Antalya Diş Kaplama Fiyatları

Diş kaplama tedavisi diş problemi yaşayan pek çok kişinin tercih ettiği bir tedavidir. Bu tedavilerin kesinlikle başarılı geçmesi gerekir. Aksi taktirde hasta ilerleyen tarihlerde daha büyük zorluklar yaşar. Eğer tedavi başarısız olursa hem hasta ağrı yaşar hem de tekrar kaplama yapmak gerekebilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak adına deneyimli doktorlardan tedavi görmek gerekir. Antalya diş kaplama tedavisi her yıl binlerce hasta tarafından tercih edilir.

Diş kaplama bilindiği üzere dişlerde sararma, çatlama, kırılma ve diş boşluklarının oluşması gibi durumlarda tercih edilir. Tedavi süreci her ne kadar kısa olsa da ne yazık ki titizlik ve tecrübe gerektirir. Daha çok ön dişlerde kullanılan bir tedavi olsa da eğer hekim uygun görürse arka dişlerde de uygulanabilir. Diş kaplama türlerinin farklı çeşitleri de vardır. Hastanın sorununa  ve kemik yapısına göre diş hekimi tarafından en uygun olan kaplama türü seçilir. Diş kaplama çeşitlerinin fiyatları farklı etkilediğini de unutmamak gerekir.

Diş Kaplamaları Neden Yapılır?

Diş Kaplamaları Neden Yapılır
Diş Kaplamaları Neden Yapılır

Diş kaplama tedavisi birden fazla sebebe bağlı olarak tercih edilebilir. Kişinin dişlerinde büyük kırıklar, çatlamalar ve lekelenme varsa diş kaplama tedavisi en doğrusu olacaktır. Böylece kişinin dişini çekip yerine yenisini takmak yerine 1-2 saatlik tedavi ile diş kurtarılır. Amaç dişi damakta tutmaktır. Eğer tek bir dişte kırık bulunuyorsa dikkat edilmesi gereken en önemli detay diş beyazlatma işleminden uzak durmaktır. Çünkü kaplama yapılan diş beyaz durmayacak ve renk farklılığı oluşacaktır. Doktor beyazlatma işlemi için gerektiği durumlarda lazer ışınından yararlanır. Bu da hastanın kaplama dişinin de kendi diş rengi ile aynı olmasını sağlar.

Diş Kaplama Tedavisi Riskli midir?

Günümüzde uygulanan diş tedavilerinden en basiti diş kaplamadır. Çünkü herhangi bir cerrahi işlem yoktur ve kısa sürer. Ancak bu durum diş kaplama tedavisinin tamamen risksiz olduğu anlamına gelmez. Fakat diğer diş kaplama tedavileri kadar da riskli değildir. Bu tedavinin başarılı geçmesindeki tek etken doktorun tecrübesidir. Doktor ne kadar işine hakimse ve deneyim sahibiyse tedavi de o kadar risksiz geçecektir. Diş kaplama riskleri genel olarak şu şekilde gösterilebilir;

 • Diş etinde kanama görülmesi
 • Dişlerin kaplamadan sonra hassaslaşması
 • Alakasız diş rengi
 • Kaplamada kırılma görülmesi

Bu gibi riskler ile karşılaşmak istemiyorsanız Antalya diş kaplama tedavisini tercih edebilirsiniz.

Diş Kaplama Yaptırmanın Avantajları

Başarılı bir uzman tarafından yaptıracağınız diş tedavisinin sizlere pek çok avantajı olacaktır. Diş kaplama avantajları aşağıdaki şekilde gösterilebilir;

 • Kişinin kendi diş rengi ile daha uyumludur.
 • Dişler çekilmek yerine kurtarılır ve ekstra maliyetlerden kurtulmak mümkündür.
 • Bazı diş kaplama tedavilerinde alerjik reaksiyon gösteren metal yoktur.
 • Çok doğal bir görünüm sunarlar.
 • Uzman doktor tarafından yapılan işlem dişlerde hassasiyete neden olmaz.
 • Uzun süreli olarak kaplama kullanılabilir.

Bu avantajlardan yararlanmak için en iyi kliniklerde tedavi görebilirsiniz.

Kompozit Yapıştırma ve Diş Kaplama Aynı mı?

Kompozit Yapıştırma ve Diş Kaplama Aynı mı
Kompozit Yapıştırma ve Diş Kaplama Aynı mı

Kompozit yapıştırma ve diş kaplama tedavisi aynı şeyler değildir. Fakat ikisi de kırık, çatlak, lekeli ve ayrılmış dişlerin tedavisinde kullanılır. Diş kaplamaları hastaların dişinin  törpülenmesini gerektirir fakat kompozit yapıştırma gerektirmez. Diş kaplamasında hastanın diş ölçüsü alınır, laboratuvara gönderilir ve şekil verilir. Kompozit yapıştırma tedavisinde böyle bir süreç yoktur. Çünkü özel bir macun maddesi dişe sürülerek şekil verilir. Dolayısı ile daha kısa sürer. Diş kaplamaları daha zor sıkıntılarda kullanılır fakat kompozit kaplama küçük kırıklarda tercih edilir.

Diş Kaplaması Nasıl Yapılır?

Diş kaplamasının nasıl yapıldığını anlatmak için öncesinde kompozit yapıştırma mı yoksa diş kaplama mı yapılacağına karar verilmesi gerekir. Çünkü her ikisinde süreç farklı seyreder. Aşağıda diş kaplaması ve kompozit yapıştırmanın nasıl yapıldığını açıkladık;

Diş kaplamaları; kliniğe ilk gittiğiniz gün ağız içinin fotoğrafı çekilir. Sonrasında hangi kaplama türünün yapılacağına karar verilerek tedavi planı yapılır. Dişlerinizin ölçüsü alınarak laboratuvara gönderilir. Ölçü alındıktan sonra dişler törpülenir. Törpüleme işleminden sonra dişleriniz yeterince küçüleceği için birkaç gün protez takmanız gerekir. Laboratuvardan kaplama dişler geldikten sonra orijinal dişleriniz temizlenerek kaplamalar takılır. Takma esnasında diş çimentosu kullanılır. Lokal anestezi uygulanacağı için ağrı hissetmezsiniz.

Kompozit yapıştırma; yukarıda bahsettiğimiz gibi kompozit yapıştırma daha küçük tedavilerde tercih edilir. Örneğin dişinizde küçük bir kırık varsa veya hafif bir diş boşluğu oluştuysa kullanılabilir. Yaklaşık 1-2 saat içinde işlem tamamlanır. Kompozit yapıştırma törpüleme, ölçü alma ve laboratuvardan kaplamaları bekleme gibi süreçleri içermez. Sadece diş hekimi macun gibi bir maddeyle dişlerinizi şekillendirir. Ağrısız bir işlem olduğundan dolayı anestezi gerektirmez.

Antalya Diş Kaplama Tedavisi İçin Doktoru Kaç Kez Ziyaret Etmeliyim?

Antalya’da diş kaplama tedavisi için kliniği iki kez ziyaret etmeniz gerekir. Ziyaret içeriklerini aşağıdaki gibi gösterebiliriz;

1.Ziyaret; İlk kez kliniğe gittiğiniz için muayeneniz ve tedavi planınız yapılır. Röntgen çekimi ve muayenenin ardından hangi kaplama türünün uygun olduğu, sizin bu tedaviye uygun bir aday olup olmadığınız belirlenir. Eğer diş kaplaması yapılacaksa ölçü almak, laboratuvara göndermek gibi işlemler yapılır. İkinci ziyarette kaplamalarınız takılır ki bu da ortalama 1-2 hafta sonradır.

2.Ziyaret; kaplamalar dişlerinize yapıştırılır. Bu işlem oldukça basittir. Saniyeler içinde kaplama dişe yapışır ve oldukça etkilidir.

Antalya Diş Kaplama Maliyeti

Antalya Diş Kaplama Maliyeti
Antalya Diş Kaplama Maliyeti

Diş kaplaması sizlere yepyeni bir görünüm kazandırır. Her ne kadar estetik açıdan çok avantajlı bir tedavi olsa da fiyatlar söz konusu olunca pek çok kişi tedaviden vazgeçer. Bütçeyle ilgili sorun yaşıyorsanız sizlere Türkiye’de yer alan klinikleri tavsiye ederiz. Çünkü pek çok ülkeyle kıyaslarsak aradığınız tedaviyi uygun fiyata bulabilirsiniz. Antalya diş kaplama maliyeti her ne kadar kliniğin kalitesine bağlı olsa da, genel bir fiyat verilebilir.

 • E-max diş kaplama fiyatı; 300 Euro’dan başlar.
 • Zirkonyum diş kaplama fiyatı; 140 Euro’dan başlar.
 • Porselen diş kaplama fiyatı; 90 Euro’dan başlar.

Görüldüğü üzere pek çok ülkeye göre avantajlıdır. Antalya’da diş kaplama tedavisi yaptırarak %80 tasarruf edebilirsiniz. Üstelik kaliteli işçilik karşılığında çok uygun fiyatlar ödeyebilirsiniz.

Antalya Diş Kaplama Tedavisi Benim İçin İyi mi?

Antalya diş kaplama prosedürü dişlerinizin eski estetik görünümüne kavuşması için kullanılan bir tedavidir. Kaplama her ne kadar ağız sağlığınızı sağlamasa da estetik bir tedavi olduğu için renk farkının oluşmaması bakımından sigara ve alkole bir süre ara vermeniz gerekir. Aksi taktirde tedavi başarı göstermeyebilir. Diş kaplamaları diş teli gibi tedavilerin de önüne geçer. Üstelik Antalya’da hizmet sunan cerrahlar son derece başarılı ve tecrübelidir.

Antalya’da diş kaplama tedavisinin sizin için uygun olması için öncesinde bir muayene görüşmesi ayarlayabilir ya da kliniği telefonla arayabilirsiniz. Bu semtte diş tedavisi görürken aynı zamanda güzel bir tatil de geçirebilirsiniz. Antalya diş kaplama fiyatları ve en iyi klinikler için bizlerle iletişime geçerek bedava danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir