Estetik cerrahiMeme Büyütme

Evde Meme Büyütme: Etki Eksikliği ve Sağlık Riskleri

Çoğu kadın mükemmel bir vücuda ve şekilli göğüslere sahip olmak ister. Bu nedenle evde meme büyütme etki eksikliği ve sağlık riskleri konuları merak edilir. Memelerin daha büyük ve şekilli olmasını isteyen kadınlar meme büyütme ameliyatı ile istedikleri sonuçlara çok rahat bir şekilde kavuşabilirler. Meme büyütme ameliyatlarında farklı teknikler ile meme dokusu altına implant yerleştirme işlemi gerçekleştirilir.

Bazı kadınlar anestezi ve cerrahi prosedürlerle ilgili çekinceleri nedeniyle meme büyütme ameliyatı olmayı tercih etmezler. Göğüs boyutları arzu edilenden daha küçük olduğunda özgüven sorunu gibi istenmeyen durumlar söz konusu olur. Bu nedenle daha dolgun göğüslere kavuşmak isteyen kadınlar doğal göğüs büyütme tekniklerini denerler.

Evde Meme Büyütme Güvenli Yöntemler

Evde Meme Büyütme Güvenli Yöntemler
Evde Meme Büyütme Güvenli Yöntemler

Evde meme büyütme güvenli yöntemler ile kadınlar göğüslerini büyütmek isteyebilir. Bu yöntemlerden bazıları hızlı ve etkili iken bazıları da uzun vadede kalıcı sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur. En yaygın geçici göğüs büyütme etkisi doğru sutyen seçimleri ile gerçekleştirilir. Dekolteli kıyafetler ile dolgulu sutyen kullanılarak istenilen göğüs büyüklüğünün elde edilmesi mümkün olur. Mayo ya da iç çamaşırı satın alırken küçük kalıp satın almak göğüslerin olduğundan daha büyük görünmesine yardımcı olur.

Düzenli Seks

Düzenli seks göğüslerin doğal yollardan güzelleşmesini sağlar. Ancak bu etki oldukça azdır ve kalıcı değildir. Cinsel ilişki sırasında göğüsler %25 oranında şişerek büyür. Bunun yanında meme uçlarında da yükselme meydana gelir.

Özel Yemekler

Özel yemekler ile göğüslerin büyümesini sağlamak mümkündür. Süt ürünleri, kuru yemişler, meyveler doğal göğüs büyütmeye yardımcı olma özelliğine sahiptir. Göğüslerin tamamı yağdan oluşur. Yağ bakımından zengin tam yağlı süt ürünlerinin tüketilmesi göğüs boyutunun artmasına yardımcı olur.

Çemen tohumu kullanımı zengin östrojen kaynağı ile kadınların büyük göğüslere sahip olmasına yardımcı olur. Bunun yanında çemen tohumunun hardal yağı ile karıştırılıp göğüslere masaj yapılması da göğüslerde büyüme etkisi yaratacaktır.

Kuru yemişler göğüs dokusu elde etmek amacıyla gerekli olan tekli doymamış yağ kaynağına sahiptir. Soya fasulyesi de büyük göğüslerden sorumlu organ olan fitoöstrojenler bakımından zengin gıdalardır. Bunun yanında kansere neden olan serbest radikalleri önleme özelliği de bulunur.

Fiziksel Egzersizler

Göğüslerin boyutunu artırabilecek bazı fiziksel egzersizler bulunur. Bunlar;

  • Yüz üstü yere yatın ve iki elinizi yere koyun. Bu pozisyonda vücudunuzu yukarı aşağı doğru hareket ettirin. Bunu günde 15 defa tekrarlayın
  • İki kolunuzu uzatın ve 1 dakika boyunca yavaş bir şekilde geriye doğru hareket ettirin. Sonrasında 1 dakika boyunca yavaşça ileri doğru hareket ettirin.
  • İki elinizi dua pozisyonunda birleştirin ve ön ve arkaya doğru germe hareketini 15 defa tekrarlayın.
  • Elleriniz arkaya ulaşana kadar açtıktan sonra öne ve arkaya getirin.
  • İki kolunuzu vücudunuzun önünde uzatıp 90 derece açı ile bükün. Kollarınızı geniş bir şekilde açın ve sonrasında yeniden bir araya getirin.

Küçük Hileler

Küçük hileler kadınların günü kurtarmasına ve anlık göğüslerinin büyük görünmesine yardımcı olur.

  • Destekli sutyenler göğüslerin olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.
  • Göğüs bölgesine renkli ve büyük kolyeler takmak ya da simli vücut kremleri sürmek üst gövdenin dolgun görünmesine yardımcı olur.
  • Dikey çizgili bluz, elbise ve gömlek giymek göğüslerin olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.
  • Vücut makyajı yöntemi ile göğüslerin olduğundan daha büyük görünmesini sağlamak mümkündür.
  • Büstiyerler de göğüslerin daha iri ve şekilli görünmesine yardımcı olur.

Özel İç Çamaşırı

Göğsü büyük gösteren özel iç çamaşırı kullanımı kıyafetlerin çok daha şık görünmesine yardımcı olur. Destekli sutyen olarak isimlendirilen bu ürünlerin alt kısmına süngerimsi bir parça eklenir. Bu sutyenler alt kısımlarında bulunan teller yardımıyla desteklenir. Süngerle sağlanan dolgunluk sayesinde göğüsler çok daha dik ve iri görünür.

Düz Duruş

Göğüslerin küçük görünmesi ya da yeterince büyük görünmemesi duruş bozuklukları sebebiyle olabilir. Düz duruş ile göğüslerin dik ve daha iri görünmesi mümkün olur. Doğru duruş pozisyonları sayesinde göğüsler çok daha büyük görünecektir.

Doğru Kıyafetler

Göğüslerinizi olduğundan daha büyük göstermek için doğru kıyafetler tercih etmeniz önemlidir. Beyaz ve beyaza yakın tonlar göğüslerin daha büyük görünmesini sağlar. Bunun yanında siyah ve siyaha yakın renkler ise daha ince bir görünüm sağlayacaktır. Boyun ve göğüs bölgesi karışık ve detaylı kıyafetler seçilmesi göğüslerin daha büyük görünmesine yardımcı olur.

Şekillendirme

Vücut makyajı ile şekillendirme sayesinde göğüslerin olduğundan daha büyük görünmesini sağlamak mümkündür. Bronz pudra yardımıyla göğüs ortası çizgisinin daha belirgin olması sağlanır. Bu sayede kişiler daha büyük göğüslere sahip olabilirler. Göğüs arası çizgisi ile göğüslerin üst bölümlerine yarım ay şekli vererek bronz pudra uygulanması göğüslerin belirginleşmesine yardımcı olur. Geride kalan alanlara ise aydınlık bir pudra uygulayarak doğal bir görünüm elde edilebilir. Özel günlerde bu yöntem kullanılarak ideal bir göğüs görünümüne sahip olabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Saydığımız yöntemlerin tamamı geçici olarak göğüslerin büyük görünmesine yardımcı olur. Göğüslerinizi kalıcı şekilde büyütmek için göğüs büyütme ameliyatı olmanız gerekir. Meme büyütme ameliyatı muayenelerinde 3D vectra programı sayesinde göğüslerin ameliyattan sonra nasıl görüneceği hastalara gösterilir. Silikonun hangi ölçüde olacağı, göğüs şeklinin nasıl olacağı gibi konularda kişiler bilgilendirilir.

Meme büyütme ameliyatı kadınların vücutlarının en önemli parçalarından biri olan göğüslerin büyütülmesi amacıyla gerçekleştirilir. Bazı kadınlarda kilo vermenin ardından memelerde küçülme problemleri meydana gelir. Bunun yanı sıra kimi kadınların doğum sonrasında memelerinde boşalma durumları olur. Bazı kadınlarınsa doğuştan memeleri küçüktür.

Silikon ile Meme Büyütme Nedir?

Silikon ile meme büyütme küçük göğüslere sahip kadınlarda tercih edilen yöntemlerden biridir. Göğüsleri küçük ya da küçülmüş kadınlar için en etkili yöntem protez yerleştirilerek göğüslerin büyütülmesi işlemidir.

Kadınların vücut yapısına, yaşına, vücut konturlarına ve meme şekillerine göre, silikonun şekline ve özelliklerine karar verilir. Silikonlar, protezler insan vücudu ile uyumlu olduklarından herhangi bir reaksiyon durumu söz konusu olmaz.

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası
Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Meme büyütme ameliyatı planlaması, kişilere göre farklılık gösterir. Kişilerin vücut özellikleri ölçüleri ve konturları farklılık gösterir. Bu nedenle her göğsü güzelleştirmek için farklı planlamalar yapılmalıdır. Bu operasyonlarda göğüsler vücutla bir bütün olarak değerlendirilerek planlama işlemleri gerçekleştirilir.

Üç boyutlu görüntüleme sistemi ile ameliyat öncesinde protez ölçülerine, özelliklerine, şekline göre sonuçların nasıl olacağı kişilere gösterilir. Bu sayede hastalar ile beraber karar verme aşaması gerçekleştirilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası kişilerde ağrı durumları söz konusu olabilir. Ağrı kesici kullanımı ağrıların dindirilmesine yardımcı olacaktır. En fazla 2-3 gün içerisinde ağrı durumları tamamen geçer. Operasyondan 3 hafta sonra hastalar rahatlıkla sutyen kullanmaya başlayabilir. Göğüs büyütme ameliyatı sonrası bir müddet göğüsler sert, ödemli ve gergin olabilir. Bu durum bir ay gibi bir sürede yavaş yavaş azalacaktır. 2 ay sonra ise göğüsler kendi şeklini almaya başlar. Silikonların herhangi bir sorun meydana gelmemesi halinde değiştirilmesine gerek yoktur. Kadınlarda meydana gelen kilo alıp verme durumları halinde yeni bir göğüs şekli ihtiyacı söz konusu olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir