Estetik cerrahi

Bacaklarda Plastik Cerrahi ve Türkiye’de En İyi Klinikler

Hem Türkiye’de hem de dünyanın genelinde estetiğe en büyük talep kadınlardan gelmektedir. Vücut güzelliği ve estetik bir görünüm birçok kişi için önemli kriterler arasında yer alır. Bu nedenle bacaklarda plastik cerrahi işlemleri de yaygın şekilde gerçekleştirilmektedir. Başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok bölgesinden Türkiye’ye bacak estetiği için gelen hastalar vardır. Sağlık ve estetik alanında dünyanın önemli destinasyonlarından biri olarak kabul edilen Türkiye aynı zamanda uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. Türkiye’deki en iyi ve profesyonel klinikleri tercih ederek verimli sonuçların alınması da mümkündür.

Bacaklarda plastik cerrahi adı verilen bu işlemler genellikle yüzde 100’e yakın başarı oranına sahiptir. Bu sayede hastaların herhangi bir semptom ve sorun yaşamadan taburcu olması da mümkündür. Bacakların çok kalın ya da çok ince olması gibi asimetrik sorunlar kadınlarda bacak estetiğine yönelimi arttırmaktadır. Aynı zamanda bu tür anomaliler kişilerin özgüvensiz olmasındaki önemli etkenlerden biridir. Bu durum her ne kadar kadınlar arasında sık tercih ediliyor olsa da erkeklerin de yoğun bir talebi bulunmaktadır. Günümüzde dış güzellik ve estetik görünüm birçok şeyin önünde yer alır.

 

Bacak Estetiği Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Her işlemde olduğu gibi bacak estetiği öncesinde de yapılması gereken bazı şeyler bulunur. Bunlar genellikle farklı cerrahi operasyonlarla aynı kriterleri içerir. Her uygulamada olduğu gibi bacak estetiğinde de uygulamadan yaklaşık üç hafta kadar önce sigarayı ve ilaç tüketimini bırakmak gerekir. Bunun yanı sıra alınması mecburi olan ilaçlar son bir hafta kalana kadar alınmaya devam edebilir. Ancak operasyona yalnızca bir hafta kaldığında herhangi bir ilaç ve zararlı maddenin tüketilmesi riskli olacaktır. Uzak durulması gerekenlerden bir diğeri ise zayıflama ürünleridir. Bu tip ürünler ameliyatın başarı oranını etkilemekle birlikte ciddi semptomların yaşanmasına da yol açabiliyor.

Bacaklarda plastik cerrahi işlemi öncesinde uzak durulması gerekenler yukarıda yer alıyor. Bunların yanı sıra bacak estetiği operasyonundan önce dikkat edilmesi gereken farklı konular da bulunmaktadır. Öncelikle bacağı zorlayan ya da doğrudan bacağı hedef alan spor ve egzersizlere ara verilmelidir. Bunlar genellikle bacağın ameliyat için hazır olmasının önündeki en büyük engeldir. Aynı zamanda ağır yüklerin kaldırılmaması da gerekir. Ağır yükler direkt olarak bacağa baskı kurar ve bu da ameliyatın seyrini olumsuz yönde etkileyebilir. Bunların yanı sıra uzman hekim tarafından önerilen hususlara da dikkat ederek ameliyatın başarı oranını arttırmak ve istenen sonuçları elde etmek mümkündür.

 

Bacak Estetiği Sorunları Nelerdir?

Bacaklarda çeşitli anomaliler ve sorunlar nedeniyle estetik ihtiyacı bulunabilir. Bu durumda yapılması gereken şey uzman hekim aracılığıyla gerekli olan işlemin uygulanmasıdır. Bacaklarda zaman içerisinde yaygın olarak karşılaşılan sorunlar aşağıdaki gibidir:

  • İnce ve kalın bacak oluşumu
  • Çarpık bacaklar
  • Kalınlık yönünden asimetrik bacaklar
  • X bacak
  • O bacak

Bu sorunların yaşanması estetik açıdan sorunlar yaşatabileceği gibi aynı zamanda günlük yaşamı da olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle insanların yukarıdaki sorunların ortadan kaldırılabilmesi adına estetik operasyonlara yöneldiği bilinir. Bu sorunlar yalnızca ilerleyen yaş ve çeşitli dış faktörlerin etkisinden kaynaklanmayabilir. Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle bacak anomalilerine sahip olan kişiler de vardır. Bu nedenle düzenli olarak doktor kontrolü ve gerekli testlerin uygulanması şarttır.

Pek çok kişinin çocukluk döneminde yeterli vitamini almaması ve güneşe maruz kalmaması sebebiyle bacak anomalisine sahip olduğu bilinmektedir. Bu kişilerde X bacak adı verilen, dizlerin birbirine normalden daha yakın olduğu ya da O bacak adı verilen, dizlerin birbirine normalden daha uzak olduğu sorunlar görülebilir. Bebeklikte ve çocukluk dönemlerinde gerekli aşıların uygulanmadığı kişilerde de ilerleyen sürelerde bacak anomalisi gözlemlenebilir. Aynı zamanda çocuk felciyle birlikte de bacaklarda şekil bozukluğunun oluştuğu ortaya çıkmıştır. Bu tür sorunlar ilerleyen yaşlarda göze çarpacak şekilde bacak sorunlarının yaşanmasına neden olabilir.

 

Bacak Estetiği Fiyatları 2023

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi bacak estetiğinde de fiyat skalası kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Estetik operasyonlarda fiyatı genellikle hastaların beklentisi ve talebi belirler. Bundan ötürü net bir fiyat bilgisinin verilmesi mümkün değildir. Ancak bizimle iletişime geçmek suretiyle sizin için en uygun fiyatlı ve en kaliteli bacak estetiği işlemlerini öğrenebilirsiniz. Fiyatları doğrudan etkileyen çeşitli faktörler vardır. Bu faktörlerden ilki elbette ki estetik sırasında kullanılacak olan dolgu malzemesinin kalitesine bağlıdır. Bunun yanı sıra fiyatı doğrudan etkileyen bir diğer faktör ise hangi yöntemin kullanılacağıyla ilgilidir. Bacak estetiğinde net bir fiyatın yanı sıra fiyat skalası dahi vermek mümkün değildir. Bu nedenle bir uzman hekim ile iletişime geçmek suretiyle kişiye özel fiyat bilgisi almak mümkündür.

 

Plastik cerrahi
Plastik cerrahi

 

Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Türkiye bacak plastik cerrahisi her geçen yıl vizyon ve misyonuyla adından sıkça söz ettiriyor. Bacak estetiğinin uygulanış biçimi ve tedavinin başarı oranı ile dünyanın en üst sırasında yer almaya devam ediyor. Bu noktada en sık merak edilen konulardan biri de bacak estetiğinin nasıl yapıldığına ilişkin detaylardır. Bacak estetiğinin; Liposhaping, Kalf protezleri, uyluk germe ve dolgu uygulamaları gibi çeşitli yolları bulunabilir. Bu yollardan birinin tercih edilmesi ise büyük ölçüde hekimini inisiyatifindedir.

  • Liposhaping

Basenlerde ve uyluk içlerine meydana gelen yağlanmalar için liposhaping işlemi uygulanır. Bu işlem bacaklarda plastik cerrahi özelinde sık tercih edilir. Başarı oranı yüzde 100’e yakın olan liposhaping, yağ transferiyle mümkündür. Fazla yağın olduğu ve yağa bağlı sarkmaların yaşandığı bölgelerden alınan yağlar, bacağın çeşitli bölgelerine eklenerek düzgün bir görünüm elde edilir.

  • Kalf Protezleri

Anomali seviyesinde ince bacaklar için kalf protezleri ile bacak estetiği uygulanabilir. Sıklıkla diz bölgesinin altında orantısız bir incelik ve buna bağlı olarak estetik açıdan bozukluk görülür. Dizin arka bölgesinde açılan küçük çapta bir kesi ile protezler yerleştirilir ve işlem tamamlanır.

  • Uyluk Germe

Yaşa bağlı olarak uylukların içindeki cilt gevşeyerek sarkabilir. Bu durum aynı zamanda hızlı kilo alma ya da verme sonucunda da görülür. Bu noktada hekim tarafından dikey bir iz kalacak şekilde uyluklar sıkılaştırılır ve fazlalık çıkarılır.

  • Dolgu Uygulamaları

Minimal eğrilikler ve yağsız bölgeler için dolgu uygulamaları çok sık tercih edilir. Bu sayede bacağın her bölgesinin eşit olması ve düz bir görünüm elde edilmesi sağlanır. Bu durum aynı zamanda estetik açıdan önemli olduğu kadar günlük yaşamı da doğrudan etkiler. Türkiye bacak plastik cerrahisi dolgu uygulamaları ile de ünlüdür.

 

Bacak Estetiği Ameliyatı Sonrası

Bacak estetiği ameliyatının ardından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bacaklarda plastik cerrahi işlemi sonrasında hastalar genellikle ilk günden taburcu edilir. İşlemin ardından birkaç hafta boyunca korse kullanmak ve bolca dinlenmek önemlidir. İyileşme süresinde günlük yaşantıya geri dönebilmek için 3 hafta, tam iyileşme için ise 3 ay kadar bir süre gereklidir. Bu süre zarfı boyunca kişilerin çok daha dikkatli olması gerekebilir. Rüştünü ispatlamış, dünya genelinde sık tercih edilen klinikleri öğrenmek ve en uygun fiyat seçeneklerinden haberdar olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir