Diş İmplantları

Kısa Sürede İmplant Tedavisi

Bilindiği üzere İmplant Tedavisi, eksik olan dişlerin tedavisini gerçekleştirir. Dişler belli şartlarda hasar görebilir, kırılabilir ve son olarak dökülebilir. Bununla birlikte gerekli sebeplere dayanarak dişi çekmek gerekebilir. Bazen kaza geçirdiğimiz için bazen de hormonsal ya da genetik faktörlerden dolayı diş kaybı yaşayabiliriz. Kaybettiğimiz dişlerimizin yerini doldurmak için en uygun yöntem implant taktırmaktır.

Eksik dişler her bakımdan sizi rahatsız eder. Yemek yemede güçlük çekersiniz, tatlı yerken damakta sızı hissedersiniz ve konuşmanızda da bozukluk görülebilir. Estetik açıdan da eksik dişler hoş bir görünüm yaratmayacaktır. Bu sebeple implant tedavisi son derece avantajlıdır. Psikolojik olarak da kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlar. Yazımızın devamında implant ile ilgili her detayı bulabilirsiniz.

İmplant tedavisi
diş implantı neleri tedavisi eder

Diş İmplantı Neleri Tedavi Eder?

Diş implantı pek çok konuda tedavi edicidir. En çok eksik dişlerin tedavisinde kullanılır. Eğer dişte tedavi edilecek bölüm kalmadıysa ve çekilmek zorunda kaldıysa dental implant tedavisi sıklıkla tercih edilir. Ancak bu konuda endişe duymanıza gerek yok çünkü implant dişler kendi dişleriniz kadar sağlam duracaktır. Dental implant tedavisinde dental vidalar kemiğe yerleştirilerek üstüne protez kapatılır. Böylece kendi dişleriniz kadar sağlam bir dişe sahip olursunuz çünkü vidalar burada kök görevi görür.

Kimlere İmplant Tedavisi Uygulanır?

Diş implant tedavileri 18 yaşından büyük kişiler için uygundur. Çünkü diş gelişiminin tamamlanmış olması için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Tedavinin başarılı olması için hastanın kemik gelişimini tamamlaması oldukça önemlidir. Çünkü vidalar çene kemiğine sabitlenir. Bu tedaviyi uygulamak için de yeterli çene kemiğine gereksinim duyulur. Eğer siz de implant tedavisi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek Türkiye’de dental implant tedavisi olanaklarından yararlanabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Riskli midir?

Dental implant tedavileri en riskli tedaviler arasında yer alsa da gözünüzü korkutmasın. Çünkü en çok verim alabileceğiniz ve belki de ömür boyu kullanabileceğiniz bir tedavi yöntemidir. Elbette bazı riskler taşır. Karşılaşabileceğiniz riskler diş hekiminin tecrübesine göre de farklılık gösterir. Eğer hekim tecrübeli ise hiçbir riskle karşılaşmazsınız. Tedavi sonrası görebileceğiniz bazı etkiler şu şekildedir;

  • Diş etlerinde kanama
  • Enfeksiyon kapma
  • Damakta rahatsızlık hissi
  • Sıcak ve soğuk gıdalara karşı hassasiyet

Bu yan etkilerin hepsi geçicidir. Birkaç gün sonrasında hiçbir yan etki olmayacağını ve günlük hayatınıza devam edebileceğinizi bilmeniz gerekir.

İmplant Tedavisinin Alternatifleri Var mı?

Diş tedavilerinin daima bir alternatifi vardır. Buna en yakın örnek diş kaplamaları dişleri beyazlatmak amacıyla kullanılabilir. Böylece hem daha kalıcı hem de daha parlak dişlere sahip olmak mümkündür. İmplant diş tedavisinin yerine alternatif olarak diş köprüsü tedavisi kullanılabilir. İkisi de eksik dişlerin tedavisi için kullanılır. Ancak diş köprüsünün gerçekleşmesi için eksik dişin sağında ve solunda sağlam dişin bulunması gerekir. Eğer iki tane sağlam diş yoksa tek diş de yeterli olabilir. Köprü vaziyeti görecek diş iki sağlam diş arasında tutturulur. Bu sayede daha kolay bir şekilde kullanılabilir.

Diş İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş implantı yaptırmak için kliniği birden çok ziyaret etmek gerekebilir. Çünkü kalıcı ve dayanıklı tedavilerdir. Bu nedenle tedavi esnasında beklemek gerekebilir. Genel olarak 2 ay arayla hekimi ziyaret etmek gerekir. Çünkü önce çeneye vida sabitlenir ve 2 ay iyileşme sürecinin ardından protez takılır. Aynı gün diş implantları da mümkündür fakat çok tercih edilmez. Geleneksel implan- tedavisi daha kalıcıdır.

nerede implant-tedavisi yaptırabilirim

Nerede İmplant Tedavisi Yaptırabilirim?

İmplant-tedavisi pek çok ülkede kullanılır. Sağlamlığı ve kalitesi bakımından dünya çapında yaygınlık gösterir. Türkiye’de implant-tedavisi açısından oldukça başarılı bir ülkedir. Alanında başarılı ve eğitimli hekimler, hiçbir zorluk yaşamadan tedaviyi bitirir. Ayrıca ülkede implant tedavisi diğer ülkelere nazaran daha uygun fiyatlıdır. Tek diş implant tedavisi 200 Euro ile 400 Euro aralığındadır. Başka ülkelerde en az 1000 Euro şeklinde fiyat verilir. Siz de bütçenizi aşmadan, kaliteli bir şekilde implant-tedavisi yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir