Diş TedavileriHollywood Gülümseme

Hollywood Gülüşü Türkiye Fiyatları Ne Kadar? – 1999 Euro

Hollywood gülüşü son zamanların en popüler uygulamaları arasında yer alır. Bu uygulamada Hollywood yıldızlarının parlak ve muhteşem gülüşlerinden ilham alınarak işlemler gerçekleştirilir. Uygulanan tedavi süreçlerinde istenen gülüşlerin yakalanması adına yalnızca beyaz dişler yeterli olmadığı için çeşitli uygulamaların bir arada gerçekleştirilmesi gerekir.

Hollywood Gülüş Estetiği Nedir?

Hollywood gülüşü uygulaması dikkat çekici gülüşlere sahip olmayı düşünen kişiler tarafından istenen bir estetik işlemdir. İşlem kadın ya da erkek fark etmeden herkese rahatlıkla uygulanabilir. Kişilerin kendi dişlerinin çok daha estetik ve güzel görünüme sahip olması için porselen kaplama ile kaplatılması sağlanır.

Hollywood ünlülerinden ilham alan bu tedavi diş estetiğini temel almaş ile dikkat çeker. Günümüzde Hollywood estetiği yaptıran ünlüler de bulunur. Estetik bakımdan göze hitap etme, diş kusurlarının giderilmesi, toplum önünde saygı görme gibi kaygılar sebebiyle porselen diş kaplaması yöntemine başvuran kişi sayısı oldukça fazladır. Normalde insanın doğal diş rengi kemik rengindedir. Ancak günümüzde beyaz dişler prestij simgesi haline geldiği için kemik rengini açtırmak veya üstüne kaplama yaptırmak sıklıkla uygulanan yöntemlerden biridir.

Hollywood Gülüşü Uygulaması Hangi Amaçlarla Yapılır?

Hollywood gülüşü amacı şu şekildedir;

 • Yüz için ideal olan gülüşlerin oluşturulması
 • Estetik bakımdan güzel görünümlerin elde edilmesi
 • Hollywood gülüşü ile kişilerin gerçek bir yıldız gibi hissetmesinin sağlanması
 • Simetrik gülüşlerin elde edilmesi
 • Kötü görünüme sahip olan dişlerden ötürü özgüvensizliğin ortadan kaldırılması

Hollywood Gülüşü İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Gülüş estetiği uygulamaları için işleme başlamadan önce ilk olarak diş hekimleri tarafından ağız yapılarının incelenmesi gerekir. Bunun yanında diş etleri ve dudak yapısı da incelenmelidir. Kişilerin sahip olmak istediği gülüş doğrultusunda uzman hekimler tarafından incelemeler gerçekleştirildikten sonra hangi işlemlere ihtiyaç duyulduğuna karar verilmektedir. Ardından hastalar için gerekli olan işlemlere başlanacaktır.

Hollywood gülüşü için farklı tedavi seçenekleri bulunur. Bu tedavilerden hangilerinin tercih edileceği kişilere bağlı olarak değişiklik gösterir. Fakat estetik gülüş tasarımının kapsamış olduğu tedavi seçenekleri şu şekildedir;

 • Kompozit lamineler
 • Porselen lamine
 • Ortodontik tedaviler
 • Dudak dolgusu
 • Diş eti tedavileri
 • Diş beyazlatma
 • Zirkonyum kaplama
 • Tam seramik kaplamalar
 • İmplant tedavisi

Gülüş estetiği işlemine başlamadan önce röntgenlerle desteklenmiş detaylı ağız içi ve çene muayenelerinin yapılması önemlidir. Dijital ölçülere dayanılarak gerçekleştirilen hassas analizler ardından uygulamaya geçilir ve bu şekilde etkili sonuçlar elde edilir. Bazı durumlarda botoks ile estetik işlemlerin gerçekleştirilmesine de gerek duyulabilir.

Dijital olarak veya özel geçici malzemeler kullanılarak ağızda uygulamalar yapılır. Bunun ardından sonuçların nasıl olacağı hastalara gösterilir. Hastaların onaylamasından sonra süreçlere başlanır. Böylece kişiler nasıl bir gülümsemeye sahip olacağını önceden bilebilirler.

Hollywood gülüşü için sahip olunmak istenen gülüşlere yalnızca pembe diş etleri ve beyaz dişler ile ulaşmak mümkün değildir. Ağızda bulunan diş ve diş etleri dışında kalan boşluklar siyah veya karanlık bir görünüme sahiptir. Siyah görüntü ne kadar az olursa gülüş de tam anlamıyla estetik bir yapı gösterecektir. Bu sebeple diş boyları uzatılarak hacimlerinin artırılması sağlanır. Böylece karanlık görünümlerin en az seviyelere düşürülmesi mümkün olur.

Gülüş Estetiği Uygulamaları Kimler Tarafından Tercih Edilir?

Gülüş estetiği işlemi için öncelikle;

 • Hastaların profil fotoğrafları çekilir
 • Röntgenlerle desteklenen detaylı şekilde ağız içi muayene işlemleri yapılır.
 • Gülüş fotoğrafları alınır.
 • Dijital ölçüler içerisinde hassas bir şekilde gerçekleştirilen analizler ile kişilerin Hollywood gülüşü tedavisi için uygun olup olmadığına karar verilir.

Hollywood gülüşü cinsiyet fark etmeden belli koşulları sağlayan kişilere uygulanabilir. Bu tedavi için hastaların uygun aday olup olmadığın karar vermek adına diş hekimlerine muayene olmaları gerekir.

Hollywood Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Hollywood gülüş tasarımı için dişlerin hem birbirleri ile hem de yüz ile orantılı olması son derece önemlidir. Bu durumu etkileyen birtakım parametreler bulunur.

 • Diş aralarında boşluk bulunmamalıdır.
 • Dişlerin arasında belli bir altın oran olması son derece önemlidir.
 • Dişlerin çevresindeki diş etlerinin simetrik bir görünümü olmalıdır.
 • Gülümseme sırasında dişlerin görünme miktarlarının optimal düzeylerde olması gerekir.
 • Gülümseme sırasında diş etlerinin dudakların altında belli mesafelerde görünmesi önemlidir.
 • Diş etlerinin sağlıklı bir görünümü olmalıdır.
 • Dişlerin orta hatlara göre simetrik bir görünümünün olmasına dikkat edilmelidir.

Hollywood Smile Kişilere Özel Midir?

Hollywood smile olarak isimlendirilen gülüş tasarımlarında hastaların diş eti dokuları, dudaklarının durumlarının detaylı şekilde incelenmesi gerekir. Dişin ağız içerisindeki boyutları, şekilleri ve pozisyonları incelenerek kişilerin yüzlerine yakışacak gülüş tasarımlarının uygulanması mümkün olur.

Dijital ortamlarda kişilerin gülüşlerinin düzeltilmesinde estetik işlemler kişilere özgü gerçekleştirilir. Kişilerin yüz oranları, gülüşün açıklığına bağlı olarak planlanır. Dişlerin şekli, renkleri, dudakların pozisyonları, ten rengi bu dizaynın gerçekleştirilmesinde önemlidir.

Hollywood Smile Nasıl Gerçekleştirilir?

Hollywood smile tedavisi için diş hekimliğinde fotoğraflama oldukça önemli bir konudur. Dental fotoğraf çekimlerinde dişler ile çevre dokuların fotoğraflamasının yapılması son derece önemlidir. Dental laboratuvarlara aktarılan bilgiler için fotoğrafın yanı sıra ölçü alımları da üç boyutlu gülüş tasarımı açısından son derece önemlidir. Videolar çekilip hastalarla konuşurken ve gülerken dinamik yüz estetiklerine göre optimal yüz güzelliği açısından dişlerle ilgili neler yapılacağının tespit edilmesi gerekir.

Dijital gülüş tasarımı bakımından başvurulan seanslarda stüdyo ekipmanları altında fotoğraf ve video çekme işlemleri gerçekleştirilir. Yine aynı seansta üzerinde tasarım yapılabilmesi için hem üst hem de alt çeneden ölçü alma işlemleri gerçekleştirilir.

Hollywood Smile Uygulamalarında Pembe Estetik Nedir?

Pembe estetik işlemleri diş etlerinin estetiği işlemleridir. Diş eti seviyelerinin simetrik olması, diş eti renklerinin sağlıklı ve açık pembe olması önemlidir. Bunun yanında diş etlerinin kanamasız olması da pembe estetikte değerlendirilen püf noktalar arasında yer alır. Yüz bölgesinde bulunan kasların tamamen kasılması halinde gülme hattı olarak isimlendirilen gülme esnasında üst diş arkı seviyelerine dikkat edilir. Gülme hattında dişlerin ve diş etlerinin ne kadar göründüğü ile ilgili değerlendirmeler yapılır.

Gülme hattı hastalar güldüğü zaman çalışan kasların tamamen kasılarak derin gülüş halinin alınması halinde görünen ağız içi penceresine verilen isimdir. Gülme hattında üst dişlerin, dudağın alt kısımlarının ve üst diş etlerinin belirli altın oranlarda olmasına dikkat edilir. Derin gülme hattı bulunan kişilerde üst diş etleri çok daha fazla görünür. Diş etlerinin olması gerekenden çok daha fazla görülmesi gummy smile olarak isimlendirilir. Gummy smile durumu güzel bir gülüşe engel olur.

Gummy smile bulunan hastalarda üst diş etleri gerekenden daha fazla göründüğünden diş etlerinin görünme seviyelerinin indirilmesi amaçlanır. Tedavi planlarında üst dudak kalınlığı, kas tonusu ve üst dişlerin kuron boylarının değerlendirilmesi gerekir. Gummy smile durumunun giderilmesi için çeşitli alternatif tedavi planları bulunur. Gingivektomi olarak isimlendirilen diş etlerinin kesilmesi işlemleri ile diş seviyelerinin yukarı alınması mümkün olur. Botoks işlemleri ile de gummy smile durumunun giderilmesi mümkün olur. Üst dudak kaslarına botoks uygulaması gerçekleştirilerek kasların çok fazla yukarı kalkması önlenmiş olur. Bu sayede gülümseme sırasında aşırı görünen diş etlerinin daha az görünür hale gelmesi sağlanır.

Hollywood Smile Tedavisinde Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Hollywood smile uygulaması için özellikle yüz oranlarının ve ağız içi detay oranlarının doğru bir şekilde değerlendirilmesi adına fotoğraflama son derece önemlidir. Dental fotoğrafçılık yöntemi sayesinde dişlerin boyutları, rengi, konumunun değerlendirilmesi bakımından makro çekimler gerçekleştirilir. Bu fotoğrafların farklı açılardan çekilmesi ile işlemler gerçekleştirilir.

Dental fotoğrafçılık işlemleri için özel üretim olan ağız içi fotoğraf aynası kullanılır. Alt ve üst çenenin diş arkı yansımalarının fotoğraflarının alınması ile işlem gerçekleştirilir. Panoramik filmler ile çene kemiklerinin uyumları, dişlerin alveol kemiğindeki duruşu ve sağlığının belirlenmesi sağlanır. Sefalometrik filmler ile alt çenenin üst çeneye göre uyumu ve pozisyonlarının değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapılır. Çekilen filmler ve detaylı olarak gerçekleştirilen dental muayeneler ile optimal gülüş için yapılacak tedaviler planlanmış olur.

Hollywood Smile İçin Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

 • Porselen lamina
 • Gingivektomi
 • Pembe estetik
 • Diş Beyazlatma
 • Zirkonya porselen
 • Porselen kaplama
 • İmplant tedavileri

Hollywood Smile Tedavisi ile Hangi Problemler Çözülür?

Hollywood smile tedavisi ile çözülebilecek sorunlar;

 • Eksik dişler
 • Diş renklerinin beyazlatılması
 • Diş yüzeyindeki çatlak ve kırıkların düzeltilmesi
 • Diş eti seviyelerinin düzeltilmesi işlemleri
 • Asimetrik gülüş problemleri
 • Diş eti sağlığının devamlılığı
 • Dişlerde meydana gelen şekil bozuklukları
 • Dişlerdeki çapraşıklık problemleri

Hollywood Smile Tedavisinde Yaş ve Cinsiyetin Önemi

Kadın ve erkeklerin diş yapıları birbirinden farklı olması ile dikkat çeker. Kadınların yüz hatlarının daha oval bir görünümü bulunur. Bu nedenler dişler de daha yuvarlak hatlarla güzel bir uyum elde edilir. Ön kısımda bulunan dişlerin hafif uzun olması kadınlarda estetik bir görünümün sağlanmasına yardımcı olur. Erkeklerde ise daha maskülen görünümlerin elde edilmesi için çalışmalar gerçekleştirilir. Düz diş kurvatürleri yakalanmaya çalışılarak köşeli hatlar ile uyumlu bir yapı sağlanır. Sonuçta iki cinsiyette de yüz hatları ile diş hatlarının uyumunun yakalanması sağlanarak estetik bir görünüm elde edilir.

Kadınlarda daha oval hatlı yüz tipi olduğu için oval kontürlü diş formu sıklıkla tercih edilir. Bu sayede estetik sonuçların elde edilmesi mümkün olur. Erkeklerde ise keskin hatlı diş formları planlanarak işlemler gerçekleştirilir. Köşeli formda olan dişler cinsiyetteki estetik farklılıkların iyi bir şekilde yansıtılmasını sağlar. Kişilerin yaşları da Hollywood gülüşü için önemli kriterler arasında yer alır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüz kaslarının tonusunda azalma durumları söz konusu olur. Dişlerin mine tabakası yani sert olan dokuda oluşan aşınmalar kişilerin kendine olan güvenlerinin azalmasına neden olur.

Hollywood smile fiyatları hastalara özel olarak planlanır. Fiyatlar gerçekleştirilecek olan tedavilerin türüne bağlı olarak değişiklik gösterir.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

Hollywood smile avantajları ile dikkat çeken uygulamalar arasında yer alır.

 • Diş ve diş eti ile ilgili konularda sağlıklı bir görünüm elde edilir.
 • Çok daha estetik ve güzel bir gülüşe sahip olmak mümkün olur.
 • Simetrik ve beyaz diş görünümleri elde edilir.
 • Gülüş estetiği tasarımları kişilerin genç ve enerjik görünmelerini sağlayacaktır.
 • Bu tedavi ile hastalar yarım ay veya ay şeklinde gülümseme elde ederler.
 • Mevcut diş ve diş eti hastalıklarının tedavileri gerçekleştirilir.
 • Doğru bir ağız kapanışı sağlanır.

Gülüş tasarımı işlemleri gerçekleştirilmeden önce hastaların estetik beklentilerinin doğru bir şekilde anlaşılması ve ihtiyaçların doğru şekillerde belirlenmesi gerekir. Hastanın ağzından ölçü alınması ile işlemler gerçekleştirilir. Bu sayede gülüş tasarımları hastalara özel olarak planlanır.

Her insanın diş yapısı, çene ve ağız yapıları birbirinden farklıdır. Hastaların ağzından alınan ölçüler ile gerçekleştirilen modeller üzerinden problemler ve sevilmeyen kısımların belirlenmesi sağlanır. Ardından işlemlerin planlanması aşamasına geçişir.

Yapılacak tedavilerin planlamalarının tamamlanmasından sonra hastaların ağız içi ve yüz fotoğrafları ile bilgisayar ortamlarında özel programlar kullanılarak ölçümlerin gerçekleştirilir. Bu sayede yapılacak olan işlemlerin yüz şekline uyumları hesaplanır. Tedaviden sonra oluşacak en yaklaşık sonuçlar program sayesinde geçici restorasyonlar ile hastalara gösterilir. Hastaların değişiklik istediği bölgeler varsa bu alanlar üzerine gidilerek doğru işlemlerin yapılması adına çalışmalar gerçekleştirilir. Yapılan geçici restorasyonların da kalıcı gülüş estetiği kadar doğru olması son derece önemlidir.

Planlamaların tamamlanmasından sonra gülüş tasarımı işlemlerinden önce gerçekleştirilecek işlemler varsa diş hekimleri tarafından bu işlemler gerçekleştirilir. Dişlerde ortodontik tedavilere ihtiyaç duyulabilir. Bu durumda öncelikler ortodontik tedaviler olur. Ortodontik tedavilere gerek yoksa diş etlerinde bulunan seviye bozukluklarının düzenlenmesi gerçekleştirilir. Diş eksikliği olması halinde implant işlemleri ve cerrahi uygulamalar gerçekleştirilir.

Cerrahi uygulamaların iyileşme dönemlerinin tamamlanmasından sonra ihtiyaç olması halinde diş beyazlatma uygulamaları yapılır. Ardından dişlerde var olan görsel ve biçimsel bozuklukların giderilmesi sağlanır. Bu işlemler porselen lamina, kompozit dolgular, zirkonyum kaplamalar gibi işlemlerle yapılır.

Porselen lamina uygulamaları için çoğunlukla dişlerde ya hiç aşındırma yapılmaz veya minimal düzeylerde aşındırmalar gerçekleştirilir. Porselen ya da zirkonyum uygulamalar uygun görüldüyse aşamalar esnasında yapılan provalardan hastaların tekrar fikirleri alınarak yapılması gereken işlemler gerçekleştirilir.

Tüm bu diş eti ve diş uygulamaları süreçlerinde provalar sırasında dudak şekli ve konturu göz önünde bulundurularak işlemler gerçekleştirilmelidir. Hedeflenen tasarımlara bu şekilde son hali verilir. Gülüş tasarımı esnasında medikal estetik uygulamalarından da faydalanılır. Dudak ve yüz bölgelerinde gerçekleştirilen dermal dolgu uygulamaları sayesinde Hollywood smile uygulamalarının daha ön plan çıkması mümkün olur.

Hollywood Smile Uygulamaları Nelerdir?

Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen bireylerin hangi işlemleri yaptıracağı merak konusudur. Hollywood smile kazandırmak adına uygulanacak işlemlerin değişkenlik göstereceğinin bilinmesi son derece önemlidir. Hastaların ihtiyaçlarına bağlı olarak işlem sıralamaları gerçekleştirilir.

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi her hastaya uygulanan bir işlem değildir. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için ağızda eksik dişlerin bulunması gerekir. Estetik gülüşlere sahip olmak adına bu boş dişlerin yerleri doldurulmalıdır. Estetik ve simetrik diş görünümünün elde edilmesi için diş kayıplarının giderilmesi büyük önem taşır.

Porselen Vener

Porselen vener uygulaması esnasında diş yüzeylerinde hafif oranlarda aşınma işlemleri gerçekleştirilir. Sonrasında dişlerin ön kısımlarına porselen kaplama uygulamaları yapılır. Böylece daha beyaz, pürüzsüz ve parlak bir diş görünümü elde edilmiş olur. Bu işlemlerin önceliği aralıklı, çarpık, küçük, çok sarı renklerin giderilmesidir. Bunun yanında dişlerde çatlak ve kırık durumlarında estetik görünümlerin elde edilmesi sağlanır.

Porselen vener uygulaması ışık geçirgenliği ile oldukça doğal bir görünüm elde edilir. Renk değiştirmemeleri de en önemli özellikleri arasında yer alır.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma Hollywood smile uygulamalarının olmazsa olmazları arasında yer alır. Kişilerin diş yapılarına uygun bir şekilde diş beyazlatma yöntemleri tercih edilir. Bu sayede dişlerde çok daha beyaz bir görünüm elde edilmiş olur. Her hastaya mutlaka diş beyazlatma işlemlerinin uygulanmasına gerek yoktur.

Alanya Hollywood Smile Fiyatları

Türkiye sağlık turizmi kapsamında oldukça popüler ülkelerden biridir. Bu durumun en önemli sebeplerinden biri Türkiye’de diş tedavilerinin uygun fiyatlı olmasıdır. Bunun yanında Türkiye turistik açıdan da gezilip görülmesi gereken ülkelerden biridir. Alanya Hollywood smile fiyatları ve uzman klinikler ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.