Bego İmplant Fiyatları ve Kullanıcı Memnuniyeti

Diş implantları, diş köklerini metal implant vidalarıyla eksik dişlerin yerine gerçek dişlere benzer olan ve onlar gibi işleve sahip olan suni dişler ile farklı biçime sokan uygulamalara verilen isimdir. Diş implantı tedavileri köprü ve protez uygulamalarına güzel bir alternatif olması ile dikkat çeker. Doğal diş köklerinin eksik olması durumunda diş protezlerinin değiştirilmesine imkan olmaması halinde diğer seçeneklerin değerlendirilmesi mümkündür.

Diş implantı tedavilerinin nasıl gerçekleştirileceği implantın tipine, çene kemiğinin kompozisyonuna bağlı olarak değişiklik gösterir. İmplantların en büyük faydaları yeni yapılacak dişler açısından iyi bir şekilde destek sağlamasıdır. Bunun yanında kemik iyileşmesi uzun zaman gerektirdiğinden işlem aylarca sürebilir.

Diş İmplantı Uygulamaları Neden Yapılır?

Diş İmplantı Uygulamaları Neden Yapılır
Diş İmplantı Uygulamaları Neden Yapılır

Diş implantları eksik olan dişlerin köklerine yapılan cerrahi operasyonlardır. İmplantlarda yer alan titanyum çene kemiği ile kaynaştığından sabit köprü veya protez gibi kayma durumları söz konusu olmaz. Bunun yanında kemik hasarlarına da sebebiyet vermeyecektir. Bunun dışında implantlarda çürüme gibi istenmeyen durumlar da söz konusu olmaz.

Bazal diş implantı uygulamaları genellikle şu durumlarda gerçekleştirilir;

 • Konuşmanın düzeltilmesi
 • En az bir ya da daha fazla dişin eksik olması
 • Takma diş takamayan ya da takmak istemeyen kişiler
 • Büyümesini tamamlayan çene kemiği olanlar
 • Kemik iyileşmesi bakımından olumsuz etkilere neden olabilecek hastalıkları olmayanlar
 • İmplantların sabitlenmesi bakımından kemikler yeterliyse ve kemik grefti yapılabiliyorsa
 • Sağlıklı ağız dokusu bulunuyorsa
 • Hastalar sürece birkaç ay dayanabileceklerse bu uygulamalar yapılabilir.

Diş İmplantı Yan Etkileri Var Mıdır?

Herhangi cerrahi operasyonlarda olduğu gibi diş implantı yan etkileri de bulunur. Meydana gelebilecek olan yan etkilerin küçük çaplı olarak tedavi edilmeleri mümkündür.

 • Çene üzerine yerleştirilen diş implantlarının sinüs boşluğundan birine girmesi halinde sinüs problemleri yaşanabilir.
 • Diş implantı uygulamalarının gerçekleştirildiği alanlarda enfeksiyon oluşabilir.
 • Kişilerin kendi dişleri, diş etleri, dudak ya da çenesinde ağrı, uyuşma ya da karıncalanma durumları söz konusu olabilir.
 • Diğer dişlerde veya kan damarlarında hasar ya da yaralanma durumları söz konusu olabilir.

Diş İmplantı Süreçlerinde Neler Yapılır?

Diş implantları için tedavi süreçlerinde diş eti ve kemikleri gibi dişi destekleyen yapıların tedavi edilmesi konusunda uzman diş hekimleri, ağız ve çene cerrahları olmak üzere çeşitli uzmanlar birlikte çalışır. Bir günde diş implantı uygulamaları mümkün değildir. Tedavi süreci birkaç ayı kapsar.

Tedavi esnasında protez uzmanı, periodontist ve bazen kulak burun boğaz uzmanlarına ihtiyaç olabilir. Diş implantları bir veya daha fazla cerrahi operasyon gerektirdiği için işleme hazırlanma aşamaları kapsamlı bir şekilde değerlendirilir.

 • Öncelikle hastaların diş röntgenleri ve üç boyutlu görüntüleri çekilir. Diş ve çeneden yapılan modellerin tasarlanması sağlanır.
 • Hastaların doktorlarına kullanmış oldukları reçeteli ya da reçetesiz ilaç ve takviyeler ile ilgili bilgi vermesi gerekir. Kronik kalp hastalığı veya ortopedik implantlara sahip olan kişilerde enfeksiyon sorunlarının önlenmesi amacıyla ameliyat öncesinde antibiyotik kullanılabilir
 • Hastaların özel durumlarına göre hazırlanan planda, kaç tane dişe ihtiyaç olduğu, kalan dişlerin durumu ve çene kemiği gibi çeşitli faktörler dikkate alınır.

Ağrı kontrollerinin sağlanması açısından operasyon esnasında anestezi seçenekleri içerisinde genel anestezi, lokal anestezi veya sedasyon yer alır. Hastalar için en uygun olan seçeneklere diş hekimleri tarafından karar verilir.

Diş bakım ekipleri hangi tür anestezi uygulanacağına bağlı olarak ameliyat öncesinde hastaların ne yiyecekleri ve içecekleri konusunda bir liste hazırlarlar. Sedasyon ya da genel anestezi uygulamasından sonra hastaları birinin eve götürmesi gerekir.

Diş implantı cerrahisi çoğunlukla aşamalar halinde gerçekleştirilir. Diş implantı yerleştirme işlemleri birkaç adımda gerçekleştirilir.

 • Hasarlı dişlerin çıkarılması
 • Çene kemiklerinin hazırlık aşamaları
 • Diş implantlarının cerrahi operasyonlarla yerleştirilmesi
 • Kemiğin büyümesi ve düzelmesi çalışmaları
 • Köprülerin yerleştirilmesi
 • Yapay dişlerin yerleştirilmesi uygulamaları

Gerçekleştirilen tedaviler aylarca sürebilir. Geçen zamanlarında büyük kısmı yeni kemiğin büyümesi ve düzelmesini bekleme sürecidir. Hastaların durumlarına özel olarak gerçekleştirilen işlemler ya da kullanılan malzemelere göre bazı adımların birleştirilmesi mümkündür.

Diş İmplantı Çeşitleri

Diş implantı fiyatı yapılacak uygulamalara bağlı olarak değişiklik gösterir. Çene kemiğinin yeterince kalın olmaması ya da çok yumuşak olması halinde diş implantı uygulamalarından önce kemik greftlerine ihtiyaç duyulabilir. Bu durumlarda çenede oluşturulan güçlü çiğneme etkileri ile beraber kemiğe büyük baskı uygulanır. Bu sebeple implantların desteklenmemesi durumlarında operasyonların başarısız olması ihtimalleri ortaya çıkar.

Çene kemiklerinin yeniden inşa edilmesi amacıyla kullanılabilecek çeşitli kemik grefti malzemeleri bulunur. Vücuttaki başka bir yerden kemik grefti ya da kemik büyümesi ile destek yapıları sağlanabileceği gibi kemik yerine geçen sentetik kemik greftleri de kullanılabilir.

Nakil işlemleri gerçekleştirilen kemiklerin diş implantlarını destekleyecek kadar büyümeleri birkaç ay sürebilir. Bazen implant cerrahisi ile aynı anda gerçekleştirilebilen küçük kemik greftleri de kullanılabilir. Çene kemiğinin durumu diş hekimlerinin nasıl bir yol izleyeceğini belirler.

Diş İmplantları Nasıl Takılır?

Diş implantlarının yerleştirilmesi sırasında ağız cerrahları diş etlerini açar ve kemiği ortaya çıkaracak bir kesi oluşturur. Diş implant metal direğinin oturtulacağı kemiğe delik açma işlemleri gerçekleştirilir. Kemiğin derinliklerine implantasyon uygulamaları gerçekleştirilir.

Yapılan işlemden sonra dil eksik kalacak yani ağızda boşluk olacaktır. Gerekli görülmesi halinde estetik olmayan görüntünün giderilmesi amacıyla bir tür yapay geçici implant protez kullanılabilir. Yerleştirilen bu takma dişin temizlik ya da uyku sırasında çıkarılması mümkündür.

Metal implant direğinin çene kemiğine yerleştirilmesinin ardından osseointegrasyon başlar. Bu işlem sırasında çene kemikleri diş implantlarının yüzeylerine doğru büyüme gösterir. Sonrasında da birleşme gerçekleşir. Birkaç ay kadar süren işlem, doğal dişlerde olduğu gibi yeni suni dişler açısından iyi bir temel elde edilmesine yardımcı olur.

Abutment Yerleştirilmesi Nedir?

Osseointegrasyon tamamlanması halinde abutment yerleştirmek adına ek bir ameliyata ihtiyaç duyulabilir. Bu küçük cerrahi operasyon ise lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir uygulamadır. Abutment yerleştirme işlemi için;

 • Ağız cerrahları diş implantlarını meydana çıkarmak adına diş etlerini açar.
 • Diş implantlarına abutmentlerin bağlanması sağlanır.
 • Sonrasında doku abutmentlerin çevresinde kapatılır.

Abutment diş eti çizgisini geçtiğinden ağız açıldığı zaman görünecektir. Doktorlar diş protezlerini bitirene kadar abutmentler bu şekilde durur. Abutmentlerin yerleştirilmesinden sonra suni dişler takılmadan önce diş etlerinin iki hafta kadar iyileşmesi beklenir.

Yeni Dişlerin Seçim Aşaması

Ağrısız diş implantı sayesinde günümüzde pek çok kişi bu tedavi yöntemlerini rahatlıkla tercih edebilir. Hastalar ve diş hekimleri çıkarılabilir veya sabit ya da her ikisini birden barındıran yapay dişlerden tercih edebilirler.

Çıkarılabilir dişler, takma dişlere benzer özellik gösterirler. Kısmi ya da tam takma diş olmaları mümkündür. Pembe plastik diş etleri ile çevrili yapay beyaz dişleri barındırma özelliği bulunur. İmplant abutmentine bağlı olan metal çerçeveleri vardır.

Sabit türde olan dişler bireysel implant abutmentlerine kalıcı bir şekilde vidalanır ve sabitlenir. Temizlemek için ya da uyku esnasında bu dişlerin çıkarılması mümkün değildir.

Ön Diş İmplant Uygulamaları

Diğer dişlerden farklı olarak ön dişlerde estetik görünümlerin korunması önemlidir. Bu amaçla kullanılan implantların malzemelerinin çok daha fazla özelliği bulunur. Günümüz koşullarında diş hekimliğinde hizmete sunulan titanyum ve zirkonyum malzemeler vardır.

Diş İmplantı Uygulamaları Sonrasında Oluşabilecek Yan Etkiler Nelerdir?

Diş İmplantı Uygulamaları Sonrasında Oluşabilecek Yan Etkiler Nelerdir
Diş İmplantı Uygulamaları Sonrasında Oluşabilecek Yan Etkiler Nelerdir

Tek aşamada ya da birden fazla aşamada diş cerrahisi ile alakalı meydana gelebilecek bazı olumsuzluklar yaşanabilir. Bunlar arasında;

 • Küçük çaplı kanalar
 • Diş etlerinde ya da yüzde şişlik sorunları
 • İmplant gerçekleştirilen bölgelerde ağrı
 • Ciltte ya da diş etlerinde morarma sorunlarının meydana gelmesi yer alır.

Diş implantı öncesi ve sonrası aşamada hastaların diş bakımı konusunda dikkatli olması son derece önemlidir. Dental implant ameliyatı sonrası ağrı kesici ya da antibiyotik kullanımlarına ihtiyaç olabilir. Şişlik, rahatsızlık ya da başka bir problem ameliyattan sonraki günlerde kötüleşirse hastaların ağız cerrahına başvurması gerekir. Operasyondan sonra cerrahi uygulamaların gerçekleştirildiği bölgelerin zarar görmemesi bakımından yumuşak besinlerin tüketilmesi gerekebilir. Çoğunlukla hekimler kendi kendine çözünen dikiş kullanmayı tercih ederler. Ancak dikişlerin kendiliğinden çözünmemesi halinde diş hekimleri tarafından bunların çıkarılması gerekir.

Diş İmplantı Sonrası Ağız Bakımı

Diş implantı iyileşme süresi hastaların ağız bakımına vermiş oldukları özene bağlı olarak değişiklik gösterir. İmplant uygulamalarından sonra bakım son derece dikkat edilmesi gereken konuların başında yer alır. İmplant uygulamaları cerrahi operasyonlar olduğundan uygulamadan sonra şişlik durumlarının meydana gelmesi normaldir. Çene kemiğine açılan yuva ve yerleştirilen implantlar küçük olsa da bu durum bir travmaya sebebiyet verebilir.

Diş implantı uygulamalarından sonra doktorlar buz uygulaması önerebilirler. Bu uygulamalar şişlik sorunlarının azaltılması amacıyla tercih edilir. Ancak buzun uzun süre yanakta tutulması buz yanıklarına neden olacağından uzun süreli kullanımlardan kaçınmak önemlidir.

İmplant uygulamalarından sonra hastaların beslenme konularında da dikkatli olması son derece önemlidir. İmplantların çene kemiğine kaynaşma sürecinde sıcak, soğuk ya da sert besinlerin tüketilmesine dikkat edilmelidir. Diş hekimleri hastalarını diş implantı uygulamalarından sonra sıcak ve soğuk besin tüketimlerine karşı uyarır.

Sert besinlerden uzak durmak implant sonrasında son derece önemlidir. Cerrahi müdahaleler ile açılan diş eti sonrasında dikiş atılarak kapatılır. İyileşme süreçleri tamamlanana kadar diş etlerinin darbe almamasına özen gösterilmelidir. Bunun yanında bu alana baskı uygulanmamasına da dikkat etmek gerekir.

Dental implantlardan sonraki talimatlar konusunda hastaların dikkatli olması gerekir. İmplant uygulamalarından sonraki 48 saatlik süreç son derece önemlidir. Operasyondan sonra hastaların bir gün boyunca ağızlarını çalkalamamaları ve gargara yapmaktan kaçınmaları gerekir.

İlk zamanlar hastaların diş fırçası ve diş ipi kullanımlarında son derece nazik ve kibar olması önemlidir. İmplant uygulamalarının gerçekleştirildiği bölgelerin pamuk ya da gazlı bez ile temizlenmesi mümkündür. Sigara ve alkol kullanımları uygulamanın gerçekleştirildiği yerlerin iyileşme süreçlerini olumsuz etkiler. Sigara kullanımları bakteri plaklarının enfeksiyona çevrilmesine uygun ortam hazırlar. Sigara yaranın geç iyileşmesi yanında kanamanın artmasına da neden olur. İmplant tedavilerinden sonra hastaların ağız bakımlarında doğal dişlere gösterilen önemi göstermeleri gerekir.

Diş İmplantı Uygulamaları Ne Zaman Yapılır?

Diş eksikliği olan hastalar pek çok açıdan fonksiyon kaybı ve estetik bakımdan sorun yaşar. Etkili bir şekilde çiğneme yapılamadığından sağlıklı beslenme mümkün olmayacaktır. Diş kaybı sorunları zaman içerisinde çene eklemlerinde bazı sorunların yaşanmasına neden olur. İmplant tedavileri dişlerin periodontal sebeplerle, travma, hastalık ve çürük nedenleri ile kaybeden kişilere uygulanabilir. Diş eksikliği sorunlarının olduğu bölgelerde zaman içerisinde çene kemiklerinin erimesi durumları söz konusu olur.

Eksik olan dişlerin yerine uygulanan implantlar çene kemiği deformasyonu sorunlarının da önüne geçer. Genel sağlık durumunda herhangi bir sıkıntı olmayan herkese bu uygulamalar yapılabilir.

Diş İmplantı Uygulamaları Kimler İçin Uygun Değildir?

İmplantların genel sağlık durumları iyi olan kişilere uygulanır. Bu açıdan baş ve boyun bölgelerinde radyoterapi görmüş olan kişilere implant uygulamalarının yapılması mümkün değildir. Kemik gelişimlerini tamamlamamış olan genç bireyler ile aşırı derecede sigara kullanımı yara iyileşmelerini olumsuz bir şekilde etkiler. Bu nedenle diş implantı uygulamaları fazla sigara kullananlara uygun değildir. Bunun yanında yüksek tansiyon, diyabet, hemofili hastası olan bireylerde doktorları ile görüşülerek uygun şartların oluşturulması ile implant uygulamaları yapılabilir.

Bego İmplant Özellikleri Nelerdir?

Bego implantlar Almanya’da üretilen implant markasıdır. Bego implantların en önemli özellikleri doğal bir pürüzsüzlüklerinin bulunmasıdır. Bu implantlar Ra olarak isimlendirilen pürüzlük katsayısında 0,40 değerinde oran alır.

Bego implantlar %100 Alman dizaynı ve üretimi olma özelliğine sahiptir. 130 yıllık bir firma olması nedeniyle, firma tüm hastalarına ve uygulamaları gerçekleştiren hekimlere güven verir. Bego implantların uygun şartlar altında uygulanması halinde ömür boyu garantileri vardır. Ömür boyu garantisi olan markalar gerçekten iyi malzemeler ile üretimi gerçekleştirir.

Dental implantların yerleştirme torkları implantların ve protezlerin başarılarını belirleyen katsayılardan biridir. Bu açıdan tork değeri özellikleri implantların kalitesi açısından önemli bilgiler verir.

Bego İmplant Avantajları Nelerdir?

Bego İmplant Avantajları Nelerdir
Bego İmplant Avantajları Nelerdir

Bego implant avantajları oldukça fazla olduğundan günümüzde sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yer alır.

 • Alman kalitesi ve dizayn özellikleri açısından sıklıkla kullanılır.
 • Stabil bağlantıya iç bağlantıları olan implantların güvenilir bir şekilde uygulanması mümkündür.
 • Bu implantlar direkt olarak üretici desteğine sahiptir.
 • Bakteri sızdırmazlığı özelliği olduğundan ağızda enfeksiyon oluşumlarına neden olmaz.
 • Uygulamalarda parça fazlalığına gerek olmadığından riskler en az seviyelerdedir.
 • Bu implantlar protetik kesiş noktalarına sahiptir.
 • Protetik tedavi öncesinde ve sonrasında düşük kaybı sorunlarını engeller.
 • Yapısı itibarıyla ara parça kullanımına gerek olmadan kolay bir şekilde uygulanabilme özelliği vardır.
 • Tek diş tedavilerine ihtiyaç duyulduğu zamanlarda Bego diş implantları rotasyonlara karşı koruma sağlayacaktır.
 • Tedavilere uygun olarak direkt yükleme özelliğine sahiptir.

Bego implant fiyatları pek çok tedavi yöntemine göre uygun fiyatlı olması ile dikkat çeker. Pek çok özelliği bir arada barındıran bu implantlar dünya genelinde kalitesini göstermeyi başarmıştır. Bu nedenle de hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen markalardan biridir.

İmplant ihtiyaçları tüm dünyada her geçen gün daha fazla olmaktadır. Tedavi yöntemleri açısından oldukça zengin olan ağız ve diş sağlığı için tercih edilen ürünlerin markaları ve markaların geçmişlerini incelemek hastalar açısından son derece önemlidir. Türkiye’de Bego implant tedavileri sayesinde hastaların sağlıklı sonuçlara ulaşması mümkün olur.

Bego İmplantlar Pahalı Mıdır?

Bazal yöntemde diş implantları günümüzde sıklıkla kullanılır. Bego marka implantlar en kaliteli ve aynı zamanda uygun fiyatlı olan implantlar arasında yer alır. Bu implantlar için tercih edilen malzemeler kolay bir şekilde bulunabilir.

Bego marka implantların geçerlilik sertifikaları da bulunur. Özellikle Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde Bego implant markası ürünlerine ve sertifikalı diş polikliniklerine ulaşılabilir.

Bego implantlar Almanya menşeili ürünler arasında yer alır. Almanya ve tüm dünyada geçerli patenti vardır. Bego marka implantlar Almanya, Türkiye, Portekiz, Hindistan gibi ülkelerde üretilir.

Türkiye’de Bego İmplant Tedavisi

Türkiye’de diş implantı tedavilerinin çeşitli avantajları bulunur. Bu sebeple dental turizm açısından da bu ülke günümüzde en popüler ülkeler arasındadır. Bunun yanında fiyatların uygun olması da Türkiye’yi cazip ülkelerden biri yapar. Türkiye’de Bego implant tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir