Mide Baypası

Finlandiya Gastrik Bypass Ameliyatları

Finlandiya Gastrik bypass ameliyatı, obezite olan hastaların ideal kiloya kavuşabilmesi için tercih ettikleri bir ameliyat türüdür. Kilo verme operasyonları çok çeşitli dallarda incelenir. Ancak günümüzde en etkili ve ideal gastrik bypass ameliyatıdır. Gastrik bypass ameliyatı mide ve ince bağırsakta yapılan değişiklikleri ifade eder. Böylece hastaların yalnızca diyet yapmasını sağlamaz aynı zamanda hızlıca kilo vermelerini de kolaylaştırır.

Kilo vermeyi planlayan hastalar için Finlandiya gastrik bypass ameliyatı etkili olabilir. Geri dönüşü olmayan ve vücutta köklü değişikliklere yol açan bu ameliyat da iyi düşünmek gerekir. Obezite sadece fazla kilolu olma durumu değildir. Aynı zamanda ciddi hastalıkların da habercisidir. Bu nedenle bir an önce kilo vererek sağlıklı yaşamak gerekir.

Gastrik Bypass Ameliyat Deneyimleri

gastrik bypass ameliyat deneyimleri

Daha öncesinde gastrik bypass ameliyatı geçiren kişilerin deneyimlerini okuyunca ameliyat olmanın doğru bir karar olduğunu anlayabilirsiniz. Kilo veremeyen hastaların yorumları sizi olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak bu yorumlara aldırış etmemeniz gerekir. Çünkü ameliyat sonrası verilen diyete uymayan, ilaçlarını kullanmayan ve hareketsiz yaşama devam eden kişiler operasyondan verim alamaz. Tüm tedavi sürecinin hastaya göre farklılık gösterebileceğini de unutmamanız gerekir. Bunun için Türkiye’de gastrik bypass ameliyatı yapan hekimler ile görüşerek nasıl bir adım izlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Gastrik Bypass Ameliyatı Nasıl Çalışır?

Gastrik bypass ameliyatı diğer kilo verme operasyonları gibi mideyi küçültmeyi içermez. Midenin büyük bir bölümünün alınmasını ve aynı zamanda bağırsakların da kısaltılmasını içerir. Mide küçüldüğü için normal zamanlara göre daha az yemek yersiniz ve canınız sürekli yemek yeme gereği duymaz. Küçük porsiyonlarda yemek yiyerek tokluk hissettiğinizi fark edebilirsiniz. Amaç da budur. Obezite hastaları sürekli açlık hissettiği için kilo veremezler. Fakat tokluk hissederseniz kilo vermeniz de kolaylaşır.

Gastrik Bypass Diyeti Nasıl Olur?

Finlandiya gastrik bypass diyeti aşağıdaki şekildedir;

 • Et suyu
 • Şekersiz meyve suyu
 • Kafeinsiz çay ve kahve
 • Yağsız süt
 • Şekersiz dondurma
 • Yağsız kümes hayvanları, kıyma ve tavuk
 • Süzme peynir
 • Çırpılmış yumurta
 • Pişmiş tahıl
 • Pişmiş sebzeler ve yumuşak meyveler
 • Süzme kremalı çorbalar
 • Yağsız balık
 • Kuşbaşı balık
 • Pirinç
 • Konserve yiyecekler
 • Derisiz sebze

Bu diyeti operasyondan sonra 1 ay boyunca uygulamanız gerekir. Böylece hem daha kısa sürede kilo verecek hem de sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Mide Bypass Ameliyatı ve Alkol

Mide bypass ameliyatı hastaların birçok gıdadan sakınmasını gerektirecektir. Radikal diyet yapmak elbette zor olacaktır. Hastaların sıklıkla sorduğu sorulardan biri de alkol kullanıp kullanamayacağı yönündedir. Alkol aslında normal şartlarda bile tüketilmemesi gereken ürünlerden biridir. Alkol tüketmek çok büyük sorunlara yol açmaz fakat yaraların iyileşmesi açısından 2 yıl alkol tüketmemenizde fayda vardır. Ancak 2 yıl dayanamayan hastalar en azından operasyondan sonra 1 hafta beklemelidir.

Gastrik Bypass Ameliyatı İnce Bağırsak’da Besinlerin Emilimini Etkiler mi?

Gastrik bypass, vücutta çok köklü değişikliklere yol açar. Elbette bazı yan etkileri olacaktır. Besinlerin emilimini gerçekleştiren bağırsak bir miktar kısalacağı için besinlerden vitamin ve mineral almadan da vücuttan atmanız mümkündür. Bu nedenle hekiminiz size ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri verecektir. Hekimin vereceği ek takviyeleri kullanmanız durumunda herhangi bir şekilde sağlık sorunu yaşamazsınız. Rutin kontrollerde de hastaların kan tahlili yapılacak ve değerler sık sık kontrol edilecektir.

Gastrik Bypass Finlandiya Fiyatı

Finlandiya, gastrik bypass ameliyatı için çok yüksek fiyatlar sunan bir ülkedir. Bu ülkede tedavi olmak için neredeyse bir servet ödemeniz gerekir. Finlandiya gastrik bypass ameliyat fiyatları 44.000 Euro’dan başlar. Ne yazık ki ülkede gastrik bypass ameliyatı konusunda uzman doktor sayısının az olması, tedavilerin başarılı sonuç vermesi fiyatları yüksek kılmaktadır.

Siz de ameliyat için bir servet ödemek istemiyorsanız Türkiye’de gastrik bypass operasyonu yaptırarak ideal kiloya ulaşabilirsiniz.

Türkiye Gastrik Bypass Ameliyat Fiyatları

Finlandiya gastrik bypass ameliyat fiyatları

Türkiye’de gastrik bypass ameliyat fiyatları 2000-2500 Euro aralığındadır. Klinik seçimi, hekimin tecrübesi ve hastanın ekstra bir durumunun olup olmaması ücretleri değiştirir. Seyahat masrafları ve konaklama da dahil edilirse ortalama 7000 Euro civarında bu ameliyatı gerçekleştirebilirsiniz. Siz de Türkiye’de gastrik bypass ameliyatı yaptırmak isterseniz bizimle görüşerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir