Genel

Boyun Germe

Boyun germe ameliyatı, boyun bölgesinde oluşan sarkma, kırışıklık ve olumsuz durumları gidermek amacı ile kullanılan bir operasyondur. Plastik cerrahi tarafından uygulanan bir operasyondur. Genelde yaşa bağlı olarak sarkmaların gitmesini sağlar. Bir bakıma boyun estetiği ismini de alır. Gözler, çene bölgesi ve boyun yaşlanmanın belirtisini gösteren en önemli bölgelerdir. Sıkı bir boyun da gençliğin göstergesidir.

Boyun bölgesinde görülen sarkma hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilir. Göz ve yanak çevresinde sarkma daha belirgindir. Yüzünü gençleştirmek isteyen kişilerin ilk şikayeti de boyun bölgesinde başlar. Boyun bölgesi kadınlarda daha dikkat çekicidir. Kadınlarda yaşlılık başladıkça boyun bölgesi kırışmaya başlar. Hastalar da boyun bölgesinin sarkmasını fark ederek daha sıkı bir cilde sahip olmayı ister. Boyun estetiği ile istediğiniz sıkı görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun için güvenilir klinikleri tercih edebilirsiniz.

Boyun Germe Operasyonunda Kesi İzleri Belli Olur mu?

Boyun Germe Operasyonunda Kesi İzleri Belli Olur mu
Boyun Germe Operasyonunda Kesi İzleri Belli Olur mu

Yanak bölgesinde germe yapılarak boyun bölgesine dokunulmadığı durumda etkili bir estetik yapılmamış olur. Boyunda gevşemiş olan sadece cilt değil boyun kaslarıdır. Operasyonda bu kaslar da gerilerek boyun germe işlemi yapılmış olur. Yüz bölgesinde oluşturulan kesiler çok çabuk bir şekilde iyileşme gösterir. Çene altında görülen kesi de karşıdan bakıldığında hiçbir şekilde görülmez. Estetik yüz ve boyun gençleştirme operasyonları için genel anestezi uygulanmaktadır. Boyun germe ameliyatı yaklaşık 3-4 saat sürmektedir. Ameliyatın ardından yüz bölgesi sargı bezi ile sarılır. İlk gece hastanın yüksek bir yastıkta yatması gerekir.

Bir gecenin sonunda hastanın sargısı açılarak bir sıkıntı yoksa taburcu edilir. Ortalama iki hafta sonrasında yüzde hafif şişlik ve morluk olması normaldir. Bu süreçte özel bir yüz korsesi kullanılır. İki hafta sonrasında dikişler de alınır. Başarılı bir şekilde uygulanan boyun germe operasyonundan hastalar oldukça memnundur. Böylece ameliyat da kalıcı olmaktadır.

Kimler Boyun Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

kimler boyun germe yaptırabilir
kimler boyun germe yaptırabilir

Genetik etkenler, sigara, alkol, sağlıksız beslenme, obezite ve yaş ve stres boyun germe üstünde etkendir. Boyun germe ameliyatı, sıkı, pürüzsüz ve zarif bir boyun isteyen herkes için uygundur. Yüz bölgesinde başka değişim olmasa da boyun gerildiğinde çok genç bir görünüm ortaya çıkar. Siz de pürüzsüz bir boyun bölgesine sahip olmak istiyorsanız boyun germe operasyonunu tercih edebilirsiniz.

Boyun Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Boyun Germe Operasyonu Nasıl Yapılır
Boyun Germe Operasyonu Nasıl Yapılır

Boyun germe operasyonu genel anestezi altında 3-4 saat süresinde yapılmaktadır. Kulak önünden başlamış kesiler ile kulak memesinin altından kulak arkasına kadar kıvrılır. Cilt altındaki kaslara işlem uygulanır. Cilt gerdirilerek fazla deri çıkarılır. Sonrasında yeniden şekillendirme yapılır. Böylece sadece boyun değil yüz bölgesinde de yeniden şekillendirme yapılmış olur. Ameliyat bölgesindeki kan birikiminin önüne geçmek amacıyla dren takılır. Gerektiği durumda liposuction işleminden de faydalanılır.

Boyun Germe Operasyonu Sonrasında İz Kalır mı?

Boyun germe operasyonu sonrası göze batacak şekilde kalıcı izler oluşmayacaktır. Çünkü bölgedeki izler saçlar, kulaklar ve deri tarafından saklanacaktır. Görünür olan kısım sadece kulak önüdür fakat bu bölgedeki izler de zamanla kendini yitirecektir.

Boyun Germe Operasyonunun Riskleri Nelerdir?

Boyun germe operasyon riskleri her ameliyatta olduğu gibi cerrahiden ve anesteziden kaynaklıdır. Risklerin önüne geçmek adına kişinin anesteziye uygun olup olmadığına doğru karar vermeli ve kliniğin güvenilir olduğundan emin olmak gerekir. Boyun germe operasyonundan sonra kanama gibi bir risk bulunmaz. Operasyonda görülecek en büyük risk saçların dökülmesidir. Ancak bu da uzman doktorun başarısı doğrultusunda değişecektir.

Boyun Germe Operasyonunda Kullanılan Yöntemler

Açılan kesilerden kaslar yukarı doğru kaldırılır. Eğer gıdı bölgesinde yağ fazlalığı mevcutsa liposuction yönteminden faydalanılır. Yine sarkıntılık önlenmiş olur ve kesi gerekmez. Ancak en doğru yöntemi doktor belirleyecektir. Bunun için siz de alanında uzman doktor bulmanız gerekir. Ancak bu şekilde güvenilir bir operasyon geçirebilirsiniz.

Boyun Germe Operasyon Fiyatları

Boyun Germe Operasyon Fiyatları
Boyun Germe Operasyon Fiyatları

Boyun germe operasyon fiyatları tedavi göreceğiniz ülkenin durumuna göre, tedaviyi gerçekleştirecek doktorun uzmanlığına ve kliniğin donanımına göre farklılık göstermektedir. Doktor tecrübesi fiyatlarda en büyük etkendir. Bu nedenle alanında uzman ve güvenilir klinikleri bulmanızda fayda vardır. Siz de Türkiye’de boyun germe operasyonu yaptırarak bizimle ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir