Estetik cerrahiBrezilya Popo Kaldırma

BBL Mi? Popo Protez Mi? Türkiye Fiyatları

Bbl ve popo protez

Popo görünümü vücut görünümünü önden, arkadan ve yan profilden oldukça etkiler. Popoda oluşan sarkık, küçük olması gibi durumlar genel vücut görünümlerini olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Bazı bireylerde sarkma ve yaşlanma durumlarına bağlı olarak daha kalkık ve hacimli bir görünüm elde etmek için Brezilya popo estetiği tercih edilir. Bu estetik yöntem özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilmesi ile dikkat çeker.

Brezilya Butt Lift, popo estetiği uygulamalarında en sık tercih edilenlerden biridir. Bu yöntem popo kaldırma ismi ile de bilinir. Uygulama kişilerde daha dolgun ve şekilli bir popo görünümü yaratmaya yardımcı olur. Özellikle son zamanlarda BBL yöntemi, popo estetiği olarak da isimlendirilen ve farklı yöntemleri de içine alan en sık uygulanan yöntemler arasında yer alır. BBL yönteminde başta kalça bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinden alınan yağ dokularının popoya enjekte edilmesi sağlanır. Bu sayede popo görünümünün çok daha dolgun olması mümkün olur.

Popo Estetiği Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Popo estetiği işlemi yaşlanmayla meydana gelebilecek asimetri, sarkma gibi şekil bozukluğu sorunlarının giderilmesine yardım eder. Popo görünümü sebebiyle kaygılanan, özgüven sorunu yaşayan ve istediği kıyafetleri giyemeyen kişiler bu yöntem sayesinde yaşam kalitelerini rahatlıkla artırırlar.

BBL, popo estetiği yöntemleri içerisinde en çok dikkat çekenlerden biri olma özelliğine sahiptir. Diğer popo kaldırma işlemlerine göre enfeksiyon durumları bakımından oldukça güvenli bir yöntemdir. Bütün bu avantajları popo estetiği düşünen kişilerin BBL yöntemini tercih etmesini sağlar. Brezilya kalçası estetiği hemen herkese rahat bir şekilde uygulanabilen bir yöntemdir. Bu estetiği yaptırmak isteyen kişilerin birtakım özellikleri barındırması gerekir.

  • Kişiler ideal kilolarında olmalıdır.
  • Sigara içmemek son derece önemlidir. Kalça başta olmak üzere vücudun belli kısımlarında yeterli yağ dokuları bulunmalıdır.
  • Uygulamayı yaptıracak olan kişilerin daha önceden cerrahi komplikasyonlar geliştirmemiş olması gerekir.
  • Kişiler dengeli beslenmeli ve düzenli egzersiz ile sağlıklı yaşam stillerini benimsemelidir.
  • Uygulamayı yaptıracak olan kişilerin yakın zamanda herhangi bir enfeksiyon geçirmemesi gerekir.

BBL yöntemi anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyondur. Uygulamadan önce kişilerin doktor tarafından detaylı olarak değerlendirilmesi gerekir. İşlem için herhangi bir sağlık problemi ya da engeli olmayan kişiler uygun zamanlarda rahatlıkla operasyona alınabilirler.

Popo Dikleştirme ve Büyütme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Popo estetiği türleri arasında yer alan BBL uygulaması en sık tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Bu uygulama çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Genel anestezi altında olan bireylerin bilinçleri kapalı olur. Bu sayede uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı durumu söz konusu olmaz. İşlemin ardından anestezik ilaçlar kesilerek kişilerin geri uyandırılması sağlanır. Popo dikleştirme ve kaldırma işlemleri yerine küçük oranlarda yağ enjeksiyonu yapılacak olan kişilerde lokal anestezi ile işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Lokal anestezi altında kişilerin bilinçleri yerindedir. Fakat yine de genel anestezide olduğu gibi ağrı ya da acı durumları hissedilmeyecektir. BBL işleminde ilk önce popoya enjekte edilecek olan yağ dokularının karın, uyluk ve kalça gibi vücudun çeşitli dokularından liposuction yöntemi ile alınması gerekir. Bu uygulamada yağın alınacağı kısımlara cilt üzerine küçük bir kesi atılmaktadır. Kesiden içeride yer alan yağ dokularına doğru ince tüp şeklinde bir alet ilerletilerek işlem gerçekleştirilir. Elde edilen yağ dokuları popo büyütme ve dikleştirme için enjekte edilmek adına hazırlanmalıdır.

Popo üzerine hazırlanmış olan bu yağ dokusunun konulması için daha önceden belirlenen 3-5 noktaya küçük inzisyonlar gerçekleştirilir. Bu inzisyonlardan içeri doğru yağ dokusunun enjekte edilmesi işlemi gerçekleştirilmiş olur. Yağın alınmış olduğu ve yağ enjeksiyonunun gerçekleştirildiği bölgelerde bulunan kesilerin dikiş yardımıyla kapatılması sağlanır. Popo ameliyatından sonra bu bölgelerin çok daha hacimli ve kıvrımlı görünmesi mümkün olur.

Popo Küçültme Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Poponun normalden çok büyük olması halinde hastaların hem estetik bakımdan hem de vücut konforu bakımından rahatsız olması halinde liposuction yöntemi ile küçültme işlemi tercih edilebilir. Popo küçültme operasyonu komplike bir işlem değildir. Popo küçültme operasyonları hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Bu uygulamanın tedavi süreleri diğer operasyonlar ile karşılaştırıldığında son derece kısa olması ile dikkat çeker.

Bunun yanı sıra fazla bölgelerden yağ alma işlemi ile de popo bölgesinin genel olarak şekillendirilmesi mümkün olur. Poponun küçültülmesi ve popo şeklinin dengelenmesi için işlem sırasında çöküklük olan bölgelerde alınan yağlar özel bir işlemden geçirildikten sonra kullanılır.

Popo Estetiği İçin Yaş Sınırı Bulunur Mu?

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi popo estetiğinde de vücudun gelişiminin tamamlandığı yaş aralığının tercih edilmesi son derece önemlidir. Popo estetiği uygulaması doğuştan şekil veya görüntü bozukluğu olan kişilerde 18-20 yaşından itibaren tercih edilebilir. Hastalarda daha ileri yaşlarda popo sarktığı veya hacim kaybı meydana geldiği için ya da aşırı kilo kaybının olması halinde oluşan sarkmalar için de popo estetiği uygulaması tercih edilebilir.

Erkekler İçin Popo Estetiği Uygun Mudur?

Erkeklerin de popo estetiği yaptırmasında herhangi bir sakınca bulunmaz. Silik ve düz popolu olan bireylerde poponun belirginleştirilmesi veya küçültülmesi için erkekler de son yıllarda sıklıkla bu yönteme başvurur. BBL popo estetiği daha çok kadınların tercih ettiği bir yöntemdir.

Ameliyat süreleri uygulanacak olan yöntemlere bağlı olarak değişiklik gösterir. İşlemi yapacak olan doktorlar gerçekleştirecekleri uygulamalara göre bir periyot belirleyebilirler. Ancak tedavi süreci kişisel olduğu için bu süre hastalara bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Popo Estetiği Etkisi Ne Zaman Görülür?

En yaygın popo estetiği yöntemi olan BBL işlemi sonrasında popodaki dolgunluk hemen fark edilmektedir. Operasyona bağlı olarak meydana gelen şişkinlik gibi yan etkilerin ortadan kalkması için birkaç hafta beklemek gerekir.

Kesin sonuçlar birkaç ay içerisinde tam olarak görülmeye başlayacaktır. Brezilya popo estetiği sonrasında kişilerin birkaç hafta popolarının üzerine oturmamaları oldukça önemlidir. Bunun yanında kişiler uyurken yana dönerek veya yüz üstü olarak yatmalıdır. Ameliyat yerleri iyileşmeden popo üzerine oturulması işlemin başarısız olmasına ve cerrahiye bağlı komplikasyonların gelişmesine sebep olur. BBL uygulamasında popo bölgesine enjekte edilen yağların bir bölümü vücut tarafından emilecektir. Bu oran çoğunlukla %20-30 civarında meydana gelir. Enjekte edilen yağların fazlasının absorbe edilmesi halinde BBL uygulaması birkaç defa daha tekrarlanabilir. Popo dikleştirme ve büyütme işlemlerinin en ağrısız ve tercih edileni olan BBL her geçen gün pek çok kişi tarafından daha fazla merak edilir.

Brezilya Popo Estetiği Avantajları Nelerdir?

BBL avantajları çok çeşitli olduğundan günümüzde sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu yöntemde vücudun kendi yağları kullanılır. Vücuda protez, implant ve hyaluronik asit gibi yabancı maddelerin girmesi durumu söz konusu değildir. Bu sayede yabancı maddelere bağlı olarak vücutta herhangi bir komplikasyon ya da alerjik reaksiyon oluşma durumu söz konusu olmaz.

BBL yönteminin tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden biri de popo şekillendirilmesi sağlanırken bunun yanında vücutta istenmeyen yağ fazlalıklarından da kurtulmak mümkün olur. Kalça bölgeleri ile beraber tüm vücut kontürü ve formunda iyileştirme sağlanır. Bu sayede yağ alınan vücut bölgelerinin çok daha güzel bir şekle kavuşması mümkün olur. BBL uygulaması güzel ve estetik bir şekil sağlarken iz kalmaması ve genel anlamda daha sıkı bir vücut elde edilmesinin etkili yöntemlerinden biridir. Bunun yanında popodaki yağlar daha doğal bir görünüme sahip olur.

Brezilya Popo Estetiği İçin Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Brezilya popo estetiği işlemi iki aşamalı olarak uygulanır. İlk olarak liposuction uygulaması gerçekleştirilir. Kişilere uygun olan liposuction yöntemi ile karın ve bel bölgesinden popo kısmına enjekte edilecek yağ dokularının alınması sağlanır.

İkinci aşamada alınan yağ dokuları gerekli işlemlerden geçirilip popo bölgesine enjekte edilmesi sağlanır. Bireylerde popo bölgesine enjekte edilecek yeterli yağ dokusunun bulunmaması halinde kullanılan yağ dokularının yanında popo protezi de kullanılabilir. Bu sayede daha dolgun ve kalkık kalça görünümünün elde edilmesi mümkün olur.

Brezilya Popo Estetiği Sonrası İyileşme

Operasyon genel anestezi altında yaklaşık olarak 1-3 saat arasında gerçekleştirilir. Çoğunlukla hastaların aynı gün içerisinde eve dönmeleri mümkün olur. Kontrolün gerekli olduğu durumlarda kişiler 1 gece hastanede yatabilir. Ameliyatın ardından yaklaşık 6 hafta boyunca iyileşme süreçlerini destekleyen özel bir kompresyon giysisi giyilmelidir. Korse kullanımına dikkat edilmesi son derece önemli bir konudur. Korse kullanımı hastaların daha hızlı iyileşmesini ve ödem oluşumunun engellenmesini sağlayacaktır.

BBL ameliyatı sonrası hastaların 1-2 hafta boyunca doğrudan oturmaktan kaçınması gerekir. Bu süreçte oturmak için özel tasarım oturma minderleri kullanılabilir. Bunun yanında kalçada meydana gelen baskıların en aza indirilmesi için yumuşak şekilde oturmaya da özen gösterilmelidir. Tüm bunlar yağ hücresi enjekte edilen bölgelerde iyi bir şekilde tutunma ve yağların yeni yerlerinde kalıcı olmasına yardımcı olur.

Popo Protezi Nedir?

Popo, kadınların vücutlarının güzelliği ile alakalı en önemli bölgelerden biri olma özelliğine sahiptir. Şekil ve boyut açısından genetik faktörlere bağlı olarak her kadında farklılık gösterebilir. Popo protezi yöntemi ile kadınlar diledikleri popo görünümlerine rahat bir şekilde kavuşabilirler.

Aşırı kilo kaybı ve doğal yaşlanma sürecinde bireylerde poponun düz bir görünüm kazanması durumu söz konusu olabilir. Popo protezleri kişilerde hacim sağlayarak poponun daha yüksek bir konuma gelmesine yardımcı olur. Uzun zamandır spor yaparak istediği popo şeklini elde edemeyen ve popo büyütme için yeterli yağı olmayan genel sağlık durumunda herhangi bir sorun bulunmayan kişiler popo protezi yöntemi için uygundur. Popo protezleri esnek ve sağlam yapıda olan silikondan üretildikleri için kalıcı sonuçların elde edilmesi mümkün olur.

Popo protezlerinde en iyi sonuçların alınması için uygulamanın kas içerisine yapılması gerekir. Popo yanakları arasında bulunan oluktan iki küçük kesi ile işleme başlanır. Anatomik boyutlara ve hedeflere bağlı olarak seçilen hacim ve şekillerdeki protezlerin popo kası içerisine yerleştirilmesi sağlanır. Bu işlem yaklaşık olarak 1-2 saat gibi bir sürede gerçekleştirilir. Operasyonun tamamlanmasının ardından bu bölgelere iki tane dren yerleştirilir. Dönme ya da yer değiştirme riskinin azaltılması için cep ve protezin aynı boyutlarda olması önemli bir konudur.

Popo Protezi Şekilleri Nelerdir?

Genellikle kullanılan popo protezi türleri oval ve yuvarlak bir yapıdadır. Yuvarlak olan protezler kalça yanılsaması verdiği için ve kalçaları çok uzun ya da dar göstermediğinden son derece popülerdir. Çoğu hasta, istediği kum saati görünümünü oluşturmak için yuvarlak protezleri tercih eder. Bunun yanında oval protezlerin cep içerisinde dönmesi ve şekil bozukluğunun olması durumları da söz konusu olabilir.

Popo Protezlerinin Büyüklükleri Nasıldır?

Popo büyütme için doğru protez boyutlarını seçilmesi ameliyat sonuçları bakımından son derece önemlidir. Popo protezi boyutları daha küçük vücut ölçüleri olan hastalar için ideal olarak 150 cc ve daha büyük profil isteyenler için 800 cc arasında değişiklik gösterir. Küçük boyutlu olan protezlerin yerleştirilme işlemleri çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Bu protezlerde büyük olanlara nazaran daha az komplikasyon durumu söz konusu olur. Fakat hastalar genellikle 400 cc üzerinde protez kullanımını tercih eder.

Popo protezleri ile maksimum popo büyütme elde edilmesi için bu alanda uzmanlaşmış olan plastik cerrahlarından hizmet almanız son derece önemlidir. aksi halde protezin kayması, kenarların dışarıdan ele gelmesi veya protezin ters dönmesi gibi istenmeyen durumlar söz konusu olabilir.

Liposuction, genel vücut oranlarının daha iyi bir hale getirilmesi açısından popo protezleri ile beraber kullanılabilir. Karın ve bel bölgesi inceltilerek alınan yağların kalça ve basenlerde kullanımı mümkündür. Bu işlem Brezilya popo estetiği gibi yağ transferi işlemine uygun olmayan herkesin kum saati görünümüne kavuşmasına yardımcı olur.

Popo Protezi İyileşme Süreci Nasıldır?

Popo protezi iyileşme süreci için hastaların sekiz hafta boyunca rutin egzersizleri bırakması önerilir. Hastaların sekiz haftalık süreçte yüz üstü yatmaya dikkat etmeleri son derece önemlidir. Hastaların yalnızca gerekli adımları atmaları ve zorlayıcı aktivitelerden kaçınmaları önemli bir konudur.

Bunun yanında kas kasılması durumu kesi yerinin açılması, enfeksiyon, yara iyileşmesi, seroma oluşumu, sıvı toplanması gibi komplikasyonların artmasına neden olabilir. Popo protezi ameliyatı disiplin gerektiren ve zor iyileşme gösteren bir işlemdir. Sıvı toplanması çoğunlukla hastalarda meydana gelebilecek tek sorundur.

Silikon Popo Protezi ile Popo Büyütme

Küçük poponun büyütülmesi ve popo dikleştirme için tek çözüm yağ transferi işlemleri değildir. Vücutta yeterli seviyelerde yağ bulunmaması halinde kalça silikon popo protezi ile rahatlıkla büyütülebilir. Popo silikonu memeye uygulanan silikonlar ile aynı içeriklidir. Fakat sadece anatomik olarak farklı bir şekilde tasarlanmıştır. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilerek popo kası içerisine yerleştirilen silikon popo protezleri ile poponun üst kısmının dolgunluk kazanması mümkün olur. Hastalar ameliyattan sonra dik ve büyük kalça görünümüne sahip olurlar.

Kas içine yerleştirilen protezler dışarıdan bakıldığında veya dokunulduğunda hissedilmesi durumu söz konusu olmaz. Kesi kuyruk sokumunda olduğu için gözle görülür bir iz kalma durumu söz konusu değildir. Meme silikonu ile benzer biyolojik özelliklerde ve ileri teknoloji ile üretilen popo silikonları kişilerin ömrünün sonuna kadar vücutta kalabilir. Yapılan bilimsel ve tıbbi araştırmalar sonucunda popo protezlerinin insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bir duruma yol açtığına rastlanmamıştır.

Popo Estetiği Operasyonundan Sonra İyileşme Süreci

Ameliyatın ardından hastaların 1 gece boyunca hastanede yatmaları gerekir. Ameliyatın hemen ardından hastaların özel korse giymesi son derece önemlidir. Korse, işlemden sonra kişilerde şişlik ve ödem oluşumlarının azalmasına yardımcı olur. Popo büyütme ameliyatı sonrası ve bunu takip eden birkaç gün hastaların hareket etmekte zorluk yaşaması durumları söz konusu olabilir. Uygulanan bütün teknikler oturma bölgesine yapılmadığından kişilerin oturmasında herhangi bir sakınca bulunmaz.

Türkiye’de Popo Estetiği Fiyatları

Türkiye’de popo estetiği son zamanlarda sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. Medikal turizm kapsamında da bu uygulama popülerdir. Türkiye’de popo estetiği fiyatları, klinikler ve çok daha fazlası hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir