Diş TedavileriDiş İmplantları

Antalya Tam Ağız Diş İmplantları – En Uygun Fiyat

Alt ve üst çenede eksik dişler olduğu için tam ağızlı diş implantları oluşturulur. Bu nedenle fiyat farkı bulunmaktadır. Böylece en ucuz ülkelerden biri olan Türkiye’de tam ağız diş-implantları ile ilgili herkesin tercih ettiği ülke olmaktadır. Bunun yanı sıra herkesin bütçesine hitap etmektedir.

Diş İmplantı Nedir?

Eksik dişlerin yerine konulması için çene kemiğine vida olan titanyum implantlar yerleştirilir. Bu vidalar bir diş protezini destekler. İmplant tedavisinin diğer işlemlere göre avantajı, diğer dişlerin hasar görmesinin önlenmesidir. Böylelikle yanındaki dişlerin kesilmesi gerek duyulmaz. Dişin kökü görevi gören implant sayesinde tıpkı doğal bir diş gibi yemek yiyilebilir, gülünebilir ve istenildiği gibi konuşulabilir.

Kimlere İmplant Tedavisi Yapılabilir?

18 yaşını bitiren, çene-yüz tam oturmuşsa implant tedavisi yapılır. Tedavi öncesinde çene yapısının diş implantları için uygun olup olmadığını belirlemek için röntgen yapılır. Şeker hastaları tedaviden önce durum için test edilir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalar tedavi öncesi bırakmalıdır.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hastaya hafif bir yatıştırıcı verilmesi sonrası implant prosedürü sağlanır. İşlemden önce kapsamlı bir muayene ve röntgen yapılır. Çene dişi ve kemik kalınlığı ölçülür. Diş implantlarını yerleştirmek için iki seçenek vardır. Tek adımlık prosedürde implant yerleştirilir ve ardından geçici bir başlık takılır. Tam ağız diş-implantları yerleştirildikten sonra iki aşamalı prosedürde diş eti korunarak ve iyileşmesi için bir süre bekletilir. Bu işlemlerden sonra protez başlığı takılır. Bu durumlarda alt çene 3 ay, üst çene 3 ay beklenen iyileşme süresi ile geçici bir köprü yerleştirilir.

Bazen yeni yapılmış bir diş doğrudan implant üzerine uygulanabilir. Diş implantları ile hastalar istediği gibi gülebilir ve yemek yiyebilirler. Zirkonyumdan yapılan en yeni nesil implantlar, titanyum implantların sağlamlığını artırmak için tasarlanmıştır. Bu özellikle dar çeneli kemiklerde dayanıklılığı için uygulanır. Titanyumdan tek farkı dayanıklılığıdır. Diş kaplamalara da zirkonyum uygulanmaktadır. Zirkonyum parlamayı sağlar ve gerçek dişler kadar beyazdır. Sonuç olarak, dayanıklılık ve estetik açıdan avantajlara sahiptir. Korozyona uğramaz ve ağızda metalik bir tat bırakmaz. Uzun süreli olarak renk değişikliğine uğramaz. Vücuda herhangi bir zarar vermez.

 

Diş implantları
Diş implantları

 

Antalya Ucuz Diş İmplantları Sunuyor Mu?

Diş implantları metalden yapılır ve diş eti çizgisinin hemen altında çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilir. Yerlerine yerleştirildikten sonra, diş hekiminiz oraya yeni dişler yerleştirir. Böylece kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Antalya’daki tüm diş ve ağız implantları uzun ömürlüdür. Tam ağızlı diş-implantları ile hayatı normal bir şekilde devam edebilir, kısıtlama olmadan istedikleri her şeyi yiyebilir ve yemek yerken kopma, kayma, düşme endişesi duymadan sosyal ortamlara girebilirsiniz.

Antalya’da Kimler İmplant Yaptırır?

Türkiye’deki diş muayenehanelerinde, periodontal hastalığın bir sonucu olarak çürükler veya kemik kaybı, diş çekiminin en tipik iki nedenidir. Ama teknolojinin gelişmesiyle işler çok değişti ve artık durum böyle olmamaktadır. Bir veya daha fazla dişin yerine kullanılabilen diş implantları, eksik dişlerin yerine konması için en etkili yöntemdir. Antalya’da yapılan tam ağızlı diş implantları, dişlerinin tamamını veya tamamına yakınını kaybetmiş kişiler için mucizevi görünmektedir. Tüm ağız için diş implantları sadece doğal değil, aynı zamanda çok uzun süre dayanıklılık sağlar.

Antalya, Türkiye’de Diş İmplantları Ne Kadara Mal Olur?

Kaybedilen veya bozulan her dişi etkili bir şekilde değiştirebilen, gülüşünüzün doğal güzelliğini, sağlığını ve işlevini geri kazandırabilen tek prosedür, çene kemiğinize cerrahi olarak yerleştirilen ve doğal, sağlıklı diş kökleri gibi işlev gören tam ağızlı diş implantlarıdır. Antalya’da yapılan tam ağızlı diş-implantları, kişiler için fırsat olmaktadır. Kliniğin operasyonları hastanın tercihine göre üç aya kadar sürebilmekte ve 500 ile 800 Euro arasında değişen maliyetlere mal olmaktadır.

Tam Ağız Diş İmplantları Genel Olarak Neden Bu Kadar Pahalıdır?

Diş-implantlarının maliyeti, implant tipi ve implantın cerrahi yeri dâhil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır. İşleme sırasında kullanılan malzemelerin kaliteli olması sonucu büyük ölçüde etkiler. Antalya’da tam ağızlı bir diş implantının maliyeti, malzemelerin markasına göre değişir.

Tam Ağız Diş İmplantları Genel Olarak Neden Bu Kadar Pahalıdır?

Diş-implantlarının maliyeti, implant tipi ve implantın cerrahi yeriyle birlikte çeşitli faktörlere bağlıdır. İşlem sırasında kullanılan malzemelerin kaliteli olması sonucu büyük ölçüde etkiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir