böbrek nakli

Böbrek Nakli İçin En Uygun Ülkeyi Nasıl Seçebilirim?

Böbrek Nakli Yapan Ülkeler

Bu yazımızda böbrek naklinin önemini ele aldık. Böbrek hastalığı ve böbrek yetmezliği kişinin hayatını oldukça kötü şekilde etkileyen bir sorundur. Böbrek hastalığı yapılan araştırmalara göre dünya çapında 850 milyondan fazla kişiyi etkilemektedir. Bu sayı şeker hastalarının 20 katından daha fazladır. Son evredeki böbrek hastalığını diyaliz ya da böbrek nakli gerektirebilir.

Tedavilerin hiçbiri son evre böbrek hastalığını düzeltmezken, Türkiye’de böbrek nakili olmak kişiye normal yaşama geri döndürür. Çünkü böbrek nakili sayesinde sorunlu böbrek yerine sağlıklı bir böbrek yerleştirilir. Böbrek nakili için Türkiye’yi seçmeli miyim sorusuna kısa ve açıklayıcı cevabı kesinlikle evettir. Bunun nedeni ise Türkiye’nin sağlık sistemindeki başarısını tüm dünyayı kanıtlamış olması ve tüm tedavi hizmetlerini oldukça uygun fiyata sunmasıdır. Böbrek nakili için en uygun ülke kesinlikle her ne olursa olsun hizmet kalitesinden ödün vermeyen Türkiye’dir. Böbrek nakilinde en başarılı olan ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere, Güney Kore ve Türkiye’dir. Yazımızın devamında bu ülkelerdeki böbrek nakil tedavileri hakkında detaylı bilgileri yer vermeye çalıştık. Makalenin tamamını okuduktan sonra hangi ülkede tedavi olmanın daha avantajlı olduğuna karar vermeniz kolay  olacaktır.

Birçok ülkede başarılı böbrek nakil işlemi yapılmasına rağmen hastane yetersizliği ya da talep yoğunluğu nedeniyle tedavi için beklemeniz gerekebilmektedir. Böbrek nakili için sıra beklemek hastanın hayatını kaybetmesine neden olabilir. Onun yerine bekleme sırası olmayan ülkelerde tedavi olmanız sizin için daha avantajlıdır.

Firmamız tedaviniz için en iyi doktorları ve hastaneleri ayarlamaktadır. Firmamız için aşağıdaki belirttiğimiz faktörler çok önemlidir.

  • Hasta Geri Bildirimi
  • Cerrahi Başarı Oranları
  • Cerrahın Deneyimi
  • Kalite Kaybı Olmadan Uygun Fiyat Sunulması

 

ABD’de Böbrek Nakli Maliyeti

Böbrek nakli ameliyatında en pahalı ülke Amerika Birleşik Devletleridir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun bir bekleme listesi vardır. Bu bekleme listesi gün geçtikçe uzamaya devam etmektedir. Böbrek nakli maliyeti sadece ameliyatı değil aynı zamanda ameliyat öncesi ve sonrası bakımı, hastanede kalış süresini de kapsamaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde böbrek nakli yaptırmanın maliyeti ortalama 230000 Euro’dur. Bu birçok insan için ulaşılması güç olan bir ücrettir. Aynı kalitede tedaviyi uygun fiyatlara yaptırabilirken bu kadar yüksek ödeme yapmanıza gerek yoktur. Amerika Birleşik Devletleri yerine Türkiye’de böbrek nakli olmayı tercih ederseniz aynı kalitedeki tedaviyi %80’e varan tasarruf ile yaptırmış olursunuz. Ayrıca Türkiye’deki fiyatlara ulama ve ulaşım gibi harcamalarınız da dahildir.

 

Böbrek Nakli Ne Zaman Yapılmalıdır
Böbrek Nakli Ne Zaman Yapılmalıdır

 

Almanya’da Böbrek Nakili Maliyeti

Almanya sağlık hizmetlerinde kaliteli işlemleri ile tanınmaktadır. Almanya’da hastaneleri ve uzman doktorları bulmak oldukça kolay olsa da fiyat olarak çoğu hasta için ulaşılamayacak seviyededir. Almanya’da böbrek nakliye maliyeti kişiye ortalama olarak 75000 Euro’ya mal olmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’ne nazaran oldukça uygun olsa da aynı kalitede hizmet veren Türkiye’ye göre çok pahalıdır.

İngiltere’de Böbrek Nakili Maliyeti

İngiltere yaşam maliyetinin yüksek olduğu bir ülkedir. Bu nedenle tıbbi hizmetler de oldukça pahalıdır. İngiltere’de böbrek nakli maliyeti ortalama olarak 60000 Euro’dan başlamaktadır. Başarılı ve kaliteli tedaviler sunmasına rağmen fiyatları yüzünden böbrek nakili ameliyatı için tercih edilen bir ülke değildir.

 

Güney Kore’de Böbrek Nakli Maliyeti

Güney Kore’de yabancı hastaların böbrek nakli olabilmesi için bağışçılarıyla aralarında kan bağı olduğunu belgelerle kanıtlaması gerekir. Güney Kore böbrek nakli ameliyatında en uygun fiyata hizmet veren ülkeler içerisinde 3. sırada yer almaktadır. Böbrek nakli maliyeti ortalama olarak 40000 dolar civarındadır. Avrupa fiyatlarından %20 daha uygun olmasına rağmen Türkiye’deki böbrek nakili fiyatlarına göre pahalı kalmaktadır.

 

Türkiye’de Böbrek Nakli Maliyeti

En ucuz ve kaliteli böbrek nakili ameliyatının gerçekleştiren ülke Türkiye’dir. Dünya çapında sağlık turizmi alanında zirvede olan Türkiye uygun fiyatları ve yüksek kaliteli tıbbi hizmetleri ile birçok hastaya hizmet vermektedir. Ayrıca Avrupa’ya yakınlığı sayesinde oldukça avantajlı bir konuma sahip olan Türkiye’de böbrek nakili ameliyatını yaptırırken yüzde seksene varan tasarruf da sağlamış olursunuz. Türk yasalarına göre böbrek nakili için donörün akraba olması gerekmektedir.

Türk doktorları 1975’ten beri böbrek nakili ameliyatı yapmaktadır. Birçok ülkeye nazaran daha ucuz fiyatlı olmasından dolayı hastalar Türkiye’de tedavi olmayı tercih etmektedir.

 

Hastaların Böbrek Nakli Ameliyatı İçin Türkiye’ye Gitmesinin Temel Sebebi Nedir?

Tedavi masraflarının oldukça uygun fiyatlı olması hastaların böbrek nakili ameliyatı için Türkiye’yi tercih etme sebeplerinden bir tanesidir. Dünyadaki diğer gelişmiş ve başarılı hizmet sunan ülkelere kıyasla Türkiye’de böbrek nakili ameliyatı oldukça uygun fiyatlıdır. Ayrıca Türk doktorlarının başarısı nedeniyle de Türkiye Sağlık hizmetleri alanında en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Türkiye’de böbrek nakili ameliyatı olan hastalar diğer ülkelerle kıyaslandığında %70’e varan tasarruf sağlamış olurlar. Ayrıca firmamız en uygun fiyat garantisi ile sizlerin hizmetindedir.

Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

  • En iyi fiyat garantisi
  • Gizli ödemelerle asla karşılaşmazsınız.
  • Ücretsiz Transferler ( Havaalanı, Otele ya da Kliniğe )
  • Paket fiyatlarına konaklama dahildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir