Diş Tedavileri

En Ucuz Diş Tedavisi Hangi Ülkede?

Diş Tedavisi: Dental implant farklı nedenlerden kaybedilen dişlerin tedavi edilmesi amacıyla gerçekleştirilen bir yöntemdir. Bebekler doğduktan sonra yaklaşık 6 aylık dönemde diş çıkarmaya başlarlar. Dişler insanların yaşamları boyunca sindirim sistemlerinin bir parçası olarak görev alırlar. Dişler yapıları gereği zaman içerisinde farklı hasarlara uğrayabilirler. Bunun yanında bazı kaza durumları ya da diş problemleri meydana gelmesi de dişlerin kaybedilmesine neden olabilir.

Dişlerin kaybedilmesi durumlarında kişiler rahat bir şekilde konuşamazlar. Bunun dışında yemek yemede de zorluk yaşayabilirler. Diş implant tedavileri ile yapısı bozulan ve kaybedilen dişlerin tedavileri gerçekleştirilir. Dental implant tedavilerinde çene kemiklerine vida sabitleme işlemleri uygulanır. Bunların üzerine diş kronu yerleştirme işlemleri gerçekleştirilir. Bu şekilde eksik dişlerin hem estetik açıdan doğal görünmesi sağlanır hem de bu dişler rahat bir şekilde kullanılabilir.

Diş İmplantları Neleri Tedavi Eder
Diş İmplantları Neleri Tedavi Eder

Diş Tedavisinde Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Diş implantı öncesinde dişlerin röntgeninin çekilmesi gerekir. İmplant işlemine geçilmeden önce dişler üzerinde temizleme işlemi gerçekleştirilir. Bunun yanında çekilmesi gereken dişler varsa bunların da çekilmesi gerekir. Gerekli görülmesi durumunda kanal tedavisi işlemleri de uygulanır. Diş implantı işlemleri için eksik dişlerin bulunduğu alanlara diş vidalarının daha rahat şekilde yerleştirilebilmesi adına boşluk açma işlemleri yapılır. Vidalar yerleştirilirken orta kısımlarından abutment geçirilir. Bu parça diş kronu ile implantların tutulması açısından önemlidir. Bunun ardından diş kaplaması yerleştirildikten sonra gerekli görülmesi durumunda dikiş atılma işlemi gerçekleştirilir.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır
Diş Tedavisi Nasıl Yapılır

Diş Tedavisi İmplantları Neleri Tedavi Eder?

Diş tedavisi implantları eksik dişlerin tedavi edilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Hastaların dişlerinin tedavi edilemeyecek boyutlara gelmesi durumunda dental implant kullanımı tercih edilir. Diş köklerinin tedavi edilmemesi durumunda ve diş görünümünde çok fazla problem varsa bu tedaviler tercih edilir. Diş implantları insanların kendi dişleri kadar güçlü yapıda olur. Bu işlemlerde öncelikle cerrahi vidalar çene kemiklerine monte edilir. Bu vidalara da takma dişlerin sabitlenmesi işlemi yapılır.

Diş İmplantları Kimlere Uygulanır?

Diş implantı işlemleri 18 yaşından büyük kişilere uygulanır. Dişlerin gelişimlerinin tamamlanması adına kişilerin 18 yalını doldurmuş olması önemli bir konudur. Bu şekilde uygulanan tedavilerde başarı sağlanması mümkün olur. Diş implant tedavilerinde vidalar diş kemiğine sabitlenir. Bu işlemin yapılabilmesi için yeterli ve güçlü çene kemiği gerekir.

Diş İmplant Tedavileri Riskli Midir?

Diş implant tedavileri, diş tedavileri arasında en zahmetli olanı ve titizlik gerektirenidir. Bu nedenle bu tedavi yöntemlerinin bazı riskleri de bulunur. Fakat bu risk durumları hastaların seçmiş olduğu diş hekimlerine göre değişiklik gösterir. Diş hekimlerinin tecrübeli olması başarı oranının artmasını sağlar. Dental implant diş tedavilerinde mutlaka deneyimli diş hekimleri ile çalışmak gerekir.

Diş Kaplamaları Nelerdir?

Diş kaplama dişlerdeki sorunların tedavi edilmesi amacıyla önemlidir. Diş kaplamaları dişlerde çatlak, kırık, renk değişikliği problemi olan hastalarda daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Diş kaplamalarının farklı yöntemleri bulunur. Bunun yanında benzer amaçlar için kullanılan tedavi yöntemleri de bulunur. Bu yöntemler genelde dişlerde kırık olması durumlarında tercih edilir. Bu yöntemler kompozit yapıştırma olarak isimlendirilir. Bu ikisi de kaplama türleri arasında yer alır. Uygulama yöntemleri farklı olsalar da aynı amaç için tercih edilir.

Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Diş kaplama yöntemleri hastaların estetik diş görünümlerine sahip olmalarına yardımcı olur. Bu yöntemde dişlerinde sorun olan hastaların diş ölçüleri alınır. Bu yöntemlerde diş ölçüsüne uygun olarak kaplama işlemi gerçekleştirilir.

  • Öncelikle kaplama yapılacak dişlerin küçültülmesi işlemi uygulanır.
  • Dişler küçültüldüğünde kaplamaların dişlere çok daha kolay bir şekilde yapışması sağlanır.
  • Diş kaplamaları kolay uygulanabilir ve kullanışlı olması nedeniyle günümüzde sıklıkla tercih edilir.
  • Diş kaplama yöntemlerinde dişlerde aşındırma yapıldığından bu yöntemlerin geri dönüşü yoktur.

Diş Kaplama Avantajları Nelerdir?

Diş kaplama tedavilerinin çeşitli avantajları vardır. Bu yöntem sayesinde hastaların dişlerinin daha estetik bir görünüme kavuşması mümkün olur. Bunun yanında diş sorunları nedeniyle özgüven sorunları yaşayan hastaların ruhsal olarak kendini daha iyi hissetmesi de sağlanmış olur. Diş problemleri insanların kendilerini kötü hissetmelerine ve soyutlamalarına neden olabilir. Bu nedenle diş kaplamaları hem ruhsal hem de estetik açıdan güzel bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

Türkiye Diş İmplant Fiyatları
Türkiye Diş Tedavisi Fiyatları

Türkiye Diş İmplant Fiyatları

Türkiye’de diş implant fiyatları genellikle son derece uygun fiyatlıdır. Türkiye’de kaliteli implant fiyatları 300 Euro, zirkonyum kaplama fiyatları 145 Euro altındadır. Bunun dışında porselen kaplama fiyatları ise genelde 85 Euro altında seyreder. Türkiye’de diş kliniklerinin bulunduğu yerlere göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bunun yanında tercih edilen diş implant markası, kaç diş implantı kullanılacağı gibi etmenler de fiyatlar üzerinde etkilidir.

İngiltere’de diş implant fiyatları oldukça yüksektir. Burada yaşam maliyetleri son derece yüksek olduğundan diş implantı yaptırmak için gereken ücretler de oldukça pahalıdır. Ancak Türkiye’de diş implant fiyatları son derece uygundur. Bu durumun çeşitli farklı nedenleri vardır. Bunların en önemlisi Türkiye’de döviz kurunun yüksek olmasıdır. Bu da yabancı hastaların alım güçlerini yükselten bir durumdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir