Estetik cerrahiBrezilya Popo Kaldırma

Ekonomik BBL Ameliyat Fiyatları İstanbul

Brezilya popo estetiği dolgun kalçalar meydana getirirken vücut hattı ve formunda da iyileşmeler gerçekleştirir. BBL yöntemi Brezilya popo estetiği veya Brezilya popo kaldırma isimleri ile de bilinir. Standart liposuction veya ultrasonik liposuction ile kişilerin vücutlarında belli bölgelerden yağ dokuları alınarak bu dokuların kalça bölgesine transfer edilmesi ile işlem gerçekleştirilir.

Brezilya popo kaldırma estetiği liposuction ile otolog yağ enjeksiyonları tekniklerinin kombinasyonu olma özelliğine sahiptir. BBL yönteminin en büyük avantajı vücuda herhangi bir yabancı madde girmeden hastanın kendi yağ dokuları kullanılarak şekilli, dolgun ve yuvarlak kalça görünümü elde edilmesidir.

Özellikle son yıllarda Brezilya popo estetiği oldukça ünlüdür. Bu uygulama ismini Güney Amerikalı kadınların vücut tiplerinden alır. Brezilya popo estetiği sayesinde hastaların güzel bir vücut ve çekici popo elde etmesi mümkün olur.

Kalça şekli ve iskelet yapısı büyük oranda genetik faktörlere bağlıdır. Hem vücut yapısı hem de vücudun yağ depolama şekli alt vücut görünümünün doğrudan etkilenmesine neden olur. Sağlıklı bir diyet ve egzersiz ile sağlıklı vücudun elde edilmesi mümkün olsa da pek çok kişi sağlıklı yaşam tarzına rağmen vücudu ile uyumsuz düz kalçalardan memnun değildir.

Brezilya popo kaldırma ameliyatı sadece kalçaları değil bunun yanında bel ve uyluk çevresi bölgelerinin de yeniden şekillendirerek bütüncül bir estetik görünüm elde edilmesini sağlar. Brezilya popo estetiği kişilerin kalça bölgelerinde çok daha doğal bir görünüm elde edilmesine sağlar ve bunun yanında çok daha fazla dolgunluk yaratmaya da yardımcı olma özelliğine sahiptir.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

İlk önce detaylı doktor muayenesi ile kişilerin vücut kitle indeksleri ve BBL prosedürüne uygun olup olmadıkları ile alakalı değerlendirmeler gerçekleştirilir. Otolog yağ transferi için yeterli oranlarda yağ dokularının bulunduğu alanların tespit edilmesi sağlanır. Çoğunlukla bel ve sırt bölgeleri yağ birikimlerinin yoğun olduğu alanlar olduğu için bu alanlara liposuction işlemleri uygulanabilir. Bu sayede popo bölgesinde dolgun bir görünümün elde edilmesi mümkün olur. Bunun yanında yağ fazlalığı olan diğer bölgelerde de estetik bir görünümün elde edilmesi sağlanır.

Brezilya popo kaldırma temelde otolog yağ kullanımı ile gerçekleştirilen meme büyütme işlemlerine benzer olarak yağ transferi ile gerçekleştirilir. Kalça, karın, sırt, uyluk gibi vücudun bir ya da daha fazla bölgesinden büyük miktarlarda otolog yağ alındığından işlemler çoğunlukla genel anestezi altında uygulanır.

Elde edilen yağlar sonrasında santrifüj yöntemi ile saf bir hale getirilir. Bu sayede en kaliteli yağ hücrelerine ulaşılması mümkün olur. Kullanıma hazır olan yağ dokuları mikro kesiler ve doğru enjeksiyon teknikleri kullanılarak kalça bölgesine enjekte edilir. Ardından yağ hücrelerinin bölgelere yerleşmesi ve uzun vadede iyi bir sonuç elde edilebilmesi için zamana ihtiyaç duyulur. Bunun yanında yağ transferleri vücudun kendi kolajen üretimini de uyardığından kişilerin poposunun kendi dokularında bir sıkılaşma etkisi meydana gelir.

Brezilya Popo Estetiği Avantajları Nelerdir?

BBL yöntemi çeşitli avantajları bulunan estetik uygulamalar arasında yer alır. Bu uygulamanın en önemli avantajlarından biri vücudun kendi yağlarının kullanımıdır. Bu uygulamada vücuda protez, implant ya da hyalüronik asit gibi yabancı maddelerin girmesi durumu söz konusu olmaz. Bu sayede yabancı maddelere bağlı olarak vücutta herhangi bir komplikasyon ya da alerjik reaksiyon durumu yaşanmayacaktır.

BBL uygulamasının tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden biri popo şekillendirilmesi sağlanırken bunun yanında vücuttaki istenmeyen yağ fazlalıklarından kurtulmak mümkün olur. Kalça bölgeleri ile beraber tüm vücut kontürü ve formunda iyileşme durumu söz konusu olur. Böylece yağ alınan vücut bölgeleri de çok daha hoş bir görünüme kavuşur. BBL uygulaması güzel ve estetik bir şekillendirme sağlarken iz kalmaması ve genel olarak daha sıkı bir vücut elde edilmesinde etkili sonuçların bir parçası olma özelliğine sahiptir. Bunun yanında popoda bulunan yağlar doğal bir görünüme sahiptir.

Brezilya Popo Estetiğinde Tercih Edilen Yöntemler Nelerdir?

BBL ameliyatı iki aşamalı olarak gerçekleştirilen bir yöntemdir. İlk önce liposuction uygulaması yapılır. Kişilere uygun olan liposuction yöntemleri ile karın ve bel bölgelerinden popo kısmına enjekte edilecek olan yağ dokularının alınması sağlanır. İkinci aşamada ise alınan yağ dokularının gerekli işlemlerden geçirilerek popo bölgesine enjekte edilmesi sağlanır.

Kişilerde popoya enjekte edilecek yeterli yağ dokularının bulunmaması halinde kullanılan yağ dokularının yanı sıra popo implantı da kullanılabilir. Bu şekilde istenen dolgun ve kalkık kalça görüntüsünün elde edilmesi sağlanmış olur.

Brezilya Popo Estetiği Kimler Tarafından Tercih Edilebilir?

Brezilya poposu dolgun ve biçimli popo isteyen hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilen bir yöntemdir. Çoğunlukla asimetrik, düz ya da sarkık popodan mustarip olan kişiler için memnuniyet oranı son derece yüksek olan bir uygulamadır.

BBL prosedürü için kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmasına gerek vardır. Otolog yağ kullanımı ile gerçekleştirilen Brezilya poposu için genel fiziksel sağlık, gerçekçi beklentiler, yeterli yağ birikimi ve sabit bir ağırlık gereklidir. Çok zayıf kişilerde otolog yağ enjeksiyonu ile sağlanan BBL prosedürünün uygulanması mümkün değildir. Bu tarz durumlarda popo implantı ile kalça estetiği işlemleri gerçekleştirilebilir.

Yağ transferi sayesinde BBL yönteminde başarılı ve görünür değişikliğin tek ön koşulu vücudun diğer bölgelerinde hacim oluşturmaya yetecek miktarlarda otolog yağ olmasıdır. Genel anlamda bir BBL tedavisi için düz ya da sarkık bir kalçadan şikâyet eden ve düzeltilmesini isteyen kadınlar ve erkekler için uygun bir yöntemdir.

Brezilya Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıldır?

Brezilya popo estetiği iyileşme süreci işlemi yaptırmayı düşünen kişilerce merak edilen bir konudur. Bu operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilir ve 1-3 saat arası sürer. Çoğunlukla hastalar aynı gün içerisinde evlerine dönebilirler. Kontrol gerektiren durumlarda ise hastaların 1 gece hastanede kalması gerekebilir.

Ameliyatın ardından yaklaşık 6 haftalık iyileşme sürecinde özel kompresyon giysisi giymeye özen gösterilmelidir. Korse kullanımına özellikle dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Korse kullanımı hastaların daha hızlı iyileşmesi, iyileşme döneminde sıkılaşma sağlaması, ödem oluşumunu engellemesi nedeniyle tercih edilir. Ameliyatın ardından 1-2 hafta boyunca hastaların doğrudan oturmaktan kaçınması gerekir. Kişilerin bu dönemde oturmak için özel tasarım oturma minderleri kullanması gerekir.

Kalçadaki baskının en aza indirilmesi için hastaların yumuşak bir şekilde oturmaya özen göstermeleri de önemli bir konudur. Sadece sırt üstü yatmaktan kaçınılması da oldukça önemlidir. Tüm bunlara dikkat etmek yağ hücrelerinin enjekte edilen bölgelerde iyi bir şekilde tutunmasına ve yeni yerlerinde kalıcı olarak kalmasına yardım eder. Ortalama bir aylık bir sürede hastalar tamamen iyileşmiş olurlar.

Brezilya Poposu Faydaları Nelerdir?

Brezilya poposu faydaları oldukça fazla olduğu için uygulama günümüzde sıklıkla tercih edilir. Uygulamanın en önemli faydası bütünlüklü ve orantılı bir estetik görünümün elde edilmesini sağlamasıdır. Popo dolgunluğu sağlanırken bel ve karın bölgesinde de şekillendirme yapılması kişilerde gözle görülür bir değişim yaratacaktır. Brezilya popo estetiğinin hem kozmetik hem de psikolojik açıdan faydaları vardır.

  • Kişiler istedikleri kıyafetleri çok daha rahat bir şekilde giyebilirler.
  • Çok daha sıkı, ince kalça ve uyluk görünümü elde edilir.
  • Kişilerin bu estetik operasyondan sonra özgüvenleri artar.
  • Yeniden şekillenmiş alt vücut şekli ve belirgin hatlar elde edilir
  • Kalça bölgesinde cildin sıkılaşması sağlanmış olur.

Brezilya Popo Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Brezilya popo estetiği öncesi hastaların hiçbir sorusu cevapsız kalmayacak şekilde doktorlar ile görüşmeleri ve bunun yanında gerekli tetkiklerin yapılması gerekir. Bilgilendirici ön görüşme, kişilerin fiziksel faktörlerini belirlemeye, isteklerini anlamaya ve buna uygun olacak şekilde bir prosedür oluşturulmasına yardımcı olur.

Otolog yağ içeren yöntemlere uygun olan hastalara doktorlar tarafından tedavi süreçleri anlatılacaktır. Bunun yanında uygulamanın riskleri de hastalar ile görüşülür. İmplant uygulamasının gerekli olması halinde implant şeklinin öncesinde seçilmesi gerekir. Ameliyat sırasında ve sonrasında komplikasyonların önlenmesi için ameliyattan yaklaşık iki hafta öncesinde sigara kullanımlarının bırakılması gerekir. Ameliyattan yaklaşık bir hafta önce aspirin ve kan sulandırıcı ilaçların kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Hastaların ameliyattan altı saat öncesinde herhangi bir şey yememesi ve içmemesi gerekir.

Brezilya Ameliyatı Uygulamasında Enjekte Edilen Yağların Kalıcılığı

BBL estetiği uygulamasında popo bölgesine enjekte edilen yağ dokuları yabancı maddeler olmadığı için vücut tarafından reddedilme durumu söz konusu olmaz. Vücudun bir yerinden başka bir yerine transfer edilen yağların bölgede tutunma oranları yaklaşık %70 civarındadır.

Enjekte edilen yağların bir bölümü vücut tarafından doğal bir şekilde yeniden emilir. Bu sebeple popo büyütme işleminde en iyi sonucunu görmek için bütün işlemlerin tamamlanması ve şişliklerin inmesi gerekir.

BBL estetiğinde kalçaların daha dolgun ve şekilli görünmesi için bel kıvrımları ile karın bölgesinin doğru ve orantılı olacak şekilde inceltilmesi önemli konular arasında yer alır. Liposuction işlemi ile doğru şekillendirilen bel kavisleri poponun çok daha toplu, dolgun ve sıkı görünmesine yardımcı olur.

BBL estetiği sonrası kişilerin popolarına yerleştirilen yağların yaklaşık %30’luk kısmı erir. Geriye kalan kısım yağ dokusu ise ömür boyu bulunduğu yerde kalacaktır. BBL uygulaması sonrasında kişilerin hamile kalmasında herhangi bir sakınca bulunmaz. Fakat kişilerin çok fazla kilo alması hem şekillendirilen bölgenin hem de kalçalarının şeklinin bozulmasına sebebiyet verir.

BBL Ameliyatında Ne Zaman Popo Protezi Kullanılır?

Kişilerde yeterli miktarlarda yağ dokusunun bulunmaması halinde poponun büyütülmesi için popo protezine ihtiyaç duyulur. Kişilerde yağ dokusu bulunuyorsa ancak bu BBL uygulaması için yeterli değilse ve kişiler dolgun, belirgin kalçalar istiyorsa popo protezi ile yağ enjeksiyonu işleminin bir arada kullanımı mümkündür.

İki farklı çeşit popo protezi vardır. Bunlardan biri yuvarlak diğeri ise eliptik şekilli olan protezdir. Kişilerin istemiş olduğu popo şekline ve vücut tipine göre kullanılacak olan protezler tercih edilebilir.

BBL ile Popo Protezi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Gerçekleştirilen iki prosedürde de cerrahi teknikler kullanılarak kalça büyütme işlemi gerçekleştirilir. Her iki estetik uygulamada da kalçaların şekillendirilmesi sağlanır. Ancak sonuçlara ulaşmak için farklı yöntemler kullanılarak işlemler gerçekleştirilir.

Brezilya Popo Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Brezilya popo estetiği sonrası hastalar çoğunlukla birkaç saat sonra evlerine gidebilirler. Büyük bir ameliyat gerçekleşmesi halinde hastaların bir gece hastanede kalması gerekebilir. Hastaların tedavinin ardından yaklaşık 4-6 hafta arasında özel kompresyon giysileri giymesi gerekir. Özel korseler yalnızca şişliklerin en aza indirilmesi değil bunun yanında iyileşme süreçlerinin de azalmasına yardımcı olur.

İlk iki hafta boyunca hastaların yüzüstü uyuması gerekir. Bunun yanında bu dönemde hastaların hızlı hareketlerden kaçınması da dikkat edilmesi gereken bir konudur. BBL uygulaması sonrası hastalar yaklaşık 2 hafta boyunca işe ara vermesi gerekir. Bunun yanında tedavi edilen bölgelere az baskı uygulanmasına dikkat edilmesi önemlidir. Kişilerin gün boyunca sırt üstü yatmaktan ve uzanmaktan kaçınması gerekir. İki haftadan sonra hastalar oturmak için özel bir minder kullanabilirler. İşlemden yaklaşık 6 hafta sonra kişiler normal bir şekilde oturmaya başlayabilirler. Kişilerin yürüyüş yapması ile ilgili herhangi bir sorun yoktur. Ancak kişilerde yorgunluğa neden olacak ya da bedenini zorlayacak olan fiziksel aktivitelerden uzak durmaları gerekir. Ameliyatın ardından ilk dört hafta boyunca hastaların spor yapmaktan uzak durması önemlidir.

 

BBL ameliyat
BBL ameliyat

 

Brezilya Popo Estetiği Sonrası Sonuçlar Ne Zaman Görünür?

BBL ameliyatı sonrası birkaç ay boyunca enjekte edilen yağ dokularının kalça bölgesine oturması devam eder. Şişlik ve morluk sorunları da birkaç hafta içerisinde kendiliğinden geçecektir. İşlemden 4-6 hafta sonra hastalar nihai sonuçları görebilirler.

Herhangi bir rahatsızlık yaşamamak ve sorunsuz bir iyileşmenin sağlanması açısından en az sekiz haftalık bir sürede otururken şişirilebilir yastık yastık kullanımı önerilir. Doğrudan kalça üzerine erken dönemlerde oturulması yağ transferinin bozulması risklerini beraberinde getirir.

BBL Ameliyatı Sonrası Çalışma Hayatına Ne Zaman Dönülmelidir?

Çoğunlukla BBL ameliyatı sonrası çalışma hayatına bir hafta sonra dönülmesinde herhangi bir sıkıntı yoktur. Kişiler ağır fiziksel güç gerektiren işlerde çalışıyorlarsa bu süre 2-3 hafta kadar olabilir. Bu konuda doktor görüşlerine başvurmak ve buna uygun bir planlama yapmak gerekir.

Diğer estetik prosedürlerde olduğu gibi Brezilya popo dikleştirme ameliyatı ile tüm vücudu yeniden şekillendirmek adına meme büyütme ya da karın germe gibi estetik ameliyatlar birleştirilebilir. İstenen estetik operasyonların uygunluğuna doktor tarafından karar verilmesi önemli bir konudur. İki işlemin birlikte yapılması mümkünse hem vücuttaki şekillenme daha fazla olur hem de iyileşme süreleri iki farklı operasyona göre daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Uygulamadan 2-3 hafta sonra kişiler yürüyüş ve hafif aktiviteler yapabilirler. Hastalar ameliyattan sonra iyi yanıt veriyorsa ve iyileşiyorsa ameliyattan 6-8 hafta sonra fiziksel olarak daha aktif olabilirler. Taburcu olduktan sonra hastalar kendilerini iyi hissetseler de istenen sonuçların elde edilebilmesi ve yağ transferinin dengelenmesi için yeterli bir zaman geçmesi gerekir.

Brezilya Popo Kaldırma Riskleri Nelerdir?

Brezilya popo kaldırma işlemi güvenli bir cerrahi yöntem olsa da her cerrahi operasyonda olduğu gibi BBL riskleri bulunur. Morluk, şişlik ve asimetri sorunları bu risklere verilebilecek örnekler arasında yer alır. Bu etkiler çoğunlukla ilk haftalarda kendi kendine geçecektir. BBL ameliyatı sonrası hastaların hijyen ve temizlik konusunda dikkatli olması son derece önemlidir. Hijyene dikkat edilmemesi halinde ameliyat bölgesinin enfeksiyon kapması gibi istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşılır ve ameliyat bölgesi enfeksiyon kaparsa tedavi edilen bölgelerde ciddi sağlık sorunları meydana gelebilir ve iyileşme süresi de çok daha uzun olur.

Ameliyattan sonra hastaların özellikle ilk ay hijyen ve temizlik konusunda dikkat etmesi oldukça önemlidir. Yağ enjeksiyonu kolay bir işlem olsa da uygulamanın uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Bu sayede meydana gelebilecek riskli durumların da önüne geçilmiş olur.

Türkiye’de BBL Ameliyatı Fiyatları

Türkiye’de BBL ameliyatı uzman kişiler tarafından ve uygun fiyatlara yapılır. Bu nedenle sağlık turizmi kapsamında ek çok kişi BBL operasyonlarını Türkiye’de olmayı tercih eder. Türkiye’de BBL ameliyatı fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir