Böbrek Nakli Ne Kadara Mal Olur?

Böbrek nakli, bir kişinin böbreğini alıp, böbrekleri iflas etmiş bireye takmaktır. Böbrek nakli, böbrek yetmezliği olan hastalar için en ideal tedavidir. Böbrek yetmezliği olan hastalar hayatlarını idame ettirebilmek için diyaliz makinasına ihtiyaç duyarlar. Kanın yabancı maddelerden arındırılması için böbreğin çok önemli bir işlevi vardır. Diyaliz çok yorucu bir durumdur. Hastalar bu nedenle böbrek nakline gereksinim duyarlar.

Böbrek nakli ne kadara mal olur sorusu pek çok hasta tarafından merak edilir. Ancak bu soruya net cevap vermek mümkün değildir. Çünkü kliniğin kalitesi ve doktorun tecrübesine göre ücretler değişkenlik gösterir. Aynı zamanda tedavi göreceğiniz ülke de fiyatlar konusunda etkendir. Türkiye’de tedavi görmeniz durumunda bütçenize uygun tedavi planlaması yaptırabilirsiniz.

Böbrek Nakli İçin Paket Fiyatları ve Teklifleri

Böbrek nakli için paket fiyatları ve teklifleri değişkenlik gösterir. Ülkelerin sağlık turizmi kapsamında yapmış olduğu kampanyalar paket fiyatları üzerinde değişikliğe neden olacaktır. Bu nedenle öncesinde tedavi göreceğiniz ülkeyi belirleyerek fiyat araştırması yapmanız daha doğru olur.

Böbrek Nakli Nedir?

Her organın hayati önem açısından bir işlevi vardır. Böbrek sayesinde kanda biriken yabancı maddeler dışarı atılır. Diyaliz de bir böbreğin yapacağı işlevi yerine getirir fakat çok fazla zaman alır. Hastalar için de bu dönem çok yorucu olur. Bu nedenle en sağlıklı ve kolay yöntem böbrek nakli yaptırmaktır.

Kimler Böbrek Nakli Yaptırabilir?

Böbrek nakli, böbrekleri tamamı ile iflas etmiş olan kişiler için uygundur. Bu aşamaya gelmiş olan hastalar diyalizde tedavi görmektedir. Böbrek nakli olmak isteyen kişiler sıraya alınır ve kendilerine uygun böbrek bulunduğunda nakil gerçekleşir. Böbrek nakli gerçekleştikten sonra bazı ilaçların ömür boyu kullanılması gerekir. Doktorun talimatlarına direk uyulmadığı taktirde hayati tehlike söz konusu olabilir. Kanser hastaları, öncesinde kanser geçiren insanlar, kemik enfeksiyonu, hepatit enfeksiyonu, ağır kronik hastalar ve karaciğer hastaları böbrek nakli için uygun değildir.

Böbrek Nakli Ne Zaman Yapılmalıdır?

Böbrek Nakli Ne Zaman Yapılmalıdır
Böbrek Nakli Ne Zaman Yapılmalıdır

Kronik böbrek yetersizliği olan hastalarda böbrek fonksiyonları %20’nin altına düştüğü zaman böbrek nakli tedavisine ihtiyaç duyulur. Bir sakıncası bulunmayan hastalarda gerekli incelemeler yapıldıktan sonra böbrek nakli aşamasına geçilmelidir. Diyaliz böbrek fonksiyonunun sadece %10’unu yerine getirebilir fakat böbrek nakli ile %100 işlev sağlamak mümkün olur.

Böbrek Nakli Türkiye

Türkiye’de böbrek nakli için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Burada alanında uzman hekimlere muayene olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir