Diş Tedavileri

Avrupa’daki En Ucuz Diş Tedavi Hizmetleri

Diş tedavilerinin maliyetleri ülkelere göre değişiklik gösterir. Diş tedavi hizmetleri için maliyet hesaplamalarında doktor ücretleri ve verilecek olan hizmetler de dahil olmak üzere toplam bir maliyet çıkarılır. Avrupa’daki en ucuz diş tedavileri ile alakalı olarak detaylı bir araştırma yapmak son derece önemlidir. Her şey dahil paketleri var mı? Gizli bir maliyet bulunuyor mu? Konaklama ve transferler fiyatlandırmaya dahil mi? Gibi soruların cevaplarını almak son derece önemlidir.

Avrupa’da diş tedavisi olmak iyi bir fikir olabilir. Ancak paradan tasarruf etmek açısından ucuz ülkelerin tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Yaşadığınız ülkedeki diş tedavi fiyatları Türkiye, Ukrayna gibi ülkelere göre çok daha pahalı olabilir.

Diş Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Diş Tedavi Yöntemleri Nelerdir
Diş Tedavi Yöntemleri Nelerdir

Dişlerde meydana gelen rahatsızlık sorunları insanların yaşamlarını olumsuz bir şekilde etkiler. Dişlerde yaşanan bu sorunların uzman hekimler tarafından donanımlı kliniklerde tedavi edilmesi ileride herhangi bir sorun yaşanmaması açısından son derece önemli bir konudur.

Oral Diagnoz ve Radyoloji

Oral diagnoz ağız ve diş hastalıklarının ya da ağızda belirti veren sistemik sorunların radyolojik görüntüleme teknikleri ile teşhis edilmesine ve gerekli tedavi planlarının yapılmasına verilen isimdir. RVG, bilgisayarlı tomografi, panoramik röntgen ile dişlerdeki rahatsızlıkların teşhis ve tedavileri gerçekleştirilir.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Kök ucu rezeksiyonları, gömülü yirmilik diş ameliyatları, kist, tümör, çene kırıkları, implant ameliyatları gibi cerrahi işlemler ve bunun yanında çene eklemi tedavileri ağız, diş ve çene cerrahisi uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Konservatif Diş Tedavileri

Malzeme teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ile beraber günümüzde kompozit dolgular diş hekimliğinin hemen her alanında kullanılmaya başlamıştır. Kompozit, küçük ve orta ölçekli diş dokusu kayıplarında başarılı bir dolgu malzemesi olma özelliğine sahiptir.

Ön dişlerde renk değişikliği, kaza sonucunda meydana gelen kırıklar, arka dişlerdeki amalgam dolgular, diş renginde olan kompozit dolgular ile onarılabilir. Dişler arasındaki aralıkların kompozit dolgular yardımıyla kapatılması mümkündür.

Çürüklü diş dolgusunun uzaklaştırılmasından sonra dişlerin doğal renkleri ile uyumlu kompozit dolgu malzemeleri tercih edilerek doğal diş dokusunu ile ayırt edilemeyen estetik sonuçların elde edilmesi mümkün olur. Estetik kompozit restorasyonlar sayesinde anatomik, fonksiyonel ve estetik bozukluklar dişlere en az müdahale ile rahatlıkla düzeltilebilir. Doğal diş dokularına dokunmadan dişlere yeni bir form verilmesi ile hastalar güvenli bir gülümsemeye kavuşabilirler.

Protetik Diş Tedavileri

Köprü

Diş eksikliği sorunlarının giderilmesinde implantlar ilk seçenek olsa da implantların uygulanamadığı durumlarda diş eksiklikleri köprü tedavisi ile giderilir. Tek ya da birden çok diş eksikliği sorunlarında dişsiz bölgeye komşu olan dişler küçültülüp, hazırlanan tek parça köprülerin küçültülen dişlere yapıştırılarak eksik diş ya da dişlerin yerine konması sağlanır.

Diş eksikliği sorunlarının olduğu bölgelere göre köprülerin üretilecekleri malzemeler seçilebilir. Kron yapımlarındaki gibi köprülerin yapımlarında da zirkonyum, metal, alüminyum destekli porselen ya da tam seramik malzemelerin kullanımları mümkündür. Uygun simanlar yardımıyla yapıştırma işlemleri gerçekleştirilebilir.

Kron

Dolgu ile restore edilemeyecek büyüklükte diş dokusu kaybı durumlarında dişlere kron yapılarak restorasyon sağlanabilir. Kronlar, dişlerin tüm yüzeylerini kaplayan ve kronların üretildiği malzemelere uygun siman yardımıyla dişe yapıştırılan restorasyon tipine verilen isimdir.

Kronların üretimlerinde biyolojik, mekanik ve estetik gerekliliklere bağlı olarak alüminyum ve zirkonyum destekli porselenler, değerli metal alaşımları ya da tam seramik malzemeler tercih edilebilir.

Endodonti

Dişe canlılık ve hayat veren dokular, dişin merkezinde bulunan boşlukta yer alan pulpa olarak isimlendirilen damar ve sinirlerdir. Uyumsuz restorasyonlar, eski dolguların çevresinde meydana gelen yeni çürükler, kaza sonucunda dişlerin sinir ve damar dokular canlılığını kaybeder ya da enfekte durumları söz konusu olabilir.

Çoğunlukla dişlerde apse, ağrı yüzde şişme gibi durumlar söz konusu olur. Bu tarz durumlarda endodontik tedavi uygulamaları gerçekleştirilir. Endodontik tedavilerde öncelikle pulpada bulunan damar ve sinirler uzaklaştırılır, pulpa boşluğunun dezenfekte edilmesi sağlanır. Kanalların genişletilmesi ve kanal dolgu malzemeleri ile doldurulması ile işlemler gerçekleştirilir.

Ortodonti

Ortodonti
Ortodonti

Ortodonti, dişlerde meydana gelen çapraşıklık, çenedeki kapanış bozuklukları tedavisi ile ilgilenen uzmanlık dalıdır. Hareketli apareyler yardımıyla ya da sabit tedavi yöntemleri ile çene büyümesinin yönlendirilmesi sağlanır. Bu sayede kötü alışkanlıkların çenelerde neden olduğu olumsuzlukların ve çapraşıklıkların giderilmesi mümkün olur.

Bu tedavide kullanılan tellerin ve tutucuların diş renginde olması estetik bakımdan da problemlerin ortadan kalkmasını sağlar. Ortodontik tedaviler her yaşta rahatlıkla uygulanabilen yöntemlerdir. Ortodontik tedavilerde tellerin dişin dil tarafındaki kısma yerleştirildiği ve dışarıdan görünmediği lingual ortodontik tedavi teknikleri ile tel görüntüsünden kurtularak tedavi olmak mümkündür. Dışarıdan belli olmayan şeffaf plaklar ile diş çapraşıklıklarının düzeltilmesi günümüzde mümkündür.

Tel görüntüsünü sevmeyen çocuklar için günümüzde renkli teller ve estetik teller tercih edilebilir. Tüm bu tedavi teknikleri hem çocuklar hem de yetişkin bireyler için başarılı bir şekilde uygulanabilir.

Pedodonti (Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı)

3-12 yaş arasında tüm bu çocukların diş problemleri ile ilgilenen pedodonti bunun yanında ağız hijyeni ile alakalı da eğitim verir. Diş çürüklerinin önlenmesi bakımından fissür örtücü ve flor uygulamaları işlemleri pedodonti uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Ortodontik bozuklukların oluşmasının engellenmesine yönelik çalışmaları da olan bu uzmanlık alnı hiperaktif ya da kooperasyonu olmayan hastalar için genel anestezi altında tedavi hizmetleri de sağlar.

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıklarının Tedavisi)

Dişleri çevreleyen diş eti, ligamentler, kemik ile alakalı tüm hastalıkların tedavileri periodontoloji bölümünde gerçekleştirilir. Diş ipi kullanımı, diş fırçalama, rutin diş hekimi ziyaretleri periodontal hastalıkların önlenmesine yardımcı olur.

Hamilelik döneminde meydana gelen hormonal değişiklikler, hatalı ya da yetersiz ağız bakımı, çeşitli sistemik hastalıklar diş etlerinde hastalık durumlarına neden olabilir. Diş eti apseleri, gingivitis, akut ve kronik periodontitis, ülseratif diş eti hastalıklarının tedavisi, kök düzeltme, flap operasyonları gibi cerrahi teknikler ve biyolojik malzemelerin kullanımı ile tedaviler gerçekleştirilir.

İmplant Uygulamaları

İmplantlar, diş kökü olarak hizmet vermesi amacıyla çene kemiği içerisine cerrahi operasyonlar ile yerleştirilen biyolojik açıdan uyumlu olan titanyumdan elde edilen vidalardır. Tek ya da daha fazla diş eksikliği durumunda lokal anestezi ile muayenehane ortamlarında işlemler başarılı bir şekilde uygulanır.

Dental işlemler konusunda endişeli olan hastalar için implant uygulamaları sedasyon ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Çoğunlukla implantlar, diş etine gerçekleştirilen bir kesi ile çene kemiğinin ortaya çıkarılması sonrasında yerleştirilirler. Kesilen diş eti bölgesine atılan dikişler bir hafta sonra diş hekimleri tarafından alınacaktır. Operasyonu takiben diş hekimlerinin önerileri ve kullanılacak ilaçlar ile sorunsuz bir iyileşme döneminin gerçekleştirilmesi mümkün olur.

İmplantların uygulanmasının ardından kemik bölgesine ve hastaların kemik yoğunluklarına göre ortalama 2-6 ayda kemikle bütünleşme gerçekleşir. Bu sürecin sonunda implantların üzerine hareketli ya da sabit protezlerin yapılması mümkündür. Fonksiyon ve estetik kazandırmanın yanında implantlar diş eksikliği ile ortaya çıkan kemik kaybını önleyerek çene bölgesinde form ve yapının devamlılığını sağlama özelliğine de sahiptir.

Genel sağlık durumunda sorun olmayan tüm bireylerde implant tedavisi uygulanabilir. Doğru planlama, steril cerrahi koşullar ve hastaların ağız hijyenine özen göstermesi bu tedavinin başarısını artıracaktır.

Birleşik Krallık Diş Tedavi Hizmetleri

Birleşik Krallıkta diş bakımı masraflarının artması ve uzun bekleme süreleri nedeniyle diş turizmi son derece yaygındır. Birleşik Krallık’ta pek çok kişi diş tedavilerini yurtdışında olmayı tercih eder. Bu sayede hem bekleme süreleri kısalmış olur hem de tatil yapma imkanı elde ederler. Birleşik Krallık’ta yaklaşık 50 bin üzerinde insan tıbbi bakım için yurtdışına seyahat etmeyi tercih ediyor. Bunların yaklaşık yarısı ise diş tedavileri için gitmektedir.

Birleşik Krallık’ta diş turizminin bu kadar yaygın olmasının en önemli nedeni NHS tarafından sağlanan diş cerrahi hizmetlerini alma konusunda yaşanan zorluklardır. Diş enfeksiyonu nedeniyle insanlar dayanılmaz acılar çekerken kimse işlemlerin 3 ay sürmesini istemez. Bunun yanında sevk prosedürleri de sürenin birkaç hafta kadar daha uzamasına neden olabilir.

İspanya’da Diş Tedavi Hizmetleri

Avrupa’da diş turizmi dendiğinde insanların aklına ilk gelen yerlerden biri İspanya değildir. İspanya’da diş hekimliği son derece başarılı olsa da işlemler oldukça pahalıdır. İspanya ile kıyaslandığında Türkiye’de diş hekimliği uygulamaları oldukça uygun fiyatlıdır.

İspanya mükemmel mimarisi ve dünyaca ünlü gece kulüpleri ile iyi bir seçenek olsa da Avrupa’da dental tedaviler için ucuz ülkeler arasında değildir.

Almanya’da Diş Tedavi Hizmetleri

Almanya’da Diş Tedavi Hizmetleri
Almanya’da Diş Tedavi Hizmetleri

Alman tıbbı diş tedavilerinde ön saflarda yer alması ile bilinir. Bu açıdan Almanya, diş tedavileri konusunda en gelişmiş Avrupa ülkeleri arasında yer alır. İmplant teknolojilerinde uzmanlaşmış profesyonel diş hekimlerinin yanında en yeni malzemeler ve ekipmanlar ile çalışmalar sürdürülür. Ancak Almanya’daki diş tedavileri Birleşik Krallık’ta olduğu gibi son derece pahalıdır.

Fransa’da Diş Tedavi Hizmetleri

Fransa başta diş tedavileri olmak üzere sağlık sektöründe mükemmel hizmetler veren Avrupa ülkelerinden biridir. Burada dünya çağında eğitimli diş hekimleri son teknoloji cihazlar ile tedavi hizmeti verir. Fransa’da her zaman en karmaşık diş yöntemlerinin uygulandığını görmek mümkündür. Bunun nedeni ise Fransa hükümetinin diş hekimi harcamalarının büyük bir kısmını geri ödemesidir.

Bu açıdan birinci sınıf tesisler ve hizmetler beklenebilir. Fakat Fransa’da diş tedavileri oldukça pahalıdır. Yurtdışında diş turizminin asıl amacı hastaların kendi ülkelerinden daha uygun fiyatlara tedavi olmasını sağlamaktır. Fransa diş turizmi bakımından güzel bir destinasyon olsa da burada diş tedavisi olmak oldukça maliyetlidir.

Ukrayna’da Diş Tedavi Hizmetleri

Batı ülkelerinden hastalar güzel dişlere önem verdikleri ancak kendi ülkelerinde bu tedaviler son derece pahalı olduğu için diş turizmini tercih ederler. Ukrayna, Avrupa ülkelerinin maliyetlerinin çok daha altında diş tedavi hizmetleri sunar. Ukrayna’da diş tedavisi maliyeti diğer Avrupa ülkelerine göre düşük olduğundan Ukrayna diş turizmi geniş bir hasta yelpazesine hizmet verir.

Çek Cumhuriyeti’nde Diş Tedavi Hizmetleri

Çekoslovakya Avrupa’nın kalbinde yer alan bir ülkedir. 1993 yılında Slovakya ve Çek Cumhuriyeti olarak ayrılmıştır. 2004 yılının mayıs ayından beri bu ülke Avrupa Birliği üyeleri arasında yer alır. Çek Cumhuriyeti’nde diş tedavileri özellikle son yıllarda popüler olmaya başlamıştır. Ülkede kliniklerin çoğu kültürel açıdan zengin olan başkent Prag’da yer alır. Bu nedenle Çek Cumhuriyeti’nde diş tedavileri oldukça maliyetlidir.

Eşsiz bir çekiciliğe sahip olan bu çağdaş şehirde görülecek ve yapılacak pek çok şey olsa da diş tedavileri açısından Prag ucuz bir destinasyon değildir.

Romanya’da Diş Tedavi Hizmetleri

İnsanların diş tedavileri için diş turizmi açısından sıklıkla tercih ettikleri ülkelerden biri de Romanya’dır. Her ülkede alanında uzman diş hekimleri tarafından dünya standartlarında bir tedavi almak mümkündür. Fakat bu yalnızca bir tedavi değil bunun yanında bir tatil olacağı için iyi bir destinasyon tercih etmek önemlidir.

Romanya’da bazı diş kliniklerinde düşük maliyetli diş tedavi hizmetleri sunulabilir. Fakat Romanya’ya gitmenin dezavantajlarından biri buranın uygun bir tatil bölgesi olmamasıdır. Ziyaret etmenin mümkün olduğu şehirler bulunsa da Avrupa’daki en ucuz diş tedavileri bakımından en iyi yer olduğu söylenemez.

Türkiye’de Diş Tedavi Hizmetleri

Türkiye, uluslararası açıdan ilgi gören oldukça ünlü ve çekici turizm merkezleri arasında yer alır. Zengin bir tarih ve kültürün yanında güvenliği, mimarisi ve eğlence seçenekleri ile de dikkat çeker. Özellikle İzmir, Antalya ve İstanbul en çok ilgi gören şehirlerin başında gelir.

Tüm ek seyahat masrafları dahil olarak Türkiye’de diş tedavi hizmetleri insanların kar elde etmesini sağlayacaktır. Eksiksiz gülüş makyajı ya da tam kaplama gibi diş tedavi seçeneklerine ihtiyacınız varsa Türkiye’de bu tedavileri uygun fiyatlara olabilirsiniz.

Türkiye’de birinci sınıf diş kliniklerinde düşük maliyetlere yüksek kaliteli hizmetler sunulur. Türkiye, Avrupa’da diş tedavileri için en ucuz ülke olma özelliğine sahiptir. Ülkede bulunan merkezlerin büyük kısmı son teknoloji ekipmanları, laboratuvarları ve alanında uzman diş hekimleri ile oldukça donanımlıdır. Türkiye’deki diş klinikleri tüm prosedürlerin kalitesi üzerinde tam kontrolleri ile dikkat çeker.

Türk diş klinikleri, diş beyazlatmadan diş implant uygulamalarına kadar müşterilerine en iyi ağız sağlığını bakımını sağlamak adına çalışmalarını sürdürür. Bu tedavilerin tamamında her zaman en güncel malzemeler ve yöntemler tercih edilir.

Bunun yanında diş tedavisi olacak olan hastalar 4-5 yıldızlı otellerde konaklama, havaalanından otele ya da kliniğe transfer, otel ayrıcalıkları, tüm tıbbi ücretler, kişisel tedavi planını da içeren her şey dahil paketleri satın alabilirler. Türkiye’de gerçekleştirilen diş tedavilerinin garantisi bulunur. Bu sayede ileride meydana gelebilecek problemlerde herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Türkiye’de Diş Turizmi

Türkiye’de Diş Turizmi
Türkiye’de Diş Turizmi

Türkiye’de özel diş tesisleri ve diş klinikleri diş turizmi kapsamında hastaların hem tatil yapmaları hem de diş tedavilerine ekonomik bir çözüm sunmaları ile dikkat çeker. Ülkede modern diş hekimliğinin tüm dalları tek bir çatı altında birleştirilir. Türkiye’de hastalara kapsamlı, yetkin ve bireysel bir şekilde diş tedavi hizmeti verilir.

Diş hijyeni ile alakalı tedaviler çürük ve periodontal risklerin azaltılmasına ve diş sağlığının korunmasına yardımcı olur. Profesyonel diş temizliği çalışmaları alanında uzman olan diş hekimleri ve ekipleri tarafından gerçekleştirilir.

Uluslararası hastalar için genel olarak gerçekleştirilen prosedürler;

  • Ücretsiz planlama
  • Hastaların seyahat ve konaklamaları ile ilgili çalışmalar
  • Ücretsiz transfer hizmetleri
  • Uzman diş hekimleri tarafından sunulan garantili tedavi şeklindedir.

Türkiye’de en son diş teknolojisi ürünleri kapsamında bilgisayar destekli implant, Hollywood gülüşü, diş eti tedavileri için lazer sistemleri, volümetrik tomografi tarama ekipmanları gibi hizmetler sunulur. Bunun yanında hastalara hizmet verilen kliniklerde diş araçlarının steril edilmesi için çeşitli sterilizasyon teknolojileri de kullanılır. Kliniklerde diş bakımının tüm yönlerini içine alan kozmetik ve iyileştirici diş hekimliği hizmetleri verilir. Türkiye’de sunulan diş tedavi hizmetleri Avrupa’nın başka yerlerinde bulunan hizmetlere eşit ya da çok daha iyi durumdadır. Fakat tedavi için maliyetler oldukça düşüktür.

Türkiye diş turizmi oldukça profesyonel tedavilerin uygun fiyatlara sunulmasını sağları. Bunun yanında hastalar aynı zamanda muhteşem bir tatilin de keyfini çıkarabilirler. Yurtdışından gelen pek çok hasta diş tedavileri için Türkiye’yi tercih eder. Türkiye’de diş turizmi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir