Diş TedavileriDiş Kaplamaları

Diş Kaplama Fiyatları: İngiltere, Hırvatistan Karşılaştırması

Kusursuz bir gülümseme mi istiyorsunuz? Dişlerinizin daha sağlıklı ve iyi görünmesini istiyorsanız diş kaplama tedavilerinden faydalanabilirsiniz. Eskiden kaplamalar sadece ünlü kişiler tarafından kullanılırdı fakat günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Eksik, kırılmış ve hasar görmüş dişlerini düzeltmek isteyen hastalar diş kaplama tedavisini kullanabilir. Diş kaplama tedavisi için bir ülke bulmak isterseniz içeriğimizi okuyarak en iyi ülke karşılaştırmalarını bulabilirsiniz.

Diş Kaplamaları Nedir?

Hırvatistan, Türkiye ve İngiltere fiyat karşılaştırmalarını görmeden önce diş kaplaması hakkında bilgi almanızda fayda var. Kaplamalar, son yıllarda çok daha ünlü hale geldi. Sağlık turizminin de gelişmesinin bu konuda çok büyük etkisi vardır. Diş kaplama tedavileri sayesinde dişlerin estetik görünümünü yeniden geri kazanabilirsiniz. Aynı zamanda daha beyaz ve kusursuz dişlere de sahip olabilirsiniz.

Diş kaplaması, dişin ön yüzeyine yapıştırılan özel kabuk şeklinde bir üründür. Kaplamaların üretilmesi için kompozit ve reçineden üretilmiş malzemeler çok sık tercih edilir. Özel olarak formüle edilmiş yapıştırıcılar ile kaplamalar orijinal dişe yapışır ve bir daha diş çıkmadığı sürece yerinden çıkmaz. Sonuç olarak da dişteki kusurlar kapatılmış olur. Böylece mükemmel gülüşünüze geri kavuşmuş olacaksınız.

Kaplama Hizmeti Almak Ne Kadar Sürer?

Diş kaplama tedavileri 3 kez diş doktorunu ziyaret etmeyi gerektirir. İlk muayenede diş hekiminin ön teşhisi, hastanın kaplamalara uygun bir aday olup olmadığı ve prosedür hakkında genel bilgilendirme ile geçer. Eğer dişlerinizde başka sorunlar varsa diş hekiminiz bunların tedavisini de gerçekleştirecektir.

Diş kaplamaları diş yüzeyine yapıştırıldıktan sonra birtakım diş hazırlığı yapmak gerekir. Bu aşamada diş mineleri dişlerden uzaklaştırılır. Bu işlem de ortalama 15-20 dakika sürer. Pek çok kaplama hastanın durumuna göre diş laboratuvarında özel olarak yapılır. Yaptıracağınız kaplamaların türüne göre de hazırlık süresinde değişiklik görülebilir.

diş kaplama
diş kaplama

Yurtdışında Kaplama Maliyetleri Ne Kadar?

Kaplamaların popüleritesi son yıllarda epey artış göstermiştir. Durum böyle olunca yurtdışında kaplama maliyetleri de kişiler tarafından merak edilir. Ancak kaplamalarda çok fazla etken bulunduğu için net fiyat bilgisi sunmak mümkün değildir. kaplama fiyatlarını etkileyen başlıca unsurlar şu şekildedir;

 • Kaplama sayısı
 • Kaplamanın türü
 • Başka tedavilere gerek duyulup duyulmadığı
 • Hangi ülkede tedavi görüleceği
 • Tercih edilecek klinik ve diş hekimi

Bu kriterlere bakarak şunu söyleyebiliriz ki en yüksek kaplama ücreti İngiltere, en düşük fiyatlar ise Türkiye’dedir. Türkiye’nin diğer ülkelere nazaran yaşam maliyeti daha düşüktür. Bu da porselen kaplamaların uygun fiyatlı olmasında büyük bir etkendir. Sadece kaplama fiyatları değil yeme-içme ve gezme masraflarınız da bu doğrultuda daha uygun maliyette olacaktır.

Birleşik Krallık, diş tedavilerinin en pahalı olduğu ülkelerden biridir. Çünkü ülkede yaşam maliyeti son derece yüksektir. Bu nedenle yurtdışında tedavi olmayı planlıyorsanız Türkiye’de diş kaplama tedavisi yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Türkiye, dünyanın en çok gezilen ülkelerinden bir tanesidir. Son yıllarda klinikleri pek çok hastanın ziyaret etmesinin de bu noktada etkisi büyüktür. Her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan Türkiye, sizlere de en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Aynı zamanda her şey dahil kaplama paketleri sizlerin de bütçesine yardımcı olacaktır. Ülkede gayet uygun fiyatlarda tedavi olabilirsiniz.

Yurtdışında Diş Kaplama Prosedürü Nasıldır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi diş kaplama tedavisi birkaç prosedürden meydana gelir. Hangi ülkeye giderseniz gidin benzer prosedürler ile karşılaşırsınız. Diş kaplama prosedürü şu şekilde gösterilebilir.

İlk görüşme

İlk görüşmede doktorunuz kaplama tedavisine uygun olup olmadığınız hakkında sizinle görüşür. Bu aşamada dişlerinize röntgen çekilir ve isterseniz yurtdışına gitmeden önce kendi ülkenizde röntgen çektirip doktora gönderebilirsiniz.

Diş Kaplama Hazırlığı

Dişleri kaplamaya hazır hale getirmek için öncesinde bir hazırlık prosedürü vardır. Diş minesi tıraşlama işlemi ile kaldırılacaktır. Kaplamaların hantal görünmemesi ve konuşurken sizi rahatsız etmemesi için emayeler çıkarılacaktır. Sonrasında kaplama için ölçü alınacak ve laboratuvardan hazır hale geldiğinde hekiminiz sizi çağıracaktır.

Kalıpların Yapılması

Kaplama için ölçü alındıktan sonra diş hekimi ölçüyü laboratuvara gönderir. Laboratuvarda kaplamalarınızın hazırlanması 2-4 hafta kadar sürebilir. Bazı kliniklerde 5-7 günde kaplamalar hazır hale getirilir. Bu nedenle yurtdışında kalacağınız süreyi belirlerken iyi bir hekimle görüşüp klinik belirlemenizde fayda vardır.

Kaplamaların Yerleştirilmesi

Kalıcı kaplamalar laboratuvarda hazırlandıktan sonra artık yerleştirme aşamasına geçilir. Bu aşamada önce diş yüzeyi parlatılır ve beyazlatılır. Böylece kaplama ile diş arası daha da kuvvetlenmiş olur. Sonrasında özel yapıştırıcı ile kaplamalar yapıştırılır.

Yurtdışında Kaplama Yaptırmanın Avantajları

Yurtdışında kaplama yaptırmanın avantajlarını şu şekilde gösterebiliriz;

 • Türkiye ve Hırvatistan gibi ülkelerde diş kaplama tedavileri %60 oranında daha uygun maliyetlerdedir.
 • Hastaları tedavi etmek adına çok fazla uzman doktor vardır. Böylece tedavilerindeki başarı oranı da oldukça yüksektir.
 • Uzun süre beklemeden diş randevusu almak mümkündür.
 • Diş hastanesi ve klinikleri modern tasarımlara sahiptir. Son teknolojik cihazlar ile tedavi sunulur.
 • Verilen bakım düzeyi son derece rahattır.
 • Yeni yerler keşfetmeniz mümkündür.

Sizler de en iyi diş tedavisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sitemizden en iyi şekilde danışmanlık hizmeti temin edebilirsiniz. Dental implant hakkında da merak ettikleriniz varsa içeriğimizi inceleyebilirsiniz;

Hollanda’da Diş İmplantı Maliyetleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir