Diş TedavileriHollywood Gülümseme

Dijital Gülüş Tasarım

Dijital gülüş tasarım, son yıllarda oldukça başvurulan bir tekniktir. Günümüz teknolojisi ile hekimler tarafından dijital alanda özelleştirilmiş tasarımlar gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde ve dünyada birçok diş hastalıkları ve tedavilerinde kullanılan bir tekniktir. Oldukça kaliteli bir teknik olan dijital gülüş dizaynında kişilerin ağız ve diş yapısı tespit edilerek en doğru uyumda olan gülüş tasarımları oluşturulmaktadır. Bu sayede, hem doğal bir görünüm elde edilirken hem de her türlü tedavide daha doğru sonuç alınabilmektedir. Kişiye özel olarak tasarlanması da doğru sonuç alınmasını sağlamaktadır. Eskişehir ortodonti olarak, dijital gülüş tasarımları oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Yalnızca 2 seans süren bu teknik, diş hekimlerinin hastalarının ağız ve yüz kayıtlarının alınması ve sonrasında ise hastanın onayına bağlı olarak dijital gülüş tasarımları gerçekleştirilir.

dijital gülüş avantajları

Dijital Gülüş Dizaynının Avantajları Nelerdir?

Dijital gülüş dizaynının hem kolaylık olarak hem de diş rahatsızlıkları tedavisinde elverişlilik olarak birçok avantajı bulunmaktadır. Eskişehir ortodonti olarak, dijital gülüş dizaynının avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Hastaların, tedavi öncesinde oluşacak olan gülüş dizaynını önceden görebiliyor olmasıdır. Böylelikle, bu tedavi sayesinde hastalar %100 memnuniyet garantisi almış olur.
  2. Dijital gülüş dizaynı, sadece diş ve ağız yapısına değil yüz yapısına da uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
  3. Dijital gülüş dizaynı tekniği ile ağız sağlığı da korunmuş olacaktır.
  4. Dijital gülüş dizaynı sayesinde estetik gülüş oranı daha yüksek olacaktır.
  5. Dijital gülüş dizaynında hastalar hiçbir ağrı çekmeden tasarım gerçekleştirilmektedir.
  6. Dijital gülüş dizaynı, implant, diş eti tedavisi, ortodonti tedavi gibi birçok diş ve çene rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.
dijital gülüş dizaynı

Dijital Gülüş Dizaynı Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Dijital gülüş dizaynı oldukça kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Eskişehir ortodonti olarak, dijital gülüş tasarımında ilk olarak 3D yöntemi kullanarak hastanın ağız, çene ve diş ölçüsü alınmaktadır. Daha sonrasında ise, dişlerin yüz ile uyum içerisinde olabilmesi adına ağız, yüz ve çene fotoğrafları çekilir. Dijital gülüş tasarımı gerçekleştirildikten sonra hastaya gösterilir ve teyit alındıktan sonra çalışmalar gerçekleştirilir. Böylelikle, hem daha profesyonel hem de daha net sonuçlar alınır. Sizler de Türkiye’de dijital gülüş dizaynı yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3 thoughts on “Dijital Gülüş Tasarım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir