Estetik cerrahiGöğüs Kaldırma

Eksiksiz Türk Plastik Cerrahi ve Meme Estetiği Rehberi

Bu rehber, Meme Estetiği ameliyatı olmayı düşünenlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Meme büyütme ameliyatı mı düşünüyorsunuz? Bu kılavuz, prosedürü, riskleri ve ne bekleyeceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bu yazıda, farklı meme implantları türleri, meme büyütme ameliyatının yararları ve riskleri ve iyileşme süreci hakkında bilgi edineceksiniz.

Meme büyütme ameliyatı, memelerin cerrahi olarak büyütülmesini içeren bir prosedürdür. Bu, şeklinin veya boyutunun bir yönünün iyileştirilmesi veya bir deformitenin düzeltilmesi ile ilgili olabilir. Herhangi bir cerrahi prosedürde olduğu gibi, bu tür bir tedaviye karar vermeden önce dikkate alınması gereken riskler ve faydalar vardır.

Türk Plastik Cerrahisini Özellikle Meme Estetiği Açısından Farklı Kılan Nedir

Türk plastik cerrahisi birçok yönden diğer işlemlerden farklıdır. En dikkat çekici farklılıklardan biri Meme Estetiğine verilen önemdir.

Örneğin meme büyütme, Türkiye’deki en popüler estetik operasyonlardan biridir. Bu prosedür hem kadınlarda hem de erkeklerde yapılabilmektedir. Ayrıca genellikle meme boyutunu artırmak veya mastektomi sonrası memeyi yeniden yapılandırmak için yapılmaktadır. Bununla birlikte, Türkiye’de birçok ameliyat düşük maliyetle ve yüksek başarı ile yapılmaktadır. Bölgenizdeki kozmetik ameliyatların pazar payı hakkında araştırma yapmak, size hangi hizmetlerin sunulabileceğini daraltmanıza yardımcı olacaktır.

Türk insanı güzelliğe olan düşkünlüğüyle tanınır, bu nedenle plastik cerrahiye benzersiz bir yaklaşım geliştirmeleri şaşırtıcı değildir. Türkiye’de meme estetik operasyonlarının insanların kendine verdikleri özenle doğru orantılı olduğunu görebilirsiniz. Bazı insanlar gençken estetik ameliyatlara ihtiyaç duyarlar ve vücutlarının gelişmesi nedeniyle tıbbi sorunlarla uğraşmak zorunda kalırlar. Yüzünün veya vücudunun bir yönünden memnun olmama veya daha çekici bir şey isteme gibi kozmetik nedenleri de olabilir.

Göğüsler Türkiye’de kadın güzelliğinin önemli bir parçası olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle bu prosedür hem Türk kadınları hem de erkekleri arasında çok popüler hale gelmiştir. Bazı Türk kadınları bu işlemlerden 10 adede kadar yaptırmaktadır. İşlem lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Bununla birlikte iyileşme süresi genellikle iki ila üç gündür.

 

Türkiye’de Plastik Cerrahlar Yönetmeliği

Türk Plastik Cerrahi Derneği, Türkiye’deki tek düzenleyici kuruluştur. Plastik cerrahlar ve tıp doktorlarının düzenlenmesinden sorumludurlar. Tüm doktorların cerrah olarak çalışabilmeleri için bu derneğe üye olmaları gerekmektedir. Cerrah henüz üye değilse, niteliklerine göre üye olmak için başvurması gerekir. Türkiye’de tıp eğitiminin kalitesinden Türkiye Tabipler Kurulu sorumludur. Okulları ve eğitim kurumlarını düzenlerler.

Türkiye’de plastik cerrahlar için geçerli olan birçok yönetmelik bulunmaktadır. Örneğin, çalışma saatleri günde 8 saat ile sınırlıdır ve haftada en az bir gün izin almaları gerekir. Ayrıca meme implantları ve liposuction gibi ne tür ameliyatlar yapabilecekleri konusunda da kısıtlamaları vardır.

Yönetmelikler, cerrahların riskler ve faydalar konusunda yeterince bilgilendirilmemiş hastaları ameliyat etmesini önlemeyi amaçlamaktadır. Örneğin yönetmelikler, bir cerrahın herhangi bir işlem yapmadan önce hastanın tıbbi geçmişini tamamladığından ve ameliyatın neyi gerektirdiğini tam olarak anladığından emin olması gerektiğini belirtir. Bir hasta neye rıza gösterdiğini tam olarak anlamıyorsa, doktor bunu yapamaz.

 

Türk Cerrahlar Kadınların Göğüslerini Büyütmelerine Yardımcı Oluyor | Kim Bu Profesyoneller?

Hepimiz iyi görünmek isteriz. Göğüslerinizin boyutundan memnun değilseniz, İstanbul’da size yardımcı olabilecek bazı cerrahlar bulunmaktadır. Göğüslerinizi büyütmek ve daha büyük görünmelerini sağlamak için ameliyat yapabilmektedirler.

Türk cerrahlar dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır. Ayrıca uygun fiyatlı ve erişilebilir olmaları konusunda belli bir üne sahiplerdir.

Türkiye’de İngiltere’dekinden iki kat fazla cerrah bulunmaktadır. Bu, ameliyatın yerel halk için erişilebilir ve uygun fiyatlı olmasını kolaylaştırdı. Türkiye’deki birçok cerrahın sağlık hizmetleri konusunda küresel bir bakış açısına sahip olması, hastalarına tedavi seçenekleri hakkında dürüst bir görüş verme olasılıklarını artırıyor.

İstanbul’da birçok kadın göğüslerinin boyutundan memnun olmadığı için meme büyütme ameliyatı olmayı tercih ediyor. Göğüslerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız, konsültasyon için İstanbul’daki bir cerrahı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Eskiden göğüs büyütme ameliyatı sadece maddi gücü yeten kadınlara yapılıyordu. Ancak artık durum böyle değil. Türk cerrahlar İstanbul’da uygun fiyatlı meme büyütme ameliyatı sunuyor ve oranları hiç de yüksek değil. Bu doktorlar harika bir hizmet sunmaktadırlar. Ayrıca aynı hizmeti sunan diğer ülkelere göre çok daha ucuz.

Türk cerrahlar otuz yılı aşkın bir süredir bu alanda faaliyet gösteriyorlar ve tıp alanında çok fazla deneyime sahipler. Göğüslerin nasıl doğal görüneceğini biliyorlar. Bununla birlikte meme büyütme ameliyatlarında sadece ileri teknolojileri kullanıyorlar.

 

Meme Estetiği Ameliyatına Nasıl Hazırlanılır?

Şimdi Meme Estetiği ameliyatına nasıl hazırlanacağımızı konuşacağız.

Yapmanız gereken ilk şey, ne tür bir ameliyat olmak istediğinizi cerrahınızla konuşmaktır. Her birinin kendine göre avantajları ve dezavantajları olan farklı ameliyat türleri bulunmaktadır. En yaygın ameliyatlar implantların kullanıldığı ameliyatlardır, ancak kendi yağınızı veya vücudunuzun başka bir yerinden alınan dokuları kullanan ameliyatlar da mevcuttur.

Ardından, sonucun nasıl olacağına dair gerçekçi bir fikriniz olduğundan emin olmalısınız. Ameliyattan sonra memelerinizin ne büyüklükte ve şekilde olmasını istediğinizi bilmeniz gerekmektedir. Böylece cerrahla konsültasyon zamanı geldiğinde, bu ameliyatı yaparlarsa veya yapmazlarsa ne olacağı konusunda size doğru bir fikir verebilirler. Mümkünse bir ameliyata karar vermeden önce ikinci bir görüş bile almak isteyebilirsiniz. Çünkü bazı insanlar daha fazla bilgi ve birden fazla görüş görmeden hangisinin kendileri için doğru olduğuna karar vermekte zorlanırlar.

 

Bilinçsiz Kadın Bedeni Bozulmalarının Bazı Etkileri Nelerdir?

Plastik cerrahi
Plastik cerrahi

– Olumsuz bir beden imajına sahip olan kadınlar, günlük hayatlarında kendilerine daha az güven duyabilirler.

– Anoreksiya nervozalı kadınlar yetersiz beslenme ve diğer sağlık sorunları açısından risk altında olabilir

– Bulimia nervozalı kadınlar elektrolit ve metabolik dengesizlikler açısından risk altında olabilir.

Bilinçsiz kadın bedeni bozuklukları, sosyal ve kültürel güzellik ideallerinin bir sonucudur. Bu bozukluklara sahip kadınların olumsuz bir benlik imajları ve çarpık vücut algıları vardır. Bu, düşük benlik saygısı, depresyon ve hatta yeme bozuklukları gibi birçok soruna yol açabilmektedir.

Bu bozuklukların bazı etkileri, kadınların görünüşlerine daha az güven duymaları, depresyona veya diğer akıl sağlığı sorunlarına daha yatkın olmaları veya ilişkilerde zorluk yaşamalarıdır.

 

Ameliyat Olmadan Doğal Görünen Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme, göğüslerin boyutunu artırmak için meme implantlarını kullanan cerrahi bir prosedürdür. Büyütme operasyonu olarak da bilinmektedir. Göğüs implantları, göğüsleri büyütmek için kasın üstüne veya altına göğüslerin içine yerleştirilen silikon veya salin dolgulu implantlardır.

Göğüs dikleştirme, göğüslerinizin daha doğal ve dik görünmesi için yapılabilecek başka bir ameliyat türüdür. Bu ameliyat cildi sıkılaştırır ve daha doğal bir şekilde sarkabilmesi için göğüs kaslarınızın üzerine asar.

Göğüs küçültme, çerçeveniz için çok büyük olan göğüslerinizi küçültmek için yapılabilecek başka bir cerrahi işlemdir. Bu ameliyat, göğüslerinizdeki fazla meme dokusunun, yağın ve derinin bir kısmını alır, böylece göğüsleriniz vücut şeklinize ve bedeninize daha iyi uyum sağlar.

 

Göğüs cerrahisi estetiği için hastaların ve cerrahların bilmesi gerekenler

Hastaların ameliyatın riskleri ve yararları hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Ayrıca ameliyatın detaylarını ve ameliyattan sonra neler bekleyebileceklerini de bilmelidirler.

Cerrahlar, hastanın beklentilerinin farkında olmalı, böylece onlara gerçekçi beklentiler sunabilmelidir. Ayrıca hastaların ne duymak istemediklerinin farkında olmalılar, böylece onları halihazırda olduğundan daha kötü hissettirmekten kaçınabilirler.

Hastalar, tüm cerrahların göğüs cerrahisi estetiğinde yetenekli olmadığını bilmelidir. Cerrahlar, görevlerinin bir hastanın kendilerini daha iyi hissetmesini sağlamanın değil, daha çok içinde bulundukları koşullar göz önüne alındığında mümkün olduğu kadar iyi hissetmelerini sağlamanın görevleri olduğunun farkında olmalıdır.

 

Meme Estetiği kistik meme durumlarına nasıl katkı sağlar?

Meme Estetiği, memelerin boyutunu, şeklini ve simetrisini değiştiren bir kozmetik cerrahi prosedürdür. Bazen kistik meme durumlarını tedavi etmek için kullanılan areola büyütme ve salin enjeksiyonları yoluyla yapılabilmektedir.

Meme Estetiği, memelerin boyutunu, şeklini ve simetrisini değiştiren bir kozmetik cerrahi prosedürdür. Bazen kistik meme durumlarını tedavi etmek için kullanılan areola büyütme ve salin enjeksiyonları yoluyla yapılabilmektedir.

 

Meme Estetiği İle İlgili Sık Karşılaşılan 5 Durum ve Tedavi Yöntemleri

Meme rekonstrüksiyonu, memeleri alınmış kadınlara meme oluşturmak için cerrahi bir prosedürdür. Vücuttan deri, yağ ve kas alınarak meme şekline getirilmesiyle meme oluşturulmaktadır.

Areola boyutunu küçültmek isteyen kadınlar areola küçültme ameliyatını düşünmek isteyebilmektedir. Bu prosedür çeşitli şekillerde yapılabilir, ancak genellikle areola çevresinde bir kesi yapılmasını ve fazla dokunun çıkarılmasını içerir.

Meme dikleştirme ameliyatı iki şekilde yapılabilmektedir.

  • Tek başına meme ucunu kaldırarak veya
  • Hem meme ucunu hem de çevre dokuları dikleştirerek.

Her iki durumda da, bu prosedür memelerin göğüs duvarında ameliyattan önce olduğundan daha yüksek görünmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Büyük göğüsleri olan kadınlar, meme büyütme ameliyatı için bir seçenek olarak implantları şekillendirmeyi düşünmek isteyebilmektedirler. Şekillendirici implantlar, göğüs kaslarının altına yerleştirilebilecek ve ardından göğüs duvarınızın doğal şekline daha doğal bir şekilde uyacak şekilde konumlandırılabilecek şekilde tasarlanmaktadır.

 

Göğüs Büyütme Prosedürleri İçin Salin Enjeksiyonlarının Giriş ve Çıkışlarına Derinlemesine Bir Bakış

Salin enjeksiyonları meme büyütme prosedürleri için iyi bir seçenektir. Pek çok faydaları vardır ve kendi evinizin rahatlığında yapılabilmektedir.

Salin enjeksiyonları sıklıkla meme büyütme ve bandaj mastektomi prosedürlerinde kullanılmaktadır. Salin enjeksiyonları aynı zamanda meme implantları olarak da bilinmektedir. Yaptıkları şey de budur. Onlara salin ekleyerek göğüslerin boyutunu büyütürler.

Prosedür kolay, güvenli ve ekonomiktir. Evde yapılabilir, böylece bir doktor muayenehanesine veya hastaneye gitme zahmetine girmenize gerek kalmaz. Prosedür bir saatten az sürecek ve bundan sonra sadece birkaç gün dinlenmeniz gerekecek.

 

 

Göğüs Estetiği İçin Eksiksiz Kılavuz

Meme Estetiği, memelerin görünümünü iyileştirmeye yönelik cerrahi, ameliyatsız ve doğal yöntemleri ifade eden bir terimdir.

Üç ana tip Meme Estetiği ameliyatı vardır:

  1. Mastopexy veya meme dikleştirme ameliyatı,
  2. Meme büyütme veya meme büyütme ameliyatı,
  3. Meme küçültme veya meme küçültme ameliyatı.

 

Anormalliklerden Estetik Endişelere, Meme Estetiği İle İlgilenen Hastalar Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Meme kadın vücudunun önemli bir parçasıdır ve ilk göze çarpan yeridir. Aynı zamanda bir kadın vücudunun en çok tartışılan bölgelerinden biridir. Göğüsler, boyutlarına ve şekillerine bağlı olarak eşeysel veya anne olarak görülebilir.

Göğüs cerrahisi uzun yıllardır uygulanmaktadır, ancak kadınların bireysel ihtiyaçlarına göre farklı meme cerrahisi prosedürleri arasında seçim yapmaları ancak son zamanlarda mümkün olmuştur.

 

Meme Büyütme: Cerrahi Tekniklere Genel Bir Bakış

Meme büyütmenin amacı meme boyutunu büyütmek, şeklini iyileştirmek ve simetri oluşturmaktır. Prosedür, bir implant yerleştirerek veya göğüslerdeki yağları alarak göğüsleri büyütmek veya küçültmek için yapılabilmektedir.

Üç ana tip meme implantı vardır: salin, silikon ve kohezif silikon jel dolgulu implantlar. Salin implantlar vücuda yerleştirilmeden önce salin solüsyonu ile doldurulmaları için cerrahi bir kesi gerektirir. Silikon ve yapışkan jel dolgulu implantlar, periareolar kesi adı verilen meme ucunun arkasından yapılan küçük bir kesiden yerleştirilmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı, dünyadaki en popüler kozmetik ameliyatlardan biridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı teknik var ve hepsi size daha iyi görünen bir büst verecek.

Göğüs büyütme ameliyatının amacı daha simetrik bir görünüm oluşturmaktır. Bu, göğüslerinizin vücudunuzla daha orantılı ve kıyafet giydiğinizde daha az orantısız görünmesini sağlayacaktır.

Göğüs implantları, hacmi ve projeksiyonu artırmak için meme dokusuna yerleştirilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı, hasta tercihi ve cerrah tercihine göre genel anestezi veya sedasyon altında yapılabilmektedir.

 

Meme büyütme için üç ana cerrahi teknik

– Geleneksel veya subglandüler teknik

Geleneksel operasyon areola çevresinde bir kesi gerektirmektedir. Subglandüler bir teknikte ise meme ucunun önünde daha küçük bir kesi yapılmaktadır. Daha sonra meme ucunun tabanındaki daha küçük kesiyi görmek için meme yükseltilmektedir. Areola çevresinden ve altındaki meme dokusuna kadar anahtar deliği şeklinde bir kesi yapılmaktadır. Deri daha sonra bu yeni açıklığın üzerine yeniden konumlandırılmaktadır. Bununla birlikte üzerine az miktarda mastektomi kabuğu yerleştirilmektedir. İşlem, konfor seviyenize bağlı olarak genel anestezi ile veya anestezi olmadan yapılabilmektedir.

– Periareolar teknik

Periareolar teknik, memeleri büyütmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Ameliyatın amacı daha yuvarlak, dolgun görünen göğüsler oluşturmaktadır. Bu meme büyütme tekniği, 1956 yılında Dr. George Burchett tarafından meme ameliyatından kaynaklanan yara izini en aza indirmek amacıyla geliştirilmiştir.

– “lolipop” tekniği

Meme büyütme için “lolipop” tekniği, memenin doğal anatomisini kullanarak boyutu ve şekli geliştirmek için düz veya sarkık göğüsleri olan kadınlara yardımcı olabilen cerrahi bir prosedürdür. Teknik, memenin alt yarısındaki fazla deri ve yağın alınmasını, ardından memenin alt yarısı boyunca dikey olarak yaklaşık 10 cm (4 inç) genişliğinde bir deri bölümünün dikilmesini içermektedir.

 

Türkiye Göğüs Estetik Operasyonu Fiyatlandırması Nasıl Yapılmaktadır?

Türkiye’de meme cerrahisi fiyatları kesin olarak belirlenmemiştir. Aldığınız prosedürün türüne, ameliyat için ne kadar beklemeniz gerektiğine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Türkiye’de yaşıyorsanız, sağlık sigortası şirketi ameliyat için düzenlemeler yapmanıza yardımcı olabilir.

Türkiye’de meme implantlarının maliyeti genellikle 3.000 ila 5.000 ABD Doları arasındadır. Meme büyütme maliyeti yaklaşık 5.000 ila 8.000 ABD Doları arasında değişmektedir. Hastane ile iletişime geçerek ülkenizdeki ameliyat ve anestezi fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Meme Estetiği ameliyatı, birçok kişinin düşündüğü bir işlemdir ve Türkiye’de Meme Estetiği ameliyatının maliyeti nispeten uygundur.

 

Ameliyatın Riskleri Nelerdir?

Ameliyatla ilişkili yan etkiler ve riskler, geçirdiğiniz işleme göre değişiklik göstermektedir. Meme büyütmenin başlıca yan etkileri kesi yerinde kalıcı, küçük iz ve morarma ile implant bölgesinde şişlik, ağrı ve şiddetli kaşıntıdır. Kalıcı yara izi bazı işlemler için risk oluşturabilmektedir. Ameliyatla ilişkili küçük komplikasyonlar arasında, bir veya her iki memede, ameliyatı takip eden üç aya kadar sürebilen şiddetli ağrı veya uyuşma yer almaktadır.

 

Türkiye’de Meme Estetiği Ameliyatı:

Meme Estetiği Ameliyatı, göğüslerini büyütmek isteyen ya da kanser nedeniyle memelerini kaybetmiş kadınlar için popüler bir işlem haline gelmiştir. Meme ucunu kanser ya da yanık gibi nedenlerle kaybetmiş erkeklere de Meme Estetiği Ameliyatı yapılmaktadır.

Türkiye’de Meme Estetiği ameliyatının maliyeti, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere gibi diğer ülkelerle karşılaştırıldığında nispeten uygundur. Bazı insanlar bu fikirden vazgeçebilmektedir. Ancak kozmetik prosedürlerin fiyatını etkileyen bazı faktörlerin olduğu unutulmamalıdır:

– Gerçekleştirildiği ülke

– Prosedürün türü ve kapsamı

– Cerrahın deneyimi ve nitelikleri

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir