Bulgaristan Diş İmplant Fiyatları

Diş implantları, sağlam olmaları nedeniyle çok sık tercih edilir. Farklı nedenlere bağlı olarak dişlerde dökülme meydana gelebilir. Bazen kırılarak hasar alabilir. Özellikle yirmilik dişler ve azı dişler daha hızlı deforme olur. Çekilen dişlerin yerinin dolması için implant dişler sıklıkla kullanılır. Hastalar implant tedavisini en iyi şekilde gerçekleştirmek için ülke bazında araştırma yaparlar. Bulgaristan’da yaşayan hastalar da bütçelerine uygun bir şekilde implant tedavisi yapıp yapamayacağını merak ederler.

Sofya başta olmak üzere Bulgaristan’ın pek çok semtinde diş implant tedavisi sunan klinikler bulunmaktadır. Bu kliniklerden birkaç tanesi The End Consumer, Denta Consult, Vasident, Imperial Dental Center ve Sky Dental Clinic şeklindedir. Bulgaristan’da diş implant fiyatları ortalama 1200 Euro civarındadır. Oldukça pahalı olduğundan hastalar ne yapacağını bilemeyerek farklı ülkelerdeki kliniklerin araştırmasını yapar. Bu durumda Türkiye’de diş implant tedavisi yaptırmak daha avantajlı olacaktır.

Diş İmplantı Nasıl Uygulanır
Diş İmplantı Nasıl Uygulanır

Diş İmplantı Nasıl Uygulanır?

Dental implantlar; implant, aburment ve protez olmak üzere üç bölümden oluşur. Diş implantının vidası önce çeneye sabitlenir. Vida şeklindeki implantlar çentikli olduğundan ötürü daha sağlamdır. Çok küçük bir operasyonla bu işlem gerçekleşir. Lokal anestezi ile yapılan bu operasyonda korkulacak bir şey yoktur. Lokal anestezi ile gerçekleştirildiği için herhangi bir şekilde ağrı sızı hissedilmez.

Diş İmplant Ağrısı Nasıl Olur?

Diş-implant tedavisinde çok az miktarda ağrı yaşanabilir. Ancak dayanılamayacak kadar şiddetli bir ağrı yoktur. Hekimin vereceği ağrı kesiciler ile üstesinden gelebilirsiniz. İmplant dişler kişinin kendi dişi kadar sağlamdır. Bu nedenle ilk etapta küçük bir ağrıya katlanmanız gerekir. Türkiye’de bulunan kliniklerde hekimler hastayı sakinleştirmek amacıyla gerekeni yaparlar. Korkmadan Türkiye’de implant tedavisi yaptırabilirsiniz.

Diş İmplantı Komplikasyonları

Bulgaristan’da diş-implantı yaptırdığınız zaman birtakım komplikasyonlar yaşayabilirsiniz. Bazı riskler yaşamanız muhtemeldir fakat uzman hekimler tarafından yapılırsa herhangi bir sorun yaşamazsınız. İmplant tedavisi yaptıracağınız zaman karşınıza çıkabilecek komplikasyonlar şu şekildedir;

  • Enfeksiyon
  • Kısa süreli kanama
  • Ağrı
  • Dişlerde hassasiyet
  • Uyumsuz diş protezi
  • Renklerde uyumsuzluk

Bu komplikasyonları yaşamak istemiyorsanız tedavi sonrası çok dikkatli olmalısınız. Bununla birlikte alanında uzman ve güvenilir hekimlere tedavi olmanız daha yararlı olacaktır. Hekimin direktiflerine uyduğunuz taktirde bir sorun yaşamazsınız.

Bulgaristan Ücretsiz İmplant Tedavisi

Bulgaristan, yaşam maliyeti yüksek olan bir ülkedir. Bu nedenle sağlık hususu da çok pahalıdır. İmplant tedavisi pek çok ülkede ücretli olduğu gibi Bulgaristan’da da ücretlidir. Yani, ücretsiz bir şekilde implant tedavisi yaptırmak mümkün değildir. Çünkü implant malzemesi oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Bu nedenle diğer diş tedavilerinden daha pahalıdır. Sigorta da implant tedavisini karşılamamaktadır. Çünkü implant yerine diş köprüsü gibi alternatif tedavilerden yararlanabileceğinizi iddia ederler.

Sofya Diş İmplant Ücretleri

Sofya, Bulgaristan’ın en meşhur semtidir. Burada da çeşitli sayıda diş kliniği bulunur. Gerçekten iyi tedavi görebilirsiniz. Ancak Sofya’da da fiyatlar çok farklı değildir. Ortalama tek bir diş için 1000 Euro ödemeniz gerekir. Diğer şehirlere nazaran oldukça yüksek bir ücrettir. Bulgaristan genelinde fiyatlar pahalı olduğu için hastalar Türkiye’de implant tedavisi olmayı amaçlar.

Türkiye’de Diş İmplant Fiyatları
Türkiye’de Diş-İmplant Fiyatları

Türkiye’de Diş İmplant Fiyatları

Türkiye’de diş-implant fiyatları ortalama 200 Euro civarındadır. Bulgaristan’da neredeyse Türkiye’nin 3 katı fiyat tarifesi ile işlem yapılır. Siz de bütçenizi koruyarak uygun fiyatlarda implant diş tedavisi yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece ülkenin en uygun fiyatlarında hizmet sunan klinikleri öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir