Diş İmplantları

Antalya Diş İmplant Fiyatları

Diş implantı eksik olan dişleri tedavi etmek amacı ile kullanılır. Yetersiz bakım nedeniyle ya da kaza sonucunda dişleri kaybetmek mümkün. Çünkü dişler oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu etkenlere bağlı olarak da diş kayıpları meydana geldiğinden diş implantı tedavisine başvurulur. Eksik dişler hem konuşmanızı hem de yemek yemenizi zorlaştıracağı için en kısa sürede tedavi ettirmeniz gerekir.

Diş implantı tedavileri hastanın psikolojik olarak da kendini  iyi hissetmesini sağlar. Antalya’da diş implant fiyatları ise değişken olmakla beraber diğer ülkelere göre daha ucuzdur. Ancak Antalya turistik bir şehir olduğundan İstanbul’a nazaran ücretler daha yüksektir. Yalnızca şunu belirtmek gerekir ki bu şehirde implant ücretleri 250 Euro civarındadır.

Diş İmplantı Neleri Tedavi Eder
Diş İmplantı Neleri Tedavi Eder

Diş İmplantı Neleri Tedavi Eder?

Diş implantı çoğunlukla eksik olan dişlerin tedavisini gerçekleştirir. Hastaların dişi tedavi edilemeyecek kadar kötüyse dental implant tedavisi tercih edilir. Dişlerin görünümünde aşırı düzeyde bozukluk varsa ve gerçekten tedavi edilemeyecek kadar kötü durumdaysa implant tedavisini gerçekleştirmek gerekir. Bu konuda endişe duymaya gerek yok çünkü implant dişler kişinin kendi dişi kadar güçlü ve sağlamdır. Bu tedavi cerrahi vidaların çene kemiğine yerleştirilmesi ve bu vidaları takma dişe sabitlemeyi hedefler. Bu da hastaların ömürlük olarak sağlam diş ile kalmasını sağlar.

Diş İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Diş implantı tedavileri 18 yaşından büyük hastalar için uygundur. Çünkü ancak 18 yaşından sonra diş yapısı sağlamlaşır. Dental implant tedavisi olmak isteyen kişilerin diş ve kemik gelişiminin tamamlanmış olması gerekir. Çünkü cerrahi vidalar damağa yapıştırılır. Bunu taşımak için de güçlü çene kemiğine gereksinim duyulur. Aksi taktirde kemik grefti uygulamak gerekir.

Diş İmplant Tedavisi Riskli midir?

İmplant diş tedavisi, uygulanan diş tedavileri arasında en zoru ve titizlik gerektiren tedavidir. Bu nedenle her tedavide olduğu gibi bu tedavide de bazı riskler mevcuttur. Ancak diş hekimi alanında başarılı ise ve yeterli deneyime sahipse herhangi bir risk ile karşılaşmazsınız. Başarılı bir implant tedavisi için kesinlikle alanında uzman hekimlerden tedavi görmelisiniz. Alanında başarılı diş hekimlerinden tedavi görmezseniz aşağıdaki riskler ile karşı karşıya kalabilirsiniz;

  • Kanama
  • Enfeksiyon
  • Rahatsızlık hissi
  • Dişler arasında renk tonu farkı
  • Sıcak ve soğuk gıdalara karşı hassasiyet

Bu durumlar ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız Türkiye’de diş implant tedavisi yaptırabilirsiniz.

İmplant Tedavisinin Alternatifleri Var mı
İmplant Tedavisinin Alternatifleri Var mı

İmplant Tedavisinin Alternatifleri Var mı?

Diş tedavilerinin kendi çapında alternatif tedavileri vardır. Örnek vermek gerekirse diş beyazlatma tedavisi yerine diş kaplama kullanılabilir. Diş implantlarına da alternatif tedavi mevcuttur. Bunun biri de diş köprüsü yaptırmaktır. Fakat diş köprüsünün diş implantından farkı çene kemiğine sabitlenmemesidir.

Çünkü diş köprüsünde eksik diş bölgesinin sağında ve solunda iki sağlam dişe ihtiyaç duyulur. İki sağlam diş yoksa tek diş de yeterli olabilir. Köprü görevi görecek olan diş iki diş arasında sabitlenir. Böylece daha rahat bir kullanım sağlanır.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş implant tedavisi için dişçiye birkaç sefer randevu oluşturmak gerekir. Kalıcı bir tedavi olması ve uzun süreli kullanılması için tek seferde muayene gerçekleşemez. Bu nedenle tedaviyi yavaş aralıklarda gerçekleştirmek gerekir.

Geleneksel implant tedavileri 2 ay aralıklarda yaklaşık 3 kez diş hekimini ziyaret etmeyi gerektirir. Bazı klinikler aynı gün içerisinde de diş implant tedavisini gerçekleştirebilir. Ancak bu tamamen kliniğin donanımı ile ilgilidir. Türkiye’de aynı gün içinde implant tedavisi uygulayan hekimler de mevcuttur.

Diş implantı İyileşme Süreci

Dental implant tedavilerinin iyileşme süreci oldukça kısadır. Herhangi bir özel bakıma gereksinim duyulmaz. Bu nedenle hastalar iyileşme sürecini çok kolay bir şekilde atlatır. Bazı önemli hususlara dikkat ettikten sonra implantlar da herhangi bir şekilde zarar görmez. Bunlar;

  • Dental diş tedavilerinden sonra kısa bir süreliğine sıcak ve soğuk yiyeceklerden uzak durun.
  • Çok fazla şekerli ve asitli gıda tüketmeyin. Çünkü bunlar henüz iyileşmemiş dişlerinizin enfeksiyon kapmasına neden olur.
  • İyileşme dönemi boyunca aşırı katı gıdalardan da uzak durmalısınız. Bu implantın iyileşmeden kırılmasına neden olur.

Bu etkenlere dikkat ettikten sonra herhangi bir sorun yaşamadan diş imlantını uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Ağrılı mı?

İmplant tedavisi her ne kadar korkutucu gibi görünse de diğer diş tedavileri gibi ağrısızdır. Damağa sabitlenen vidalar implant tedavisini korkutucu hale getirir. Dental implant tedavisi esnasında damak uyuşturulduğu için hasta herhangi bir şekilde acı ağrı hissetmez. Genelde lokal anestezi kullanılsa da hastanın tercihine bağlı olarak genel anestezi de kullanılabilir. Bu durumda endişe edecek herhangi bir şey yoktur. Anestezinin etkisi geçtiğinde az miktarda ağrı hissedebilirsiniz. Ancak dayanılmaz bir acı değildir. Ağrı kesici ile durumun üstesinden gelebilirsiniz. Özetle diş implant tedavisi gözünüzü korkutacak kadar sıkıntılı bir durum değildir.

Diş İmplantları Neden Pahalı
Diş İmplantları Neden Pahalı

Diş İmplantları Neden Pahalı?

Diş tedavileri arasında implant en pahalısı olarak bilinir. Çünkü diğer diş tedavileri en fazla 10 yıla kadar kullanılırken implant tedavisi ömür boyu kullanılabilir. Bununla birlikte özel bakım gerektirmemesi ve kendi öz dişiniz gibi sağlam yapıda olması da bu tedaviyi pahalı kılmaktadır. Kendi ülkenizde yaptığınız araştırmalar neticesinde pahalı rakamlar ile karşılaştıysanız Antalya diş tedavi fiyatları konusunda da araştırma yapabilirsiniz. Diş implant tedavileri ortalama 250 Euro civarındadır. Ancak diğer ülkelerde çok daha yüksek fiyatları duymak mümkündür.

Türkiye’de Diş İmplant Tedavisi

Türkiye sağlık turizmi alanında oldukça başarılı bir ülkedir. Bu nedenle pek çok yabancı hasta Türkiye’ye gelerek implant takmayı planlar. Türkiye’de implant fiyatlarının düşük olması diş hekimliğinde kullanılan cihazların son teknolojik nitelikte olması ile ilgilidir. Bu sayede Türkiye’de diş implant tedavisi yaptırmak hastalara büyük avantaj sağlar.

Türkiye’nin En İyi Diş Klinikleri

Türkiye’nin en iyi diş kliniklerini firmamız aracılığı ile rahatça bulabilirsiniz. Antalya’da uygun maliyetlerde diş tedavisi sunan kliniklere de bizim aracılığımızla ulaşabilirsiniz. Ücretler ve tedavi seçenekleri için bizlerle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir