Diş TedavileriDiş İmplantları

Diş İmplantı Nedir?

Diş implantı, kayıp diş yerine çeneye yerleştirilen titanyum vidalardan veya köklerden yapılmış yapay bir diş köküdür. Eksik dişi düzeltilmesi tedavinin bir parçasıdır. Diş implantı titanyum bazlı malzemeleri sayesinde vücut ile biyolojik olarak uyumludur. Bu yüzde diş implantları gereklidir, çünkü ağızda bir dişin eksik olduğu alan ön, arka ve karşısındaki dişler tarafından kaplanır.

Diş kayıplarını başarılı bir şekilde tedavi ettiği ve çene kemiği erimesini durdurduğu için bu uygulamanın kullanılması tavsiye edilir. Klasik köprü ve total protezlere göre dental implantlar daha dayanıklı, daha sağlıklı ve daha gerçekçi bir görünüm sağlar. Bir kişi eksik bir dişe sahip olabilir, ara sıra yemek yerken rahatsızlık duyabilir ve konuşurken bazı kelimeleri telaffuz etmekte zorluk çekebilir.

Tüm bu dental implant tedavisi sebepleri yeterli olmakla birlikte, hastaların sosyal ortamlardan kaçınmaları, başkalarının yanında çekingen hissetmeleri ve gülerken ağızlarını kapatmaları hastaların bir dezavantajıdır. Eksik dişlerinden utanan kişiler ciddi psikolojik sorunlar yaşayabilir ve kendilerinden utanabilirler. Bu nedenle, diş implantları için tedavi almak çok önemlidir.

Tam Ağız Diş İmplantları Nedir?

Dişlerinizin tamamını veya çoğunu kaybettiğinizde, tam ağız implant ameliyatına ihtiyacınız vardır. İmplantlar çene kemiğine yerleştirilip sabit bir köprü veya daimi protezle bağlandığında diş kökü gibi olurlar. Bu büyük ve pahalı bir tedavidir. Dişler eksik olduğunda günlük görevleri tamamlamak daha zor olabilir.

Bu nedenle, uzman diş hekimleri dünyanın dört bir yanından sayısız hastaya tam ağızlı diş implantları uygulanmaktadır. Protezler, eksik dişlerle ilgili sorunları geçici olarak çözebilir, ancak protezlerin geri dönüşümlü yapısı, daha uzun vadeli komplikasyon olasılığını artırır.

Paket Servisler Nelerdir?

Daha uygun fiyatlı bakım arayan hastalar genellikle hizmetleri için paket fiyatları tercih ederler. Türkiye’deki hastalar, paket fiyatları sayesinde maliyetlerini daha düşük oranlarda karşılayabiliyor. Hastalar tedavinin yanında barınma ve ulaşım gibi gerekli ihtiyaçlar için fazladan para harcamamak için paket yöntemini yani paket fiyatlarını tercihleri olmaktadır. Hastalar, tedaviyle ilgili olmayan ihtiyaçlar için ödeme yapmak zorunda kalmamalarının bir sonucu olarak önemli ölçüde daha çok tasarruf sağlar.

Paket Hizmetlerin İçeriği Nedir?

Paket hizmetler ülkeden ülkeye veya klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. Ayrıca hastanın tüm ihtiyaçlarını dikkate alarak paketler içeriği şöyledir;

  • Tedavi Esnasında Otelde Barınma
  • Havaalanı, otel ve klinik transferleri
  • Kahvaltı
  • PCR testi
  • Hemşirelik hizmeti
  • İlaç tedavisi

Tam Ağız İmplantlarının Türkiye’deki Avantajları

İmplantlar iyileşirken ve dişler yenilenirken kimse birkaç ay dişsiz kalma sorunundan hoşlanmaz, ancak tam ağızlı diş implantları, eksik dişlerle ilgili sorunlar için mükemmel bir çözümdür. Diş implantlarının alttaki doku ile birleşmesiyle beraber birkaç aylık için iyileşme sürecine girmelidir. Bunların yanı sıra Türkiye’de implant prosedürünü tek bir cerrahi ziyarette aynı gün içinde tamamladığı için dişsiz durumu ortadan kalkar.

Türkiye’de Diş Tatili

Türkiye, tatiller ve diş tedavileri için genellikle tercih edilmektedir. Bu yüzden hastalar diş tedavisi almanın yanı sıra tatil için de Türkiye’ye gelmektedirler. Bu nedenle Türkiye’de diş tedavisi yaptırırken birçok hasta tatilini yapmış olur.

Hastalar bu ihtiyaçları karşılayabilme kapasitesi sayesinde Türkiye’nin her yerinde tedavi görürken hem gezebiliyor hem de eğlenebiliyor. Paket servisi tercih etmelerinin başlıca sebeplerinin arasındadır. Paket hizmetleri nedeniyle hastanın tedavi süresince otelde kalması ek bir maliyet getirmez.

Tam Ağız Diş İmplantları Türkiye Paketinin Fiyatı Nedir?

Neden tam ağız implantları Türkiye’de daha ucuzdur? Düşük vergileri ve yaşam standartları ABD ve Avrupa’dakinden daha düşük olabilmektedir. Türkiye’de tam ağızlı bir diş implantı prosedürü hem uygun maliyetli hem de güvenli olmaktadır.

Türkiye’de Tam Ağız İmplant Fiyatları

Türkiye’nin düşük yaşam maliyeti ve güçlü dolar birimi sayesinde diş implantlarını yaptırılıması çok uyguna gelmektedir. Bunun dışında, köprüler, diş beyazlatma ve diş implantları dâhil olmak üzere çeşitli prosedürler için size son derece uygun maliyetler sunar. Tam ağızlı bir diş implantının maliyeti 7000 Euro’dur ve Türkiye’de en düşük fiyat garantisi bulunmaktadır. Türkiye’deki makul ortalama maliyete rağmen, en iyi bakımı nedeniyle, oldukça etkili implant markalarını sunar.

Türkiye’de Tam Ağız İmplantlarının Avantajları

Türkiye, tüm tıbbi prosedürlerde olduğu gibi dental implant prosedürlerinde de sayısız fayda sunmaktadır. Türkiye’de implant yaptırmanın sayısız faydası bulunuyor. İnsanların Türkiye’yi tercih etmelerinin ana nedenlerinden biri makul maliyet, yüksek bakım standardı ve tatil fırsatlarının olmasından dolayı ilk seçenek Türkiye olmaktadır.

Uygun Fiyatlı Tam Ağız Diş İmplantları; Türkiye kapsamlı tasarruf uygulayan bir bölge olmanın başında gelmektedir. Bundan dolayı sıklıkla tercih nedeni oluyor. Türkiye’de tedavilerin uygun olması nedeniyle, tercih ederek birikimlerinizin israf olmasını da önleyebilirsiniz.

Kaliteli Diş İmplantları; Diş implantları çok önemli bir tedavidir. Hedef dişin tamamı ise daha da dikkatli olunmalıdır. Sonuç olarak, saygın, etkili diş muayenehanelerinde bakım gerektirir. Değilse, diş hassasiyeti ya da ağrılarla çeşitli yan etkilerle başa çıkmaya alışmanız gerekebilir. Türkiye’de sağlanan yüksek kaliteli diş bakımı ile diş prosedürlerini risk almadan başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Diş Tatili; Diş tedavisine ihtiyaç duyan birçok hasta, dişlerini yaptırırken tatil etmek isterler. Ek olarak, Türkiye bu gereklilikleri yerine getirmenizi kolaylaştırır. Türkiye’de diş bakımı almak isteyen hastalar, çeşitli diş merkezi arasından seçim yaparak bunu yapabilirler.

Türkiye’de Tam Ağız İmplantı Almak Riskli Mi?

Türkiye’de tam ağızlı bir diş implantı yaptırmak güvenlidir. Yine de her diş muayenehanesinin kusursuz kaplamalar sunduğunu iddia edilemez. Her ülke içinde olduğu gibi Türkiye’de de düşük hizmet sunan diş klinikleri de mevcuttur. Türkiye’de tam ağızlı bir diş implantı yaptırma riski, yok denecek az olmaktadır.

İngiltere’de Tam Ağız İmplant Fiyatları

İngiltere’de yaşam çok pahalı olan ülkeler arasındadır. Bu yüzden dental implantlar yüksek maliyet gerektirmektedir. Bir dişin maliyeti yaklaşık 3.000 Euro’ya kadar çıkmaktadır. Bu yüksek fiyat tam ağızlı bir diş implantı için fazla olmaktadır. İngiltere’de tam ağız implantları yaptırmak isteyen kişilerim 20.000 € ile 30.000 € arasında bir bütçeye sahip olmaları gerekir.

Meksika’da Tam Ağız İmplant Fiyatları

Bir diğer çok pahalı ülke ise İngiltere’den biraz daha ucuz olmasına rağmen Meksika’dır. Güvenli bir ülkenin olmaması hastaların Meksika tedavisinden hoşlanmamasına sebep oluyor. Bunun nedeni, Meksika’da birçok yasadışı sahte klinik bulunmasıdır. Düşük seviyede bakım sunarak, bu klinikler çok riskli tedavi sağlamaktadırlar. Hala Meksika’yı tercih edenler için, tam ağız implantları en az 15.000 Euro’ya sahip olmaları gerekir. Bu Fiyat 25.000 Euro’ya kadar çıkabiliyor.

Hindistan’da Tam Ağız İmplant Fiyatları

Diğer birçok tedavi gibi, Hindistan’daki diş implantları da çok ucuzdur. Ama bilindiği gibi Hindistan çok hijyensiz bir ülkedir. Sonuç olarak, tedavi hijyenik olmayan bir ortamda gerçekleştiriliyor. İmplant gibi çok önemli bir tedavi, hijyenik ortamda yapılması gereken bir tedavidir. Hindistan’ın düşük sağlık maliyeti nedeniyle, diş implantı olan hastalar sonuç olarak implantlardan memnun değiller. Hindistan’da, tam ağız implant prosedürünün maliyeti 6.000 Euro’dan başlamaktadır. Hindistan’da başarılı bir prosedür size ortalama olarak 10.000 Euro’ya mal olmuş olur.

Bulgaristan’da Tam Ağız İmplant Fiyatları

Bulgaristan’daki diş implantı prosedürleri, orada yaşamanın yüksek maliyeti nedeniyle de pahalıdır. Kaliteli bir tam ağız diş implantı prosedürü için Bulgaristan ortalama 34.000 Euro talep ediyor. Böylece, Bulgarların Türkiye’de diş implantı tedavisi görmelerini mümkün kılıyor. Türkiye’nin Bulgaristan’a yakınlığı nedeniyle Bulgarlar, diş implantları da dahil olmak üzere birçok ihtiyaçları için Türkiye’yi tercih ediyor.

Romanya Tam Ağız İmplant Fiyatları

Dental implant tedavileri Romanya’da çok paraya mal oluyor. Tam ağız implant yaptırmak istiyorsanız Romanya’da ortalama 30.000 Euro’ya sahip olmanız gerekir. Bu miktar çok yüksektir. Bu nedenle Romanyalılar tedavi destinasyonu olarak Türkiye’yi seçmektedirler.

Tam Ağız Diş İmplantları Nedir?

Ağızlarında çok fazla diş kaybetmiş olan hastalar, tam ağız diş implant tedavilerini tercih etmektedirler. Tüm dişlerini kaybetmiş olan hastalar hala diş bakımı yaptırabilmekte ve yeni dişlere kavuşabilmektedir. Hasta, kaç implant gerektiği belirlendikten sonra yaptırabilir. 4, 6 veya 8 implant kullanarak tam ağız diş implantı yapılabilir.

Tam Ağız Diş İmplantı Almanın Faydaları

Tam ağızlı diş implant prosedürlerinin faydaları genellikle sayısızdır. Örneğin dental implant prosedürleri gerçek dişler kadar dayanıklı ve kullanışlıdır. Bu da elbette gerçek dişlere benzer şekilde dişlerde rahat kullanıma olanak vermektedir. Tam ağız implant tedavilerinden sonra çıkartıldığında hastalar rahatsızlık duymazlar.

Ayrıca herhangi bir özel bakım gerektirmez. Doğal diş bakımına benzer günde iki kez fırçalanması ve diş ipi kullanmak implant tedavilerini çok uzun süre kullanılması için yeterlidir. Ayrıca dental implant tedavilerinin doğal dişlere benzer şekilde olduğunu belirtmek de fayda var.

İnsanlar Neden Tam Ağız Diş İmplantı İçin Türkiye’yi Tercih Ediyor?

Tam ağız diş tedavisi fiyatları etkileyen, dental implant tedavisi İngiltere’de sonuçları çok iyi olduğu için pahalı olmaktadır. Bu, hastanın tedavi için başka bir ülkeyi seçebileceği anlamına gelmektedir. İngiltere’de yaşamanın yüksek maliyeti nedeniyle, İngiltere’de diş implantı tedavisinin maliyeti çok yüksektir. Tabi bu hastaların erişimini zorlaştırmaktadır. Ancak hastalar başka ülkelerde tedavi görerek sıklıkla önemli mali tasarruflar ve kazançlar elde ederler.

Bunlar arasında en çok tercih edilen ülke Türkiye’dir. Türkiye’nin sağlığına büyük yatırım yapmış ve donanımlı bir ülke olmasıyla birlikte, Türkiye’deki diş klinikleri, son teknolojileri ve uzman diş hekimleri ile hastalarına en iyi bakımı sağlamaktadırlar.

Türkiye Diş Tatili

Türkiye, dental prosedürler için başarılı bir ülke olduğu için tam ağız dental implant prosedürleri içinde popüler bir seçimdir. Bununla birlikte, geleneksel dental implant prosedürleri tipik olarak birkaç gün zaman almaktadır. Böylece Türkiye diş tatili, hem yaz hem de kış aylarında farklı bir tatil ile birlikte diş implantı işlemlerini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle hastalar Türkiye’de bir yıl boyunca her gün diş bakımı alabilmektedirler.

Türkiye Tam Ağız Diş İmplant Paket Fiyatları

Kapsamlı hizmet tercih edilirse tüm diş implantları çok ekonomik fiyatlara sahiptir. Tam ağız diş implantları, otel konaklamaları, ulaşım ve ilaçlar gibi birçok hizmet ek yüksek maliyetlere sebep olabilmektedir. Ancak Türkiye’de tam ağızlı bir diş implantı paketi, tüm bunlar için minimum ödeme yapmanızı sağlar. Türkiye’ye ulaşım, konaklama, tedavi ve tüm ulaşım masrafları, kendi başınıza yapmanız gerekiyorsa oldukça yüksek olabilir.

Ancak kapsamlı hizmet sayesinde, dental implant prosedürleri için indirimli fiyatların yanı sıra yüksek kaliteli standart otellerde konaklama ve VIP ulaşım için en iyi fiyatları elde edersiniz. Tüm bunların yanı sıra kahvaltı ve hastanede uygulanması gerekenler için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Tam Ağız Diş İmplantları Türkiye Paket Fırsatı 1

İlk paket 4 implant ve 10 zirkonya diş prosedürü içerir. Alt çenenin tamamı ya da üst çenenin tamamı için 4 tip implant mevcuttur. Bu durumda alt çeneye ya da üst çeneye 4 diş implant yerleştirebilir ve tüm bu implantlar için 10 zirkonyum tedavisi gerçekleştirilir. Bu sayede dişsiz bir çene tamamen tedavi edilmiş olur. Bu fiyat 4 adet implant ve 10 adet zirkonya protez içindir. Bu, 800 € + 1300 € = 2100 €’luk ortalama bir fiyat olmaktadır.

Tam Ağız Diş İmplantları Türkiye Paket Fırsatı 2

Türkiye’de, 6’dan fazla implant ve 20 zirkonyum içeren tam ağızlı bir implant paketi ikinci seçenektir. Tam bir diş yapısının implantasyonu hastaya rahat ve sağlıklı dişler sağlanabilir, toplam 20 adet zirkonya diş, 4 adet üst çene implant ve alt çene implantı yapılmaktadır. Bunun için 6 implant ve 20 zirkon hesaplanmasına göre 3800 Euro’dan başlayan fiyatlarla tam ağızlı implant, 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla 1200 implant ve 20 Euro’dan başlayan fiyatlarla 2600 zirkonya protez satın alınabilir.

Tam Ağız Diş İmplantları Türkiye Paket Fırsatı 3

Türk tam diş implant paketi üçüncü seçenektir ve 8 implant ve 20 zirkon içerir. Bu amaçla 4 adet alt çene implantı ve 4 adet üst çene implant uygulanarak ve bu implantların üzerine 20 adet zirkonyum diş protezi uygulanır. Bunun için ortalama 4.200 Euro fiyatla 1.600 implant için 8 Euro’dan başlayarak 2.600 zirkonyum diş için 20 Euro’dan başlayan fiyatlarla belirlenir.

 

2 thoughts on “Diş İmplantı Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir