Mide Baypası

Almanya Gastric Bypass Ameliyat Fiyatları

Gastric Bypass, obezite durumunu ortadan kaldırmak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedaviler obezite hastalarının tedavisini sağlar. Böylece kişiler obeziteden kurtularak sağlıklı bir yaşam sürebilirler. Almanya’da gastric bypass fiyatları ve daha fazla bilgi için içeriğimizi okumaya devam ediniz.

Gastric Bypass Nedir?

Gastric bypass, başta belirtmiş olduğumuz gibi obezite tedavisini sağlamak için kullanılır. Bu tedaviyi gerçekleştirmek için belli şartlar vardır. Gastrik bypass hastanın midesinin bir bölümünü çıkarmayı elde eder. Bu operasyonun ardından hastanın midesi neredeyse ceviz büyüklüğünde kalır. Operasyon sonrası hastanın hayatında köklü değişimler meydana gelir. Bu sebepten dolayı operasyon kesinlikle başarılı hekimler tarafından yapılmalıdır.

Almanya, gelişmiş sağlık sistemi sayesinde gastrik bypass ameliyatını başarı ile gerçekleştirir. Ancak tedavinin başarı oranı kadar fiyatlar da oldukça önemlidir.

Gastric Bypass Kimlere Uygulanır?

Gastric Bypass
gastrik bypass kimlere uygulanır

Gastrik bypass, obezite tedavilerinde kullanıldığı için birtakım şartları taşıyor olmak gerekir. Çünkü son derece ciddi bir tedavidir. Tedavi kriterlerini karşılıyor olsa bile hastanın fiziksel ve psikolojik olarak da kendini iyi hissediyor olması gerekir. Bu nedenle ilk muayenede hastanın tedaviyi sağlıklı bir şekilde atlatıp atlatamayacağı görüşülür. Tedaviye başlamadan önce hasta, bir diyetisyenden destek alarak tedavi sonucunu enine boyuna tartışmalıdır. Tüm bunları değerlendirdikten sonra hastanın vücut kitle endeksinin 35-39 arası olması gerekir.

Kilo fazlalığı, uyku apnesi, yüksek kolesterol ve tip 2 diyabet hastalıklara sahip kişilere gastrik bypass yapılabilir. Sonrasında hastanın bir sağlık sorunu yoksa beden kitle endeksinin 40 ve üzeri olması, yaş aralığının da 18-65 olması bu tedaviye uyumlu olduğunu gösterir.

Gastric Bypass Riskleri Nelerdir?

Gastrik bypass da birçok tedavide olduğu gibi bazı riskleri içerir. Ancak bu riskler kliniğin kalitesi ve hekimin deneyimi ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle nerede tedavi yaptıracağınıza iyi karar vermelisiniz. Karşılaşabileceğiniz bazı riskler şu şekildedir;

 • Kanama
 • Enfeksiyon
 • Anestezi komplikasyonları
 • Kan pıhtılaşması
 • Solunum problemleri
 • Damping sendromu
 • Bulantı ve kusma
 • Fıtık
 • Mide delinmesi
 • Yetersiz beslenme

Almanya’da gastrik bypass yaptıracağınız zaman bu riskleri çok fazla yaşamazsınız. Çünkü buradaki başarılı hekimler sizlere gereken titizliği gösterir.

Gastrik Bypass Avantajları Nelerdir?

Gastrik bypass avantajları şu şekilde gösterilebilir;

 • Laparoskopik yöntemle yapıldığı için iyileşme süresi oldukça kısadır. Ağrı hissetmeden kolayca iyileşmeyi içerir.
 • Kısa sürede kilo vermek mümkündür.
 • Tedavi kalıcıdır, geçici değildir.
 • Obeziteye bağlı sağlık sorunları tedavi edilebilir.
 • Obeziteye bağlı psikolojik sorunlar da ortadan kalkmış olur

Almanya’da Gastric Bypass Ameliyatı

Almanya’da gastrik bypass ameliyatı olmadan önce bazı konuları iyi bilmeniz gerekir. Almanya’da yer alan sağlık sistemi uluslararası sisteme uygundur. Fiyatlar biraz pahalıdır bu nedenle hastalar biraz bütçe açısından zorlansalar da başarılı sonuçlar elde edebilirler. Her bakımdan avantajlı bir tedavi olsa da Almanya’da gastrik bypass ameliyatı olmanın tek dezavantajı fiyatların yüksek olmasıdır.

Almanya’da Gastric Bypass Fiyatları

Almanya’da gastrik bypass fiyatları 15.000 Euro’dan başlar. Burada yaşam maliyetleri oldukça yüksek olduğundan ötürü sağlık turizmi de bu durumdan olumsuz etkilenir. Bu nedenle Almanya’da tedavi olmanın maliyetini göz önünde bulundurarak tedaviye gitmelisiniz. Daha profesyonel ve detaylı bir tedavi almak isterseniz 35.000 Euro da ödemeniz mümkün.

Sachsenhausen Hastanesinde Gastric Bypass Ameliyatı

Sachsenhausen hastanesi, Frankfurt’ta yer alan en iyi hastanelerden biridir. Bu nedenle genelde bu hastane ziyaret almaktadır. Tedavi standartları aynıdır sadece hekimler daha tecrübelidir. Bununla birlikte fiyatlar Almanya genel fiyat ortalamasından daha yüksektir.

Hamburg Hastanesi Gastrik Bypass Fiyatları

Hamburg, uygun fiyatlarda gastrik bypass ameliyatı olmak isteyenler için ideal bir hastanedir. Burada başarılı hekimler tarafından 10.000 Euro civarında gastrik bypass ameliyatı olmak mümkündür.

Türkiye’de Gastrik Bypass Ameliyatı

Türkiye’de gastric bypass ameliyatı

Türkiye’de gastrik bypass ameliyatı hem çok avantajlı hem de uygun maliyetlidir. Burada her sene binlerce hastaya gastric bypass ameliyatı uygulanır. Dolayısı ile hekimler de yeterli tecrübeye sahiptir. Başarı oranları da oldukça yüksektir. Fiyatlar Almanya’nın neredeyse çeyreği kadardır. Seçeceğiniz kliniğin kalitesi ve hekimin deneyimi de göz önünde bulundurulursa burada gastrik bypass fiyatları 3.000 Euro civarındadır. Sizler de bu ülkede tedavi olmak isterseniz bizimle görüşüp danışmanlık hizmeti temin edebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir