Diş BeyazlatmaDiş Tedavileri

Diş Beyazlatma Hakkında Her Şey

Diş beyazlatma hakkında hastaların merak ettiği pek çok soru vardır. Dişler zamanla lekelenen, hasar görebilen ve kırılabilen bir yapıya sahiptir. Bu durumlar da kişinin estetik açıdan sorun yaşamasına neden olur. Dişlerimizi yemek yerken, konuşurken ve gülerken çok sık kullanırız. Dişlerde kusur olması da kişinin özgüven eksikliği yaşamasına neden olur. Özgüven eksikliği olmaması bakımından diş beyazlatma işleminin büyük önemi vardır. İçeriğimizi okuyarak diş beyazlatma hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Kimler İçin Uygundur?

Diş Beyazlatma Kimler İçin Uygundur
Diş-Beyazlatma Kimler İçin Uygundur

Diş-beyazlatma en kolay tedaviler arasında yer alır. Ancak elbette bazı kriterleri vardır. Pek çok kişi için diş-beyazlatma işlemi uygundur. Eğer kriterlere uygun değilseniz uzman doktorla görüşerek daha alternatif bir tedavi uygulatmalısınız. Diş-beyazlatma yapamayacak kişiler aşağıdaki gibidir;

  • Gebe ve emziren kadınlar
  • 16 yaşından küçük çocuklar
  • Diş çürüğü ve boşlukları olan hastalar
  • Hassas dişlere sahip olan bireyler

Bu şartlardaysanız uzman hekim ile görüşerek farklı bir tedavi deneyebilirsiniz.

Diş-Beyazlatma Nasıl Olur?

Diş-beyazlatma esnasında yanak ve dudakların korunması gerekir. Tedaviye başlarken hidrojen peroksit maddesi sürülür. Böylece uygulanacak ilaçtan dudak çevresi zarar görmez. Hidrojen peroksit maddesinin daha hızlı etki etmesi için lazer ışınından faydalanılır. Lazer ışın uygulanması elbette dişlerin daha iyi beyazlamasını sağlayacaktır. Lazer ışın uygulaması ortalama 20 dakikalık bir süreçtir. Seanslar halinde uygulanır ancak duruma göre bir saat içinde de gerçekleştirilebilir. Lazer ışınından sonra dişleriniz bembeyaz olacak, aynaya bakarak bu güzelliği görebilirsiniz.

Diş Hekimi Diş Beyazlatma İşlemi Yapabilir mi?

Diş hekimi oldukça invaziv bir tedavidir. Diş beyazlatma işlemi çene ve ağız cerrahı olan doktor tarafından uygulanırsa daha iyidir. Diş cerrahının mutlaka alanında uzman olması gerekir. Aksi taktirde istediğiniz nitelikte bir tedavi olmayacaktır. Çünkü önemli olan hidrojen peroksit maddesinin dokuya temas etmemesidir. Ayrıca diş-beyazlatma işleminden memnun kalmanız gerekir.

Diş Beyazlatma İşlemi Dişlere Zarar Verir mi?

Diş-beyazlatma işlemi kliniklerde ve güzellik merkezlerinde uygulanan bir tedavidir. Profesyonel diş beyazlatma işlemi kişinin dişlerine asla zarar vermez. Karbonat ve buna benzer doğal yöntemler dişleri geçici olarak beyazlatsa da kalıcı beyazlık isterseniz profesyonel diş beyazlatma almalısınız. Şunu belirtmeliyiz ki diş-beyazlatma sadece doğal dişlere uygulanır. Protez ve implant dişlere kesinlikle bu işlem uygulanmaz.

Diş-beyazlatma işlemi ömür boyu kalıcı değildir fakat ortalama 2 sene kullanılabilir. Çünkü kimyasal madde sürülür ve lazer ışını uygulanır. Diş beyazlatma işleminin ne kadar kullanılacağı hastanın durumuna göre farklılık göstermektedir. 6 ay ile 3 yıl arasında bu süre değişiklik gösterir. Daha doğru bilgi için hekiminiz ile görüşebilirsiniz.

Türkiye Diş-Beyazlatma Tedavisi

Türkiye Diş Beyazlatma Tedavisi
Türkiye Diş Beyazlatma Tedavisi

Türkiye diş-beyazlatma konusunda oldukça başarılı bir ülkedir. Ülkenin coğrafi konumu, donanımlı klinikleri, başarılı hekimleri ve uygun fiyatları son derece avantajlıdır. Türkiye’de gezilecek çok fazla alan vardır. Bu ülkede hem tedavi görüp hem de keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Ülkede yaşam maliyetini düşük olması, döviz kurunun yüksek olması gibi etkenler fiyatları makul seviyelerde tutmak için yeterlidir. Siz de bütçenize göre bir tedavi planlamak istiyorsanız bizimle görüşerek Türkiye’de diş-beyazlatma tedavisi görebilirsiniz.

One thought on “Diş Beyazlatma Hakkında Her Şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir