Göz Estetik Ameliyatı Nedir?

Göz estetiği ameliyatı nedir sorusuna yanıt arayacağız bugün, gözün görünümünü iyileştirmek için yapılan bir plastik cerrahi türüdür. En yaygın prosedürler arasında blefaroplasti ve göz kapağı yağının alınması yer alır. Blefaroplasti, göz kapağının üst kısmındaki fazla cildi azaltmak için yapılmaktadır. Veya gözlerinizin altında görünen şişkin torbaları çıkarmak için yapılan bir ameliyattır. Bazen kırışıklıkları gidermek veya düşük göz kapaklarını iyileştirmek için de kullanılmaktadır.

Göz estetiği ameliyatı kozmetik veya tıbbi amaçlarla yapılabilmektedir. Yaşlanma ile birlikte gelen torbaları ve kırışıklıkları azaltmak için tipik olarak kozmetik bir prosedür gerçekleştirilmektedir. Şaşılık, pitoz veya diğer görme sorunları olan hastalara yardımcı olmak için tıbbi bir prosedür gerçekleştirilmektedir. Prosedür, göz çevresindeki fazla deri, yağ ve kasın çıkarılmasını içerir. Bu işlem kesili veya kesisiz yapılabilmektedir.

Blefaroplasti, pitoz düzeltme ve periorbital kaldırma gibi çeşitli göz estetiği ameliyatları vardır. Blefaroplasti, üst göz kapaklarındaki fazla deri ve yağın alınması için yapılan cerrahi bir prosedürdür. Göz çevresindeki kırışıklıklar bulunmaktadır. Göz kapaklarının düşmesi ve göz altı torbaları gibi diğer kozmetik nedenlerle de kullanılabilmektedir. Açık blefaroplasti ve kapalı blefaroplasti dahil olmak üzere çeşitli blefaroplasti türleri vardır. Açık Blefaroplasti ameliyatı olan hastaların göz çevresine takip eden 3-4 gün geçici bir bandaj uygulanabilmektedir.

Çeşitli göz estetiği ameliyatlarının geliştirilmesi yeni teknoloji ile mümkün olmuştur. Göz estetiği iyileştirilebilmektedir. Göz estetiği için birçok farklı göz ameliyatı türü bulunmaktadır. Yapılan bazı yaygın ameliyatlar blefaroplasti, pitoz düzeltme ve periorbital kaldırmadır. Blefaroplasti En yaygın ameliyat türüdür. Bu işlem, göz çevresindeki ve üst göz kapaklarındaki fazla yağın cerrahi olarak çıkarılmasıdır. Diğer bir yaygın operasyon olan pitozis düzeltmesidir. Daha az sarkık görünmelerini sağlamak için alt göz kapaklarındaki fazla deri veya yağı alır. Yörünge kemiğinizden gözünüze düşen cilt ve doku miktarını değiştirmek için bir periorbital kaldırma yapılabilmektedir.

Göz kapağı düşüklüğünü ameliyatla tedavi etmek bu durum için en yaygın prosedürdür. Göz kapakları düşük olan bireyler için lazer tedavisi genellikle önerilmemektedir. Maliyet, ne yaptığınıza ve nerede yaptırdığınıza bağlı olarak değişecektir. Blefaroplasti maliyeti yaklaşık 2.500,00 ila 7.000,00 ABD Doları arasındadır.

 

Göz Estetik Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Yaşlanmanın fiziksel ve duygusal etkilerini yönetmek için kullanılan çeşitli teknikler vardır. Göz estetiği ameliyatı, hastaların daha genç görünmesine yardımcı olan durumlardan biridir.

Üst göz kapağı kaldırma, üst göz kapağının ucundaki ‘üst tarsus kasları’ olarak adlandırılmaktadır. Doğal örtüyü sıkılaştırarak o bölgede fazla deri oluşmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda, kaşların iç köşelerine doğru bir miktar yağ dokusunu da giderir. Bu da gevşek cilt haline geldiklerinde köşelerin sarkmasına neden olabilmektedir. Alt göz kapağı kaldırma, alt göz kapaklarında sıkılaşma, göz altlarının etrafındaki yağlı ceplerin giderilmesini sağlar. Ayrıca su akışını göz yollarından yönlendirir. Böylece gözyaşları alt göz kapaklarından akmak yerine yanaktan aşağı akar.

Göz estetiği ameliyatı, göz çevresinde morarma, kanama ve şişlik gibi bazı sınırlı risklerle gelebilmektedir. Ancak bu genellikle ameliyattan sonraki hafta içinde meydana gelmektedir. İyileşme süreci ortalama 2 haftadır devam ettiği için kendiliğinden geçecektir. Kişi ayrıca görmede orta düzeyde geçici değişiklikler yaşayabilmektedir. Ancak çoğu insan görür. görmelerindeki değişiklikler birkaç ay sonra normale dönecektir.

Yüz estetiği ameliyatı olmanın en yaygın riskleri şunlardır:

Kanama, enfeksiyon, sinir zedelenmesi ve kalıcı yara izi riskidir.

Bu riskler, kullandığınız belirli prosedüre veya cerraha bağlı olarak değişir. Bu nedenle herhangi bir kozmetik prosedüre başlamadan önce dermatoloğunuza veya plastik cerrahınıza danışmanız önemlidir.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz kapağı ameliyatı, gözlerin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olmak için uygulanmaktadır. Üst göz kapaklarına ve/veya alt göz kapaklarına uygulanabilen kozmetik bir işlemdir. Fazla deri ve yağın alınması, göz kapaklarının şeklinin küçültülmesi veya değiştirilmesidir. Bununla birlikte düşük göz kapaklarının iyileştirilmesi için de yapılabilmektedir. Birçok farklı göz kapağı ameliyatı vardır; bu makale yalnızca birkaç genel prosedüre odaklanacaktır. Göz kapağı ameliyatı geçirmeden önce dikkate alınması gereken birçok faktör vardır:

En yaygın göz kapağı ameliyatı türleri şunlardır:

Blefaroplasti, üst ve alt göz kapaklarındaki fazla derinin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. Ayrıca yeniden şekillendirilmesi çok yaygın bir prosedürdür. Prosedür tipik olarak üst veya alt göz kapakları sarkmış veya sarkmış kişiler için önerilmektedir. Her iki durumda da dokuyu gözün iç köşesinden dışa doğru kaldırmak amaçlanmaktadır. Medial kesikler dahil birçok farklı blefaroplasti prosedürü vardır. Cildi kaldıran yanal kesikler göz kapağından; ve yağın azaltılması. Bu işlemler aynı zamanda daha kapsamlı bir göz gençleştirme için birleştirilebilmektedir. Okulo-plastik cerrahi, blefaroplasti, rinoplasti ve yüz germe gibi prosedürleri içeren cerrahi sanattır.

Göz kapağı ameliyatı birçok farklı tıbbi soruna çözüm olabilmektedir. Göz kapağı ameliyatı, üst göz kapakları düşük, göz altı torbaları, sarkık göz kapakları ve asimetrik göz kapakları olanlara yardımcı olabilmektedir. Bu bir kozmetik bir işlemdir. Ancak bıçak altına yatmadan önce riskleri anlamak önemlidir.

Göz Çevresi Estetik Ameliyatı Neden Önemlidir?

Estetik cerrahi, kişinin yüz ve vücut görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir tedavidir. Saç ekimi, yüz germe, göz çevresi estetiği gibi birçok farklı estetik ameliyat türü bulunmaktadır. Göz çevresi estetiği ameliyatı, göz çevresinin daha genç ve taze görünmesi için yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Bu tür bir prosedür, yüz germe veya boyun germe gibi diğer tedavilerle birlikte yapılabilmektedir.

Bu tür bir prosedürün amacı, gözlerinizin altındaki kırışıklıkları, koyu halkaları ve torbaları gidererek gözleri gençleştirmektir. Bu, daha uyanık ve genç görünmenizi sağlayabilmektedir.

Göz çevresi estetiği oldukça uzun bir süredir kullanılmaktadır. Ancak son zamanlarda popüler hale gelmektedir. Çünkü doğal ama tazelenmiş görünmek isteyen kadınlar için ağır makyaja bir alternatif sunulmaktadır.

Göz çevresi estetiği ameliyatı, üst göz kapağındaki fazla deriyi (blefaroplasti) ve göz altındaki yağ birikintilerini (alt kesi) gideren cerrahi bir işlemdir. Göz çevresinde pigmentasyon ve cerrahi Dövmeler tipik olarak kalıcı olarak düşünülürken, birçok dövme sanatçısı ve dermatolog, koyu veya yoğun pigmentli cilde sahip kişilerin lazerle cilt yenileme işleminden önce 6 ila 12 ay beklemelerini önermektedir.

 

Türkiye göz çevresi estetik ameliyatında en çok tercih edilen ülkeler arasındadır.

Göz çevresi estetiğinde Türkiye en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkemiz Türkiye, müşterilerine kaliteli hizmetler için çok sayıda yetenekli cerrah bulunmaktadır. Buna ek olarak, ülkede yetenekli cerrahların rehberliğinde ameliyat sunan bir dizi göz kliniği bulunmaktadır. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Türkiye, geniş bir kalifiye doktor havuzuna ve geniş bir cerrahi teknik yelpazesine sahiptir. Ülke ayrıca hastalarına yüksek kaliteli hizmetler sunan, kalite kontrollü bir dizi hastane sunmaktadır. Hal böyle olunca da Türkiye göz çevresi estetiğinde en çok tercih edilen ülkelerden biri olarak kabul ediliyor. Türkiye büyük bir nüfusa ve göz cerrahisi hizmetlerine artan bir talebe sahiptir.

Türkiye’de hastalarına kaliteli hizmet için çok sayıda yetenekli cerrah bulunmaktadır. Göz çevresi estetiğinde Türkiye en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Türkiye Oftalmoloji Derneği, 20.000’den fazla üyesi ile dünyanın en büyük oftalmoloji derneğidir. Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı üzere, Türkiye’de medikal turizm hacminin 2020 yılına kadar 12,6 milyar ABD dolarına ulaşması beklenmektedir. Türkiye’de medikal turizm için en büyük pazarlar ABD’dir, bunu Rusya ve Almanya izlemektedir. Göz cerrahisi, dünyanın her yerinden hastaları Türkiye’ye çeken başlıca hizmetler arasında yer almaktadır. Diğer popüler prosedürler arasında diş bakımı, cerrahi tedavi, kozmetik cerrahi (göz kapağı ameliyatı dahil), ortopedik ve omurga ameliyatları, kalp ameliyatları ve diğerleri yer alır.

Getty Images, Türkiye gibi ülkelerin göz çevresinde en fazla estetik prosedüre sahip olduğunu ortaya çıkaran bir araştırma yaptı. Veriler, 22 ülkeden anket yapılan 8.000 kişiden toplanmıştır. Katılımcılara son 12 ay içinde göz çevresini iyileştirmek için kaç kez işlem yaptırdıkları ve sonuçtan ne kadar memnun oldukları sorulmuştur. Araştırmaya göre Türkiye, estetik operasyonlar geçiren ve sonuçlarından memnun olduğunu bildiren en fazla katılımcı sayısına sahip ülke oldu. Memnun olmayan katılımcıların yüzdesi Türkiye’de Macaristan gibi diğer ülkelere göre daha düşük olsa da, memnun olan katılımcıların sayısı yine de yüksekti.

 

Göz Kapağı Cerrahisinde Türk Hekimlerinin Dünyadaki Yeri ve Önemi

Türk Hekimlerinin göz operasyonu dilden dile yayılmıştır. Türkiye’de yılda tahmini 3.000 işlemle popüler bir kozmetik cerrahidir. Göz kapağı ameliyatı, göz kapakları düşüklüğü, göz altındaki şişkinlikler, üst ve alt göz kapağı torbalarının düzeltilmesi için kullanılabilmektedir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca genellikle daha taze bir görünümün faydalarına değer olan çok küçük riskleri bulunmaktadır. Göz kapakları da bazen daha genç bir görünüm yaratmak amacıyla küçültülmektedir.

Prosedür genellikle üç yoldan biriyle yapılmaktadır:

“VY” kesisi, “Eksenel Kesi” veya “Üst Blefaroplasti”. Bir VY İnsizyonu yapılır. Türk hekimleri 20 yılı aşkın süredir bu alanda öncü konumundadırlar. Yunan ve Türk kültüründe “Türk bakışı” ifadesi, kalın siyah göz kalemi, koyu kahverengi göz farı, kaşlarda güçlü göz farı ve ağır rimel ile yapılan makyaj tarzını ifade eder. Bu tarz 1990’larda popülerdi. Makyajın bazı varyasyonları şunları içerir: üstte beyaz göz kalemi ve altta ince bir siyah çizgi; mavi göz kalemi; üstte açık kahverengi, altında koyu kahverengi göz farı; yeşil veya mor göz farı.

Göz kapağı ameliyatı, Türkiye’deki en popüler kozmetik prosedürlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu ameliyata olan talep son birkaç yılda muazzam bir şekilde arttı ve artık görünüşlerinde bir etki yaratmak isteyen insanlar için olmazsa olmaz olarak görülüyor. Birçok kişi gözlerinin şeklini değiştirmek istediğinden, göz kapağı ameliyatı Türkiye’de en sık yapılan işlemlerden biridir. Bu prosedüre olan talep yıllar içinde muazzam bir şekilde arttı ve birçok kişi bunu olmazsa olmaz olarak gördü.

Göz kapağı estetiği arayanların sayısı her geçen gün artıyor. Çoğu insan için gözler en iyi özelliğidir ve bu yüzden göz kapaklarının simetrik ve mükemmel olmasını isterler. Üst göz kapağını kontrol eden kaslar herkeste eşit şekilde gelişmediği için bu genellikle ameliyatsız mümkün değildir. Üst göz kapağını daha simetrik hale getirebilecek birçok prosedür vardır. En yaygın olanı blefaroplasti olarak adlandırılır ve daha temiz bir görünüm için dokunun kesilmesini, taşınmasını ve yeniden şekillendirilmesini içerir. Bir göz kapağı ameliyatının gerçek maliyeti, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacaktır: seçilen ameliyat türü hastanın mevcut göz problemlerinin süresi ve şiddeti yaşları, genel sağlıkları ve önceden var olan durumları.

 

Bir Göz Kapağı Estetik Operasyon Maliyeti Ne Kadardır?

Göz kapağı estetiği operasyonunun maliyeti, ameliyatın türüne ve yapan cerraha bağlıdır.

Göz kapaklarında uygulanabilen farklı ameliyat türleri vardır. En yaygın olanı, gözlerin altındaki fazla deri ve yağı gideren blefaroplastidir. Bu ameliyat aynı zamanda onları çevreleyen kasları da sıkılaştırır. İkinci en yaygın olanı, o bölgedeki yağları alarak ve kasları sıkılaştırarak sarkık üst göz kapaklarını kaldıran pitozis düzeltmesidir.

Bu iki ameliyatın yanı sıra, kaş kaldırma veya alın germe gibi göz kapaklarındaki kırışıklıkları gidermek için uygulanabilen başka cerrahi işlemler de vardır. Bu prosedürler, iyileşme için daha fazla zaman gerektirdiklerinden ve daha karmaşık teknikler kullandıklarından, blefaroplasti veya ptoz düzeltmesinden daha maliyetlidir.

Bir göz kapağı estetiği operasyonunun maliyeti, ne tür bir prosedür yapıldığına ve bunu hangi cerrahın yaptığına bağlıdır – ünlü bir plastik cerrah, daha yüksek oranlar talep edecektir.

Göz kapağı ameliyatı, üst veya alt göz kapaklarını yeniden şekillendirmek için yapılan cerrahi bir prosedürdür. Görünümü iyileştirmek, fazla cildi çıkarmak veya görme problemlerini düzeltmek için yapılabilir. Ameliyat genellikle lokal anestezi altında yapılır. Cerrahlar ve hekimler tarafından gerçekleştirilen, yüzün farklı bölgelerindeki güzelliği arttırmak için kullanılabilen birçok çeşidi olan bir estetik ameliyattır.

 

Üst Göz Kapağı Operasyonu Maliyeti

Üst göz kapağı ameliyatının maliyeti, ameliyatın türüne ve cerraha bağlı olarak değişecektir. İki tür ameliyat vardır: geleneksel tam kalınlıkta deri nakli ve ağzınızın içinden yalnızca küçük bir miktar dokunun çıkarılmasını içeren daha az invaziv, mikrocerrahi teknik. İlk yaklaşım ameliyathanede daha fazla zaman gerektirdiğinden daha pahalıdır, oysa ikinci teknikte hastalar ameliyattan hemen sonra evlerine gidebilirler.

Geleneksel bir tam kat göz kapağı naklinin maliyeti (ABD için) 7.000 ila 12.000 ABD Doları arasında değişebilir; ortalama maliyet 10.000$ civarındadır. Mikrocerrahi cerrahinin maliyeti tipik olarak 6.500$ civarındadır; ortalama maliyet 8.500 dolar civarındadır. Fakat Türkiye’de bu fiyatların çok çok altına ameliyat olabilirsiniz.

 

Üst Göz Kapağı Operasyonunda Sıkça Sorulan Sorular

Göz kapağı ameliyatı, yüze daha genç bir görünüm kazandırmak için üst göz kapaklarının kesilip dikildiği kozmetik bir işlemdir. Blefaroplasti olarak da bilinir. Üst göz kapağı ameliyatının en sık görülen komplikasyonu, göz kapaklarının içindeki gözyaşı bezlerinin düzgün çalışmaması sonucu ortaya çıkan kuru göz sendromudur. Ortaya çıkabilecek diğer birkaç komplikasyon şunları içerir:

  • Enfeksiyon
  • Kanama
  • Blefarit (göz kapağı iltihabı)
  • Göz hasarı
  • Kornea iltihabı
  • Gözün içinden veya önündeki kan damarlarından kanama (retina dekolmanı)
  • Ameliyat sırasında kullanılan ilaçlara veya anesteziye karşı alerjik reaksiyon

 

Alt Göz Kapağı Operasyonu Maliyeti

Kapak ameliyatı günümüzde en sık yapılan kozmetik işlemlerden biridir. Düşük üst ve/veya alt göz kapağı, deri fazlalığı veya gözler arasındaki asimetriyi gidermek için yapılabilecek bir işlemdir.

Bu işlemin maliyeti, cerrahın deneyimine ve coğrafi konumuna göre değişiklik gösterebilir. Ortalama olarak, 2.500 ila 5.000 ABD Doları arasında bir maliyeti vardır.

 

Alt Göz Kapağı Operasyonunda Sıkça Sorulan Sorular

Üst ve alt göz kapakları, gözün önünü kaplayan iki ince deri kıvrımıdır. Bazen bu göz kapakları sarkabilir ve sarkabilir. Buna ptoz denir. Bu olduğunda, gerçekte olduğunuzdan daha yorgun ve daha yaşlı görünmenize neden olabilir.

Pitoz, yaşlanma, travma, kalıtım veya tiroid hastalığı veya diyabet gibi tıbbi durumlar dahil olmak üzere birçok şeyden kaynaklanabilir. Pitozis varsa, sorunu ameliyatla düzeltmek mümkün olabilir. veya göz kaldıran bir protez kullanarak.

Cildi uyuşturmak için alt göz kapağına lokal anestezik enjekte edilir. Cerrah daha sonra alt göz kapağını açmak için küçük bir kesi yapar. Bu, başka yöntemlerle çıkarılması zor olan fazla yağ veya dokuyu almasına olanak tanır.

Alt göz kapağı ameliyatı, diğer yöntemlerle çıkarılması zor olan fazla yağ veya dokuyu çıkarmak için kullanılan yaygın bir prosedürdür. Cildi uyuşturmak için alt göz kapağına lokal anestezik enjekte edilir. Cerrah daha sonra alt göz kapağını açmak için küçük bir kesi yapar. Bu, çıkarılması gereken herhangi bir ekstra yağ veya dokuyu kesebilecekleri zamandır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir