Mide Baypası

İsrail Gastrik Mini Bypass

İsrail gastrik mini bypass, obezite tedavilerinde kullanılan prosedürlerin pek çoğunu içerir. Hastanın kilo vermesini sağlayan ve sindirim sisteminde büyük değişime yol açan bu tedavi hakkında içeriğimizin devamında bilgi edinebilirsiniz. Özellikle İsrail’de tedavi olmayı planlıyorsanız eğer içeriğimizde çok daha fazlasını bulabilir, sonrasında kararınızı verebilirsiniz.

Mini Gastrik Bypass Nedir?

Mini gastrik bypass, bir çeşit mide küçültme ameliyatıdır. Bununla birlikte mide bypass ameliyatında 12 parmak bağırsağı direk olarak mideye bağlanır. Böylece hastalar yedikleri gıdalarda bulunan enzimleri hiç sindirmeden direk vücuttan atar. Bu ameliyat sayesinde hastanın mide hacminin küçülmesi gibi tükettiği gıdalardan alacağı kalori de azalmış olur. Amaç, hastanın yeterli kiloyu verebilmesidir ve operasyon sonrası vücutta yaşanacak değişikliklerden ötürü hasta kilo verebilir.

Mini gastrik bypass ameliyatının oldukça radikal bir tedavi olduğunu ve geri dönüşü olmadığını bildirmemiz gerekir. Yani, dikkat etmeniz gereken hem gerçekten bu operasyonu yaptırmak istediğinizden emin olmak hem de başarılı cerrahlar tarafından bilgi almanız olacaktır.

Kimler Mini Gastrik Bypass Ameliyatı Olabilir?

Kimler Mini Gastrik Bypass Ameliyatı Olabilir
Kimler Mini Gastrik Bypass Ameliyatı Olabilir

Mini gastrik bypass ameliyatı her ne kadar obezite hastaları için uygun olsa da belli kriterlerin karşılanması gerekir. Bu kriterleri şöyle gösterebiliriz;

 • Hastanın vücut kitle endeksi 35 ve üzeri olmalıdır.
 • Hastanın vücut kitle endeksi 35 değilse en az 30 ve üzeri olmalı, bunun yanı sıra obeziteye bağlı rahatsızlıkların bulunması gerekir. Örneğin tip 2 diyabet, uyku apnesi ve hipertansiyon.
 • Yaş aralığı 18-65 olmalıdır.
 • Hastanın genel sağlık durumunun iyi olması gerekir.

Bu kriterleri karşılıyorsanız gastrik bypass da olabilirsiniz. Ancak kriterleri karşılamak ile beraber operasyon sonrası hayatınızda köklü değişiklikler olacağını da bilmeli buna göre karar vermelisiniz.

İsrail’de Vücut Kitle Endeksi 35 ve Altı Olanlar Mini Gastrik Bypass Yaptırabilir mi?

İsrail’de vücut kitle endeksi 35 ve altı olan kişiler mini gastrik bypass yaptıramaz. Çünkü kliniklerde bu kriter kesinlikle aranır ve riskli görülür. Ancak Türkiye’de vücut kitle endeksiniz 35 altındaysa hekimle görüşerek ilgili muayene ve tetkiklerin ardından mini gastrik bypass yaptırma olanağınız vardır. Doktor gerekli tetkiklerin ardından bu ameliyatı kaldırıp kaldıramayacağınızı düşünerek karar verecektir.

Mini Gastrik Bypass Ameliyat Hazırlığı

Mini Gastrik Bypass Ameliyat Hazırlığı
Mini Gastrik Bypass Ameliyat Hazırlığı

İsrail’de mini gastrik bypass ameliyatı hazırlığı yapmak için öncelikle bir miktar kilo vermeniz gerekir. Biraz olsa kilo vermek hem ameliyatı daha kolay hale getirecek hem de karaciğer yağlanmasını önleyecektir. Ayrıca ameliyatın açık yöntemle uygulanmasına engel olacaktır. Çünkü çok kilolu insanlara açık cerrahi işlem uygulanır. Eğer ameliyat öncesi kilo verirseniz laparoskopi yöntemi ile ameliyat olabilirsiniz. Laparoskopi ile uygulanan cerrahi çok daha çabuk toparlanmanızı sağlar. Ayrıca operasyon sonrası daha az ağrınız olur. Tabii ameliyattan sonra diyet yapmanız da daha kolay olur.

Ameliyat öncesinde çok fazla sorunuz olabilir. Bunun için cerrah ile görüşerek kendinizi rahatlatmanız gerekir. Eğer alanında iyi bir cerrah arıyorsanız Türkiye’de mini gastrik bypass ameliyatı uygulayan uzman cerrahları tercih edebilirsiniz. Klinik ile tüm endişe ve sorularınızı paylaşmanız sizin için daha iyi olacaktır. Eğer aldığınız cevaplardan sonra hala kendinizi iyi hissetmiyorsanız psikolog ile görüşebilirsiniz. Böylece ameliyata daha iyi hazırlanabilirsiniz.

Mini Gastrik Bypass Riskleri Nelerdir?

Mini gastrik bypass son derece önemli bir cerrahidir. Geri dönüşü olmayan bu operasyon kesinlikle başarılı cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Uzman cerrah tarafından alınan tedavi oluşabilecek riskleri de hafifletir. Aşağıda operasyon esnasında ve sonrasında karşılaşabileceğiniz riskler maddelenmiştir. Fakat bu riskler çok nadir görülen etkilerdir. Ciddi bir komplikasyon yaşanması için hastanın başarısız cerrahlardan tedavi görmesi ve ameliyata uygun olmaması gerekir. Mini gastrik bypass riskleri aşağıdaki gibidir;

 • Aşırı derecede kanama
 • Enfeksiyon
 • Anestezi komplikasyonları
 • Kan pıhtısı
 • Kesi bölgelerinden gelen sızıntı
 • Damping sendromu
 • Bağırsaklarda tıkanma
 • Safra kesesi taşları
 • Kusma
 • Bulantı
 • Ülser

Yine söylüyoruz ki bu riskleri yaşamak istemiyorsanız Türkiye’de mini gastrik bypass operasyonu yaptırabilirsiniz.

Mini Gastrik Bypass Avantajları Nelerdir?

Mini gastrik bypass ameliyatı olmanın sizlere pek çok kazancı olacaktır. Özellikle yıllardır diyet ve egzersiz yapıyorsanız, ancak hiçbir sonuca ulaşamıyor ve kilo veremiyorsanız bu ameliyatı mutlaka yaptırmalısınız. Çünkü bu ameliyat tam da sizlere göre olacaktır. Mini gastrik bypass ameliyatının sizlere sağlayacağı avantajları aşağıda liste halinde görebilirsiniz;

 • Mideniz küçüleceği için tıka basa yemek yiyemeyeceksiniz ve bu da kısa sürede kilo vermenizi sağlar.
 • Midenin küçülmesinin yanı sıra bağırsaklarda da ciddi değişimler olacağı için kalori alımı daha iyi olacaktır.
 • Açlık krizine neden olan açlık hormonu alınacağı için şiddetli bir şekilde açlık hissetmezsiniz. Bu da sizi yemekten uzak tutar.
 • Obeziteye sebep olan kilolarınız yüzünden sosyal hayatınızda yaşayacağınız sorunlardan kurtulursunuz.
 • Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve rahat hareket etmenizi sağlayacak kilonuza kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Bu avantajlardan faydalanmak istiyorsanız siz de mini gastrik bypass ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Mini Gastrik Bypass Başarı Oranı Nedir?

Mini gastrik bypass ameliyatı prosedürü aynı olsa da başarı oranları herkes için aynı değildir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki başarılı olmak daima kişinin kendi elindedir. Operasyon olmaya karar verdiğiniz zamandan operasyon sonuna kadar motive olmanız, başarabileceğinize inanmanız gerekir. Hazırlık sürecinde yapmanız gerekenleri de biliyorsunuz. Buna göre tedbirli olarak başarı oranını arttırabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra ameliyat sonrası iyileşme ipuçlarını ararsanız tedavide başarı olmak hiç zor olmayacaktır. Eğer kilo vermeye niyetlendiyseniz operasyonu olduktan sonra sıkı bir diyet yapmalısınız. Diyet yapmak sizin için olmazsa olmazdır. Ne kadar diyete bağlı kalıp düzenli spor yaparsanız kilo vermeniz de o kadar kolay olacaktır. Her ince detaya dikkat ediyorsanız kendi vücut kitle ağırlığınızın %70’ine varana kadar verebilirsiniz.

İsrail Mini Gastrik Bypass Ameliyatı

İsrail sağlık turizmi açısından son derece gelişmiş bir ülkedir. Bu nedenle dünya çapında kaliteli işlemler sunarlar. Ancak İsrail’de bu başarılı ameliyatı olmaya engel olan bir durum var. Fiyat çok yüksek olduğu için hastalar İsrail’de kilo vermekte zorluk yaşar. İsrail’de ödeyeceğiniz ücretin çok küçük bir tutarını Türkiye’de ödeyerek ucuza gastrik bypass olabilirsiniz.

İsrail yaşam maliyeti çok yüksek olan bir ülkedir. Her ne kadar sigortanız varsa da bu tedaviyi gerçekleştirmek için çok yüklü miktarda para ödemeniz gerekecektir. Sigorta bu tedavinin bir kısmını karşılaşa da İsrail’de tedavi görmek için neredeyse servet ödemeniz gerekir. Öyle ki İsrail’de mini gastrik bypass ameliyatı 15,000 Euro’dan başlar. Bu nedenle daha uygun fiyatlara tedavi görmek için Türkiye’yi tercih edebilirsiniz.

Türkiye’de Mini Gastrik Bypass Ameliyatı

Türkiye’de Mini Gastrik Bypass Ameliyatı
Türkiye’de Mini Gastrik Bypass Ameliyatı

Türkiye’de İsrail gibi sağlık turizmi açısından gelişmiş bir ülkedir. Hem uzman doktorları hem de fiyat açısından kişilere kolaylık sunar. İsrail’den seyahat eden biri için konum itibariyle de yakındır. Daha hesaplı fiyatlara mini gastrik bypass olmak istiyorsanız uzakları aramanıza gerek yok. Türkiye’de mini gastrik bypass fiyatını görünce çok şaşıracaksınız.

Türkiye’de Mini Gastrik Bypass Fiyatları

Türkiye’de mini gastrik bypass fiyatı 2,750 Euro’dur. Ayrıca vereceğiniz ücret karşılığında ameliyat olmanın yanı sıra konaklama ve transfer alanında da kolaylıklar alabilirsiniz. Siz de bunun için bizimle görüşerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir