Almanya’da FUE Saç Ekimi

Tüm dünyada saç dökülmemesi problemi yaşayan insanlar için geliştirilmiş olan saç ekimi yöntemleri bu konuda kalıcı çözüm sunar. Almanya’da FUE saç ekimi de günümüzde sıklıkla tercih edilir. Saç ekimi yöntemleri içerisinde FUE saç ekimi uzun yıllardır tercih edilir. Belirli şartları taşıyan saç dökülmesi ya da saç kaybı yaşayan 18 yaşından büyük kişiler bu uygulamayı yaptırabilirler.

Almanya’da FUE Saç Ekimi

Saç hem dış görünüşün hem de estetiğin önemli parçaları arasında yer alır. Almanya’da FUE saç ekimi günümüzde sıklıkla tercih edilir. İnsanlar için gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak son derece önemli bir konudur. Zaman içerisinde kadın ve erkeklerde hava kirliliği, hormonal faktörler, vitamin ve mineral eksikliği, stres gibi faktörlerin etkisiyle saç kaybı ve saç dökülmesi problemleri görülebilir.

Genetik faktörler erkeklerde en büyük saç dökülmesi sebepleri arasında yer alır. Kadınlarda meydana gelen saç dökülmesi problemleri çoğunlukla demir, B12, vitamin ve mineral eksikliği, hormonal faktörler sebebiyle meydana gelir. Saç kaybı ve saç dökülmesi problemlerinden saç ekimi yöntemleri ile kurtulmak mümkündür.  FUE yöntemi, saç ekim uzmanları tarafından en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır.

Almanya’da FUE Saç Ekiminizi Planlamak

Almanya’da FUE saç ekiminizi planlamak için saç ekim uzmanları saç nakli için başvurulanların öncelikli olarak saç analiz işlemlerini gerçekleştirirler. Bu sayede saçın kalitesi, yapısı, saç alınacak donör bölgedeki saç köklerinin kalitesi, dökülmenin yoğunluğu konuları belirlenir. Hastaların FUE yöntemine uygun olduklarına karar verilirse operasyon için gün belirlenir. FUE yönteminin en büyük avantajı ise işlemden sonra hastaların saçlarının son derece doğal bir görünüme sahip olmasıdır.

Almanya’da FUE Saç Ekimi: Doğru Doktoru Bulmak

Almanya’da FUE saç ekimi doğru doktoru bulmak son derece önemli bir konudur. Saç ekimi uzmanları işlemin ardından doğal görünümün elde edilmesi adına ön saç çizgisini belirler. Bunun en önemli nedeni saç çizgisinin çok önden ya da çok arkadan başlamasına engel olmaktır. Bunun yanı sıra saç çizgisinin düz çizgi şeklinde olması da doğallık bakımından tercih edilmez.

Ön saç çizgisinin belirlenmesinden sonra saç dökülmesi ve kaybının yoğun olarak görüldüğü yerlerin belirlenmesi sağlanır. FUE tekniği toplamda dört aşamadan meydana gelir. İlk önce saç köklerinin toplanacağı alanların tıraş edilmesi ile işlem başlar. Bunun sebebi mikromotor ile saç köklerinin daha kolay bir şekilde alınmasını sağlamaktır.

Saç köklerinin toplanacağı bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulmasından sonra ikinci aşamaya geçilir. Saç köklerinin alınması esnasında ense kısmından yer alan kıl köklerinin tek tek toplanması sağlanır. Ense bölgesinin donör bölge olarak seçilmesinin amacı bu bölgede bulunan saçların dökülmeye karşı dirençli olmasından kaynaklanır. Saç köklerinin toplanması işlemi yaklaşık olarak iki saat gibi bir sürede gerçekleştirilir.

Sağlıklı saç foliküllerinin alımı aşamasından sonra saç köklerinin zarar görmeden muhafaza edilmesi oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle sağlıklı saç kökleri özel bir solüsyon içerisinde bekletilir. Ardından ekim yapılacak alanlar lokal anestezi ile uyuşturulur. Saç köklerinin toplanmasından sonra işlemin en önemli kısımlarından biri olan kanal açma işlemi gerçekleştirilir.

Köklerin toplanmasının ardından transfer gerçekleştirilecek bölgeye çelik uçlu özel aletlerle kanal isimli delikler açılır. Toplanan kıl kökleri deliklere tek tek transferi sağlanır. FUE saç ekimi işlemleri yaklaşık olarak 7-8 saat gibi bir sürede gerçekleştirilir.

Almanya’daki Popüler FUE Saç Ekimi Klinikleri

Almanya’daki Popüler FUE Saç Ekimi Klinikleri
Almanya’daki Popüler FUE Saç Ekimi Klinikleri

Almanya’da popüler FUE saç ekimi klinikleri sayesinde sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Almanya’nın büyük şehirlerinde çok daha fazla klinikte bu işlemler profesyonel şekilde gerçekleştirilir. Özellikle Düsseldorf kozmetik ameliyatların sıklıkla gerçekleştiği şehirlerden biridir.

Almanya’daki saç ekimi fiyatları öncelikle tedavi yöntemlerine ve saç dökülme yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. FUE yöntemi, diğer yöntemler ile kıyaslandığında biraz daha pahalı bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

FUE Saç Ekimi Yöntemi Avantajları Nelerdir?

FUE saç ekimi yöntemi avantajları oldukça fazla olduğu için günümüzde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. FUE yöntemi tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan başarı oranı yüksek bir uygulamadır. Teknoloji alanındaki hızlı gelişmeler FUE yönteminin de gelişmesine yardımcı olmuştur. Günümüzde çelik uçların yerine safir isimli değerli bir maddeden yapılmış olan uç yardımıyla kanallar açılır. Safir FUE tekniği klasik teknikle kıyaslandığı zaman daha küçük kanalların açılmasına yardımcı olur.

FUE sırasında saç greftleri genetik açıdan dökülmenin en az gerçekleştiği yerlerden yapılır. Bu sayede saç ekiminden sonra işlemin başarılı olma ihtimali çok daha yüksek olur. FUE tekniğinin en önemli avantajlarından biri de saç naklinin yapıldığı kanalların son derece küçük olmasıdır. Bu sayede işlemden sonra iyileşme süreçleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

FUE tekniğinde küçük kanalların açılması daha fazla saç folikülünün transfer edilmesine de yardımcı olur. Böylece ileri derecede saç dökülmesi problemi bulunan kişilerde bu teknik son derece kolay bir şekilde uygulanabilir.

İşlemden sonra dikişe gerek olmadığı için çok daha hızlı bir şekilde iyileşme gerçekleşir. FUE tekniğinin başarı oranının yüksek olması sebebiyle çoğunlukla bu işlem için tek seans yeterli olur. Hastalarda ileri düzeylerde saç dökülmesi sorunu olması durumunda nadir de olsa ikinci seans yapılabilir. Hastalar işlemin ardından rahatlıkla işlerine dönebilirler.

Almanya’da FUE Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıldır?

Almanya’da FUE Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıldır
Almanya’da FUE Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıldır

Operasyonu gerçekleştiren uzmanlar Almanya’da FUE saç ekimi sonrası süreç hakkında kişileri bilgilendirirler. Uzmanların vermiş olduğu tavsiyelere ne kadar uyulursa işlemden sonraki iyileşme süreçleri de hızlı bir şekilde gerçekleşir. İşlemin bitmesinin ardından hastalara özel pansuman malzemeleri ile pansuman işlemleri gerçekleştirilir. Uzmanların gerekli görmesi durumunda ekim yapılan alanların sargıya alınması işlemi gerçekleştirilir. Yaklaşık iki gün boyunca ekim yapılan bölge sargıda kalacaktır.

Hastaların işlemden sonra iki hafta boyunca su ile temastan kaçınması gerekir. FUE işlemi alanında uzman hekimler tarafından yapıldığında başarı oranları da yüksek olur. Açılan kanallar saçların çıkış yönlerine doğru yapılır. Çelik uçlu kaleme benzer özel aletlerle açılan kanallar son derece küçük mikro kanallardır. İşlemin ardından bu kanallarda kabuklanma durumları söz konusu olabilir. Bu kabuklanma ve kabukların dökülme süreleri bir hafta gibi bir sürede tamamen iyileşecektir.

İşlemin ardından 1-2 ay gibi bir sürede hastalarda şok dökülme evresi görülür. Bu evrede saçlar oldukça hızlı şekilde dökülecektir. Bu evrede hastalar işlemin olumsuz sonuçlandığı ile ilgili olarak endişeye kapılabilir. Fakat bu durum geçicidir ve zaman içerisinde dökülme yavaşlayacak en sonunda da duracaktır.

Bu aşamadan sonra saçların yeniden çıktığı evre vardır. Altıncı ayda yeni saçlar tamamen çıkmış olacaktır. İşlemin ardından bir sene içerisinde saçların çıkması tamamen tamamlanmış olur. İşlemden sonra hastalara dökülme karşıtı bakım yapan şampuanlar kullanılır. Bunun dışında hastaların saç derisini besleyici vitamin ve mineraller kullanması da önemlidir.

FUE saç ekimi özellikle son yıllarda tüm dünyada tercih edilen bir saç transfer yöntemi olma özelliğine sahiptir. Bu işlemin başarısı hastaların saç yapılarına ve bunun yanında kalitesine bağlı bir durumdur. Bunun yanında işlemi gerçekleştiren uzmanların ve ekibin deneyimli olması da önemlidir.

One thought on “Almanya’da FUE Saç Ekimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir