Diş TedavileriHollywood Gülümseme

Hollywood Gülüşü Türkiye Fiyatları 2023

Hollywood gülüşü son yıllarda çok sık duyulmaya başlamıştır. Bilindiği üzere ağız bakımı son derece önemli aynı zamanda da  çok geniş alana yayılan  bir konudur. Özel olarak incelenmesi gerekir ve önemli bilgiler içerir. Genel olarak dişlerde çarpıklık, ağız kokusu ve dişte çürükler gibi konular bu kapsamın içinde yer alır. Bunların dışında ağız bakımından bahsedildiği zaman, gülüş tasarımı da bunun içine girer ve estetiksel bir konudur. Diş ve diş hastalıklarından ötürü, gülüş şekli etkilenebilir. Hem dişler kötü şekilde durur, hem de estetik olarak güzel bir görüntü ortaya çıkmaz.

En fazla çürük dişler ve diş eti hastalıkları, dişlerin sıralamasında olan çarpıklık, eksik dişler olması gibi birçok nedenlerden dolayı, hem görüntü olarak problemlere hem de günlük hayatı olumsuz olarak etkileyen birçok sıkıntıya sebep olabilir. En çok rastlanan sorunlardan biri de öz güven eksikliği yaratmasıdır. Psikolojik olarak kötü bir gülüş insanları olumsuz etkiler. Bazı kişiler özgüveni eksik olduğu için, gülmeye bile çekinmeye başlar. Bu sorunu Hollywood-gülüşü ile bitirmek mümkündür.

Birçok insanın dişleri sağlıklı olsa bile, diş eti problemleri, şekil bozukluğu ortaya çıkması, çarpıklık gibi sıkıntılardan dolayı, estetik olarak bir düzeltme yapılması önemlidir. Daha çok dikkat çekici ve güzel bir gülüş, insanların kendilerini daha iyi daha özgüvenli bir şekilde hissetmesini sağlar. Karşıdaki diyalog da bulunulan insan tarafından da olumlu bir izlenim  yaratır. Bu yüzden gülüş tasarımı çeşitleri tercih edilir. Teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ve tıp alanında yaşanan ilerlemeler ile birlikte, diş estetiği konusunda da birçok yenilik meydana gelmiştir. Bu konular Estetik Diş Hekimliği alanına girer.

Hollywood Gülüşü Ne Demek?

Estetik diş hekimliğinden bahsetmek gerekirse, insanların aklına ilk olarak gülüş tasarımı gelir. Gülüş tasarımı birçok sebepten dolayı, estetik olarak kötü görüntüye sahip olmak, diş ve diş etlerinin sorunlu olması, hastanın yüz şekli gibi faktörler göz önünde bulundurarak, son derece estetik ve doğal bir görüntü el de etmek için yapılır. Gülüş tasarımında yenilikçi bir yaklaşım olduğu bir gerçektir. Bu tasarım yapılırken, birçok işlem bir arada yapılır. Gülüş tasarımı alanına giren işlemler de çoğu kişi tarafından merak edilir. Özellikle Hollywood gülüşü nasıl yapılır bu konuda birçok kişi araştırmalar yapar.

Hollywood Gülüşü Hangi İşlemleri Kapsar?

Hollywood gülüşü tasarımı her hasta için farklı işlemler ile yapılır. Bunun sebebi herkesin probleminin ve ihtiyacının değişik olmasıdır. Bu yüzden de Hollywood gülüşünün kişiye özel olarak tasarlandığını söylemek mümkündür. . İhtiyaç duyulan detaylar belirlenirken, hastanın yüz yapısı, yaşı, cinsiyeti ve nasıl bir görünüm istediği de dikkate alınır.

Bu işlem için öncelikle çürük dişlerden başlanır. Herhangi bir diş ve diş eti hastalıkları varsa önce tedavi edilir. Dişlere temizlik işlemi yapılır. Daha sonra Hollywood gülüşü için gerekli olan detaylar belirlenir ve işlemler yapılmaya başlanır. Genel olarak diş eti estetiği, diş beyazlatma, implant tedavisi, protez diş, lamine ya da kaplama ile diş  tedavisi gibi olan işlemler gülüş tasarımı içinde yer alan, işlemlerden en çok tercih edilenlerdir. Biraz detay isteyen ve uzun süren bir işlem olduğu için biraz sabırlı olmak gerekir.

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Hollywood-gülüşü yapılırken ilk olarak hastalar  ile bir ön görüşme sağlanır. Bunun sebebi, nasıl ihtiyaçların olduğunu öğrenmek ve hangi konularda kendilerini eksik hissettiklerini öğrenmektir. Yani Hollywood gülüşü için beklenti ya da ihtiyaçlar, çok doğru bir şekilde belirlenir. Öncellikle ağızdan bazı ölçüler alınarak başlanır. Daha sonra detaylı planlar ve programlar yapılır. Modeller hastaya gösterilir.

Hastanın ağız içi fotoğrafları çekildikten sonra, yüz profilleri de değişik açılardan çekilir. Özel programlar kullanılır ve daha sonra bilgisayara aktarılır. Bütün ölçümler, bilgisayar üzerinden değerlendirilir. Yüz şekline uyumlu bir gülüş tasarımı olması çok dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Tedaviden sonra ortaya çıkacak görüntü bazı programlar ile hastaya iletilir. Bu sırada geçici restorasyonlar kullanılabilir. Hastanın yeni görüntüsünü ve beğenmesi çok önemlidir. Beğenmez ise bazı değişiklikler yapılması mümkündür.

 

Hollywood Gülüşü
Hollywood Gülüşü

 

İçin Prova Neden Önemlidir?

Hollywood gülüşü yapılırken sık sık prova yapılır. Bunun sebebi hastadan her aşamada yapılan işlemleri onaylamasını talep etmektir. Onaylamayan ya da istemeyen bir durum söz konusu olursa, bunu belirtebilir ve değişiklikler yapılırken düzeltme yapılabilir. Daha sonra düzeltmek biraz daha zor olduğu için bazı küçük değişiklikler için bir kaç seans yeterli olacaktır.

Hollywood Yapılırken, Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Hollywood gülüşü yapılırken, bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Yapılacak kişinin  yüz hatları burada en önemli konudur. Tamamı ile dikkate alınması gerekir. Çene yapısı, göz şekli, yüz tipi, burun ve kulaklar bir bütün olarak ele alınarak tasarım yapılır. Gülüş modellerinin kişinin tarzı ile de bir uyum içinde olması gerekir. Dudakların şekli de  uygulanacak tedavi açısından son derece önemlidir. Eğer ihtiyaç duyulursa dudak dolgusu ve ya  çene botoksu gibi estetikler de işleme dahil edilir. Hollywood gülüşü tasarımı birçok açıdan avantaj sağlar.

Hollywood Gülüşü Avantaj Sağlar Mı?

Gülüş tasarımı ya da Hollywood gülüşü özellikle son yıllarda çok fazla ilgi gören estetik işlemleridir. Son derece başarılı sonuçlar verir ve çoğu yaptıran kişi memnun kalır.  Yapılan bu işlem sayesinde daha sağlıklı, güzel ve düzgün dişler ile güzel bir gülüş elde edilir. Estetik görüntü bakımından çok önemlidir. Hastanın genel görünümünü önemli ölçüde etkiler. Özgüven eksikliği giderilir ve yeniden yerine gelmesini sağlanır. Dişlerinde sorunu olan kişilerin en çok yaşadığı sıkıntılar çiğneme ya da görüntü bozukluğudur. Hollywood gülüşü sonrası, hastanın çiğneme fonksiyonu da daha iyi bir duruma gelir.

Hollywood Gülüşü Fiyatları

Hollywood gülüşü esasında; hastanın dudak, burun, çene, diş, diş eti ve yüz hatlarının incelenerek ona en uygun gülüşün tasarımının yapılmasıdır. Bu tasarım kişiye göre özel olarak yapıldığı için fiyatlar da değişiklik gösterir. Hollywood gülüşü, kişinin gülüşünde kendine özgü olan doğallığı elde edebilmek ve yüz ifadesine estetik bir görüntü kazandırmak için son derece sık olarak tercih edilmektedir. Hastanın; tüm yüz yapısının değerlendirilmesinin ardından, hasta için yapılan estetik olarak en ideal gülüş tasarımı, Hollywood gülüşüdür denilebilir.  Hollywood smile tarzını, çeşitli gülüş tasarımlarından ayıran öncelikli özellik ise, üst çenede yer alan öndeki 2 dişin diğer dişlere kıyasla daha uzun olmasıdır.

Hollywood gülüşü fiyatları birçok kişi tarafından araştırılır. Yaptırmak isteyen çok fazla kişi olduğu için fiyatlarda son derece önemlidir. Fiyatlar uygulanacak tedavi şekline göre değişiklik göstermektedir. Çoğu farklı tedavinin birlikte uygulanabildiği Hollywood gülüşünün fiyatları, tedavinin kapsamı ve çeşitliliği dikkate alındıktan sonra belirlenir. Güzel bir gülüş  ve istediğiniz Hollywood gülüşüne sahip olmak için hangi işlemlere ihtiyaç varsa, söz konusu işlemler için belirlenen fiyatlar maliyete eklenir. Hollywood gülüşü Türkiye fiyatları 2023 hakkında detaylı bilgi için bizden istediğiniz zaman danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

2 thoughts on “Hollywood Gülüşü Türkiye Fiyatları 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir