Diş İmplantları

Çekoslovakya’da Diş İmplant Fiyatları

Çekoslovakya’da Diş implantları, diş eksikliği bulunan bireylerin tercih ettiği kalıcı bir tedavi yöntemidir. Protez dişlerden farkı gerçek dişler kadar sağlam olmasıdır. İmplant dişler çene bölgesine vida yardımıyla sabitlenerek kullanılır. Vidanın üstüne sabitlenen diş gerçek gibi görünür. Gerçek gibi göründüğü için ve kalıcı bir tedavi olduğundan biraz pahalı bir işlemdir. Pek çok kişi Çekoslovakya’da diş implant fiyatları hususunu merak etmektedir.

Çekoslovakya’da diş implant fiyatı 2.200 Euro’dan başlar. Bu da tek bir diş fiyatıdır. Kaç adet diş implant olacaksa bunu 2.200 ile çarpmalısınız. Dolayısı ile biraz pahalı bir tedavidir. Bu nedenle Çekoslovakya’da yaşayan birçok kişi Türkiye’yi ziyaret ederek çok daha uygun fiyatlarda diş implantı yaptırmaktadır.

implant tedavisi riskli mi
implant tedavisi riskli mi

Çekoslovakya’da Diş İmplant Tedavileri Riskli midir?

Diş implant tedavileri birçok kişinin gereksinim duyduğu ve son derece başarılı tedaviler olmasına rağmen maalesef pek çok ülkede sigorta kapsamında değildir. Bu nedenle hastalar tedavi masrafını ödemekte çok zorluk yaşarlar. Bu da Türkiye’de diş implantı arayışına sevk etmektedir. Çünkü Türkiye, pek çok ülkeye göre uygun fiyatlarda kaliteli hizmet vermektedir. Hastalar implant tedavisine başlamadan önce kaç para ödemesi gerektiği gibi karşılaşabileceği riskleri de merak etmektedir. Aslında güvenilir cerrahlar tarafından yapılan implant tedavisinin hiçbir riski yoktur fakat karşılaşabileceğiniz belli başlı riskler şu şekildedir;

  • Enfeksiyon
  • Ağrı
  • Sıcak ve soğuk hassasiyeti
  • Uyumsuz protez rengi
  • Rahatsız implant

Eğer dişlerinize zarar verecek gıdaları tüketmezseniz, sigara ve alkol almazsanız enfeksiyon kapmazsınız. Bununla birlikte ilk birkaç gün ağrı ve sıcak soğuk hassasiyeti yaşamanız olağandır. Bunun dışında sonraki günlerde herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

çekoslovakya implant
çekoslovakya implant

Çekoslovakya Diş Hekimleri

Çekoslovakya diş hekimleri son derece profesyoneldir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi bu ülkede implant tedavisi bütçenizi aşabilir. Normal koşullarda bile yaşaması zor ve pahalı bir ülkedir. Aynı zamanda diş hekimi sayısının az olması hastaların tedaviye ulaşmasını zorlaştırarak fiyatları da pahalılaştırmaktadır. Bu nedenle hastalar kat kat fazla para ödemek yerine başka ülkelerde tedavi olmayı amaçlar. Bu hem daha başarılı sonuçlar elde ettirir hem de daha az maliyetle tedaviyi tamamlamayı gerçekleştirir.

İnsanlar neden implant tedavisi için başka ülkelere gider
İnsanlar neden implant tedavisi için başka ülkelere gider

İnsanlar Neden İmplant Tedavisi İçin Başka Ülkelere Gider?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi implant tedavilere neredeyse bir servet harcamayı gerektirir. Bu tedavi sağlık sigortası ile yaptırılmazsa kişilerin sağlık sigortası yaptırması daha mantıklı olur. Türkiye implant tedavisi için herkesin tercih ettiği bir ülkedir. Çünkü Çekoslovakya’ya göre neredeyse 4te 1i kadar ücret ödersiniz. Aslına bakılırsa Türkiye’de gitmek, orada konaklamak, tedavi olmak ve şehir içinde yapacağınız masraflar bile Çekoslovakya’da yapacağınız harcamanın yarısına bile tekabül etmez.

Diş İmplant Tedavisi İçin En İyi Ülke Hangisi?

Çekoslovakya’da yaşayan bir kişi hangi ülkede implant tedavisi görmesi gerektiğini merak etmektedir. Dental implant tedavisi için bazı ülkelerden fiyat alarak uçak biletinizi de ayırtmanız gerekecektir. Bu konuda implant tedavisi olacağınız en iyi ülke Türkiye olacaktır. Çünkü Türkiye’de yaşam maliyeti düşük olduğu gibi döviz kuru da oldukça düşüktür. Bu sayede hem paradan tasarruf edersiniz hem de başarılı bir şekilde implant tedavisi olursunuz.

Türkiye’de Diş İmplantı Olmanın Avantajları

Çekoslovakya’da implant tedavileri oldukça pahalıdır. Sadece Çekoslovakya’da değil, diğer dış ülkelerde de pahalı bir tedavidir. Ancak Türkiye’de uygun fiyatlarda tedavi oluyor olmak ve ulaşım, konaklama gibi etkenler de büyük avantajlar yaratır. Ancak şunu belirtmek gerekir ki Türkiye’de de çok fazla klinik olduğu için iyi araştırma yapmanız gerekir.

Araştırma yapmaya vaktiniz yoksa, emin bir şekilde iyi kliniklerden tedavi aldığınızdan emin olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte yaklaşık 100 Euro düzeylerinde yaptırabilirsiniz. Türkiye’de implant fiyatları görüldüğü üzere oldukça uygundur. Siz de burada tedavi olabilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir