Burun Estetiği

Burun Estetiği Türkiye Fiyatları 2023

Burun estetiği birçok sebepten dolayı tercih edilir. Bazen zorunlu olarak burun estetiği yaptırmak gerekir. Bunun en önemli sebebi, rahat nefes alıp verememektedir. Böyle durumlarda burun eti alınır ve ya da kemik eğriliği ve düzeltilir. Bu şekilde buruna da estetik bir görüntü sağlanır. Bazı kişiler ise burunlarının görüntüsünü beğenmez ve burun estetiği yaptırmak isterler. Burun yüz bölgesinde olduğu için, orantılı ve yüze uyumlu olması çok önemlidir. Burun estetiği ile hayal edilen görüntüye kısa  bir süre içinde kavuşabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı burun da düzeltmeler yapılıp, Estetik olarak yüz ile daha uyumlu bir burun yapmak için başvurulan bir operasyon çeşididir. Burun hassas bir organdır. Her ameliyatta olduğu gibi olduktan sonra bazı komplikasyonlar yaşanabilir. Önemli olan nokta, burun estetiği öncesi ve sonrası önerilere uymaktır. Eğer dikkat edilirse burnun yeni şekli kısa bir süre içinde oturur doğal bir görünüm sağlanır. Estetik olduğu belli olmaması için, hekimin tecrübeli olması bu noktada çok önemlidir. Ameliyat yapılacak olan işleme göre, 1-2 saat sürer. Bir gün sonra eğer bir problem oluşmazsa hasta taburcu edilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği nasıl yapılır, çoğu kişi tarafından merak edilir. Burun ameliyatı aslında zordur. Açık ya da kapalı olarak yapılır. Açık ameliyatlar doktor için daha kolayken, hasta için daha zordur. Kapalı ameliyat ise tam tersi hasta için daha kolay, hekim için zordur. Kapalı ameliyat sonrası iyileşme hızlı olur. Bazı durumlarda sadece bandaj uygulanır. Kesi dahi yapılmaz. Açık ameliyat klasik yöntemdir. Hastaya genel anestezi uygulanarak  yapılır. Burun dolgusu, burun törpüsü gibi ameliyatlar son derece basittir. Aynı gün taburcu edilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Burun estetiği ameliyatı uygulanması için bazı şartları sağlıyor olmak gerekir. Hastanın genel sağlık durumuna bakılır ve bazı tahliller yapılır. Eğer sorun olmazsa ameliyat yapılır. Burnu doğuştan orantılı olmayanlar, yüzü ile uyumlu olmayanlar, herhangi bir darbe sonucunda burnu kırılanlar ve burnunu hayal ettiği gibi yaptırmak isteyen herkes, burun estetiği yaptırabilir. Genel olarak belirli bir yaştan önce, ekstra özel bir durum olmadıkça, burun estetiği yapılmaz. Burun estetiği fiyatları yapılacak olan yönteme göre değişiklik gösterir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı cerrahi bir operasyon olduğu için, öncesi ve sonrasında hazırlıklar yapılır. Ameliyattan bir gün önce, duş alınır ve antibakteriyel ürünler tercih edilir. Ayrıca ameliyat günü makyaj yapılmaz ve ya herhangi bir kozmetik ürün kullanılamaz. Hastanın moral durumu ve stressiz olması da ameliyatın başarısı açısından son derece önemlidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı öncesi olduğu gibi sonrası da çok önemlidir. Ameliyattan sonra hasta burnunu dış faktörlerden korumalı, bandaj ile oynamamalıdır. Ayrıca Su ile temastan kaçınılmalıdır. Enfeksiyon oluşması durumunda burun geç iyileşme göstereceği gibi şekil olarak da istenilen gibi olmayabilir. Bu yüzden ameliyat sonrası, doktoru önerilerine harfiyen uyulmalıdır. Burun estetiği Türkiye fiyatları 2023  işlemi yaptırmak isteyen bir çok kişi tarafından merak edilen konulardan biridir.

Burun Estetiği Fiyatları Pahalı Mı

Burun estetiği fiyatları değişiklik gösterir. Hangi hekimin ameliyatı yapacağı, hastane şartları ve uygulanan yöntem gibi detaylar, bu konu da etkilidir. Her işlemin ayrı bir ücreti vardır. Öncelikle fiyat konusunda mutlaka bilgili olmak gerekir. Araştırma yaptıktan sonra, ameliyat için başvurabilirsiniz. Fiyatlar genelllikle kişinin sorununa göre belirlenir. Bazı ameliyatlar zor iken bazen küçük bir işlem uygulanarak az bir fiyat seçeneği sunulur.

Burun Estetiği Neden Önemlidir?

Burun estetiği, estetik denildiği zaman akla İlk gelen yöntemlerden biridir. Çoğu sebepten dolayı, burun estetiğine ihtiyaç duyulur. Bazen bir sağlık problemi bazen de bir estetik kaygı nedeni ile yapılır. Burun estetiği başarılı sonuç verdiği gibi bazen de kişiyi yeni görüntüsü memnun etmez. Tecrübeli bir hekim olması çok önemlidir.  Burun estetiği hakkında detayları merak eden ek çok kişi vardır. Bu yazı da burun estetiği hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Burun vücudun en hassas bölgelerinden biridir. Doğal olarak Estetik yapıldığı zaman da birçok komplikasyon görülür. Özellikle ameliyat sonrası yüz bölgesinde ciddi bir morarma söz konusu olabilir. Burun estetiği hem Kapalı hem de açık yöntem ile yapılır. Kapalı ameliyat yaptıranlar daha çabuk iyileşir. Burun estetiği yaptırmadan önce, bu konu da detaylı bilgi sahibi olmak gerekir. Burun estetiği fiyatları hakkında da az çok bir fikir sahibi olmak önemlidir.

 

Burun Estetiği Nedir
Burun Estetiği Nedir

 

Burun Estetiği (Rinoplasti) Uygulama Şekli

Burun estetiği açık olarak uygulanırsa kesi yara, sargı gibi durumlar normaldir. Burun içi açılarak yapılır ve kemik alınır ya da eğrilik düzeltilir. Kapalı ameliyatta kesi uygulaması olmaz. Hatta estetik sonrası hastaya bir bandaj uygulanır ve kısa sürede iyileşme görülür. Son yıllarda doktorlar tarafından yapması daha zor olan kapalı ameliyat yöntemi tercih edilmeye başlamıştır. Burun estetiği fiyatları arasından kapalı ameliyat daha pahalıdır.

Burun Estetiği İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Burun estetiği yaptırmak isteyen kişi sayısı, azımsanamayacak kadar fazladır. Burunu yüzüne göre büyük olanlar, kemerli olanlar, eğrilik olan ve genişlik olan kişiler burun estetiğine başvurur. Bazen de sağlık sebeplerinden dolayı, burun estetiği tavsiye edilir. Kişinin rahat nefes alması sağlanır. Eğer çok ciddi bir durum yoksa genel de 10 yaşına kadar, Burun estetiği tavsiye edilmez.

Burun Estetiği Sonrası Dönem Ve İyileşme

Burun bölgesi çok hassas olduğu için, estetik sonrası bazı konularda dikkati olmak çok önemlidir. Özelikle burun bölgesi dış faktörlere karşı korunmalıdır. Enfeksiyon kapması mutlaka engellenmelidir. Yoksa iyileşme geç olacağı gibi burun şekli de iyi olmaz. Ayrıca bir süre spor ya da deniz ve havuz gibi faaliyetlere ata verilmeli, koruyucu bandaj çıkarılmamalıdır.

Burun estetiği yaptıranlar genel olarak 15 gün içinde Normal yaşantısına dönebilir. Tam olarak burunun yeni şeklini alması, 6 ay kadar sürebilir. Zor bir ameliyatta olsa, mükafatı iyi olacaktır. Burun estetiği olmak isteyenler eğer farklı bir şehirde olacaksa bir kaç gün önce gitmeli Gerekli muayeneleri olmalıdır. Ameliyat sonrası hastanede 24 saat kontrol altında kalmak iyi olacaktır. Burnu estetiği olanlar eğer beklenen dışında önemli bir durum olmazsa 1 gün sonra taburcu edilir. Her burun estetiği sonrası olduğu gibi hasta da morluk ve burun bölgesinde şişme olabilir. Ağrı da normal bir durumdur. Verilen ilaçları düzenli olarak kullanmak, ağrıyı engeller.

Burun Estetiği 2023 Türkiye Fiyatları Ne Kadar?

Burun estetiği fiyatları en çok merak edilen konular arasında yer alır. Fiyatlar yaptırmak isteyen kişiler için önemlidir. Ameliyat yöntemi, hastane tercihi ve hekime göre fiyatlar değişiklik gösterir. Genel de de aşağı yukarı çok fark eden bir durum olmaz. Ameliyat öncesi mutlaka fiyatları araştırmak gerekir. Siz de Türkiye ‘ de burun estetiği ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, bizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir