Estetik cerrahi

En Düşük Maliyetli Plastik Cerrahi Ameliyatı Nerededir

Estetik cerrahi işlemleri kişilerin dış görünüşlerinde meydana gelmiş olan problemlerin giderilmesi ve kişilerin daha mutlu ve özgüvenli hissetmesine yardımcı olur. Bunun yanında kendisi ve çevresi ile barışık olmasına da yardımcı olur. Mutluluk sadece estetik faktörlerle sağlanmasa da bu konuda önemli faktörler arasında yer alır.

Plastik cerrahinin büyük kısmı estetik cerrahi tarafından oluşturulur. Plastik cerrahi içerisine;

 • Mikro cerrahi
 • Yanık tedavisi
 • El cerrahisi
 • Rekonstüktif cerrahi
 • Kraniyofasiyal cerrahi girer.

Rekonstrüktif cerrahi de vücut yüzeyinde yer alan deri ile deri altı ve kemikleri etkileyen doğumsal doku ve organ onarım işlemleri gerçekleştirilir. Travma sonucu oluşan yanıklar, yapışık parmak, kronik yaralar, kesiler ya da uzuv kopmaları, hemanjiomlar gibi vasküler kitle durumlar bu cerrahi alanı altında incelenir.

Estetik cerrahi vücut görünüşünün daha güzel olmasına yardımcı olur. Bu sayede vücudun mükemmelleştirilmesi işlemi gerçekleştirilir. Burada amaç tıbbi problemlere yönelik değil estetik kaygıların giderilmesine yöneliktir.

Plastik cerrahi tüm alanları geniş bir şekilde kapsar. Plastik cerrahinin uzmanlık eğitimlerinde estetik cerrahi ile alakalı çeşitli eğitimler de verilir. Estetik kaygılar bazen sadece güzellik amacı taşımaz. Bunun yanında tıbbi problemler de meydana gelmiş olabilir. Örneğin memelerin çok büyük olması nedeniyle cerrahi olarak düzeltilmesi ya da şişmanlık nedeniyle gövdenin tekrardan yapılandırılması durumlarında hem tıbbi hem de estetik problemlerin beraber çözülmesi sağlanmış olur. Organların estetik açıdan düzeltilmesi yanında işlevini sürdürmeye devam etmesi de son derece önemli bir konudur. Rinoplasti esnasında buruna şekil verme işlemi gerçekleştirilirken bunun yanında nefes alma konusundaki çeşitli sorunların giderilmesi de sağlanır.

Plastik cerrahi vücutta meydana gelen doku bozuklukları, travmalar nedeniyle oluşan sarkmalar, cerrahi ameliyatlar sonrasında meydana gelmiş olan ameliyat izlerinin giderilmesi çeşitli patolojik rahatsızlıklar gibi konularla ilgilenir. Bu talepler doğrultusunda kişilere çeşitli estetik girişimler sağlanır.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahinin İlgilendiği Hastalıklar Nelerdir
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahinin İlgilendiği Hastalıklar Nelerdir

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahinin İlgilendiği Hastalıklar Nelerdir?

 • Cilt kanserleri ile ilgili çeşitli cerrahi tedaviler
 • Doğumsal ya da edinsel olarak meydana gelmiş olan yarık damak, doğuştan yapışık parmak, yarık dudak gibi durumlar
 • Travma sonrasında yüz kemiklerinde meydana gelen kırıkların cerrahi yöntemlerle tedavi edilmesi
 • Travma ya da çeşitli hastalıklar nedeniyle vücutta meydana gelmiş olan açık yara durumları
 • Fonksiyonel ya da şekil bozukluklarına sebep olan yara izleri ile yanık durumları
 • Elde travma nedeniyle işlev bozukluklarının meydana gelmesi
 • Göz kapaklarındaki çeşitli bozukluk durumları
 • Mikrocerrahi ile ilgili konular
 • Cilt tümörlerinin cerrahi olarak tedavi edilmesi şeklindedir.

Genelde çoğunlukla sağlıklı insanlarda yara izi gibi durumlar söz konusu olabilir. Cerrahi girişimlerde vücutta doku yaralanmaları ve buna bağlı olarak da iz oluşması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bunun yanında yanıklar da yara izlerine neden olabilecek durumlara örnek verilebilir. Yara izi durumlarından rahatsız olan hastalar için ileri teknolojinin sunmuş olduğu çeşitli yöntemler bulunur. Bu yöntemlerin uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekir.

Yatağa bağımlı olma durumu, damar tıkanıklığı, diyabet gibi sebeplerle vücutta iyileşmeyen yara durumları meydana gelebilir. Plastik cerrahinin önemli görevleri arasında yara bakımı da yer alır. Yara oluşumunun önüne geçilmesi için yaraların ileri seviye teknikler ile bakımlarının ve takiplerinin yapılması oldukça önemli bir konudur. Takip ve süreçlerin izlenmesi ile tüm aşamaların bir bütün olarak değerlendirilmesi son derece önemlidir.

Ozon tabakasının incelmesi nedeniyle güneşe fazla maruz kalma durumlarında cilt kanseri sorunları meydana gelebilir. Cilt kanserinin farklı türleri bulunur. Bazı kanser türlerinde 3-4 mm deri alanının çıkarılması yeterli olabilir. Ancak bazı cilt kanserleri oldukça agresiftir. Bu nedenle daha geniş alanların çıkarılması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda kişilerin vücutlarını takip etmesi ve benleri izlemesi oldukça önemlidir. Benlerin hızla büyümesi ya da renk veya form değiştirmesi durumları iyiye işaret değildir. Bu benler küçük lokal operasyonlar ile çıkarılır. Bunun yanında patolojik incelemeler yapılması da önemli bir konudur. Bu tedaviler oldukça önemlidir.

Çeşitli travma ve kaza sonucunda yüzde elmacık kemiği, burun, çene kemiği gibi alanlarda kırık durumları meydana gelebilir. Bu kırık durumlarının cerrahi operasyonlar ile tamiri işlemi gerçekleştirilir. Estetik açıdan önemli olsa da fonksiyonel açıdan da yüz kemiklerinin onarımının gerçekleştirilmesi önemli bir konudur.

Kaza, yanık ve kanser gibi sebepler kulak, burun, dudak gibi uzuvların tamamı ya da bir bölümünün kaybedilmesi gibi sorunlara neden olabilir. Bu gibi durumlarda birtakım cerrahi teknikler ile bu uzuvların gerçeğe yakın bir şekilde elde edilmesi mümkün olur.

Avrupa’da Plastik Cerrahi Fiyatları
Avrupa’da Plastik Cerrahi Fiyatları

Avrupa’da Plastik Cerrahi Fiyatları

Avrupa, İspanya ve Tayland gibi ülkeler ile kıyaslandığında Türkiye’deki plastik cerrahi fiyatları son derece uygundur. Diğer ülkeler ile kıyaslandığında düşük maliyetli estetik cerrahi fiyatlarını %90’ı Türkiye’de İstanbul’da gerçekleştirilir. Türkiye’de fiyatların bu kadar uygun olmasının en önemli nedeni ise Türkiye’nin yaşamış olduğu ekonomik zorluklar neticesinde doların TL karşısında değer kazanmasından kaynaklanır. Bu durum Türkiye’nin plastik cerrahi konusunda avantajlı olmasına neden olur. Buradaki doktorların tamamı alanında uzmandır ve yaptıkları operasyonları titizlikle yürütürler.

ABD, İngiltere ve Avrupa gibi ülkelerden gelen hastalar çoğunlukla Türkiye’yi tercih eder. Çünkü Türkiye diğer batı ülkeleri ile kıyaslandığında bu bağlamda oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Bunun yanında Türk hastane ve klinikleri tıp dernekleri tarafından her zaman denetlenir.

Türkiye’de Estetik Cerrahi Tercih Etmenin Faydaları
Türkiye’de Estetik Cerrahi Tercih Etmenin Faydaları

Türkiye’de Estetik Cerrahi Tercih Etmenin Faydaları

Dudak, göz ya da diğer vücut uzuvlarından herhangi birinin düzeltilmesi kozmetik cerrahi alanına girer. ABD’de rinoplasti Türkiye ile kıyaslandığında iki kat daha fazladır. Bunun yanında Türkiye’de gerçekleştirilen estetik operasyonlarda tıbbi bakım kalitesi de oldukça yüksektir.

Türkiye düşük maliyetli olmasının yanında hastalara unutamayacakları bir deneyim sunar. Burada farklı yerler ziyaret edilebilir. Türkiye’de estetik cerrahi konusunda hasta gizliliğine de önem verilir. Uygun fiyatları ile de medikal turizm konusunda en iyi fırsatları sunar.

Cerrahların meme büyütme gibi operasyonlarda kullanmış olduğu implantları sabitlemek adına çeşitli kozmetik prosedürler bulunur. Bu nedenle Türk cerrahlar her zaman kalitatif implantlarda ömür boyu garantili ürünleri kullanmayı tercih ederler. Avrupa ve ABD kendi tıbbi ürünlerini üretseler de cerrahi fiyatlar yine de son derece yüksektir. Ancak Türkiye bu alanda son derece güvenilir ve uygun fiyatlıdır.

Türkiye’de Plastik Cerrahi Avantajları
Türkiye’de Plastik Cerrahi Avantajları

Türkiye’de Plastik Cerrahi Avantajları

Türkiye’de yer alan hastanelerin tamamı dünya standartlarında olma özelliğine sahiptir. Hastalar ile en iyi şekilde ilgilenilir. Bunun yanı sıra Türkiye’ye ulaşımlar çok daha kolay olduğu için çoğu kişi günümüzde çeşitli estetik operasyonlar için Türkiye’yi tercih eder.

Türkiye plastik cerrahi konusunda büyük gelişmeleri yakalamış olan ve bu konuda dünyada önde gelen ülkelerden biridir. Avrupa’da ve diğer ülkelerde estetik operasyonlar için Türkiye yabancılar tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Bunun sebebi burada gerçekleştirilen operasyonların çeşitli avantajlarının bulunmasıdır. Türkiye’nin gelmiş olduğu noktada çeşitli estetik operasyonlar en az morluk ve hasar bırakmayacak şekillerde gerçekleştirilir. Bunun yanında daha önce farklı ülkelerde gerçekleştirilmiş olan ameliyatlarda şekil ve fonksiyonlarını yitirmiş olan organların doğal hale getirilmesi ile ilgili çalışmalar da gerçekleştirilir.

Plastik cerrahi operasyonları 2000-3000 USD arasında farklılık gösterir. Türkiye’deki en iyi uzmanlar ve uygun fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir