Dijital Gülüş Tasarım

Dijital gülüş tasarım, son yıllarda oldukça başvurulan bir tekniktir. Günümüz teknolojisi ile hekimler tarafından dijital alanda özelleştirilmiş tasarımlar gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde ve dünyada birçok diş hastalıkları ve tedavilerinde kullanılan bir tekniktir. Oldukça kaliteli bir teknik olan dijital gülüş tasarımında kişilerin ağız ve diş yapısı tespit edilerek en doğru uyumda olan gülüş tasarımları oluşturulmaktadır. Bu sayede, hem doğal bir görünüm elde edilirken hem de her türlü tedavide daha doğru sonuç alınabilmektedir. Kişiye özel olarak tasarlanması da doğru sonuç alınmasını sağlamaktadır. Eskişehir ortodonti olarak, dijital gülüş tasarımları oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Yalnızca 2 seans süren bu teknik, diş hekimlerinin hastalarının ağız ve yüz kayıtlarının alınması ve sonrasında ise hastanın onayına bağlı olarak dijital gülüş tasarımları gerçekleştirilir.

dijital gülüş avantajları

Dijital Gülüş Tasarımının Avantajları Nelerdir?

Dijital gülüş tasarımının hem kolaylık olarak hem de diş rahatsızlıkları tedavisinde elverişlilik olarak birçok avantajı bulunmaktadır. Eskişehir ortodonti olarak, dijital gülüş tasarımının avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Hastaların, tedavi öncesinde oluşacak olan gülüş tasarımını önceden görebiliyor olmasıdır. Böylelikle, bu tedavi sayesinde hastalar %100 memnuniyet garantisi almış olur.
  2. Dijital gülüş tasarımı, sadece diş ve ağız yapısına değil yüz yapısına da uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
  3. Dijital gülüş tasarımı tekniği ile ağız sağlığı da korunmuş olacaktır.
  4. Dijital gülüş tasarımı sayesinde estetik gülüş oranı daha yüksek olacaktır.
  5. Dijital gülüş tasarımında hastalar hiçbir ağrı çekmeden tasarım gerçekleştirilmektedir.
  6. Dijital gülüş tasarımı, implant, diş eti tedavisi, ortodonti tedavi gibi birçok diş ve çene rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.
dijital gülüş tasarım

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Dijital gülüş tasarımı oldukça kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Eskişehir ortodonti olarak, dijital gülüş tasarımında ilk olarak 3D yöntemi kullanarak hastanın ağız, çene ve diş ölçüsü alınmaktadır. Daha sonrasında ise, dişlerin yüz ile uyum içerisinde olabilmesi adına ağız, yüz ve çene fotoğrafları çekilir. Dijital gülüş tasarımı gerçekleştirildikten sonra hastaya gösterilir ve teyit alındıktan sonra çalışmalar gerçekleştirilir. Böylelikle, hem daha profesyonel hem de daha net sonuçlar alınır. Sizler de Türkiye’de dijital gülüş tasarımı yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir