Hırvatistan Diş İmplant Fiyatları

Diş implantı pek çok hastada çeşitli nedenlerden ötürü tercih edilir. Çünkü dişler bazen bir kaza bazen de olası hormonsal sebeplerden ötürü dökülebilir. Dökülen dişlerin yerinin dolmasının için implant dişlere gereksinim duyulur. Dental implantlar cerrahi vidaların damağa sabitlenmesi ve implant dişin bu vidalara tutturulmasını hedefler. Dental implantlar gerçek diş kadar sağlam olduğu için pek çok hekim tarafından tavsiye edilir. Peki, Hırvatistan’da implant fiyatları ne kadardır?

hırvatistan diş implant fiyatları

Hırvatistan Diş İmplant Fiyatı

Hırvatistan’ın pek çok semtinde özel olarak diş tedavisi sunan hastaneler mevcuttur. Dental Polyclinic Breyer, Poliklinika Rident, Dental Practice and Implantology gibi pek çok hastanede diş implant tedavisi sunulur. Ancak ücretler Türkiye’ye göre pahalıdır. Çünkü Hırvatistan’da tedaviler tam maliyet ile ödenir. Hırvatistan’da implant fiyatları 2.560 Euro’dan başlar. Tek bir diş için bir hayli yüksek bir ücret olduğunu görebilirsiniz.

Diş İmplantı Geri Ödemesi

Dental implant tedavisi dünyanın hiçbir ülkesinde sigorta kapsamında değildir. Sigorta, eksik dişlerin alternatif tedaviler ile onarılmasını sağlar. Yani, tedavi için implant dişe ihtiyacınız olduğunu düşünmezler. Örneğin bunun yerine diş köprüsü kullanabileceğinizi savunurlar. Bu da implant tedavisi için sigortanın kaçındığını gösterir. Geri ödenmesi için Hırvatistan’da şu şartlara sahip olmanız gerekir;

  • Derin diş eti iltihabı
  • Nadir tıbbi durum
  • Doğuştan diş eksikliği
  • Öz bakım yeteneğinde azalma
  • Kaza
  • Dişsiz çene yapısı
  • Özel tıbbi durumlar
  • Diş gelişim bozukluğu

Türkiye Diş İmlantı

Türkiye diş implantı tedavisi başka ülkelerde yaşayan vatandaşlar için sıklıkla tercih edilir. Düşük yaşam maliyeti, döviz kurunda farklılık olması ve hekimlerin alanında profesyonel olması hastaların bu ülkeyi tercih etmesi için etken faktörlerdir. Türkiye’de yaklaşık 200 Euro’ya tek bir diş implantını gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu implantın ya da tedavinin kalitesiz olduğunu göstermez. Aksine, burada çalışan  hekimler uzun süreli bir eğitim sonrası cerrah olur. Bununla birlikte döviz kuru burada düşüktür. Bu nedenle gayet uygun fiyatlara Türkiye’de implant tedavisi olabilirsiniz.

Türkiye Diş Klinikleri

Türkiye diş klinikleri oldukça başarılı tedavi sunan kliniklerdir. Yapılan araştırmalar Türkiye’de hizmet sunan diş kliniklerinin hijyenik, profesyonel, güler yüzlü elemanlara sahip ve donanımlı olduğunu gösterir. Türkiye, sağlık turizmi açısından son derece gelişmiş bir ülkedir. Diş tedavisinden korkusu olan birçok hasta Türkiye’de bulunan kliniklere tedaviye başlayarak korkularını da yenmiştir. Özellikle İstanbul’da çok sayıda kaliteli diş kliniği bulabilirsiniz. Randevuları da kolayca oluşturabilir, operasyon sonrasında da yeterli hizmet alabilirsiniz.

Türkiye’de Nasıl Diş İmplant Tedavisi Olunur
Türkiye’de Nasıl Diş-İmplant Tedavisi Olunur

Türkiye’de Nasıl Diş İmplant Tedavisi Olunur?

Türkiye’de diş implant tedavisi olmak için öncelikle klinik araştırması yaparak istediğiniz klinikten randevu talep etmelisiniz. Sonrasında hekimin yapacağı muayenenin ardından implant diş tedavisine başlanır. Eğer uğraşmak istemiyorsanız ve farklı avantajlardan yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylece güvenilir ve uygun fiyat politikası ile çalışan hastanelere kolayca ulaşabilirsiniz. Türkiye, hastalarına ulaşım ve konaklama alanında da kolaylıklar sağlar. Yurtdışından geliyor olsanız bile hiçbir zorluk yaşamazsınız. Türkiye’de diş implant tedavisi için 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir