Hangi Ülkede Kilo Verme Ameliyatı Olabilirim?

Kilo verme tedavileri çok çeşitli olduğu için tek başlık altında açıklanamaz. Çünkü her birinin kriteri farklıdır ve değişik yöntemler ile çalışır. Tüp mide ve gastrik bypass ameliyatı vücut kitle endeksi 40 ve üzeri olan hastalar için uygundur. Mide botoks ve mide balonu bir operasyon değil, tedavidir. Bu iki yöntemde hastanın herhangi bir dikişe ya da kesiye ihtiyacı yoktur. 27-30 vücut kitle endeksine sahip hastalar bu tedavileri gerçekleştirebilir.

Türkiye Mide Botoksu Tedavisi

Türkiye’de Mide Balonu Tedavisi
Türkiye’de Mide Balonu Tedavisi

Obez olmayan, gereken diyet ve egzersiz programını uygulayıp kilo veremeyen kişiler Türkiye mide botoksu tedavisi uygulayabilir. Mide botoksu yaklaşık 6 ay sonra vücuttan tamamen atılacağı için herhangi bir şekilde risk oluşturmaz. Kişinin daha az yemek yemesini sağlayarak hızlı sürede kilo vermesine yardımcı olur. Vücutta kalıcı hasar oluşturmadığı için ve kesi gerektirmediği için en avantajlı ürünlerden biridir.

Türkiye’de Mide Botoksu Tedavi Prosedürü

Mide botoks uygulaması öncelikle hastayı uyutmak ile başlar. Endoskopik yöntem ile Botulinum toksini, midedeki kaslara enjekte edilir. İşlem ortalama 20-25 dakika kadar sürmektedir. Hiçbir şekilde kesi gerektirmediği için ve geçici olması sebebiyle hastalar bu yöntemden çok memnun kalır. Botoks sayesinde mideye giren gıdalar daha uzun süre bekleyerek hastanın çabuk acıkmasını önler.

Mide Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

Mide botoksunu şu kişiler yaptırabilir;

 • Vücut kitle endeksi 27-30 olan kişiler
 • Egzersiz ve diyete rağmen kilo veremeyen kişiler
 • Genel sağlık durumu iyi olan kişiler
 • Mide botoks ve ülseri olan kişiler gerekli tedaviyi aldıktan sonra mide botoksu yaptırabilir
 • Hastanın diyabet, tansiyon, uyku apnesi gibi sorunları varsa vücut kitle endeksi 30-39 olması gerekir.
 • 18-65 yaş aralığı olan kişiler mide botoksu yaptırabilir.

Türkiye’de Mide Balonu Tedavisi

Türkiye Mide Botoksu Tedavisi
Türkiye Mide Botoksu Tedavisi

Türkiye’de mide balonu, bir türlü kilo veremeyen ve vücut kitle endeksi 30-40 arası olan kişiler tarafına yapılabilir. Her ne kadar kalıcı bir çözüm olmasa da 6-12 ay boyunca kilo vermenizi sağlar. Bu dönem zarfında 30 kilograma kadar kilo vermek mümkündür. Ameliyatsız bir yöntem olduğu için gerçekten de oldukça avantajlıdır.

Türkiye’de Mide Balonu Prosedürü

Mide balonu, hem lokal hem de genel anestezi altında uygulanabilen bir yöntemdir. Endoskopik olarak yapılan bir işlem olduğu için çok sık tercih edilir. Hastanın midesine özel bir balon gönderilmesi ile işlem başlar. Balonlar 6 aylık veya 12 aylık olabilir. Hastalar kısa süre içinde kilo verebilir bu nedenle son derece avantajlıdır.

Kimler Mide Balonu Yaptırabilir?

Mide balonu tedavisi şu kişiler için yapılabilir;

 • Vücut kitle endeksi 30-40 olan hastalar için uygundur.
 • Ameliyata uygun olan veya olmayan hastalar için uygundur.
 • Daha öncesinde mide yemek borusu ameliyatı olmamış kişiler için uygundur.
 • Eğer hastanın diyabet, uyku apnesi ve hipertansiyon gibi hastalıkları varsa vücut kitle endeksi 30-39 olmalıdır.
 • Hastanın yaş aralığı 18-65 olmalıdır.

Türkiye Gastrik Kol Tedavisi

Türkiye Gastrik Kol Tedavisi
Türkiye Gastrik Kol Tedavisi

Gastrik kol ameliyatı ABD’de de en yaygın tedavilerden biridir. Tüp mide ameliyatı son derece köklü ve zor bir tedavidir. Kişilerin yeme alışkanlıkları değiştirilerek daha az yemek yemeleri sağlanır. Türkiye’de gastrik kol tedavisi son derece sağlam ve güvenilir bir işlemdir.

Türkiye’de Gastrik Kol Prosedürü

Türkiye’de gastrik kol tedavisi genel anestezi altında gerçekleşir. Karına birkaç kesi açılır ve o şekilde işlem başlar. Sonrasında mide incelenir ve kan damarları ayrılır. Bu işlemden sonra mideye tüp yerleştirilir. Sonrasında mide ikiye ayrılarak ölçüm tüpü alınır ve dikişler alındıktan sonra işlem tamamlanır.

Kimler Gastrik Kol Yaptırabilir?

Şu kişiler gastrik kol yaptırabilir;

 • Vücut kitle endeksi 40 ve üzeri olanlar
 • Yüksek tansiyon, diyabet, eklem sorunu ve uyku apnesi gibi sıkıntılar varsa 30-39 vücut kitle endeksi olmalıdır.
 • 18-65 yaş aralığına sahip olmalıdır.

Türkiye’de Mide Bypass Tedavisi

Türkiye'de mide bypass tedavisi
Türkiye’de mide bypass tedavisi

Türkiye’de mide bypass tedavisi oldukça meşhurdur. Mideden küçük bir kesi oluşturularak kesilen yerin direk ince bağırsağa bağlanmasını sağlar. Midenizin ve ince bağırsaklarınızın yiyecekleri işlenmesi değiştirilir. Sonuç itibari ile vücudunuz daha az kalori emecektir.

Türkiye’de Mide Bypass Tedavi Prosedürü

Türkiye’de mide bypass tedavisi genel anestezi altında gerçekleşir. Karnınıza birkaç kesi atılarak mideniz ikiye ayrılır. İkinci adım da bypass işlemidir. Bağırsağınızın küçük bir kısmı mideye bağlanır ve işlem tamamlanır.

Türkiye’de Kimler Mide Bypassı Yaptırabilir?

Türkiye’de mide bypass tedavisi tip 2 diyabet ve yüksek tansiyon hastaları tarafından tercih edilir. Bununla birlikte vücut kitle endeksi 35 ve üzeri olan hastalar için uygundur. Ayrıca 18-65 yaş aralığındaki hastalar için idealdir.

Türkiye’de Zayıflama Tedavisi Riskli midir?

Türkiye, sağlık kapsamında oldukça başarılı bir ülkedir. Pek çok ülkeye nazaran Türkiye’de zayıflama tedavisi görmek son derece güvenilir ve risksizdir. Çünkü Türkiye’de kullanılan cihazlar hem son teknolojik hem de birinci sınıf kalitededir. Klinikler de oldukça hijyenik ve donanımlıdır. Hekimleri de alanında profesyonel olduğu için Türkiye’de zayıflama tedavisi olabilirsiniz.

Türkiye’de zayıflama tedavisi almanın pek çok avantajı mevcuttur. Bu ülkede tedaviler oldukça uygun maliyetlerde sunulur. Türkiye, tedavilerin uygun maliyetli olmasının sebebi döviz kurunda yükseklik olması ve yaşam maliyetlerinin düşük olmasıdır. Ayrıca ülkede hem yaz hem kış turizminin olması da turistler için ekstra avantajdır.

İnsanlar Neden Zayıflama Tedavisi İçin Türkiye’yi Tercih Ediyor?

İnsanlar Neden Türkiyeyi Tercih Ediyor
İnsanlar Neden Türkiyeyi Tercih Ediyor

Kilo verme operasyonları oldukça ciddi tedavilerdir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 4 farklı zayıflama tekniği vardır, hastalar dilediğini tercih edebilir. Türkiye’de bunlara özgü farklı başarı oranları mevcuttur. Çünkü hekimleri gerekli eğitimi aldıktan sonra operasyona başlar. Pek çok hasta Türkiye’de zayıflama operasyonu yaptırmış ve başarılı sonuçlar almıştır. Siz de bu avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Türkiye sağlık alanında olduğu gibi sağlık turizmi açısından da oldukça başarılı bir ülkedir. Bu nedenle pek çok hasta uygun fiyatlarda bu ülkede tedavi olmayı planlar. Pek çok ülkede kilo verme operasyonları bir servet gerektirirken Türkiye’de ortalama 2000 Euro ile 5000 Euro aralığında kilo verme tedavisi görebilirsiniz. Bütçenizi korumak için Türkiye’yi tercih edebilirsiniz.

İlk kez Türkiye’ye gelecekseniz endişe etmenize gerek yok. Çünkü bizler uzun zamandır sağlık turizmi alanında hizmet sunarak ziyaretçilerimize yardımcı oluyoruz. Sizler için en iyi kliniği bularak ziyaretçilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Siz de bize ulaşarak Türkiye’de kilo verme tedavisi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir