DHI Saç Ekim Tedavisi

DHI, açılım olarak doğrudan saç ekimi anlamını taşır. DHI saç ekim tedavisi implanter adı verilen özel bir kalem vasıtası ile gerçekleşmektedir. Bu yöntem son yıllarda popülerliğini arttırmış ve pek çok hastanın tercihi olmuştur. Çünkü kişilere sağladığı avantaj oldukça fazladır. Saç problemi olan kişiler gönül rahatlığı ile DHI saç ekim yöntemini tercih edebilir. Kafa derisine zarar vermeyen bu yöntem seyrek bölgelere uygulanarak daha yoğun ve sık bir saç görünümünün oluşmasını sağlamaktadır. DHI saç ekim yöntemi oldukça güvenilir ve sağlıklı bir saç ekim yöntemidir. İçeriğimizin devamında DHI saç ekim yöntemi ile ilgili gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

DHI Saç Ekim Nasıl Uygulanır?

DHI Saç Ekim Nasıl Uygulanır
DHI Saç Ekim Nasıl Uygulanır

DHI saç ekim tedavisi iki aşamadan oluşur. Her iki aşamada da dikiş gerekmez. İlk önce doktor tarafından gerekli tahliller yapılır. Böylece hastanın DHI saç ekim yöntemine uygun olup olmadığına bakılır. Sonrasında uzman doktor tarafından kişinin saç tipi incelenir. Sonrasında hekim tarafından en iyi şekilde saç ekim tedavi planlaması yapılır. Lokal anestezi verilerek uygulanan bir işlemdir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi DHI saç ekim tedavisi iki aşamadan oluşmaktadır. Tedavinin iki aşamalı olarak gerçekleşmesindeki en büyük etken implanter pen adı verilen kalemdir. Bu kaleme Choi kalemi ismi de verilmektedir. Bu kalem sadece uzman doktorlar tarafından kullanılır. DHI saç ekim tedavisinin ilk aşaması saç köklerini toplamaktır. Saç kökü genellikle ense bölgesinden toplanır. Özel Choi kalem aracılığı ile ense bölgesinden yeterli miktarda saç kökü toplanır.

Saç toplama aşamasından sonra sıra saçların ekim aşamasıdır. Ense bölgesinden elde edilen saç kökleri eksik olan bölgeye titiz bir şekilde yerleştirilir. Choi kalemi, ucundaki ince ve sivri ekipman sayesinde yerleştirilir. DHI saç ekim prosedürü hiçbir şekilde saç köklerine zarar vermemektedir. Zaten bu nedenle en çok tercih edilen saç ekim yöntemlerinden biridir. Tercih edilmesindeki bir diğer sebep de bekleme sürecinin olmamasıdır. Uzman kişiler tarafından uygulanan bu işlem ortalama 10-12 saat sürmektedir.

DHI Saç Ekim Tedavisinin Diğer Tedavilere Göre Avantajları

DHI Saç Ekim Tedavisinin Diğer Tedavilere Göre Avantajları
DHI Saç Ekim Tedavisinin Diğer Tedavilere Göre Avantajları

DHI saç ekim avantajları diğer saç ekim tedavilerine göre çok daha avantajlıdır. Diğer tedaviler kadar uzun sürmez. Bunun yanı sıra diğer avantajlar aşağıdaki şekilde gösterilebilir;

  • Kişinin donör bölgesinden alınan saç kökleri anında ihtiyaç duyulan bölgeye ekilir. Böylece ekstra kanal açma gerekmez.
  • Uzmanların yaptığı incelemelere göre DHİ saç ekim yöntemi diğer tedavilere göre daha doğal bir görünüme sebep olur.
  • Donör bölgedeki saç kökü gelişimine destek olur.
  • Choi kalemi sayesinde herhangi bir sorun oluşmamaktadır. Sağlıklı yüzeylere asla zarar vermez.
  • DHI saç ekim işlemi kelleşme başlamayan hastalarda daha sık kullanılır.
  • İyileşme süreci daha kısadır.

Siz de DHI saç ekim tedavisinin avantajlarından faydalanmak isterseniz Türkiye’de DHI saç ekim tedavisi görebilirsiniz.

DHI Saç Ekim Öncesi Ne Yapılmalı?

DHI saç ekim öncesi mutlaka sigara kullanmayı bırakmak gerekir. Çünkü sigara kullanımı yaraların ve kesilerin daha zor iyileşmesine neden olur. Sigara ve alkol normal şartlarda da vücut için zararlıdır fakat tedavi esnasında daha sıkıntılı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bunun için tedaviden 1 hafta öncesinde sigara ve alkol kullanımına ara vermenizde fayda vardır. Eğer kronik bir hastalıktan ötürü ilaç kullanıyorsanız bunu mutlaka hekiminize bildirmeniz gerekir. Örnek vermek gerekirse kan sulandırıcı gibi ilaçların operasyondan bir hafta öncesinde bırakılması şarttır. DHI saç ekim tedavisine gelmeden önce saçınıza hiçbir şekilde şekillendirici ve krem, losyon gibi ürünler sürmemelisiniz. Aynı şekilde tedavi sonrasında da bu ürünlerden uzak durmalısınız. Bu ürünler kimyasal içerdiği için saç derisine zarar verecektir.

Türkiye’de DHI Saç Ekim Fiyatları

Türkiye’de DHI Saç Ekim Fiyatları
Türkiye’de DHI Saç Ekim Fiyatları

DHI saç ekim operasyonu estetik nitelikte bir tedavidir. Ekim işlemi uzman doktor ve özel cihaz gerektirdiği için diğer estetik operasyonlardan daha pahalı olabilir. Ancak bu durum gözünüzü korkutmamalı. Çünkü ihtiyacınız olan tek şey güvenilir bir doktor ve donanımlı bir kliniktir. Bunun dışında ülkenin yaşam maliyeti düşükse ve döviz kuru yüksekse daha uygun fiyatlarda tedavi görmeniz mümkündür. Siz de Türkiye’de DHI saç ekim fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

One thought on “DHI Saç Ekim Tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir