Tüp Mide

İngiltere Gastrik Kol Ameliyatı

Gastrik kol, morbid obezite olan hastaların tercih ettiği bir tedavidir. Obeziteye bağlı sorunların yanı sıra da hastalar mide tüp ameliyatını tercih edebilir. Tüp mide ameliyatı kilo verme operasyonu olarak görülse de bacaklardaki yük gücünü azalttığı için ve hipertansiyonu önlediği için pek çok sorunu ortadan kaldırır. Tüp mide ameliyatının sonucunda hastalar gayet sağlıklı bir yaşam sürebilir.

İngiltere’de Gastrik Kol Ameliyatına Kimler Uygundur?

İngiltere’de gastrik kol ameliyatı için her ülke aynı kritere sahiptir. Hastaların İngiltere’de gastrik kol ameliyatı olabilmesi için aşağıdaki şartları taşıması gerekir;

 • VKİ değeri 40 ve üstünde olmalıdır. Eğer 35 ve üzeri ise hastaların obeziteye bağlı olarak farklı sağlık sorunlarını yaşaması gerekir. Bu hastalıklardan bazıları TİP 2 diyabet ve uyku apnesi şeklinde sıralanabilir.
 • Hastanın yaş aralığının 18-65 olması gerekir.

Gastrik Kol Nasıl Zayıflatır?

Gastrik Kol Nasıl Zayıflatır
Gastrik Kol Nasıl Zayıflatır

Gastrik kol nasıl zayıflatır? Sorusu hastalar tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Mide tüpü hastanın midesini ciddi miktarda küçültür. Bu durumda hasta kendini daha tok hisseder. Yani, hasta normal şartlarda 3 porsiyon ile doyuyorsa ameliyat sonrasında 1 porsiyon ile doyabilir. Hasta yemek yiyemeyeceği için zamanla kilo vermesi de hızlanacaktır. Son olarak açlık hormonu da bu operasyonda alınacağı için kilo vermek daha da kolay olacaktır.

Gastrik Kol Çalışır mı?

Mantık olarak gastrik kol ameliyatı kilo vermenizi sağlayacaktır. Tüp mide ameliyatı yukarıda anlattığımız gibi çalışır. Mide tüpü midenizi küçülteceği için diyet yapmanızı da kolaylaştıracaktır. Bu durumda diyet yaparak en kısa süre zarfında istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Ancak hastalar operasyon sonrası aşırı derecede yemek yemeye devam ederse ve abur cubur yerse ideal kilosuna ulaşamayacak ve başarısız bir tedavi olacaktır. Çünkü hastanın kilo vermesini sağlayan asıl etken ameliyat değil, diyettir.

Gastrik Kol ile Ne Kadar Kilo Verebilirim?

Gastrik kol ameliyatı her ne kadar kilo vermeyi içerse de elbette her hastada aynı etkiyi göstermeyecektir. Çünkü işlem mantığı aynı olsa da işlem sonrası hastanın kendine ne düzeyde dikkat edeceği ve ne düzeyde diyet yapacağı farklı olacağı için elde edilecek sonuç da farklı olacaktır. örneğin uzun yürüyüşler yapan, sağlıklı beslenen bir kişi kısa sürede kilo verirken, abur cubur tüketen ve hareketsiz yaşama devam eden bireyler yeterli kiloyu veremez. Bu nedenle siz de operasyonun başarılı geçmesini istiyorsanız yeme içmenize dikkat etmeli, hareketli bir yaşam sürmelisiniz.

Gastrik Kol Kilo Vermeyi Garanti Eder mi?

Her hasta gastirk kol ameliyatı ile kilo vermeyi garantilemek ister. Ancak ne yazık ki hiçbir ameliyat kesin olarak kilo verdirmez. Bu ameliyatlar sadece mideyi küçültür ve hastanın iştahını kapatır. Açlık hormonu alındığı için hasta istese de fazla yemek yiyemez ve dolayısı ile kilo verir. Fakat siz çok yemek için kendinizi zorlarsanız elbette ki ideal kiloya gelemezsiniz.

İngiltere Gastrik Kol Riskleri

İngiltere Gastrik Kol Riskleri
İngiltere Gastrik Kol Riskleri

İngiltere gastrik kol riskleri tedavi ve anesteziden kaynaklanan risklere sahiptir. Yani, doktor başarılı olursa ve hasta operasyon sonrası kendine dikkat ederse herhangi bir risk ile karşı karşıya kalmaz. Fakat genel olarak karşılaşabileceğiniz riskler aşağıdaki şekildedir;

 • Beklenmeyen kanama
 • Enfeksiyon
 • Anesteziye karşın olumsuz reaksiyonlar
 • Kan pıhtısı
 • Solunum problemleri
 • Kesi atılan yerden sızı
 • Fıtık
 • Düşük kan şekeri
 • Yetersiz beslenme
 • Kusma

İngiltere Gastrik Kol Tedavileri

İngiltere gastrik kol ne yazık ki çok tercih edilen bir tedavi değildir. Tecrübeli hekim sayısının az olması, hasta talebinin eksik olması ve fiyatların çok yüksek olması hastaların İngiltere’de tedavi almasını zorlaştırır. Bu nedenle hastalar farklı ülkelerdeki tedavi maliyetlerini araştırır.

İngiltere’de Gastrik Kol Fiyatı Ne Kadar?

İngiltere’de gastrik kol fiyatları değişkendir diyebiliriz. Kliniğe ve hekim tecrübesine göre ücretler değişkenlik gösterir. Öncesinde bir klinik bularak kesin bilgi konuşmanız gerekir. Ortalama fiyatlar ise 9.000-15.000 Euro düzeylerindedir. Fakat yine belirttiğimiz gibi semte ve kliniğe göre ücretler farklılık gösterecektir. Bunlar ortalama rakamlardır ve buna rağmen kişiyi bütçe olarak epey sarsar.

Londra Gastrik Kol Fiyatları

Londra gastrik kol fiyatları 9000 Euro düzeylerindedir. Başarılı hekimlerin bulunması sebebi ile çok sık tercih edilse de fiyatlar hastaları yorar. Hasta sayısının kalabalık olduğu bir semttir ve randevu almak zor olduğu gibi ücretler oldukça pahalıdır.

Oxford Gastrik Kol Fiyatları

Oxford gastrik kol fiyatları 11.500 Euro düzeylerindedir. Oxford hem okul bakımından hem de sağlık bakımından İngiltere’nin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Ayrıca oldukça kalabalıktır. Fiyatlar da son derece yüksektir. Bu nedenle çok sık tercih edilemez.

İngiltere’de Ucuz Mide Tüpü Fiyatları

İngiltere’de Ucuz Mide Tüpü Fiyatları
İngiltere’de Ucuz Mide Tüpü Fiyatları

İngiltere’de neredeyse ucuza mide tüpü almak mümkün değildir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi şehirler son derece gelişmiş, yaşam maliyeti yüksek, hekimler deneyimsiz ve talep azdır. Dolayısı ile ucuza tedavi almak için başka ülkeleri tercih etmeniz daha doğru olur. Sigorta da tedaviyi karşılamadığı için hastalar gastrik kol ameliyatı olmakta güçlük çekerler.

Mide Tüpü Maliyeti İngiltere?

Tüp mide maliyetleri genel olarak birbirine benzer. Ancak hekimin tecrübesi ve kliniğin konforu fiyatları etkilediği için ücretler değişkenlik gösterir. Fakat içerikten anlaşılacağı üzere maliyetler biraz fazladır. Bu nedenle gastrik kol için uygun fiyatlara tedavi sunan şehirlerin araştırılması gerekir. Böylece bütçeye de zarar verilmemiş olur.

Hangi Ülkede Gastrik Kol Ameliyatı Olmalıyım?

Gastrik kol tedavileri son derece radikal tedavilerdir. Hastaların da kaliteli klinikleri araştırmaları gerekir. Alanında uzman olmayan doktor tarafından tedavi alınırsa hem başarısız sonuçlar oluşur hem de hasta istediği verimi alamayarak boş yere para ödemiş olur. Eğer bir tavsiyeye ihtiyacınız varsa Türkiye gastrik kol tedavileri oldukça başarılı geçer. Çünkü burada çok fazla yoğun talep vardır ve hekimler alanında uzmandır. Klinikler de son derece başarılı ve hijyenik olduğu için tedavi sonrası bir sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca fiyat bakımından oldukça uygundur. Çünkü Türkiye’de yaşam maliyeti düşüktür ve döviz kuru yüksektir. Dolar bu ülkede değerli bir para birimi olduğu için siz paranızı burada değerlendirebilirsiniz.

Ucuz Gastrik Kol İçin En İyi Ülke Hangisidir?

Gastrik kol tedavisinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu hususta hastaların şunlara dikkat etmesi gerekir;

 • Ucuz yaşam maliyeti. Tedavi olacağınız ülkede yaşam maliyeti ucuz olursa tedaviler de o kadar düşük fiyatlarda olur.
 • Yüksek döviz kuru. Döviz kuru yüksek bir ülkede tedavi görmeyi düşünüyorsanız sizin paranız orada değerli olacağı için kendi bütçenize göre en ucuz tedaviyi görebilirsiniz.
 • Başarılı tedaviler. Tüp mide tedavisi başarı göstermelidir. Ne kadar başarı gösterirse o kadar emin olursunuz. Bu nedenle daha önce tedavi yaptıran kişilerin öncesi sonrası hallerini görmenizde fayda var.

Türkiye Gastrik Kol Fiyatları

Türkiye Gastrik Kol Fiyatları
Türkiye Gastrik Kol Fiyatları

Türkiye gastrik kol fiyatları ne kadar değişken olsa da ortalama olarak 2.250 Euro civarındadır. En fazla 2800 Euro fiyatına gastrik kol ameliyatı olabilirsiniz. Sizler de alanında uzman, başarılı ve donanımlı bir klinik arayışı içerisindeyseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en iyi şekilde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir