En Uygun All on 4 ve All 6 Fiyatları

All on 4 tekniği diş tedavilerinde sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. 2003 yılından beri kullanılan ve aşırı düzeylerde kemik kaybı sorunlarının meydana geldiği hastalarda protezlerin sabitlenmesi prosedürlerine dayanarak tedavi konseptleri uygulanır. Kemik kaybı sebebiyle protez kullanamayan hastalarda başarılı sonuçların elde edilmesine imkan tanır. Bu yöntemde 4 ya da 6 implant kullanılarak protezlerin sabitlenmesi işlemleri gerçekleştirilir.

Bu tedavi sayesinde hastalar protez dişlerini sorunsuz şekilde kullanabilirler. Isırma, çiğneme veya konuşma gibi fonksiyonlarda herhangi bir sıkıntıya neden olmaz. All on 4 yöntemi günümüzde sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir.

All on 4 Tedavi Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

All on four tekniği uygulanmadan önce hastaların muhakkak kliniklerde muayene olması gerekir. Bazı durumlarda dişlerin çekilmesi gerekli olabilir. Diş çekimlerinin gerçekleştirilmesinden sonra implantların yerleştirilmesi aşamalarına geçilmelidir. Tedaviye geçmeden önce hastalardan alınan ölçülere uygun olarak protezlerin hazırlanması gerekir.

Diş implantları uygulandıktan sonra geçici protezlerin yerleştirilmesi aşamasına geçilir. Sonrasında ise sabitlenmeleri sağlanır. Bu sayede hastalar aynı gün içerisinde protez dişlerini rahat bir şekilde kullanabilirler. Bir süre sonra ise kalıcı ve hastalar tarafından sürekli olarak kullanılacak ola protezlerin yerleştirilmesi sağlanır. Bu tedavilerde kullanılan implantlar klasik tedavilerde kullanılan ve titanyum malzemelerden hazırlanan aparatlardır.

Burada önemli olan bir konu vardır. Tamamen dişsiz olan bir çene yapısında diş kaybı sorunlarının giderilmesi açısından 8 ile 10 adet implant kullanımı gerekir. Fakat all on 4 olarak isimlendirilen tedavilerde genellikle 4 tane implant kullanımı yeterli olur. Fakat nadir de olsa 6 tane implantın kullanıldığı durumlar da söz konusu olabilir.

Bir günde diş implantı uygulamaları sayesinde hastaların yaşam kaliteleri artmış olur. Çoğunlukla ön kısımda kemiğin ideal kalınlıkta olduğu bölgeye 2 tane, çene kemiğinin arka bölümüne de 2 tane implant yerleştirme işlemi gerçekleştirilir. Ön bölümde bulunan implantlar dik bir açı ile yerleştirilirler. Fakat arka kısımda yer alan implantların 15-45 derecelik açılarla konumlandırılması önemlidir. Burada amaç sağlamlık konusunda en iyi düzeyin yakalanmasını sağlamaktır.

Hastalar bakımından konforlu süreç eşliğinde tamamlanan bir tedavi olması açısından all on 4 tedavileri son derece avantajlıdır. İmplantların yerleştirilmesi işlemleri anestezi altında gerçekleştirilir. Bu sebeple hastaların ağrı hissetmesi, kramp gibi olumsuz durumların yaşanmasının önüne geçilir.

All On Four İmplant Teknikleri Kimlere Uygulanır?

Diş implantı fiyatı gerçekleştirilecek olan tedavilere göre farklılık gösterir. En çok merak edilen konulardan biri all on four tekniği uygulanan tedavilerden kimlerin yararlanabileceğidir. Tüm dişlerini tamamen kaybetmiş olan bireylere bu tedavi yöntemi uygulanabilir. Bunun yanında dişlerinin büyük kısmını kaybetmiş olan ve kalan dişlerinin de çekilmesi gerektiği protez diş uygulaması tekniklerinde de bu yöntemlerin kullanımı mümkündür.

Fakat tedavilerden önce hastaların ağzındaki diğer dişlerin de çekilmesi gerekir. Özellikle alt ve üst çenenin arka kısmında kemik kaybının fazla olduğu hastalarda bu tedavi önerilir. Hastaların aynı gün içerisinde protez dişleri kullanmaya başlaması da önemli bir diğer konudur. Bu şekilde beslenme ve konuşma sorunu yaşanmasının da önüne geçilmiş olur. Kemik kaybı bulunan hastalarda protez diş uygulamalarından faydalanmak mümkündür.

Tedaviden önce gerçekleştirilen muayenede diş eti rahatsızlığı gibi sorunların tespit edilmesi durumunda ilk önce bu sorunların giderilmesi amacıyla tedavi uygulamaları gerçekleştirilir. Bazal diş implantı uygulamaları günümüzde sıklıkla tercih edilir.

All on 4 Tekniği Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

All on four tekniği kapsamında hastaların birtakım ilaçlar kullanması gerekebilir. Diş hekimleri tarafından reçete edilen ilaçların düzenli bir şekilde kullanımı son derece önemlidir. Bunun yanında kalıcı olan protezler takılmadan önce geçici protez uygulamaları gerçekleştirilir.

Bu aşamada sert yiyeceklerin dişlerle kırılmaması veya çok sert yiyeceklerin çiğnenmesinden kaçınılması önemlidir. Ağız temizliği ve hijyen konusunda da çok fazla önem verilmesi gerektiğinin unutulmaması gerekir. İmplant uygulamaları gerçekleştirildikten sonra kemiğin kaynaşma sürecinde bu konulara dikkat edilmesi gerekir. Sürekli protezlerin uygulanmasından sonra hastalar normal beslenme düzenlerine rahatlıkla geçebilirler. Türkiye’de diş implantları oldukça başarılı bir şekilde uygulanır.

All on Four İmplantın Avantajları Nelerdir?

All on four tekniği uygulamalarının avantajları şu şekildedir;

 • All on four tekniğinin tedavi süreçleri oldukça kısadır.
 • Başarı oranı oldukça yüksek tedaviler arasında yer alır.
 • Bu yöntemler kemik kaybı sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.
 • All on four yöntemi sayesinde protezlerin konuşma veya beslenme sırasında çıkması konusunda endişeler ortadan kalkar.
 • Konforlu bir iyileşme sürecinin yaşanması halinde hastaları zorlamayacaktır.
 • Tedavide kullanılan implant sayısı az olduğu için hastalar açısından maliyetler de son derece düşüktür.
 • İmplantların uygulandığı gün geçici protezler uygulandığı için hastalar beslenme ve konuşma fonksiyonlarında sorun yaşamaz.
 • Estetik bakımdan hastaların çok daha özgüvenli olmasına yardımcı olur.
 • Özellikle hareketli protez kullanımları ile alakalı sıkıntı yaşayan hastalarda sıklıkla kullanılan bir seçenektir
 • Konuşma ve çiğneme fonksiyonlarında ciddi düzelmelerin yaşanmasına yardımcı olur.

İleri İmplant Tedavileri Nasıl Gerçekleştirilir?

İmplant tedavilerinin gerçekleştirilebilmesi için hastaların kemik hacimlerinin belirli oranlara sahip olması önemlidir. Hastaların kemik dokusunun yeterli olmaması halinde implantın uygulanacağı alanda kemik oluşturma işlemlerinin uygulanması gerekir.

Bu işlemlerde kemik tozu kullanılır veya hastaların kendi kemiklerinden alınarak işlemin gerçekleştirilmesi mümkün olur. Kemiğin oluşması yaklaşık olarak 4-6 ay arasında sağlanır. Bu süreçler her hasta için aynı olmayabilir. Daha uzun veya daha kısa süreler beklemek gerekli olabilir. Kemik oluşumundan sonra implant tedavi aşamalarına geçilmesi mümkün olur. Diş implantı genel fiyatı uygulanacak olan işlemlere göre farklılık gösterir.

All on Four Bakımı Nasıl Yapılır?

All on four tekniği ile gerçekleştirilen tedavilerde protez diş bakımlarının ihmal edilmemesi son derece önemlidir. Ağız ve diş temizliğine dikkat edilmesi, üzerinde mutlaka durulması gereken konular arasında yer alır. Protez bakımı ve temizliği konularında özel olarak üretilmiş olan malzemelerin kullanımı gerekir. Bu şekilde protez dişlerin bakım işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkün olur.

Bunun yanında çok sert cisimlerin dişlerle kırılması veya çiğnenmeye çalışılması da sakıncalı konulardan biridir. Her ne kadar protez dişler sağlam malzemeler kullanılarak üretilseler de gerçek dişler gibi kırılma ve çatlama riskleri vardır. Diş implantı fiyatı uygulanacak olan implantlara ve uzman diş hekimlerine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Neden All on Four Diş İmplantı Tercih Edilmelidir?

All on four diş tedavileri dişsiz ya da yakında dişsiz olacak hastalara yapılan cerrahi operasyonlarla genel olarak bir günde diş implantı uygulamaları ile gerçekleştirilir. Bu teknikte 4 ya da 6 implant kullanılarak sabit tam çene protetik restorasyonları sağlanır. Estetik, tat, fonksiyon konuşma, özgüven dikkate alınarak hastaların yapılan işlemlerden memnun kalması sağlanır.

Operasyon süresi ve total tedavi sürelerinin avantajları oldukça fazladır. Arka bölgede bulunan implantların açılı bir şekilde yerleştirilmesi kemik grefti ihtiyacı ile zaman kaybına engel olur. Arka bölgelerde yer alan implantların açılandırılması sayesinde implantların daha uzun süreler kullanımı sağlanır. Bu yöntemde kemik ile implant temasının arttırılması gerçekleştirilir. Bunun yanında dikey kemik augmentasyonuna da engel olacaktır. Açılı bir şekilde yerleştirilen implantlar kemik kalitesi daha iyi olan ön kısımdan destek alırlar. Bu sayede anatomik yapıların zarar görmesi durumları da engellenmiş olur.

All On Four İşleminden Sonra Beslenme

All on four bir gün fiyatına diş implantı uygulamaları sıklıkla tercih edilir. Dental implant operasyonlarından sonra olduğu gibi bu işlemden sonra da bir miktar ağrı ve şişlik durumu söz konusu olabilir. Fakat bu şikayetler doktor tavsiyesi ile kullanılan ilaçlar yardımıyla rahatlıkla düzeltilebilir.

All on four tedavisi lokal anestezi altında gerçekleştirilen uygulamalardır. Fakat anksiyete ve korkusu yüksek olan hastalarda genel anestezi veya sedasyon uygulamalar da yapılabilir.

İşlemin ardından implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezleri hemen kullanılabilme özelliğine sahiptir. Fakat dental implantlar ile kemiğin kaynaşma süreçleri yaklaşık olarak 3 ay sürer. Bu süreçte hastaların doktorların önermiş olduğu diyet şekliyle beslenmesi önemli bir kondur. 3 aylık sürecin tamamlanmasından sonra daimi protezler ile rahatlıkla beslenmek mümkündür.

All on 6 İmplant Nedir?

All on 6 implant uygulamaları bir veya iki çenede önemli sayıda diş kaybedilmesi durumunda tercih edilir. Hepsi bir arada 6 implantlar tipik olarak kemik grefti gerektirmez. Bu nedenle düşük kemik yoğunluğu ya da hacmine sahip olan hastalar açısından mükemmel çözüm sunar.

Fakat herkes all on 6 diş implantları açısından uygun aday olmayabilir. Sigara bağımlısı ya da diyabet hastası olan kişiler için bu işlemler uygun değildir. Eksik dişleri dolu olan ya da kalan dişleri çıkarmayı ve implantları değiştirmeyi planlayan hastalar için bu uygulamalar önerilir. All on 6 tedavisi geleneksel protez yöntemlerine alternatif olarak uzun süreli ve istikrarlı bir tedavi sunma özelliğine sahiptir.

All on 6 İmplant Faydaları Nelerdir?

 • All on 6 implantlar hızlı bir şekilde iyileşme gösterme özelliğine sahiptir.
 • Çıkarılabilir protezlerin kullanımına gerek duyulmaz.
 • Yemek yeme ve tekrar rahat bir şekilde konuşmak mümkün olur.
 • Bunun yanında hastalar bembeyaz dişlere sahip olurlar.

Konvansiyonel çıkarılabilir protezler, kaybedilen dişlerin tam bir komponentini etkili olarak değiştirse de all on 6 implantlar tam bir diş setini tekrardan kurmak açısından sabit ve kalıcı yöntem sunma özelliğine sahiptir. Bu durum hastalara kendi dişlerine yeniden sahip olma duygusunu kazandırır. Yemek yiyip güvenle konuşabilecekleri şekilde gelişmiş bir yaşam kalitesi sunma özelliğine sahiptir.

All on 6 implantlar dağınık protez yapıştırıcılarına olan ihtiyaçlar ya da bunların temizlenip steril edilmesi için protezlerin çıkarılması durumlarına ihtiyaç duymaz. Yedek dişler, bir dizi doğal dişlere uygulanabilme özelliğine sahiptir. Bazal yöntemde diş implantları bu şekilde gerçekleştirilir.

All on 6 İmplantları Ne Kadar Sürede Yapılır?

All on 6 implantlarda tam prosedürlerin bir günde tamamlanması mümkündür. Çoğunlukla 2-4 saat arasında tamamlanması sağlanır. All on 6 prosedürlerinde çoğunlukla kemik greftlerine ihtiyaç duyulmaz. Kişilerin kemik yoğunluğuna bağlı olarak işlemler gerçekleştirilir. Her diş yapısı farklılık gösterdiği için işleme başlamadan önce diş hekimlerinin hastaları muayene etmesi son derece önemlidir. İşlem esnasında lokal anestezi yardımıyla diş implantlarının çene kemiğine yerleştirilmesi sağlanır.

 • İmplantların iyileşmesinden sonra diş köprüsü ve protezler implant üzerine kalıcı bir solüsyon kullanılarak sabitlenir.
 • İşlemi takip eden üç ay boyunca ağızda iyileşme görülür. Bunun yanında dişetlerinin yeni fikstüre uyum sağlaması için şekil değişimleri meydana gelir.
 • Bu sürede hastaların çok sert ya da çok fazla çiğnenmesi gereken yiyeceklere karşı dikkatli olması önemli bir konudur. İşlemden sonra hastaların biraz rahatsızlık ve şişlik hissetmeleri son derece normaldir.

Hastaların büyük kısmında rahatsızlıkların bir hafta gibi bir sürede azalması durumları söz konusu olur. İşlemi takip eden süreçte özellikle ilk üç ayda hastaların diş hekimlerini sık sık kontrol etmesi önemlidir. Herhangi bir komplikasyonun önüne geçilmesi ya da enfeksiyon kapmamak bakımından hastaların bu süreçte dikkatli olması gerekir. Diş implantları stabilize olduktan sonra, daha fazla rahatsızlık ya da ağrı durumları olmadığında dişçi ziyaretleri de önemli ölçülerde azalır. Diş implantı öncesi ve sonrası bakımına özen göstermek önemlidir.

All on 6 İmplant Nasıl Uygulanır?

All on 6 implantlar aynı doğal diş gibi görünürler. All on 6 implantlarda tüm dişlerin yalnızca 6 tane implant ile değiştirilmesi sağlanır. Prosedürün tamamı iki adımda gerçekleştirilir. İlk adımda implantların yerleştirilmesi işlemi gerçekleştirilir. İkinci adımda ise protez dişlerin yerleştirilmesi sağlanır. İmplantlar titanyum malzemelerden üretilirler. All on 6 dişler, protez dişlerde olduğu gibi farklı malzemelerden üretilebilirler.

İmplantlar dişlerin köklerini değiştirir. Bu nedenle tıpkı doğal dişlerde olduğu gibi hissetmek mümkün olur. All on 6 diş prosedürü sayesinde gelecekteki kemik kayıplarının da önüne geçilmesi mümkün olur. Bilgisayarlı diş implantı fiyatı gerçekleştirilecek olan işlemlere bağlıdır.

All on 6 İmplant Tedavisi Neden Tercih Edilmelidir?

All on 6 implant tedavisi diş kaybı sorunu olan hastalara belirli açılarla 6 adet implantın yerleştirilmesi şeklinde uygulanan bir sabit protez tekniğidir. Bu yöntem sayesinde hiç dişi olmayan hastalar bir günde son derece sağlıklı dişlere kavuşurlar. All on implantlar son yıllarda diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemleridir. Bu tedaviler ileri düzeyde kemik kaybı bulunan hastalarda bile başarılı sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur.

All on 6 tedavi yönteminde öncelikle hastaların alt ve üst çenesinin detaylı bir şekilde görüntülenmesi sağlanır. Bunun sonucunda gerçekleştirilen değerlendirmeler ile tedavi süreçlerine başlanır. All on 4 ve 6 teknikleri standart implant yöntemlerine nazaran çok daha avantajlıdır. Bunun yanında daha uzun ömürlü olmaları ile de dikkat çekerler. Klasik yöntemlerde çoğunlukla en az 8 implant kullanılır. Vidaların yerleştirilmesinden sonra üzerine protez dişlerin yerleştirilmesi açısından en az 3 ay kadar beklemek gerekir. Bunun yanında all on 6 yöntemi hastalara tek bir işlem ile sağlıklı dişlere kavuşmasını sağlar. Bunun yanında ağrısız diş implantı yöntemi olması ile de dikkat çeker.

All on 6 implant üst ve alt çeneye ön kısımda 90 derece arka kısımda 45 derece açı olacak şekilde yerleştirilir. Aynı gün içerisinde implantların üzerine geçici protezler takılır. Yaklaşık 3 aylık bir sürede vidaların geçici protezlerle kaynaşması beklenir. Ardından hastaların kullanacakları kalıcı dişlerin takılması ile tedavilerin tamamlanması sağlanmış olur. All on 6 estetik bir görünüm elde edilmesinin yanında ileri düzeyde diş kayıplarının yol açtığı ciddi problemlere de engel olur. Bu yöntemin en önemli avantajı tamamen dişsiz ve ileri seviyede kemik yetersizliği olan hastalara da uygulanabilmesidir. Yaklaşık 10 yıldır tercih edilen bu tedavi yöntemleri yüksek başarı oranları ile de dikkat çeker.

Türkiye’de All on 4 ve All on 6 Tedavisi

Türkiye’de All on 4 ve All on 6 Tedavisi
Türkiye’de All on 4 ve All on 6 Tedavisi

Türkiye diş tedavileri açısından son derece başarılı olan ülkelerden biridir. Bu bakımdan sağlık turizmi açısından da all on 4 ve 6 yaptırmak isteyen kişilerde tercih edilir. Türkiye’de tedavi fiyatlarının uygun olması da bir diğer avantajdır. Türkiye’de all on 4 ve all on 6 tedavisi için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir