tıbbi kontrolden geçmesi gerekir. Kişinin All-on-4 implant işlemi için uygun olup olmadığına karar verilir.
 • Ardından bilgisayarlı tomografi, kişinin diş yapısını ölçmek için kullanılır. 3D modelleme, protez ve implantların en iyi şeklini, yerleşimini ve de boyutunu hesaplamak için kullanılır. Alanında uzman cerrahlar tarafından gerekli hazırlıklar gerçekleştirilir.
 • Ameliyatın olacağı gün kişiye ameliyat öncesi lokal anestezi uygulanır.
 • İmplantları yerine sabitleyebilmek adına, yerleştirmeye hastanın çenesine yerleştirilmeye özen gösterilerek dört metal vida yerleştirilir. Bu operasyon yaklaşık olarak 1 ile 2 saat aralığında değişiklik gösterebilmektedir. Abutmentler, köklerin üzerine yerleştirilir. Kişiye bir sonraki randevuya kadar kullanması için geçici bir protez verilir.
 • Böylelikle işlem bitmiş olur ve işlemden üç ay sonra hasta için bir randevu ayarlanır.
 • Hastanın geçici protezi, çene kemiğinin ve diş etlerinin iyileşmesi için gerekli olan üç ay sonra çıkarılır.
 • Kalıcı protezlerin üretiminin gerçekleşebilmesi için yeni ölçümler alınır.
 • Son klinik ziyaretinde ise kişiye, alınan ölçülere göre protezler takılır ve süreç böylelikle bitmiş olur.
 • Tedaviler arasındaki iyileşme zamanında çene kemiği, implantların etrafında büyür ve bu durum da implantları daha dayanıklı ve de güçlü bir hale getirir. Bu işleme osseointegrasyon adı verilir.
 • Lokal anestezi son derece ağrısız bir işlemdir ve bu sayede kişiler tedaviden sonra rahat ve kolay bir şekilde konuşmaya ve yemek yemeye devam edebilirler.

 

 

All-on-4 Dental İmplantların Avantajları

 • All-on-4 dental implant tedavileri ile hastaya tek bir operasyonla bütün bir set sağlamak mümkündür.
 • Kemik grefti ya da sinüs elevasyonu gibi operasyonlar gerekli olmadığından dolayı tedavi diğer bazı dental implant yöntemlerine göre daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.
 • Daha fazla cerrahi operasyon gerektirmediğinden dolayı oldukça uygun maliyetlidir.
 • Kişiler bu tedavi ile son derece doğal ve estetik bir görünüme kavuşur.
 • Hem temizliği hem de bakımı son derece basittir ve herhangi bir özel bakıma gerek kalmaz.
 • Sık sık mide bulantısı yaşayan kişiler için uygundur.
 • Diş kliniğine yalnızca iki ziyaret yeterli olduğundan dolayı, tedavi yurtdışında yaşayan kişiler için uygundur.

All-on-4 Dental İmplantların Riskleri

Diş tedavileri oldukça karmaşık olabilir ve bu nedenden dolayı da uzmanlık gerektirir. All-on-4 diş tedavileri esnasında büyük hassasiyet ve özen gösterilir. Kötü bir tedavi uygulanırsa, bazı komplikasyonlarla karşılaşmanız ne yazık ki olması muhtemel bir durumdur ve problemleri tedavi etmek için ek bir operasyon gerekebilir. Aşağıda kişilerin yaşayabileceği problemlerden bazıları yazılmıştır;

 • Soğuk ve sıcağa karşı duyarlılık
 • Protezlerde renk değişimi
 • Dişlerin rahatsız hissetmesi
 • Diş eti kanaması
 • Diş ağrısı

Türkiye’de All-on-4 Dental İmplantların Fiyatı

All-on-4 dental implantlar, dişlerin estetik ve işlevselliğini geri kazanmada son derece etkilidir. Fakat, pahalı da olabilirler. Örneğin, ABD’de yer alan All-on-4 tedavi işlem maliyetleri yaklaşık olarak 20.000 ile 50.000 $ arasında değişiklik gösterebilir. Avrupa’daki tedavi maliyetleri her ne kadar daha düşük olarak bilinse de pahalı olabilir. Bu sebeple dünyanın her yerinden pek çok insan, All-on-4 diş implantları için yurtdışına seyahat etmektedir. Çok uygun maliyetli olarak bilinen destinasyonlardan bir tanesi de Türkiye’dir. Türkiye, muazzam müşteri memnuniyeti ile yüksek kaliteli All-on-4 tedavi imkânı sunmayı amaçlamaktadır. Türkiye’de diş tedavisi fiyatları diğer ülkelere oranla %50 ve %70 oran kadar daha ucuz olabilmektedir. Günümüzde Türkiye’de yaşam maliyeti çok düşüktür ve döviz kurları oldukça elverişlidir. Bu sebeplerden dolayı yurtdışında yaşayan kişilerin uygun maliyetler ile diş tedavileri almaları mümkündür. Türkiye’de All-on-4 Dental İmplant hizmeti almak için bizimle görüşerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

 

One thought on “All-on-4 Dental İmplantların Türkiye Maliyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir