Burun Estetiği

Burun Estetiği İstanbul

Yüz ilk bakışta en çok göze çarpan alandır. Bu bölgede şekil bozukluğunun düzeltilmesi psikolojik bakımdan son derece önemlidir. Tıp alanında gerçekleştirilen uygulamaların gelişmesi ve yenilikçi yöntemleri hayata geçirilmesi ile burun estetiği işlemleri günümüzde son derece kolaydır. Burun estetiği İstanbul günümüzde en popüler estetik operasyonlardan biridir.

Rinoplasti olarak isimlendirilen burun estetiği işlemleri hem estetik beklentiler nedeniyle hem de sağlık açısından yapılan önemli bir gerekliliktir. Burun bölgesinde meydana gelen bozukluk sorunları estetik operasyonlar ile ortadan kaldırılabilir. Bu sayede kişiler daha sağlıklı bir şekilde nefes alıp verebilirler.

Rinoplasti Neden Yapılır?

Rinoplasti Neden Yapılır
Rinoplasti Neden Yapılır

Rinoplasti nedir sorusu bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler tarafından merak edilir. Burun estetiği işleminde burun içerisindeki kemik ve kıkırdak yapılarında değişiklikler yapılır. Burun estetiği, rinoplasti yanında nazoplasti olarak da isimlendirilir. Burun estetiği, burunda doğumsal olarak bulunan, travmalara bağlı ya da sonradan meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla gerçekleştirilir.

Bazı durumlarda sadece görsel açıdan rahatsızlık vermesi sebebiyle düzeltme işlemleri yapılırken bazen de solunum bozukluğu gibi problemlere neden olması nedeniyle düzeltme işlemleri gerçekleştirilir. Estetik operasyonları hangi nedenden dolayı uygulanacak olursa olsun burun estetiğinde öncelikli hedef burundaki solunum yolunun operasyonun ardından en iyi şekilde şekillendirilmesini sağlamaktır.

Burun estetiği operasyonu sırasında şekil bozukluklarının giderilmesi, burnun yeniden şekillendirilmesi ya da bir bölümünün şeklinin değiştirilmesi işlemlerinden biri ya da birkaçı yapılabilir. Rinoplasti işlemi düşünen kişilerde burun dokularının estetik operasyona uygunluğunun kontrol edilmesi oldukça önemlidir. Ufak müdahaleler bile oldukça belirgin sonuçlar doğuracağı için burun ameliyatlarının mutlaka alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Ameliyatı yapacak olan cerrahların uzmanlığı, deneyimleri ve toplam operasyon sayısı fiyatı etkileyen faktörlerdir.

Erkeklerde ve kadınlarda uygulanabilen burun estetiği işlemleri komplike olması ile dikkat çeker. İstenen sonuçların elde edilmesi 6-12 ay içerisinde gerçekleşir. Bu süreçler, burundaki operasyonun büyüklüğüne, sorunun ciddiyetine ve burun dokularının yapılarına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Burun ameliyatı sonrası hastaların bir bölümünde istenen şeklin tam olarak elde edilmesi için küçük düzeltme işlemleri gerekebilir. Burun ameliyatı fiyatları bu alanda en çok merak edilen konular arasında yer alır. Kliniğin ve hekimlerin deneyimi ve hastaların durumları göz önünde bulundurularak net bir fiyat söylenebilir.

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burun görünümünü en çok etkileyen kısımlar arasında burun ucu şekli yer alır. Burun ucu kaldırma operasyonları yapılmasına neden olan burun uç kısmındaki yaygın şekil bozuklukları şöyledir;

 • Burun ucunun sivri görünümü
 • Burun ucunun olması gerekenden daha sivri olması
 • Burun ucunun kalkık görünümü
 • Sıkıştırılmış gibi görünen burun ucu
 • Burun deliklerinin birbiri ile simetrik olmaması
 • Burun ucu düşüklüğü

Bu sorunları bulunan hastalarda burun estetiğinin bir alt dalı olan burun ucu estetiği tercih edilir. Bu işlemlerde burnun kemik kısmına herhangi bir işlem yapılmaz. Sadece burun ucunda bulunan yumuşak doku ile kıkırdak kısma işlem uygulanır. Bu sebeple burun ucu estetiği rinoplastiye göre çok daha kolay bir işlemdir. Burun estetiği fiyatları nasıl bir işlem yapılacağına göre değişiklik gösterir. Burun ucu kaldırma işlemleri özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Burun ucu kaldırma işlemleri diğer burun operasyonları ile kıyaslandığında çok daha kolaydır.

Burun ameliyatı öncesinde ve sonrasında gerçekleştirilen işlemler diğer operasyonlar ile benzerlik gösterir. Ameliyat süresi daha kısa olduğundan tüm işlemler 30-60 dakika arası bir süreçte tamamlanır. Burun ucu kaldırma operasyonu olan hastalar çoğunlukla aynı gün içerisinde taburcu olurlar. Bu işlemde iyileşme süreleri rinoplasti ameliyatlarına göre daha kısa sürer.

Burun Estetiği İşlemine Neden İhtiyaç Duyulur?

Burun estetiği işlemi kozmetik ya da fonksiyonel açıdan gerçekleştirilir. Burun estetiği yapılma nedenlerinden biri burunda meydana gelen doğumsal ya da sonradan gelişmiş şekil bozuklukları nedeniyle kişilerin rahat nefes alıp verememesine ilişkin sorunlardır. Solunum sorunlarına sebebiyet veren şekil bozuklukları gözle görülebilir bir yapıda olabilir. Bunun dışında burnun iç kısmında meydana gelen ve dışarıdan fark edilmeyen bozukluk sorunları da olabilir. Bir diğer neden ise kişilerin burun görünümünden rahatsızlık duymasıdır. Daha farklı burun görünümüne sahip olmak isteyen kişiler de bu ameliyatı olabilirler.

Burun kemik kısmında eğrilik ya da çıkıklık olması, burnun normalden daha büyük olması, kıkırdak yapısında oluşan şekil bozukluğu sorunları, burnun asimetrik olması durumları burun estetiği ameliyatı gerektiren durumlardır. Estetik amaçlarla gerçekleştirilen operasyonlar tamamen kişisel tercihler olarak karşımıza çıkar.

Bazı kişiler büyük ve çıkıntılı burnu sorun etmezken, bazı kişiler normal görünümde burna sahip olsalar da farklı bir burun görünümü tercih edebilirler. Rinoplasti operasyonları, sağlık sorunları ya da kişisel tercihler sebebiyle yapılabilir.

Yaygın olarak tercih edilen burun ameliyatı uygulaması hastaları memnun ederken giderek daha sık gerçekleştirilen bir operasyon halini almıştır. Bunun yanında burun dolgusu işlemleri de günümüzde sıklıkla tercih edilir.

Cerrahi müdahaleler ile burun yapısında farklı değişiklikler yapılabilir.

 • Burun deliklerinin düzenlenmesi işlemleri
 • Burnun büyüklüğü ile ilgili değişimler
 • Burun uçlarının tekrardan şekillendirilmesi
 • Burun açısında yapılan değişiklikler
 • Burun köprüsünün yeniden düzenlenmesi

Burun Estetiği Kaç Yaşında Uygulanır?

Rinoplasti ameliyatı fonksiyonel sebepler olmadan yalnızca kozmetik kaygı amacıyla yapılacaksa burun kıkırdağı gelişiminin tamamlanması beklenir. Kız çocuklarında bu gelişim 15 yaş iken erkek çocuklarında burun kıkırdak gelişimi çok daha uzun sürebilir. Nefes alma ile alakalı olarak çeşitli problemler söz konusu ise bu durumda bu durumda rinoplasti ameliyatının daha küçük yaşlarda yapılmasında herhangi bir sıkıntı yoktur.

Hastaların durumuna bağlı olarak uzman doktorlar ile beraber burun estetiği ve ameliyatının kaç yaşında yapılacağına daha sağlıklı bir şekilde karar verilir. Burun estetiği fiyatları yaş ve cinsiyete bağlı değildir. Hastaların durumuna ve hangi operasyonun gerçekleştirileceğine bağlı olarak farklılık gösterir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Nasıl Yapılır
Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Burun estetiği operasyonlarında ameliyatın kendisi yanında öncesi dönem de son derece önemlidir. Doktorla yapılan görüşmelere bağlı olarak ilk önce hastaların estetik operasyon için uygun olup olmadığı konusunun değerlendirilmesi gerekir. Bunun yanı sıra hasta ile hekim karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak olası sonuçlar ve beklentilerin doğru bir şekilde anlatılması gerekir.

Doktorların ameliyat olacak hastaların rahatsızlıklarını, kullandıkları ilaçları ve tıbbi öykülerini dinleyerek konu ile alakalı değerlendirmelerini yapar. Hemofili gibi aşırı kanama problemlerine sebep olabilecek sağlık problemleri olması durumunda kozmetik nedenli burun estetiklerinin yapılması uygun değildir.

Tıbbi öykü sonrası doktorlar tarafından yapılan fiziki muayene ile hastaların iç ve dış yapıları ve bunun yanında burun derisi ile ilgili incelemeler yapılır. Yapılacak olan değişikliklerle alakalı olarak planlamalar gerçekleştirilir. Bunun yanında ameliyat öncesinde hastaların uygunluğuna karar vermek açısından birtakım kan analizleri ile biyokimyasal laboratuvar tetkikleri de gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Operasyonuna Hazırlık

Ameliyat olacak hastaların ilk önce burun fotoğrafları çekilir. Bu fotoğraflar ameliyat sonrası beklentilerin aydınlatılması yanında doktorlara operasyon sırasında yol göstermesi bakımından da son derece önemlidir. Hastaların dikkat etmesi gereken konulardan biri kan sulandırıcı ilaçların ameliyattan iki hafta öncesinde bırakılmasıdır. Bu ilaçların kullanımı pıhtılaşma işlevlerini olumsuz bir şekilde etkileyeceği için kanamanın artmasına sebebiyet verebilir.

Hastaların, doktorlara kullanmış oldukları ilaç ve takviye ürünlerle ilgili bilgi vermesi sağlıkları ve hızlı bir şekilde iyileşmeleri açısından oldukça önemlidir. Burun ameliyatı fiyatları bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler tarafından merak edilen bir konudur. Burun ameliyatı fiyatlarının neye göre değiştiği konusunda birtakım araştırmalar yapılır.

Burun ameliyatı fiyatını etkileyen parametreler arasında en önemlilerinden biri doktorun tecrübesi ile operasyondan önce planlanan rotaya bağlı olarak işlemin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Ameliyatı ve sonrasını olumsuz etkileyen faktörlerden biri de tütün kullanımıdır. Sigara kullanımı hastaların iyileşme süreçlerinin uzamasına neden olur. İçeriğinde bulunan nikotin nedeniyle kan damarlarında kasılmalara sebebiyet verdiğinden iyileşme döneminde dokuya gelen oksijen ile kan desteğinin azalmasına sebebiyet verecektir. İyileşme sürecinin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi bakımından ameliyattan önce ve sonraki dönemde kişilerin tütün kullanımını sonlandırması oldukça önemli bir konudur.

Burun estetiği uygulaması çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Sadece küçük dokunuşlar gerektiren basit rinoplasti uygulamalarında cerrahın ihtiyacına bağlı olarak lokal anestezi tercih edilebilir.

Gerçekleştirilen operasyonlar yaklaşık olarak iki saat gibi kısa sürede gerçekleştirilir. Ameliyat öncesinde gerçekleştirilen hazırlıklar ve ameliyat sonrasında yapılan çeşitli uygulamalar ile müşahede süreleri hastaların en az 1 gün boyunca hastanede kalmasına neden olur.

Günümüzde sıklıkla tercih edilen iki farklı burun estetiği tekniği bulunur. Bu ameliyatlardan ilki açık rinoplasti olarak isimlendirilir. Bu işlemde burun delikleri arasında küçük bir kesi atılır. Bu sayede doktorların görüş açıları genişlemiş olur. Çoğunlukla burunda şekil bozukluğu sorunlarının ileri düzeyde olması halinde ya da önceden farklı bir burun estetiği operasyonu geçiren hastalarda açık rinoplasti tekniği kullanılır.

Açık rinoplasti işleminin en büyük avantajı doktorların görüş açılarının çok daha geniş olmasıdır. Ancak iyileşme süreçleri daha uzun olduğundan operasyon sonrasında morluk, ödem gibi istenmeyen sorunlar meydana gelebilir.

Bir diğer kullanılan teknik ise kapalı rinoplasti olarak isimlendirilir. Bu teknikte yapılan işlemlerde kesi burun delikleri içinde kalacak şekilde ayarlanır. Doktorun görüş alanı daha azdır. Ancak işlemden sonra hastalar çok daha kısa sürelerde iyileşirler. Operasyonun ardından hastaların burunlarında dikiş izi kalmayacaktır.

Kapalı rinoplasti yöntemi çoğunlukla daha küçük boyutlu şekil bozukluğu sorunlarının düzeltilmesi amacıyla kullanılır. Gerçekleştirilecek rinoplasti operasyonu tekniği, burun estetiği fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer alır. Uzman hekimler, hastaların durumlarını göz önünde bulundurarak bu tekniklerden birini tercih eder ve bu şekilde burun estetiği fiyatları belirlenir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Burunda şekil bozukluğu sorunlarının çok ciddi olmadığı durumlarda ameliyatsız burun estetiği tercih edilir. Bu yöntem burun dolgusu olarak da isimlendirilir. Uygulamada burun köprüsüne dermal dolgu işlemi uygulanır.

Burun dolgusu fiyatları tercih edilecek ameliyatsız yönteme bağlı olarak değişiklik gösterir. Burun dolgusu fiyatlarını etkileyen faktörlerin olması ile beraber doktor tecrübesi, kliniğin deneyimi ve uzmanlığı, başarılı operasyonları fiyatı en çok etkileyen unsurlardır.

Burunda kontür problemi, burun ucu düşüklüğü, burun basıklığı, kırışık burun görünümü gibi hafif problemlerin tedavi edilmesinde ameliyatsız burun estetiği oldukça güvenilir bir yöntemdir. Bu yöntemler son derece basit operasyonlar olmasının yanında dolgu için tercih edilen ürünlerin de güvenilir olması gerekir.

Hyaluronik asit sıklıkla tercih edilen dolgu malzemelerinden biridir. İşlemde kullanılacak olan dolgu malzemeleri de fiyatlandırmayı etkileyen etmenler arasında yer alır. Enjeksiyondan sonra o bölgede bulunan derin cilt katmanlarına ulaşan dermal dolgular ile istenen burun şekline ulaşmak mümkün olur.

Kullanılan dolgu malzemesine ve işlemden işleme göre değişkenlik göstermekler beraber 4 aydan 3 yıla kadar bu işlem etkili olabilir. Her işlemde kullanılan dolgu maddeleri değişiklik gösterebilir. Bu da burun dolgusu fiyatlarının da değişmesine neden olur.

Likit rinoplasti uygulamaları cerrahi rinoplastiye göre daha basit yöntemlerdir. Bu yöntem ile gerçekleştirilen estetik uygulamalarda burna yeni bir görünüm kazandırılır. Bunun yanında doğuştan düşük olan ya da yaşla beraber düşen burun ucunda istenen görünümün elde edilmesi de mümkün olur.

Erkeklerde Burun Estetiği İşlemleri

Burun estetiği operasyonları hem kadınlarda hem de erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir. Bu işlem dış görünümün ya da nefes ile ilgili fonksiyonların düzeltilmesi amacıyla uygulanabilir. Burundaki bozukluk problemlerine bağlı olarak nefes almada sıkıntı yaşayan kişiler, günlük yaşamlarında işlerini yaparken de sorunlar yaşayabilirler. Bu kişiler yürürken, yemek yerken, uyurken, konuşurken nefes almakta zorluk yaşarlar.

Erkek burun estetiği operasyonları da son zamanlarda artan uygulamalar arasında yer alır. Başarılı rinoplasti uygulamalarından sonra hastaların rahat bir şekilde nefes alması daha kolay olur. Bu da kişilerin yaşam konforlarının iyileşmesini sağlar. Bunun yanı sıra burun estetiği işleminden sonra kişilerin istedikleri görünümlere kavuşması ile beraber kendilerine olan güvenleri de artacaktır.

Tüm bu nedenler dolayısıyla erkeklerde burun estetiği kadınlarda olduğu gibi oldukça yaygın bir işlemdir. Kadın ve erkeklerde burun estetiği ile alakalı özel bir farklılık bulunmaz. Kadınlar regl dönemlerinde daha stresli ve acıya dayanıksız olduklarından bu dönemde operasyonun başarı oranı olumsuz etkilenebilir. Bu sebeple kadınların adet dönemlerini hekimlerine bildirmeleri, kendilerine uygun olan operasyon tarihlerini ayarlamaları bakımından önemli bir konudur.

Burun estetiği işlemleri erkeklerin ve kadınların dış görünümünü ya da nefes ile alakalı fonksiyonlarının düzeltilmesi amacıyla gerçekleştirilir. Burundaki bozukluklara bağlı olarak hastaların nefes alma problemleri yaşaması günlük yaşamlarında sıkıntı yaşamalarına da neden olabilir.

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir
Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir

Burun ameliyatı sonrası çoğunlukla ağrı durumları söz konusu olur. Bu nedenle anestezi etkileri geçtikten sonra beklemeden hastalara ağrı kesici uygulanması gerekir. Burun ameliyatı operasyonu ardından doktorun önermiş olduğu ilaçların düzenli bir şekilde kullanımı önemlidir.

Ameliyatın ardından çoğunlukla hastaların 4 ile 6 saat arasında ayağa kalkmaması gerekir. Hastalar ilk ayağa kalktığında göz kararması, baş dönmesi gibi sorunlar yaşayabilirler. Hem burun ameliyatı sırasında hem de sonrasında hastaların burnundan kan gelmesi gibi problemler meydana gelebilir. Bu kanama yutulduğunda hastalarda mide bulantısı ya da kusma şikayetleri meydana gelir. Bu sebeple kanlı kusma ya da ameliyatın ertesi günü kan nedeniyle siyah dışkı problemleri görülebilir.

Ameliyattan 6 saat sonra hastalarda mide bulantısı olmaması halinde su içmelerinde herhangi bir problem yoktur. Bunun yanında çorba gibi sıvı gıdalarda azar azar tüketilmeye başlanabilir. Burun estetiği ameliyatı sonrası hastaların birkaç gün sıvı beslenmesi önerilir. Burun etrafında, göz altında ve yüzün belirli bölümlerinde morarma, şişlik gibi problemler olabilir. Gün geçtikçe bu durum yavaş yavaş azalır.

Kanama oluşumunun engellenmesi amacıyla yastığın yüksek tutulması gerekir. Ameliyatın ardından 15 gün boyunca burna su çekme ya da sümkürme gibi eylemler yapılmamalıdır. Bu süreçte burnun tıkalı olması son derece normaldir.

Hedeflenen şeklin elde edilebilmesi için kişilerin birkaç ay gözlük kullanmaması önemli bir konudur. Yüksek efor gerektiren fiziksel aktivitelerden uzak durulmalıdır. Aşırı kuvvetli çiğneme, yüzme, yüz kaslarını zorlayacak kahkaha ya da diğer mimiklerden uzak durulmalıdır.

Burun estetiği operasyonu sonrası kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan biri de güneş ışığına maruz kalmamalarıdır. Aşırı güneş ışığına maruz kalmak burun cildi ve çevresinde renk değişikliği problemlerine yol açar. Bu nedenle güneşe çıkma konusunda hastaların dikkatli olması gerekir.

Başın yüksekte tutulması kanama yanında ödem oluşumuna da iyi gelir. Ameliyat sırasında kullanılan sütür materyalinin emilebilir veya emilemez olmasına bağlı olarak dikişlerin alınması gerekebilir. Operasyondan yaklaşık bir hafta sonra hastaların doktor kontrolüne gitmesi gerekir. Operasyon sırasında hekimin kullanacağı malzemeler de fiyatlandırma üzerinde etkilidir.

Burun Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşir?

Burun estetiği iyileşme süresi operasyonun boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Hastalar genellikle 4-6 saat arasında ayağa kalkabilir. 6 saatten sonra mide bulantısı ya da kusma yoksa yemek yemeye bağlayabilirler. Hastalar bazen aynı gün içerisinde taburcu edilirken bazen de bir gece hastanede yatırılırlar.

Ameliyatın ardından genellikle burna tampon takılır. Bu tamponlar 1-2 gün sonra çıkarılır. Burun sırtına yerleştirilen ateller ise yaklaşık bir hafta sonra doktor kontrolünde çıkarılabilir. Ameliyatın ardından hastalarda bir komplikasyon meydana gelmemesi durumunda çoğunlukla 1 hafta 10 gün içerisinde kişiler iş yaşamına dönebilirler. Operasyondan sonra morluk ya da şişlik oluşması normaldir ve bunlar zaman içerisinde hafifleyerek 7-10 gün içerisinde tamamen iyileşirler.

Burun estetiği ameliyatının üzerinden yaklaşık 1 ay geçtikten sonra ödemin çoğu azalır. Belirlenen şekil ve tam iyileşmeye ise operasyondan yaklaşık 1 yıl sonra ulaşılır. Bu süreçte burunda sabahları ödem olması ve ödemin ilerleyen saatlerde kaybolması normal bir durumdur.

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Piezo burun estetiği ameliyat yöntemleri arasında bulunmaz. Piezo isimli ultrasonik kemik kesici cihaz kullanılarak gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında yumuşak dokulara zarar vermesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Ancak bu işlemde büyük bir cihaz burun içerisine sokulduğundan burada bulunan derinin ve dokuların tamamının kaldırılması gerekir. Bu durum ödem oluşumlarının artmasına neden olabilir. İdeal bir burun şekli elde edilmesini sağlamasa da gerektiğinde tercih edilebilen bir yöntemdir.

Burun Eti ve Burun Tıkanıklığı Sorunları Burun Estetiği ile Beraber Yapılır Mı?

Burun eti yani konka isimli yapılar burunda solunan havanın nemlenmesini sağlar. Burun etinde yaşanan büyüme sorunları geniz eti ya da septum eğriliği ile karıştırılmamalıdır. Burun etleri burun boşluğunda önden arkaya yan duvarlarda üç sıra şeklinde dizilmiştir. Özellikle bu yapıların alt kısımda bulunanları alerjik reaksiyonlar ya da septum eğriliği sebebiyle büyüyebilir. Burun eti ya da septum eğriliği gibi tıkanıklık problemlerine neden olan durumlar burun estetiği ile beraber düzeltilebilir.

Kemerli Burun, Burun Küçültme Ameliyatları Zor Mudur?

Burun estetiği ameliyatları genel olarak hastaları rahatsız edecek kadar ağrılı değildir. Ameliyatın ardından meydana gelen şişlik ve morluk durumları insanların bu ameliyatla ilgili ağrılı olduğu kanısına varmasına neden olur. Burun derisinin ince olması halinde teknik hatalar dışarıdan görünebilir. Kıkırdakların yeterince desteklenmemesi de iyileşme sürecinde burunda asimetri sorunlarının yaşanmasına neden olabilir. Kalın derili kişilerde de estetik cerrahi son derece zordur. Bu kişilerde güzel estetik hatlar dışarıdan daha az görünür.

Türkiye’de Burun Estetiği Ameliyatı

Türkiye’de dövizin yüksek olması nedeniyle yurt dışından gelenler için burada burun estetiği ameliyatı olmak oldukça uygun fiyatlıdır. Bunun yanında bu işlemler alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiği için operasyonların başarı oranları da son derece yüksektir. Türkiye’de burun estetiği ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir