Diş TedavileriHollywood Gülümseme

İstanbul Hollywood Gülüş Fiyatları

Hollywood gülüşü isminden de anlaşılacağı gibi Hollywood yıldızlarının muhteşem gülüşlerinden esinlenerek gerçekleştirilen bir gülüş estetiği tedavisidir. Hastaların diş, çene, diş eti, dudak yapıları incelenerek en iyi gülüş tasarlanır.

Hollywood gülüşü etkisinin elde edilebilmesi için yalnızca dişlerin beyaz olması yeterli olmayacaktır. Dişlerin beyaz olmasının yanı sıra diş etlerinin de görüntüsü ve dişler ile orantısı oldukça önemlidir. Hollywood yıldızları kadar mükemmel dişlere sahip olmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Hollywood Yıldızlarından İlham Alan Tedavi

Hollywood Yıldızlarından İlham Alan Tedavi
Hollywood Yıldızlarından İlham Alan Tedavi

Günlük hayatta karşımızdaki insanda en çok dikkat ettiğimiz bölgeler yüz, ağız ve gülüşlerdir. Diş kusurlarının giderilmesi, estetik bakımdan göze hitap etme gibi çeşitli nedenlerle insanlar porselen diş kaplama yöntemini tercih edebilirler. Hollywood gülüşü de insanların daha estetik ve güzel dişlere sahip olmak adına tercih ettikleri yöntemlerdir. Bu uygulamalar ünlülerden ilham alınarak uygulanır.

Hollywood gülüşü tedavisi diş estetiğini temel alan bir tedavidir. Günümüzde b tedaviyi tercih eden pek çok yerli ve yabancı ünlü bulunur. Normalde dişlerin rengi, kemik rengindedir. Fakat günümüzde beyaz dişler çok daha fazla tercih edilir. Bu sebeple dişlerin kemik rengini kaplatmak ya da açtırmak günümüzde sıklıkla tercih edilir. Estetik ve güzel gülümsemelere sahip olmak amacıyla beyaz dişlere sahip olmak yeterli olmayacaktır. Bunun yanında dişlerin orantısı ve diş etlerinin sağlıklı görüntüsü de son derece önemli bir konudur. Bu sayede insanlar kusursuz bir gülümsemeye sahip olabilirler. Hollywood gülüşü kişilerin çene, dudak, diş, diş eti, burun ve yüzün incelenerek en uygun gülüşlerin tasarlanmasıdır. Bu tasarımlar kişilere özel olarak gerçekleştirilir.

Hollywood Gülüşü Kriterleri Nelerdir?

Yüz yüze olan ilişkilerde insanlar ilk olarak dudak, gülüş ve dişe odaklanırlar. Bu nedenle insanlar için güzel bir gülümsemeye sahip olmak oldukça önemli bir konudur. Kusursuz gülümseme sadece estetik açıda değil insanlarla daha rahat iletişim kurabilmek bakımından da önemlidir. Gerçek bir Hollywood gülüşü için birtakım kriterler bulunur.

  • Üst kesici dişlerin diğer dişlere oranla daha önde ve belirgin bir yapısı olmalıdır.
  • Kişilerin gülümsemesi ile üst azı dişlerine kadar tüm dişlerin görünmesi gerekir.
  • Üst ön dişlerin düzgün görünmesi en önemli kriterler arasında yer alır.
  • Dudakların simetrik görünmesi gerekir. Dudak genişliğinin yüzün yarısı kadar olması gerekir.
  • Kişilerin dişlerinde gerçekleştirilen dolgu gibi işlemlerin görünmemesi gerekir.
  • Gülüş esnasında alt kesici dişlerin de görünmesi gerekir.
  • Üst dişlerin en fazla 2 mm kadar görünmesi gerekir.

Hollywood gülüş tasarımlarında diş hekimleri tarafından öncelikle hastaların beklentilerinin dinlenmesi son derece önemli bir konudur. Dijital gülüş tasarımı ile hastalar tedavinin en başında nasıl bir gülümsemeye sahip olabileceklerini görebilirler.

Hollywood Gülüşü Nasıl Olur?

Hollywood gülüş tasarımı işleminin estetik gülüş tasarımı konusunda uzman olan klinikler tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Estetik gülüş tasarımlarının oluşturulabilmesi için ilk önce uzman diş hekimleri tarafından muayene işlemleri yapılmalıdır. Uzman diş hekimleri ilk önce ağız ve diş için gerekli olan işlemleri belirlerler.

Estetik gülüş tasarımı işleminin en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan estetik ihtiyaçların belirlenmesi son derece önemlidir. Eksik diş için implant, diş beyazlatma, diş kaplaması gibi farklı türlerde tedavilerin gerekli lup olmadığına diş hekimleri tarafından karar verilir.

Diş eti hastalıkları, diş çürükleri, dişlerdeki simetri bozuklukları, dişler arasındaki boşluklar da gülüş tasarımını etkileyen faktörler arasında yer alır. Bu nedenle Hollywood gülüş tasarımlarının gerçekleştirilebilmesi için ilk önce problemlerin tek tek belirlenmesi gerekir. Sonrasında ise bir tedavi programı oluşturulur.

Hastaların muayene işlemleri ile beraber diş ölçüleri, ağız yapıları da dijital olarak alınır. Bu ölçüler bilgisayar ortamlarında kullanılarak ağız yapısına en uygun olan gülüş estetiği tasarımı gerçekleştirilir. Bu tasarıma uygun olacak şekilde diş ve diş etlerindeki problemler için bir tedavi yöntemi oluşturulur.

Hollywood Gülüş Tedavisi Aşamaları Nelerdir?

Hollywood gülüş aşamaları her hasta için aynı değildir. Bu tedavi ek çok farklı aşamada gerçekleştirilir. Hollywood gülüşü aşamalarını hastalara özel olarak belirlenebilmesi için ilk önce hastaların uzman diş hekimleri tarafından muayene işlemleri gerçekleştirilmelidir. Yapılan muayene sonucunda hastaların estetik gülüş tasarımı için gerekli olan tedavilerin belirlenmesine yönelik çalışmalar yapılır. Bu tedaviler içerisinde diş kaplaması, diş implantı, diş beyazlatma gibi farklı tedavi türleri bulunabilir. Genellikle Hollywood gülüş tedavileri şu şekilde gerçekleşir;

Diş İmplantı

Diş implantı, Hollywood gülüşü yaptırmayı düşünen hastalar için uygun tedavi türleri arasında yer alır. Ancak bu tedavi her hasta için uygulanmaz. Diş implantı tedavisine ihtiyacı olan hastalar çoğunlukla eksik dişi bulunan kişilerdir. Diş kayıplarının giderilmesi mükemmel gülüşün elde edilmesi açısından son derece önemlidir. Bu nedenle gülüş tasarımlarının tam olarak gerçekleştirilmesi için eksik olan dişlere diş implant tedavisi uygulanması gerekir.

Diş Çürüğü ve Diş Eti Tedavisi

Hollywood gülüşüne sahip olmayı düşünen hastaların ilk önce çürük dişlerinin tedavi edilmesi gerekir. Çürük dişler öncelikle mükemmel bir gülüşe sahip olmak açısından düzeltilir. Estetik gülüş tasarımı tedavilerinden biri olan diş çürüğü tedavileri yanında diş eti tedavilerinin de gerçekleştirilmesi önemli bir konudur.

Porselen Kaplama

Porselen kaplama uygulamaları estetik gülüş tasarımı aşamaları arasında yer alır. Porselen lamine uygulamaları ile kişiler mükemmel dişlere sahip olabilirler. Pürüzsüz, beyaz ve parlak görünümlü dişlere sahip olmak için porselen vener olarak da isimlendirilen porselen kaplamalar gerçekleştirilir. Hollywood gülüşü için gerekli olması durumunda hastalara porselen kaplama işlemleri de uygulanır. Özellikle dişlerde simetri sorunları olan hastalar için porselen kaplama tedavisi sıklıkla tercih edilir. Kırık dişler, çarpık dişler, ayrık dişler gibi problemlerde de bu tedavi yöntemi tercih edilebilir.

Porselen kaplama uygulamaları hastaların diş ölçülerine uygun olacak şekilde gerçekleştirilir. Hastaların diş yüzeylerinde küçük miktarlarda aşınma yapılır. Sonrasında porselen kaplama porselen kaplamaların diş yüzeyine yapıştırılması işlemleri gerçekleştirilir. Herhangi acı ya da ağrı durumuna neden olmayan bu tedavi çok kısa sürelerde tamamlanır. Porselen kaplamalarda zamanla renk değişimi gibi istenmeyen durumlar söz konusu olmaz.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma Hollywood gülüşü estetiğinin en önemli aşamalarından biridir. Hollywood gülüşü için kişilerin beyaz dişlere sahip olması oldukça önemli bir konudur. Gülüş estetiği için diş beyazlatmaya ihtiyaç duyduğu tespit edilen kişilere bu tedaviler uygulanır. Kişilerin diş yapıları porselen kaplamayı gerektirmiyorsa sadece diş renginde beyazlatma işlemi uygulanarak Hollywood gülüşüne sahip olması mümkünse o zaman yalnızca diş beyazlatma işlemi uygulanır.

Hollywood Gülüşü Kimlere Uygulanır?

Hollywood gülüşü uygulaması hastaların diş, dudak, diş eti dokularının detaylı bir şekilde incelenmesi ile gerçekleştirilir. Dişlerin ağız içerisindeki boyutları, şekilleri ve pozisyonları incelenerek hastalara en çok yakışacak gülüş tasarımı gerçekleştirilir.

Hollywood Gülüş Tasarımı Kişiye Özel Mi Yapılır?

Hollywood gülüş tasarımı estetik bir işlemdir. Estetik olguların tamamı kişilere özgü olarak gerçekleştirilir. Kişilerin yüz oranları gülüşlerinin açıklığına göre planlanmalıdır. Diş rengi, şekli, ten rengi, dudak pozisyonu bu tasarımın yapılmasında son derece önemlidir.

Hollywood Gülüşü Kaç Seansta Gerçekleşir?

Hollywood gülüşü kaç seansta tamamlanır konusu tamamen hastalar için gerekli olan tedavi aşamalarına bağlıdır. Porselen kaplama, diş implantı, diş çürüğü tedavisi, diş beyazlatma, diş eti tedavisi gibi çeşitli aşamalara bağlı olarak gülüş estetiği gerçekleştirilir. İlk önce hastaların ihtiyaç duydukları tedavilerin belirlenmesi işlemi gerçekleştirilir. Bunun yanında tedavinin kaç seansta tamamlanacağının belirlenmesi işlemleri gerçekleştirilir.

Hollywood gülüş estetiği diş eti tedavisi, diş çürüğü, diş implantına gerek duyulmadan gerçekleştirilebiliyorsa oldukça kısa sürelerde tamamlanması mümkündür. Normal şartlarda genelde 2 hafta gibi bir sürede tedavinin tamamlanması mümkündür. Ancak hastaların mevcut diş ve diş eti durumları sürenin uzamasına neden olabilir.

Hollywood Gülüş Estetiği Kalıcı Mıdır?

Hollywood gülüşü ömrü uygulanacak olan tedavilere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu konuda en doğru bilgi için diş hekimleri ile görüşmek daha uygun olacaktır. Gülüş estetiği olan hastalar diş hekimi tavsiyelerine uygun olarak ağız ve diş bakımını gerçekleştirdiklerinde gülüş tasarımları uzun süreler rahatlıkla korunabilir.

Hollywood Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Hollywood gülüş tasarımı için fotoğraflama aşaması son derece önemlidir. Dental fotoğraf çekimi ile hem dişlerin hem de çevredeki dokuların fotoğraflama işlemleri gerçekleştirilir. Dental laboratuvarlara aktarılacak bilgiler için fotoğraf çekimlerinin yanı sıra ölçü alımı da önemlidir. Video çekme işlemleri de gerçekleştirilerek hastaların konuşurken ya da gülerken dinamik yüz estetiği kontrol edilir. Optimal yüz güzelliği açısından dişlerle ilgili olarak neler yapılabileceğine karar verilmesi gerekir.

Hollywood Gülüşü İlk Randevuda Neler Yapılır?

Dijital gülüş tasarımı için başvurulan seansta stüdyo ekipmanı altında fotoğraf ve video çekim işlemleri gerçekleştirilir. Bunun yanında üzerinde tasarım yapılabilmesi açısından üst ve alt çeneden ölçü alma işlemleri gerçekleştirilir.

Hollywood Gülüşünde Pembe Estetik Nedir?

Pembe estetik, dişleri saran diş etlerinde gerçekleştirilen estetik çalışmalarını kapsar. Diş eti seviyelerinin simetrik olması, diş etlerinin açık pembe renkte ve kanamasız olması, diş eti renginin sağlıklı olması pembe estetik için değerlendirilen kriterler arasında yer alır.

Yüz bölgesinde bulunan kasların tamamen kasılması durumunda gülme hattı olarak isimlendirilen gülme esnasında üst dudak ile üst diş arkı seviyeleri kontrol edilir. Gülme hattında dişler ile pembe diş etlerinin ne kadar göründüğü ile alakalı değerlendirmeler yapılır.

Gülme Hattı Nedir?

Gülme hattı, kişiler güldüğü zaman kasların tamamen kasılarak derin bir gülüş halini aldığında görünen ağız içi penceresine verilen isimdir. Gülme hattında üst dişler ile dudağın alt kenarı ve üst diş etlerinin belirli bir oranda olması gerekir. Derin gülme hattı bulunan hastalarda üst diş etleri olması gerekenden daha fazla görünecektir. Bu durum ise gummy smile olarak isimlendirilir. Gummy smile güzel gülüşlere gölge düşüren bir durumdur. Bu duruma sahip olan hastalara çeşitli tedavi alternatifleri önerilir.

Gummy Smile Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

Gummy smile durumuna sahip olan kişilerde üst diş etleri olması gerekenden daha fazla görünecektir. Burada üst diş eti seviyelerinin indirilmesi gerekir. Tedavi planı yapılırken üst dişlerin kron boyları ile üst dudağın kalınlığı, kasların tonusu gibi durumlar değerlendirilir. Burada pek çok farklı alternatif tedavi planı bulunur.

Gingivektomi olarak isimlendirilen diş etlerinin kesilmesi ile ilgili işlemler sayesinde diş eti seviyelerinin yukarı alınması mümkün olur. Botoks da gummy smile durumlarında tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Üst dudak kaslarına botoks yapılarak kasların çok fazla yukarı kalkmasına engel olunur. Gülümserken çok fazla görünen diş etlerinin de daha az görünür olması sağlanır.

Hollywood Tedavisinde Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Hollywood gülümsemesi için yüz oranları ve ağız içi detayların oranlarının değerlendirilmesi oldukça önemli bir konudur. Bunun için de profesyonel fotoğraflamalar yapılması büyük önem taşır. Dental fotoğrafçılıkta dişlerin boyutu, konumu, renk değerlendirmesi gibi çeşitli makro çekimler uygulanır. Burada farklı açılardan fotoğrafların çekilmesi ile işlemler gerçekleştirilir.

Dental fotoğrafçılıkta özel üretilmiş olan ağız içi aynası kullanılır. Alt ve üst çene diş arkı yansıması fotoğrafları alınarak değerlendirmeler yapılır. Yüz oranına da bakılarak gerekli olması halinde özel yüz arkları ile milimetrik bir şekilde ölçüm işlemleri gerçekleştirilir. Panoramik filmlerle çene kemiklerinin uyumu, dişlerin sağlığı ve alveol kemiğinde duruşu değerlendirilir. Sefalometrik filmlerle alt çenenin üst çeneye göre uyumu ve pozisyonları ile ilgili değerlendirmeler yapılır. Çekilen filmler ve bunun yanında detaylı olarak gerçekleştirilen dental muayene işlemleri ile optimal gülüş için gerçekleştirilecek tedavinin planı da yapılmış olur.

Hollywood Gülüşü Tedavisinde Yaş ve Cinsiyet Önemli Midir?

Kadın ve erkeklerde diş yapıları birbirinden farklılık gösterir. Kadınlarda yüz hatları çok daha oval bir görünüme sahiptir. Bu nedenlerle dişlerde daha yuvarlak hatlarla güzel bir uyum elde edilmesi mümkündür. Önde bulunan iki dişin hafif uzun bir yapıda olması gerekir. Bu durum kadınlarda estetiği oldukça etkiler. Erkeklerde ise çok daha maskülen bir görünüm elde edilmeye çalışılır. Bu nedenle de düz diş kurvatürleri elde edilmeye çalışılarak köşeli hatlarla bir uyum elde edilebilir. Sonuçta her iki cinsiyette de yüz hatları ve diş hatları ile uyumun yakalanmaya çalışılması ile estetik bir görünüm elde edilebilir.

Kadınlarda daha oval hatlı olan yüz tipine bağlı olarak oval kontürlü diş formu daha estetik bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Erkeklerde ise daha keskin hatlara sahip ola diş formları tercih edilir. Köşeli formlu olan dişler ise cinsiyetteki estetik farklılıkların çok daha iyi bir şekilde yansıtılmasını sağlar. Bunun yanında Hollywood gülüş estetiği için yaş da önemli bir kriterdir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüz kaslarının tonusunda da azalma durumları söz konusu olur. Dişlerin mine tabakasında yani sert dokuda oluşan aşınmalar kişilerin kendilerine olan güvenlerini kaybetmelerine sebep olabilir. Bu gibi durumlarda hastalar gülümserken dişlerini göstermek istemeyebilirler.

Hollywood Gülüşü Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hollywood gülüş estetiği olan hastaların ağız ve diş sağlıklarına özen göstermeleri son derece önemli bir konudur. Gülüş tasarımlarının kalıcı olması açısından rutin diş kontrollerine gidilmelidir. Uygulamadan sonra birkaç gün kişilerin dişlerini zorlamaması gerekir. Özellikle porselen kaplama tedavisi olan hastalarda kaplamaların zarar görmemesi adına ilk birkaç günlük süreçte sert yiyeceklerin ısırılmasından kaçınmaları önemli bir konudur. Hastalar uyurken dişlerini sıkıyorsa bu durumun mutlaka diş hekimleri ile konuşulması gerekir.

Gülüş estetiği için tercih edilen kaplamalarda ren değişimi durumları söz konusu olmasa da kişilerin ağız ve diş sağlıklarına dikkat etmesi oldukça önemli bir konudur. Gülüş estetiği tasarımı ile elde edile mükemmel gülüşün korunması açısından rutin kontroller aksatılmamalıdır. Bunun yanında hastaların diş sağlığına ve bakımına dikkat etmeleri oldukça önemli bir konudur.

Türkiye’de Hollywood Gülüşü Estetiği Tedavisi

Türkiye’de Hollywood Gülüşü Estetiği Tedavisi
Türkiye’de Hollywood Gülüşü Estetiği Tedavisi

Hollywood gülüşü tedavi fiyatları hastaların ihtiyaç duyduğu tedavi seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Hollywood tasarımı fiyatları hakkında bilgi almak için hastaların öncelikle bir diş hekimine muayene olması gerekir. Türkiye’de genel olarak diş tedavileri uygun fiyatlı olduğundan günümüzde medikal turizm bu ülkede son derece gelişmiştir. Alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen uygulamaların başarı oranları da son derece yüksektir. Türkiye’de Hollywood gülüşü tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir