Diş İmplantlarıDiş Tedavileri

Amerika’da Diş İmplantı Fiyatları Ne Kadar?

Diş İmplantı tedavisi pek çok hasta tarafından tercih edilir. Çünkü hem kalıcıdır hem de gerçek dişler kadar sağlamdır. Birçok ülkede ücretli bir şekilde implant tedavisi yaptırmaktadır. Amerika’da diş implant fiyatlarıda hastalar tarafından merak edilir. Amerika’da implant tedavileri yaklaşık 2000 dolardan başlar. Bu sebepten ötürü hastalar daha uygun fiyatlarda hizmet vermeye çalışır. Son zamanlarda 400 dolarlık implantlar Amerika’da yaygın hale gelse de çok güvenilir olduğu düşünülmüyor.

Diş İmplantı Nedir?

Tedavi yaptırmak için önce diş implantı tedavi sürecini bilmelisiniz. Diş implantlarını eksik dişlerin yerini tamamlayan yapılar olarak adlandırabiliriz. Son derece sağlam ve güvenilir tedavilerdir. Çünkü bu dişleri ömür boyu kullanmak mümkündür. Ayrıca kullanıldığı süre zarfında hastayı hiçbir şekilde rahatsız etmez.

Dental implantlar 3 farklı parçadan oluşur. Bu parçaları implant, abutment ve diş protezi olarak belirtebiliriz. Tek seansta halledilemeyen hastanın durumuna göre seanslar uygulanan tedavi süreci ile bu tedaviyi gerçekleştirmek mümkündür. Özel ekipman olmadığı sürece tek bir günde implant tedavisi yaptırmak mümkün değildir. ABD’de yaşam maliyeti yüksek olduğu için fiyatlar oldukça yüksektir. Bir de tek günlük implant tedavisi de yapılırsa neredeyse servet harcamak zorunda kalırsınız.

Diş İmplantı Kimler İçin Uygundur
Diş İmplantı Kimler İçin Uygundur

Diş İmplantı Kimler İçin Uygundur?

Bilinenin aksine Amerika’da diş implant tedavileri eksik dişi olan her hasta için uygun değildir. Çünkü çene kemiğine bazı işlemler uygulanır ve bu nedenle hastanın sağlam diş kemiğine sahip olması gerekir. İmplant diş tedavisi yaptırmak isteyen hastaların sağlam diş kemiğine ihtiyacı vardır. Eğer sağlam diş implantına sahip değilse kemik grefti yapılması gerekir.

ABD Diş İmplant Ücretleri

ABD diş implant ücretleri üzerine kapsamlı araştırma yaptığınızda oldukça pahalı rakamlar ile karşılaşabilirsiniz. Yani 400 dolar fiyatına implant tedavisi yaptırmak tam bir hayal. Çünkü ABD çok pahalı bir ülkedir. Bu durum diş tedavilerine de yansır. Amerika’da yer alan kliniklerde fiyatlar 2000 dolardan başlar. Fakat bütçeniz bu fiyata yetmiyorsa daha uygun fiyatlara implant tedavisi sunan ülkeleri tercih edebilirsiniz.

Diş İmplant Tedavileri Neden Pahalı?

Diş implantları yaklaşık 20 sene boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz tedaviler olacağı için pahalıdır. Kendi orijinal dişleriniz ne kadar sağlamsa implant dişler de o kadar dayanıklılık gösterir. Üstelik kendi diş yapınızla da kolayca uyum sağlar. Kalıcı tedavi olması ve malzemenin pahalı olmasından ötürü implant dişler çok pahalı tedavilerdir.

ABD Diş İmplant Klinikleri

ABD’de diş klinikleri oldukça başarılı implant tedavileri sunar. Fakat tedavi maliyetleri yüksek olduğu için hastalar buralarda tedavi olmayı tercih etmez. 399 dolarlık tedavi göründüğü gibi değildir. Çünkü bu maliyetin ardında başka ek ödemeler de mevcuttur. Film ücreti, vida ücreti ve muayene ücreti gibi farklı ödemeler de talep edilir. Bu nedenle 400 dolara implant yaptıracağınızı unutmanız gerekir.

Türkiye Diş İmplantı
Türkiye Diş İmplantı

Türkiye Diş İmplantı

Türkiye diş implant fiyatları Amerika’ya göre çok daha uygundur. Ameriika’da 400 dolara implant tedavisi yaptırmanız tam bir hayal ürünüdür. Fakat Türkiye’de 300-400 dolar maliyete implant tedavisi yaptırmanız mümkündür. Çünkü burada yaşam maliyeti Amerika kadar pahalı değildir. Bununla birlikte dolar kuru da ücretlere yansır. Fakat ucuz olduğu için kalitesiz tedavi alacağınızı düşünmeyin. Son derece kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlara implant tedavisi yaptırabilirsiniz. Sizler de konaklama ve ulaşım alanında sıkıntı yaşamadan bütçenize uygun fiyatlarda implant tedavisi yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir