Meme Büyütme

Meme Büyütme İşe Yarayan Yollar

Meme büyütme işe yarayan yollar küçük göğüslü kadınlar tarafından araştırılan bir konudur. Meme büyütme augmentasyon plastisi olarak da isimlendirilir. Bu işlemlerde meme implantları, meme dokusu ya da göğüs kaslarının alt kısımlarına yerleştirilir.

Meme büyütme ameliyatı çeşitli nedenlerle gerçekleştirilebilir. Bir memenin diğerine göre daha küçük olması veya her iki memenin de küçük olması kadınlarda özgüven problemlerinin yaşanmasına neden olur. Bu durumlar bireyleri rahatsız ettiğinde plastik cerrahi bölümün başvurularak muayene olmak mümkündür.

Bunların dışında meme kanseri ameliyatı sonrasında meme estetiği ameliyatı içerisinde yer alan meme büyütme ameliyatlarının da yapılması mümkündür. Meme büyütme ameliyatı süreci ve sonrasında ortaya çıkan görüntülerle ilgili doğru beklentilere sahip olmak için iyi bir cerrahla görüşmek önemlidir.

Cerrahi Meme Büyütme: Meme İmplantlarının Artıları ve Eksileri

Cerrahi Meme Büyütme Meme İmplantlarının Artıları ve Eksileri
Cerrahi Meme Büyütme Meme İmplantlarının Artıları ve Eksileri

Cerrahi meme büyütme meme implantlarının artıları ve eksileri merak edilen bir konudur. Damla protezler; meme ve göğüs kafesi derisi daha ince olan kadınlarda dolgun bir görünüm kazanılmasına yardımcı olur. Kas kütlesi düşük kişilerde doğal görünüm elde edilmesini sağlar. Memelerde sarkma gibi bir durum söz konusuysa daha toplu bir görünüm sağlayarak memeye ideal bir şekil verir.

Göğüs derisinde kalınlık durumlarında yuvarlak protez daha çok tercih edilir. Yüksek yuvarlak implantların doku üzerindeki baskıyı azaltma özellikleri bulunur. Memede sarkma durumları söz konusu ise orantı dengesinin kurulmasında etkilidir. Bunun yanında daha öncesinden meme estetiği geçirmiş olan ve yuvarlak protez tercih edilen kişilerde cep bölgesini tam doldurma özelliği vardır. Dekolteli kıyafetlerde hoş görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Bu sayede günlük yaşamda destekli sutyen kullanımı gibi durumlara gerek kalmayacaktır.

Meme implantlarının birtakım dezavantajları da bulunur. Günlük hayatta ya da spor sırasında kişilerin konforu bakımından implantların hafif olması son derece önemlidir. Hafif meme implantları bu özellikleri ile tüm dünyada tercih edilir. Bu implantlar memedeki yükün %30 oranlarında azaltılmasını sağlar. Bu sayede günlük hayatta konforun artmasına da yardımcı olur.

Cerrahi Meme Büyütme Hakkında İlk 5 Efsane

Cerrahi Meme Büyütme Hakkında İlk 5 Efsane
Cerrahi Meme Büyütme Hakkında İlk 5 Efsane

Cerrahi meme büyütme işlemleri ile ilgili doğruluğu kanıtlanmamış birtakım efsaneler bulunur. Bunlar meme büyütme ameliyatı geçirmeyi düşünen kişilerin vazgeçmesine neden olabilir. Cerrahi meme büyütme hakkında ilk 5 efsane şu şekildedir;

Efsane 1: Endoprotezlerin Takılmasından Sonra Kız Emziremeyecek

Endoprotezlerin takılmasından sonra kız emziremeyecek gibi yaygın yanlış bir inanış vardır. Fakat protez takıldıktan sonra emzirmede herhangi bir sorun yaşanmaz. Protezler meme dokusu altına ya da kasın altına takılır. Her iki yöntemde de süt kanallarıyla herhangi bir ilişkisi yoktur. Bu nedenle ameliyattan sonra çocuk sahibi olanlar rahatlıkla bebeklerini emzirebilir.

Efsane 2: İmplantlar Meme Kanserine Neden Olur

İmplantlar meme kanserine neden olur düşüncesi doğru değildir. Silikon protezlerin meme kanseri yapma gibi bir riski bulunmaz. Bunun yanında meme kanseri olma olasılığını artırma gibi bir durumu da yoktur.

Efsane 3: İmplantlar Patlar

İmplantlar patlar düşüncesi meme protezleri ile ilgili yaygın düşüncelerden biridir. Kesici bir cisimle silikonların üzerine baskı yapılsa bile delinmesi oldukça zordur. Delinme sorunları olsa bile patlama meydana gelmez. Bu gibi durumlarda sıvı akar. Ama delinme ya da patlama sorunları karşılaşılan durumlar değildir.

Efsane 4: Endoprotezler Göğsü Gerer, Bu Nedenle Zamanla Bir Kaldırma İşlemi Gerekecektir

Endoprotezler göğsü gerer bu nedenle zamanla bir kaldırma işlemi gerecektir gibi bir durum söz konusu değildir. Günümüz koşullarında tercih edilen meme implantları ömür boyu garantili olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle sonrasında yeniden ameliyat olma gibi bir durum söz konusu olamaz.

Efsane 5: Göğüs Büyütme Ameliyatından Sonra Birçok Kısıt Vardır: Spor Yapamazsınız, yüzüstü yatamazsınız

Göğüs büyütme ameliyatından sonra birçok kısıt vardır: spor yapamazsınız, yüzüstü yatamazsınız gibi bir durum söz konusu değildir. Ameliyattan sonra iyileşme sürecinde gerekli önlemler alındığı takdirde iyileşme sağlandığında hastalar rahatlıkla normal yaşamlarına dönebilirler.

Meme İmplantlarının Bir Alternatifi Var Mı?

Meme implantlarının bir alternatifi var mı konusu pek çok kadın tarafından merak edilir. Meme implantı ya da yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılarak memelerin büyütme işlemleri gerçekleştirilebilir. Bazı durumlarda ise bu iki işlem birlikte yapılır. Operasyondan önce hastaların beklentilerini anlamak ve bunun yanında ameliyattan sonraki meme hacmi ile formuna hasta ile beraber karar vermek son derece önemlidir.

Meme Büyütme İçin En İyi Yer Neresidir?

Meme büyütme için en iyi neresidir konusunda Türkiye oldukça başarılıdır. Uzun yıllardır uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilen bu işlemlerin başarı oranları da son derece yüksektir. Bunun yanında Türkiye’de dövizin yüksek olması nedeniyle yurt dışından gelenler burada son derece uygun fiyatlara bu ameliyatları yaptırabilirler.

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Göğüs büyütme tedavisi öncesi bazı planlamaların yapılmasına özen gösterilmelidir. Göğüs büyütme ameliyatının yalnızca kendi isteğiniz için yaptırmanız önemli bir konudur. Bunun yanında alanızda uzman bir plastik cerrah, psikolog ve anestezist ile görüşmek gerekir. Gerekli donanımlara sahip muayenehanede gerekli testlerin ve muayenelerin yapılmasına özen gösterilmelidir.

Göğüs büyütme ameliyatı öncesi ilk 24 saat kişilerin yanında bir refakatçi bulunmalıdır. Bunun yanında iş ve özel hayattaki sorumlulukların da azaltılması gerekir. Ameliyat olacak kişilerin mutlu, stressiz ve kendiyle barışık olması sürecin daha kolay geçmesine yardımcı olur.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır
Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır

Meme büyütme ameliyatı estetik bakımdan yapılan işlemlerdir. Küçük göğüslü kişiler ve şekil bakımından hoş olmayan görüntüler nedeniyle bu ameliyatlar yapılabilir. Kişilerin kendilerine olan güvenlerinin artması ve sosyal bakımdan daha olumlu olmaları için vücut profili önemlidir.

Son zamanlarda meme büyütme operasyonu vücut şekillendirme amacıyla sıklıkla tercih edilir. Kişilerin sahip olmak istedikleri göğüslerin ameliyattan sonra nasıl görüneceği 3D vectra görüntüleme cihazlarıyla üç boyutlu bir şekilde sanal ortamda oluşturulur.

Ameliyatlar yaklaşık olarak 1 saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. Bu işlemde genel olarak iki farklı dolgu çeşidi yardımıyla büyütme işlemleri sağlanır. Bunlardan biri yağ dokusu kullanımı ile yapılan büyütme işlemleridir. İkinci yöntemde ise yapay olarak kullanılan silikonlar ile dolgu uygulaması yapılır. İki uygulamada da ince T şeklinde bir kesi açılır ve sonrasında büyütme işlemi gerçekleştirilir.

Yağ dokusu ile meme büyütme işlemi ameliyat olacak kişilerin yağ dokularının kullanımı ile gerçekleştirilir. Bu işlemler çoğunlukla şekli güzel ama küçük olan meme büyütme işlemleri için tercih edilir. Yağ dokusu ile meme büyütme işleminde kişilerin karın ve basen bölgelerinden yağ alma işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında bu yağlar temizlenerek meme bölgesine enjekte edilmesi sağlanır. Bu sayede kişilerin kendi yağ dokuları ile işlem yapılmış olur.

Silikon protez ile meme büyütme yönteminde işlemler daha karmaşık bir şekilde gerçekleştirilir. Öncelikle protezin yerleştirileceği kısımların belirlenmesi gerekir. Protezin yüzeyi ile şeklinin belirlenmesi işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlemler kişilere göre değişiklik gösterir. Kişilerin nsıl bir göğüs şekli ve büyüklüğü istediğine bağlı olarak işlemler gerçekleştirilir. Silikon protez yöntemiyle meme büyütme ameliyatında şişlik ve ameliyat sonrası dikkat edileceklerle ilgili hekiminiz tarafından bilgilendirilirsiniz.

One thought on “Meme Büyütme İşe Yarayan Yollar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir