Antalya Tüp Mide Tedavisi Nedir?

Tüp mide, kilo vermek isteyen ve obez olan hastaların çok sık tercih ettiği bir tedavi türüdür. Hasta kilo vermek için gerekli çabayı gösterse de bazen istediği ideal kiloya ulaşamaz. Bu durumda da tüp mide taktırmayı planlar. 10-20 kilo vermek obez hastalar için uygun tedaviler değildir. Bunun yerine morbid obez tedavisi uygulamak gerekir. Eğer hasta aşırı kilolu olmasından ötürü ciddi sağlık problemleri yaşıyorsa morbid obez tedavisi uygulanabilir.

Antalya Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Antalya Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır
Antalya Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır

Antalya tüp mide ameliyatı farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Çok radikal bir tedavi olduğu için enine boyuna düşünmek ve doğru kararı vermek gerekir. Tercih edilen iki tedavi yöntemi vardır. Bunları da şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Laparoskopik; Bu teknik kapalı yöntem olarak bilinir ve karın bölgesinde 5 küçük kesi açmak gerekir. Ameliyat bu sebeple çok büyük kesi gerektirmez ve bu 5 kesi içinden işlem uygulanır.
  • Açık; Açık mide ameliyatı hastanın karnında büyük bir kesi gerektirir. Hasta kapalı yönteme uygun değilse açık yöntem tercih edilir. Eğer hastada karaciğer yağlanması varsa açık yöntemle ameliyat olması gerekir.

Ameliyat midenin içine bir tüp yerleştirilmesini içerir. Tüp muz şeklindedir ve yemek borusundan mideye uzanır. Sonrasında yeni mide hacmi belirlenir. Midenin fazla bölümü kesilerek çıkarılır ve artık hasta küçük bir mideye sahip olur.

Antalya Tüp Mide Ameliyatı Etkili midir?

Antalya Tüp Mide Ameliyatı Etkili midir
Antalya Tüp Mide Ameliyatı Etkili midir

Antalya tüp mide ameliyatının etkili olup olmadığı pek çok hasta tarafından merak edilir. Bu konuda olumlu ve olumsuz olmak üzere pek çok deneyim mevcuttur. Yukarıda bahsettiğimiz işlem herkeste farklı sonuçlar doğurabilir. Çünkü ameliyattan sonra ne kadar dikkatli olduğunuz ve doktorun ne kadar başarılı olduğu etkili faktörlerden biridir. Gerekli beslenme alışkanlıklarını kazanırsanız daha hızlı sonuç almanız da mümkündür.

Sizler de mide tüpü taktırarak kilo vermek istiyorsanız Antalya mide tüpü ameliyatı seçeneğini tercih edebilirsiniz. Antalya, Türkiye’nin en gözde ve meşhur tatil yöresinden biridir. Tedavi olmaya gelerek güzel bir tatil geçirmeniz de mümkün olur. Üstelik en kaliteli klinikler de Antalya’da yer alır. Bütçenize uygun fiyatlarda tedavi olarak aynı zamanda keyifli zaman geçirebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle görüşme sağlayabilirsiniz.

One thought on “Antalya Tüp Mide Tedavisi Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir