Diş Kronları

Diş Kaplama Fiyatları Türkiye

Diş kaplama sayesinde dişlerdeki pek çok sorun tedavi edilebilir. Diş kaplamaları sayesinde dişlerde yer alan kırık, çatlak, renk değişikliği ve açıklık gibi sorunlar çözüme kavuşturulabilir. Diş kaplamasının pek çok türü vardır. Bu tedaviler hastalarda küçük kırıklar varsa tercih edilebilir. Diş kaplama tedavilerine kompozit yapıştırma adı da verilir. En sık tercih edilen diş kaplama çeşitleri arasında porselen kaplama, zirkonyum kaplama ve emax kaplamadır.

diş kaplama prosedürü nasıldır

Diş Kaplama Prosedürü Nasıldır?

Diş kaplama prosedürleri hastaların düzgün bir diş yapısına sahip olmasını sağlar. Kaplama işlemi hastanın diş ölçüsü alınarak başlanır. Kaplama için öncesinde dişler küçültülür ve bu çok önemli bir adımdır. Bu sayede kaplama dişe yapışabilir ve daha uyumlu hale gelir. Fakat şunu bilmek gerekir ki aşındırma gerektirdiği için geri dönülemez bir tedavidir.

Diş Kaplamanın Avantajları

Diş kaplama avantajları oldukça fazladır. Bu tedaviler hastaların dişlerinin estetik görünümünü düzeltirken aynı zamanda diş bozukluğu nedeniyle ruhsal bozukluk yaşayanların psikolojisini de düzeltir. Çünkü diş kaplamaları özellikle kadınların psikolojik olarak kendilerini kötü hissetmelerine neden olur. Bu nedenle kısa sürede diş tedavisi yaptırarak başarı elde edebilirsiniz.

Dişleriniz pürüzsüz ve düzgün göründüğü zaman ortam içinde kendinizi daha rahat hissedersiniz. İş görüşmelerinde ya da okulda özgüveniniz yerine gelir. En önemlisi gülüşünüz düzelir. Böylece makyaj yaptığınızda çok daha güzel hale gelmiş olursunuz. Güvenilir kuruluşlarda diş kaplama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

diş kaplama çeşitleri

Diş Kaplama Çeşitleri

Diş kaplama çeşitleri oldukça geniş kapsamlıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 3 farklı diş kaplama türü bulunur. Bu tedaviler ihtiyaca göre belirlenir. Genel olarak tercih edilen diş kaplama çeşitlerini aşağıda alt başlıklar halinde inceleyebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplamaları

Çok fazla avantajı bulunan zirkonyum diş kaplamaları daha çok estetik görünüm elde etmek amacıyla kullanılır. Doğal dişe en yakın olan kaplama türü zirkonyum kaplamadır. Özellikle kaplama sonrası diş etlerine çekilmeye sebep olmadığı için daha çok tercih edilir. Çok sağlam yapıda olan zirkonyum diş kaplamaları çatlama ve kırılma da yapmaz.

Korozyona ve aşınmaya karşı dayanıklı oldukları için birçok klinikte zirkonyum kaplama önerilir. Oksitlenmeye karşı dirençli olan bu kaplama türü uzun süre kullanılabilir. Metal içermedikleri için metale alerjisi olan kişiler de kullanabilir. Türkiye’de zirkonyum diş kaplaması yaptırabilirsiniz.

Porselen Laminat Kaplamalar

Son zamanlarda çok sık tercih edilen porselen laminat kaplamalar özellikle ön dişlere uygulanır. Işığı geçirmesi özelliği sayesinde gerçek dişe çok yakın görünüme sahiptir. Can acıtıcı bir tedavi değildir, damakta sadece tırnak kadar kesi atılması yeterlidir. Porselen yüzeyleri pürüzsüz olduğu için sigara gibi etkenlerden ötürü lekelenmelerin önüne geçer. Aşınmaya karşı direnci de yüksektir. Hastaların çok severek kullandığı bir tedavi yöntemidir.

E-max Kaplamalar

Tam porselen kaplama anlamına gelen e-max kaplama tek diş kaplaması için uygulanan tekniktir. Diğer kaplamalardan farklı olarak kullanılan bu kaplama yöntemi ön tarafta bulunna tek bir dişe uygulanabilir. Diğer kaplamalar kadar çok dayanıklı olmasa da yine de tercih edilebilir. Sert darbeler sonucunda kırıma ihtimalinin yüksek olduğunu bilmeniz gerekir.

türkiyede diş kaplama hekimleri

Türkiye’de Diş Kaplama Hekimleri

Türkiye’de bulunan diş hekimleri uzun soluklu eğitim gördükten sonra tedaviye başlar. Gereken uzmanlık sınavlarını da kazandıktan sonra uzman doktor olarak meslek hayatına devam ederler. Ayrıca birden fazla dil eğitimi alarak yurtdışından gelen hastalar için de kolaylık sağlarlar. Siz de Türkiye’de diş kaplama yaptırarak çeşitli avantajlara sahip olabilirsiniz.

Türkiye’de Diş Kaplama Ücretleri

Türkiye’de diş kaplama ücretleri çeşitli faktörlere göre farklılık gösterir. Aşağıda kaplama çeşidine göre ödeyebileceğiniz ortalama fiyatları görebilirsiniz;

  • Porselen diş kaplama: 80-90 Euro aralığında,
  • Zirkonyum diş kaplama: 125-145 Euro aralığında,
  • E-max kaplama: 175-200 Euro aralığındadır.

Siz de makul fiyatlarda Türkiye’de diş kaplama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Daha önce Türkiye’de diş kaplama tedavisi gören hastaların yorumlarını inceleyerek bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir