All On 4 Fiyatları İstanbul Mu Antalya Mı?

All on 4 tekniği 2003 yılından bu yana kullanılan ve aşırı düzeyde kemik kaybı ola hastalarda protezlerin sabitlenmesi prosedürlerine dayanan uygulamalardır. Kemik kaybı sebebiyle protez kullanılamayan hastalarda başarılı sonuçların elde edilmesini sağlayan bu tedavi kapsamında 4 ile 6 implant le protezlerin sabitlenmesi işlemi gerçekleştirilir.

Bu yöntem sayesinde hastaların protez dişlerini sorunsuz bir şekilde kullanması mümkün olur. Isırma, çiğneme, konuşma gibi fonksiyonlarda herhangi bir sıkıntıya sebebiyet vermemesi bu tedavinin gün geçtikçe daha çok kişi tarafından tercih edilmesine sebep olmaktadır. Bu tedavilerden kimlerin faydalanabileceği, tedavi avantajları gibi konulara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

All on 4 Tekniği Nasıl Uygulanır?

Hastalara all on four tekniği ile tedavi gerçekleştirilmeden önce diş hekimleri tarafından klinik muayenelerin yapılması gerekir. Bazı hastalarda diş çekimi işlemlerinin uygulanması da gerekli olabilir. Diş çekimi işlemlerinden sonra implantların yerleştirilmesi aşamasına geçilmesi önemlidir. Tedavilere başlanmadan önce hastalardan ölçü alınarak ölçülere uygun olacak şekilde protezlerin hazırlanması sağlanır.

Diş implantları uygulamasından sonra geçici protezlerin yerleştirilmesi işlemleri gerçekleştirilir. Bu şekilde hastalar aynı gün içerisinde protez dişlerini kullanmaya başlarlar. Bir süre sonra ise kalıcı olan daimi olarak kullanılacak protezlerin yerleştirilmesi işlemleri gerçekleştirilir. Bu tedavi için kullanılan implantlar klasik implant tedavilerinde kullanılan ve titanyum malzemelerden üretilen aparatlardır.

Tamamen dişsiz olan çenelerde diş kayıplarının giderilmesi için 8 veya 10 adet implant kullanımına ihtiyaç duyulur. All on four olarak isimlendirilen tedavilerde genellikle 4 tane implant kullanımı yeterli olacaktır. Ender durumlarda 6 tane implant kullanımına da ihtiyaç duyulabilir. Bir günde diş implantı uygulamaları sayesinde hastalar dişlerine kavuşabilirler.

Çoğunlukla ön kısımda kemiğin ideal kalınlıklarda olduğu bölgelere 2 tane, çene kemiğinin arka kısımlarına da 2 tane implant yerleştirilerek işlem gerçekleştirilir. Ön kısımda bulunan implantlar diş bir açı ile yerleştirilirken arka kısımda bulunan implantların 15-45 derecelik açılar ile yerleştirilmesi gerekir. Burada amaç sağlamlık açısından maksimum verimin elde edilmesidir. Diş implantı fiyatı farklı konulara bağlı olarak değişiklik gösterir.

All on 4 tekniği ile yapılan implantlar hastalar bakımından oldukça konforlu bir süreç ile tamamlanır. İmplantların yerleştirilmesi gibi işlemler anestezi altında yapılır. Bu sebeple hastaların acı hissetmesi, kramp ya da ağrı gibi durumların olmasının da önüne geçilmiş olur. Bazal diş implantı avantajları nedeniyle günümüzde sıklıkla tercih edilir.

All on 4 İmplant Kimler İçin Uygundur?

All on 4 tedavisi kimler için uygundur konusu sıklıkla merak edilir. Tüm dişlerini kaybeden hastaların bu tedaviden faydalanabilmesi mümkündür. Bunun yanında dişlerinin büyük kısmını kaybetmiş olan ve kalan dişleri de çekilmesi gereken kişilerde protez diş uygulaması için bu teknik tercih edilebilir.

Tedaviden önce hastaların kalan dişlerinin çekilmesi son derece önemli bir konudur. Özellikle alt ve üst çenenin arka bölümlerinde kemik kaybının yüksek olduğu hastalarda bu tedaviler önerilir. Bu tedavi yöntemi sayesinde hastalar aynı gün içerisinde protez dişlerini kullanmaya başlayabilirler. Böylece konuşma ve beslenme ile ilgili problemlerinin yaşanmasının da önüne geçilmiş olur. Kemik kaybı olan hastalar için de bu yöntem rahatlıkla tercih edilebilir. Türkiye’de diş implantları başarılı diş hekimleri tarafından gerçekleştirilir.

Tedaviden önce gerçekleştirilen muayenelerde diş eti rahatsızlıkları gibi sorunların tespit edilmesi ve bu problemlerin ortadan kaldırılması önemli bir konudur. Diş hekimlerine danışılarak tedavinin uygun olup olmadığı ile alakalı bilgi alınabilir.

All on 4 Tekniğinden Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

All on four tedavi tekniği kapsamında hastaların birtakım ilaçlar kullanması gerekli olabilir. Diş hekimlerinde reçete edilen ilaçların düzeli bir şekilde kullanımı son derece önemlidir. Bunun yanında kalıcı protezler takılmadan önce geçici protezlerin uygulanması gerekir. Diş implantı genel fiyatı işlemlere bağlı olarak farklılık gösterir.

Hastaların bu süreçte sert yiyeceklerin tüketimlerinden kaçınması önemli bir konudur. Ağız temizliği ve hijyeni ile alakalı konularda dikkatli olmak gerekir. İmplant uygulamalarının yapılmasından sonra kemiklerin kaynaşma süreleri boyunca bu konular dikkat edilmesi önemlidir. Sürekli protezlerin uygulanmasından sonra hastalar normal beslenme düzenlerine geçebilirler.

All on 4 Tekniği İmplant Avantajları Nelerdir?

All on four tekniği uygulanarak gerçekleştirilen tedavilerin pek çok farklı avantajı bulunur. Bunlar;

 • Estetik bakımdan hastaların özgüveninin geri kazanılmasını sağlar.
 • Protezlerin konuşma veya beslenme esnasında çıkması yönünde endişelerin ortadan kalkmasına yardımcı olur.
 • Bu tedavilerde kullanılacak olan implantların sayıları son derece azdır. Bu sebeple hastalar açısından maliyetler de oldukça düşüktür.
 • All on four tekniği başarı oranları son derece yüksektir.
 • Hareketli protez kullanımı ile alakalı sorun yaşayan hastalar için son derece ideal bir seçenektir.
 • Bu tedavi yöntemi ile kemik kaybı sorunları da önlenir.
 • İmplantların yapıldığı gün geçici protez uygulandığı için hastalar beslenme ve konuşma fonksiyonları ile alakalı sıkıntı yaşamazlar.
 • Tedavi süreçleri son derece kısa olması ile bilinir.
 • Konforlu bir iyileşme süreci yaşandığından hastaları zorlayacak bir teknik değildir.

İleri İmplant Tedavileri Nasıl Gerçekleştirilir?

İmplant tedavilerinin yapılması için kemik hacminin belirli bir oranda olması gerekir. Hastaların kemik düzeyleri yeterli seviyelerde değilse implantların uygulanacağı bölgelerde kemik oluşturma uygulamaları yapılmalıdır. All on four tekniğinde işleme başlamadan önce kemik oluşturma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerebilir. Genel olarak bir günde diş implantı uygulamaları bu şekilde gerçekleştirilir.

Bu işlemlerde kemik tozlarının kullanımı veya hastaların kendi kemiklerinden alınan kemiklerle uygulamalar gerçekleştirilir. Kemiklerin oluşması açısından 4 ile 6 ay arasında değişiklik gösteren sürelerde beklemek gerekir. Bu süreler her hastada değişiklik gösterir. Çok daha kısa ya da uzun olması durumları söz konusu olabilir. Ardından implant tedavisi aşamalarına geçilmesi mümkündür.

All On Four İmplant Fiyatları

Bir gün fiyatına diş implantı hastalar tarafından merak edilen bir konudur. Fakat bu tedavilerde net bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Tedavilerden önce hastalara diş çekimi ile alakalı uygulamalar yapılabilir. Bunun yanında yeterli kemik oluşumunun olmaması halinde kemik oluşturma işlemlerine ihtiyaç duyulabilir.

Yapılacak tüm işlemler toplam fiyatlar üzerinde etkili olan faktörlerdir. Diş hekimlerinin deneyimleri veya tedavi kapsamında kullanılacak malzeme gibi unsurlar dikkate alındığında fiyatlar birbirinden farklılık gösterecektir. Bu tedavilerde daha az sayıda implant kullanıldığı için tedavi daha makul fiyatlarda olacaktır. Hastaların randevu alması ve muayene olması ile net bir fiyat bilgisi iletilebilir.

All On Four Bakımı Nasıl Yapılır?

Diş implantı öncesi ve sonrası dönemlerde hastaların bakım konusunda dikkatli olması önemlidir. All on four tekniği ile yapılan tedavilerde protez dişlerin bakımlarının ihmal edilmemesi gerekir. Ağız ve diş temizliğine dikkat edilmesi ve üzerinde durulması son derece önemlidir. Protez bakımı ve temizliği için özel olarak geliştirilen malzemeler kullanılmalıdır. Bu malzemeler sayesinde protez dişlerin bakımları çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Sert cisimlerin dişle kırılmaya çalışılması veya çiğnenmeye çalışılması sakıncalı durumlar arasında yer alır. Protez dişler sağlam malzemeler kullanılarak üretilseler de gerçek dişlerde olduğu gibi kırılma ya da çatlama gibi istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Diş hekimleri hastalara tedaviden sonra nasıl bakım yapmaları gerektiği ile alakalı detaylı bilgiler verecektir.

All on Four Dental İmplant Prosedürü

All on four yöntemi sadece dört diş implantı ile üst ve alt çenede bulunan sabit protezlerin desteklenmesine izin veren bir diş tedavi prosedürüdür. Bilgisayarlı diş implantı fiyatı uygulamalara bağlı olarak belirlenir. Ciddi çürük, hasar ya da iki çenede de diş bulunmaması sebebiyle tüm dişlerin çıkarılması gereken hastalar için protez diş ve cerrahi diş tedavileri tercih edilir.

Uygulamada ön tarafta iki düz implant ve arka kısımda 45 derece açılı iki implant ile işlem gerçekleştirilir. Bu sayede şiddetli diş ve kemik kaybı olsa dahi tam diş fonksiyonlarının geri kazandırılması mümkün olur. All on four yöntemi cerrahi açıdan en az invaziv yöntemdir. Fakat son derece etkili bir uygulama olması ile dikkat çeker.

Hastaların all on four tedavi seçeneğini tercih etmesi ile dişlerin işlevselliği ve estetik bakımdan hoş bir gülümsemeyi tekrardan kazandırması sağlanır. All on four yöntemi greftsiz bir diş prosedürüdür. Bu yöntem ilk defa 1998 yılında Dr. Paulo Malo tarafından kullanılmıştır. O günden bu güne bu yöntem dünya üzerinde pek çok hasta için tam çene işlevselliğinin geri kazandırılması açısından başarılı olmuştur.

All on Four Yönteminden Kimler Faydalanır?

Dişlerde ciddi çürüme, fiziksel hasar ya da diş eti hastalığının sebebiyet verdiği diş hasarları All on four yöntemi kullanılarak tedavi edilebilir. Dişlerinde kemik kayı bulunan yaşlı yetişkinlerde bu yöntem son derece yaygındır. All on four, hastalık ya da yaş nedeniyle meydana gelen kemik kaybı sorunlarının tedavi edilmesi için tercih edilen seçeneklerden biridir.

İmplantlar uzun süreli etkiler için kemik yoğunluğunun en fazla olduğu bölgelere yerleştirilir. Bu dört implant sonrasında çene için toplam 14 dişe kadar olan takma dişleri destekleme özelliğine sahiptir. Ağrısız diş implantı uygulamaları olduğundan son derece avantajlıdır.

All on 4 Tedavi Faydaları Nelerdir?

All on four implant tedavisi başka bir işlemle elde edilemeyen benzersiz özelliklere sahip olması nedeniyle tercih edilir. Tedaviyi meydana getiren dört temel özellik şu şekildedir;

 • Yaş ve hastalığa bağlı olan kemik kayıplarını önlemeye ve durdurmaya yardımcı olur.
 • Tüm çene restorasyonunu destekleme özelliği vardır.
 • Sabit protezler kullanılır.
 • Kemik greftleme ihtiyaçlarını azaltan greftsiz bir prosedür olma özelliği bulunur.

 

All On 4
All On 4

 

Neden All on four Yöntemi Tercih Edilmelidir?

All on four yöntemi asıl faydalarının anlaşılması için diş implantlarının ne olduğunun anlaşılması gereklidir. Diş implantları diş köklerinin yapay versiyonları olarak karşımıza çıkar. Tipik olarak titanyum malzemelerden üretilen diş implantları diş hekimlerinin çene kemiklerine yerleştirdiği bir vida görünümüne sahiptir. Alt çene diş implantı uygulamaları için de uygundur.

İmplantın kemikte tutunmasından sonra diş hekimleri implantları dışarıdan görülebilen bir porselen kaplama ile sabitlemek için minyatür bir araç kullanacaktır. Bu işlemden sonra artık ağızda kalıcı olarak sabitlenmiş olan bir protez diş bulunur. Diş implantları doğal görünümleri ile dikkat çekerler.

All on 4 sistemi tipik implantlardan çok daha farklıdır. Bu yöntemde tek bir dişin değiştirilmesi için tek bir implantın kullanımı yerine dört titanyum implantın tüm dişlerin yerine geçebileceği geçici bir protez için sağlam bir temel olarak tercih edilir. Hastaların yaşlarına bakılmaksızın mükemmel bir ağız sağlığının oluşturulmasına yardımcı olur. Çene kemiği kayıpları yüz yapılarında da değişiklik olmasına sebebiyet verir. All on four yöntemi doğal yüz yapısının korunması açısından da tercih edilen bir yöntemdir.

Protezler diş implantları gibi kemik kaybını önleme özelliğine sahip değildir. Bunun yanında protezler çok fazla günlük bakıma ihtiyaç duyar. Bazı zamanlar kullanımı rahatsızlık verici olabilir. İmplantlar ise kalıcı yapıları ile dikkat çekerler. All on four geleneksel protezler ile kıyaslandığında rahatlık ve konfor sağlama özelliği ile dikkat çeker. Diş implantı iyileşme süresi hastalara bağlı olarak değişiklik gösterir.

All on Four tedavi Konsepti Nasıl Uygulanır?

Prosedüre öncelikle hastaların All on four için uygun olup olmadıklarını anlamak açısından bir başlangıç muayenesi ile başlanır. Hastalar tedavi için uygunlarsa diş hekimleri kişileri işleme hazırlamak için ayrıntılı bir değerlendirme yapar. Bu aşamada hastalardan implantların yerleştirilmesi için tomografi alınabilir. Bunun yanında üst ve alt çenenin ya da hangisi için tedaviye ihtiyaç duyuluyorsa cerrahi simülasyon ile planlama yapılır. Diş implantı sonrası ağrı durumları basit ağrı kesiciler yardımıyla rahatlıkla giderilebilir.

Protez kaplamaların ağza tam olarak oturması açısından özel tasarım uygulanması gerekir. Tedaviden önce hazırlık yapılmasından sonra hastalar ameliyat olmaya hazır hale gelirler. Uygulamalar için sakinleştirici kullanımına gerek duyulmaz. Fakat gerekli olması halinde kullanılmasında herhangi bir sıkıntı yoktur. İmplantlar yerleştirilmeden önce çenede implant yerleştirilecek olan yerlerin uyuşturulması gerekir. Hastalar hazır olduklarında ameliyata başlanır.

Diş hekimleri hasar gören ya da gevşek olan dişlerin çekimini yapar. Sonrasında dört adet implantın yerleştirilmesi sağlanır. Efekte dokular varsa diş hekimleri işlem esnasında bu dokuları temizleyecektir. İmplantların yerleştirilmesinden önce diş etlerinin temizlenmesi de sağlanır. İmplantlar yerleştirilip diş etlerinin dikilmesi ile cerrahi işlemler son bulur. Sonrasında hastalar için protez aşamasına geçilir.

Diş hekimleri hastaların hemen kullanabilecekleri geçici fakat sabit protezleri hazırlar. Protezler geçici olsalar da iyileşme süreleri boyunca çiğneme ve gülüşlerin işlevinin eski haline gelmesi sağlanır. Diş hekimleri uygulamadan sonra hastaların ağız hijyeni ile alakalı konularda detaylı bilgi verir. Şeker hastaları için diş implantları uygulanmadan önce doktorlarına danışmak gerekir.

Gerekli olması halinde diş hekimleri iyileşme sürelerini kolaylaştırmak açısından iltihap önleyici ya da antibiyotik tedavisine başlayabilir. Yüzeysel cerrahi yaralar bir ya da iki hafta gibi bir sürede iyileşecektir. Fakat dental implantların ene kemiği ile tam birleşmesi açısından yaklaşık üç ay kadar beklemek gerekir. En az üç aylık iyileşme sürelerinden sonra kalıcı protezler hazır olur. Hastaların ikinci ziyaretlerinde diş implantlarının durumu kontrol edilerek kalıcı protezlerin yerleştirilmesi sağlanır. Tedavinin tamamlanmasından sonra hastalar çiğneme işlevlerini yeniden kazanarak tekrar gülümseyebilirler.

All on Four Tedavisi Sonrası Ağrı Olur Mu?

Her dental implant uygulamasından sonra olduğu gibi all on four tedavisinde de bir miktar ağrı söz konusu olur. Fakat bu şikayetler doktorun tavsiyelerine uygun kullanılan ilaçlar ile kontrol altına alınabilir.

All on four işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Fakat anksiyete ve korkusu olan hastalarda sedasyon veya genel anestezi altında da işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkündür. All on four uygulamalarında kişiye uygun planlar ile işlem gerçekleştirilir. Sinüs yükseltme ameliyatı ya da kemik ilavesi gibi herhangi cerrahi bir işleme gerek duyulmaz. Seans sayısının az olması da avantajları arasında yer alır.

Türkiye’de All on 4 Tekniği İçin Hangi Şehir Tercih Edilmelidir?

Türkiye’de all on four tedavileri alanında uzman diş cerrahları tarafından gerçekleştirilir. Sağlık turizmi kapsamında Antalya ve İstanbul en çok tercih edilen şehirler arasında yer alır. Türkiye’de all on four tedavisi hakkında daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir