Diş İmplantları

Diş İmplantı En Ucuz ve Düşük Seçenekler

Diş implantı pek çok kişinin tercih ederek yaptırdığı bir tedavi türüdür. Son derece sağlam olması ve neredeyse ömürlük kullanılıyor olması implant dişi kullanılır hale getirdiği gibi ücretlerde de pahalılık söz konusudur. Bu nedenle hastalar en düşük maliyetlerde nerede implant tedavisi yaptıracağını merak eder.

İmplant tedavileri pek çok kritere göre belirlense de en önemli faktör implant dişin markasıdır. En düşük marka 150 Euro’dan başlar. En kaliteli implant markası da 1000 Euro’ya kadar yükselir. Elbette bu fiyatlar parça başı ücretidir. Yani, her bir implant için markasına göre bu fiyatları ödemek zorunda kalırsınız. Hastalar bu nedenle Türkiye’de diş implant tedavisi maliyetleri konusunda çeşitli araştırmalar yapar. Çünkü Türkiye günümüzde en uygun maliyetlere sahip ülkedir. Sadece ucuz olması değil, tedavinin başlangıcından iyileşmenin tamamlanmasına ve yıllık kontrollere kadar hastalara gereken desteğin sağlanması da Türkiye’yi implnat tedavisinde cazip hale getirir.

ucuz diş implant seçimi

Ucuz Diş İmplantı Seçimi

Ucuz diş implantı seçimi yapmak kimi zaman zordur. Çünkü bu tedavide ucuzluktan ziyade kalıcılık ve sağlamlık önemlidir. Alanında iyi ve uzman doktor hangi tip implantı kullanmanız gerektiği konusunda sizlere gereken bilgiyi sunacaktır. Eğer hastanın kemikleri sağlamsa, implant vidasını kaldırabilecek düzeydeyse en iyi markalara sahip implantı yaptırmaya gerek yoktur. Fakat kemik yapısı sağlam değilse güvenilir ve iyi markaların üretmiş olduğu implantları kullanmak daha avantajlı olur.

Hangi tür implant tedavisinin uygulanacağına panaromik X-RAY filmi değerlendirilerek karar verilir. Türkiye’de genel olarak 250-300 Euro düzeylerinde implant tedavisi gerçekleştirilir.

Türkiye’de Diş İmplantı Marka Fiyatları

Türkiye’de diş implant markaları ve fiyatları aşağıdaki gibidir;

  • Straumann: 650-1000 Euro
  • Medentika: 400-600 Euro
  • Bego: 300-400 Euro
  • Osstem: 300-400 Euro
  • Swiss iml: 250-300 Euro

Eğer bu fiyatlar dışında çok uygun fiyatlarda implant tedavisi sunulursa mutlaka o kliniğin kökenini de markayı da detaylı bir şekilde araştırmalısınız. Web sitelerini, kurumsal niteliklerini ve kullanıcı yorumlarını mutlaka değerlendirmelisiniz.

En iyi markalar hastalar üzerinde diş kliniklerinde uzun süre zarfında test edilmiş ve başarısızlık oranı düşük olan markalardır. Başarısızlık göstermesi %1 düzeylerindedir. Türkiye’de en uygun implant tedavileri için bizimle görüşerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Diş İmplantı Neden Pahalıdır?

Diş implantı diğerlerinden çok daha zahmetlidir. Belli zamanlar aralığında ve uzun soluklu bir tedavi sürecine sahiptir. Aynı gün içinde uygulanan tedaviler mevcutsa da orijinal tedavi için aylar boyunca beklemek gerekir. Bununla birlikte tedavilerde dental vida kullanılır. Bu nedenle implant tedavileri diğerlerine göre pahalıdır. Ancak kalıcı olduğundan pahalı olması normaldir.

Türkiye’de Diş İmplant Tedavisi
Türkiye’de Diş İmplantı Tedavisi

Türkiye’de Diş İmplantı Tedavisi

Türkiye, uygun fiyatları ve eğitimli profesyonel hekimleri ile pek çok ülke vatandaşı tarafından tercih edilen bir ülkedir. Yaşam maliyetinin düşük olması ve döviz kurunun da az olması yabancı ülkelerde yaşayan hastalar çok uygun fiyatlarda implant tedavisi uygulayabilir. İmplant tedavisinde her türlü titizliği gösteren ülkede başarılı diş implant tedavi hizmeti almak oldukça kolaydır.

Türkiye’de temizlik ve hijyen de önemli bir husustur. Hindistan’da olduğu gibi steril olmayan kliniklerde hizmet verilmez. Orijinal diş implantının kullanılması da ücretleri de tedavi sürecini de değiştirir. Hekimlerin bu alanda belli bir düzeyde eğitim alması da son derece avantajlıdır. Sizler de Türkiye’de implant tedavisi yaptırarak siz de bütçenizi aşmadan güvenilir bir şekilde tedavinizi tamamlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizimle görüşebilir, ücretsiz bir şekilde danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir