İstanbul Hollywood Gülüş Fiyatları

Herkes Hollywood yıldızları gibi ışıl ışıl bir gülümsemeye sahip olmak ister. Günümüz teknolojisinde bu oldukça kolaydır. Hollywood gülüşü diş, diş eti ve dudak uyumunun en harika hale getirilmesini hedefleyen bir estetik yöntemidir. Estetik gülüş tasarımı sayesinde mükemmel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Hollywood gülüşü ile ilgili merak ettiğiniz tüm konuları sizler için derledik.

Hollywood Gülüş Tasarımı

Hollywood gülüş tasarımı, diş eti, diş ve dudakların uyumlu ve ideal gülüşün sağlandığı gülüştür. Beyaz ve düzgün sıralanmış mükemmel diş ve diş etlerinin uyumu elde edilir. Estetik bir gülüş elde edilebilmesi için diş implantları, diş kaplamaları, diş eti estetiği, diş beyazlatma yöntemleri gibi farklı tedaviler uygulanır.

Gülüş estetiği çeşitli kriterlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Diş ve diş etlerinin uyumu ve görünümü estetik gülüş tasarımı açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple Hollywood gülüş estetiği işlemlerinde diş ve diş etlerindeki problemlerin giderilmesi ve güzel bir gülüşün elde edilmesi sağlanır.

Hollywood Gülüşü Nasıl Olmalıdır?

Mükemmel Hollywood gülüşü uygulaması için birtakım kurallar bulunur. Bu kurallara uygun bir şekilde tasarlanan Hollywood gülüşü ile kişilerin mükemmel bir gülüşe sahip olmaları sağlanır. Hollywood gülüşü tasarlanırken dikkat edilmesi gereken çeşitli konular bulunur.

 • Dudakların simetrik bir yapısı olmalıdır
 • Gülüş esnasında üst diş etleri en fazla 2 mm görünecek şekilde tasarlama yapılmalıdır.
 • Gülüş esnasında dudak genişliğinin yüzün yarısı ya da birkaç milimetre daha azı kadar olması gerekir.
 • Ön kısımda bulunan dişlerin tamamının renkleri aynı olmalıdır.
 • Ön dişlerin arasında boşluk durumu söz konusu olmamalıdır.
 • Ön dişlerdeki kaplamanın ışık geçirgen olması ve doğal görünmesi gerekir.

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Hollywood gülüşü, estetik gülüş tasarımı ile ilgili uzman olan klinikler tarafından gerçekleştirilmelidir. Estetik gülüş tasarımının gerçekleştirilebilmesi için öncelikle uzman diş hekimleri tarafından ağız ve dişler için gerekli olan işlemlerin yerine getirilmesi gerekir.

Uzman diş hekimleri ilk önce ağız ve dişler için gerekli olan işlemleri belirler. Estetik gülüş tasarımlarının güzel bir hal alması için gerekli estetik ihtiyaçların belirlenmesi son derece önemlidir. Diş kaplaması, diş beyazlatma, eksik dişler için diş implantı gibi farklı tedavilerin gerekli olup olmadığına diş hekimleri tarafından karar verilmelidir.

Diş eti hastalıkları, diş çürükleri, dişlerde simetri bozuklukları, diş arasındaki boşluklar gibi pek çok etken gülüş tasarımı işlemini etkileyen faktörler arasında yer alır. Bu nedenle Hollywood gülüş tasarımı yönteminin uygulanabilmesi için ilk önce problemlerin tek tek belirlenmesi ve tedavi programının buna uygun bir şekilde oluşturulması gerekir.

Hastaların muayene işlemleri ile beraber ağız yapıları ve diş ölçülerinin dijital olarak alınması gerekir. Bu ölçüler bilgisayar ortamlarında kullanılır ve bu sayede ağız yapısına en uygun olan ve en güzel gülüş estetiği için tasarım oluşturulur. Bu tasarıma uygun olarak diş ve diş eti problemleri için tedavi programları hazırlanır.

Hollywood Gülüşü Aşamaları Nelerdir?

Hollywood gülüşü aşamaları tüm hastalar için aynı değildir. Bu işlemin pek çok farklı aşaması bulunur. Hollywood gülüşü aşamalarının hastalara özel bir şekilde belirlenebilmesi için öncelikle hastaların uzman diş hekimleri tarafından muayene işlemleri gerçekleştirilmelidir. Muayene işlemleri gerçekleştirildikten sonra hastaların estetik gülüş tasarımı için gerekli olan tedavilerinin belirlenmesi gerekir. Bu tedaviler arasında diş implantları, diş beyazlatma, diş kaplaması gibi çeşitli tedavi yöntemleri olabilir.

Diş İmplantı

Diş implantı, Hollywood gülüş estetiği yaptırmak isteyen her hasta için uygun olan bir tedavi yöntemi değildir. Genellikle eksik dişi olan hastalara diş implantı uygulamaları gerçekleştirilir. Diş kayıplarının giderilmesi güzel bir gülüş tasarımı için son derece önemli bir konudur. Bu nedenle gülüş tasarımının tam olarak gerçekleştirilmesi için eksik dişlere implant tedavilerinin uygulanması önemlidir.

Diş Çürüğü ve Diş Eti Tedavisi

Hollywood gülüşü isteyen hastaların öncelikle çürük dişlerini tedavi ettirmesi önemlidir. Çürük dişlerin mükemmel bir gülüşe sahip olmak adına düzeltilmesi oldukça önemli bir konudur. Estetik gülüş tasarımlarının aşamaları arasında yer alan diş çürüğü tedavileri ile beraber diş eti tedavileri de gerçekleştirilmelidir.

Porselen Kaplama

Porselen kaplama uygulamaları da estetik gülüş tasarımlarının birer parçasıdır. Porselen lamine uygulamaları ile kişiler harika görünümlere sahip olan dişlere kavuşurlar. Pürüzsüz, beyaz ve parlak görünümlü dişlere sahip olmak için porselen vener olarak da isimlendirilen porselen kaplamaların kullanılması önemlidir.

Hollywood gülüşü yöntemi için gerekli görülmesi halinde hastalara porselen kaplama işlemleri uygulanabilir. Çoğunlukla dişlerinde simetri sorunları olan hastalar için porselen kaplama tedavileri uygun olacaktır. Kırık dişler, çarpık dişler, ayrık ya da çatlak dişler gibi rahatsızlıklara sahip olan hastalar için porselen kaplamalar kullanılabilir.

Porselen kaplamaları hastaların diş ölçülerine uygun olacak şekilde üretilirler. Bu işlemde hastaların dişlerinin dış yüzeylerinin hafif olarak aşındırılması ile beraber porselen kaplamanın diş yüzeyine yapıştırılması işlemi gerçekleştirilir. Herhangi bir acı ya da ağrı durumuna sebep olmayan bu tedavi yönteminin kısa sürede tamamlanması mümkün olur. Porselen kaplamalarda zaman içerisinde herhangi bir renk değişikliği durumu söz konusu olmaz.

Diş Beyazlatma

Hollywood gülüşü estetiği için diş beyazlatma oldukça önemlidir. Hollywood gülüşü adına beyaz dişlere sahip olmak oldukça önemli bir konudur. Gülüş estetiği tasarımında diş beyazlatmaya ihtiyaç duyulan hastalar tespit edilerek diş beyazlatma uygulamaları gerçekleştirilir. Kişilerin porselen kaplamaya ihtiyacı yoksa sadece diş renginin beyazlatılmasına yönelik çalışmalar ile Hollywood gülüşü elde edilebilir.

Hollywood Gülüşü Kaç Seansta Biter?

Hollywood gülüşü uygulamasının kaç seansta tamamlanacağı hastalar için gerekli olan tedavi aşamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Porselen kaplama, diş implantı, diş çürüğü, diş eti tedavisine gerek duyulmadan tamamlanması durumunda uygulama çok kısa sürelerde gerçekleştirilir. Normal şartlar altında çoğunlukla 2 hafta gibi bir sürede Hollywood gülüşü tedavisinin tamamlanması mümkündür. Ancak hastaların mevcut diş ve diş eti sorunları bu sürelerin uzamasına ya da kısalmasına neden olabilir.

Hollywood Gülüşü Kalıcı Mı?

Hollywood gülüşü ömrü uygulanan tedavilere göre değişiklik gösterir. Bu konuda en doğru bilgileri almak için diş hekimleri ile görüşmek gerekir. Gülüş estetiği tedavisi olan hastalar diş hekimlerinin tavsiyelerine uyarak ağız ve diş sağlığını koruduğunda gülüş tasarımının uzun süreler korunması mümkün olur.

Hastaların düzenli bir şekilde diş hekimi kontrollerini aksatmaması da son derece önemlidir. Ağız ve diş sağlığı konusunda dikkatli olan hastalar uzun süreler boyunca gülüş estetiklerini koruyarak mükemmel bir gülüşe sahip olabilirler.

Hollywood Gülüşü Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hollywood gülüş estetiği geçiren hastaların ağız ve diş sağlığına gerekli özeni göstermesi son derece önemli bir konudur. Gülüş tasarımlarının kalıcı olması açısından rutin diş hekimi kontrollerinin devam etmesi gerekir. Uygulama sonrasında birkaç gün boyunca dişlerin zorlanmaması önemlidir. Özellikle porselen kaplama tedavisi olan hastaların kaplamalarına herhangi bir zarar gelmemesi açısından birkaç gün sert yiyecekler tüketmekten kaçınmaları gerekir.

Uyurken dişlerini sıkan kişilerin bu durumu muhakkak diş hekimlerine bildirmeleri gerekir. Gülüş estetiği için kullanılan kaplamalarda renk değişimi problemleri meydana gelmese de ağız ve diş sağlığı konusunda dikkatli olmak son derece önemlidir. Gülüş estetiği tasarımı ile elde edilen mükemmel gülüşlerin korunması bakımından rutin kontroller aksatılmamalıdır. Bunun yanında diş sağlığına dikkat edilmesi de son derece önemlidir.

Kimler Gülüş Tasarımı Yaptırabilir?

Diş diziliminde çapraşıklık, anormal renklenmeler, diş boylarında düzensizlik, dişlerde lekelenmeler, kötü görünüm, diş etlerinin görünümü ile alakalı sorunlar, eksik diş problemleri, diş ve diş etlerinde orantısızlık sorunları varsa gülüş tasarımı yaptırarak raht bir gülüş ve bunun akabinde özgüven elde edebilirsiniz.

Dişlerde bu tarz sorunları olmayan her yaştan kişinin de Hollywood gülüşü yaptırması mümkündür. İmplant uygulamaları sayesinde dişsizlik durumlarında bile güzel bir gülümseme yaratılması mümkündür. Bu uygulama sayesinde;

 • Diş ve çevre dokular çok daha sağlıklı bir görünüme sahip olur.
 • Kişilerin daha genç ve dinamik görünmesi sağlanır.
 • Kişiler ideal gülüşe kavuştukları için özgüvenleri de artar.
 • Daha güzel gülüş yapısı ve daha sağlıklı bir dış görünüş elde edilir.
 • Sosyal yaşam ve iş yaşamındaki kaygı durumlarından kurtulmak mümkün olur.
 • Genelde estetik içerikli bir tedavi olduğundan maliyeti yüksek bir işlemdir.

Hollywood Gülüşü Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Hollywood gülüşü faydaları oldukça fazladır. Hollywood gülüşü ile kişilerin beklentilerinin gerçekleşmesi adın hastalar ile doktorlar arasındaki iletişim son derece önemli bir konudur. Doktorların hastaların beklentilerini doğru bir şekilde anlaması ve bu doğrultuda uygulamaları gerçekleştirmesi önemlidir. Hollywood gülüşü tasarımı ile estetik ve simetrik dişlere kavuşmak mümkündür. Bu sayede diş ve diş etleri sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Hollywood gülüşü işlemi ile kişilerin yüzleri için en ideal gülüş belirlenir. Bu sayede enerjik bir dış görünüm sağlanır. Ağız ve diş problemleri sebebiyle meydana gelen özgüven sorunları da giderilmiş olur. Kusursuz bir gülüş kişilerin özgüven kazanmasına ve bunun yanında mükemmel bir görünüm elde etmesine yardımcı olur. Kişilerin istekleri dikkate alınarak yapılan bu işlemler memnuniyetin sağlanmasına da yardımcı olur.

Hollywood Gülüşü Öncesi

Hollywood gülüşü öncesi hastaların alanında uzman diş hekimleri ile iletişime geçmesi gerekir. Bunun yanında hekimlerin hastaların beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olması önemli bir konudur. Diş hekimi tercihlerinde hekimin muayenehane yapısı da son derece önemlidir.

Diş randevularında hastalar ile ilgilenecek olan asistanlar yanında muayenehane de hijyenik yapıda olmalıdır. Muayene sırasında hastaların mahremiyet ihtiyaçlarının sağlanması da önemlidir.

Hollywood Gülüşü Sonrası

Hollywood gülüşü sonrası damak seviyeleri daha optimum düzeylerde görünür. Dişler, gülümsemeye neden olacak kadar beyazdır ve boyutları açısından da düzenli bir görünümleri bulunur.

Hollywood estetiği sonrası ağız ve diş bakımlarının estetik ve disiplinli bir şekilde gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Diş fırçalama esnasında dikkat edilmesi gereken çeşitli unsurlar bulunur. Yanlış diş fırçalama alışkanlıkları, aşındırıcı diş macunu kullanımı, diş yüzeylerinde çizilme sorunlarına neden olabilir. Diş hekimlerinin tavsiye ettiği diş fırçaları ve diş macunları ile dişlerin daha sağlıklı olması sağlanacaktır.

Diş ipi kullanımının alışkanlık haline getirilmesi oldukça önemlidir. Bu sayede diş araları çok daha iyi bir şekilde temizlenir. Şeker içeriği yüksek olan yiyecek ve içeceklerin tüketiminden kaçınılmalıdır. Gülüşteki parlaklığın gitmemesi için soda, kahve ve çay tüketim miktarının azaltılması gerekir. Fındık, ceviz, fıstık gibi sert kabuklu kuruyemişlerin tüketiminden uzak durmak gerekir. Bu şekilde dişte kırılma problemlerinin de önüne geçilmiş olur.

Gülüş Tasarımında Tercih Edilen Gülümseme Çeşitleri Nelerdir?

Gülüş Tasarımında Tercih Edilen Gülümseme Çeşitleri Nelerdir
Gülüş Tasarımında Tercih Edilen Gülümseme Çeşitleri Nelerdir

Gülüş tasarımı için tercih edilen gülümseme çeşitleri ile farklı gülüş tasarımları yapmak mümkündür. Hollywood gülüşü özellikle son zamanlarda sağladığı kusursuz görünüm nedeniyle tercih edilen gülümseme çeşitleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra tercih edilebilecek farklı gülüş ifadeleri de bulunur.

Çekici Gülüş Tasarımı

Kişilerin çekici bir gülümsemeye sahip olması adına gerçekleştirilen tasarım işlemleridir. Tasarımın genel standartları ön dişlerin yan kısımda bulunan dişlerden daha uzun olması şeklindedir. Bu sayede çok daha dinamik bir gülüş sağlanır.

Entelektüel Gülüş Tasarımı

Kişilerin bilgili ve olgun bir gülüşe sahip olmaları amacıyla entelektüel gülüş tasarımı gerçekleştirilebilir. Bu tasarımın genel standartlarında yüzün alt bölgesi vurgulanır ve bunun yanında dişlerin düz bir çizgi üzerinde sıralanmasına yönelik çalışmalar yapılır.

Sportif Gülüş Tasarımı

Sportif gülüş tasarımı hastaların samimi ve sıcak bir gülüşe sahip olmasına yardımcı olur. Bu tasarımın genel standartları orta kesici dişlerin yan dişlere göre çok daha uzun yapıda olmasıdır.

Hollywood Gülüşü Tedavisinde Cinsiyet Önemli Midir?

Kadın ve erkeklerin diş yapıları birbirinden değişiktir. Kadınların yüz yapıları çok daha oval bir görünüme sahiptir. Bu nedenle daha yuvarlak hatlara sahip olan dişlerle güzel bir uyum elde edilebilir. Önde bulunan iki dişin hafif uzun olması kadınlarda estetiği etkileyen faktörler arasında yer alır. Erkeklerde ise maskülen ve düz diş kurvatürleri yakalanmaya çalışılır. Köşeli hatlar ile uyum elde edilmesi mümkün olur. Sonuçta iki cinsiyette de yüz hatları ve diş hatlarının uyumlu olması önemlidir.

Kadınlarda daha oval hatlı yüz tiplerine bağlı olarak oval kontürlü diş formları planlanarak estetik bir görünüm elde edilebilir. Erkeklerde ise daha keskin hatlı diş formlarının planlanması mümkündür. Köşeli form dişler, cinsiyetlerde estetik farklılığı çok daha iyi bir şekilde yansıtabilir. Kişilerin yaşı da Hollywood gülüşü bakımından önemli kriterler arasında yer alır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak yüz kasları tonusunda azalma durumları söz konusu olur. Dişlerin mine tabakasında yani sert dokusunda oluşan aşınma durumları kişilerin kendilerine olan güvenlerini kaybetmelerine neden olabilir. Bu gibi durumlarda hastalar gülümsemekten ya da dişlerini göstermekten çekinir duruma gelebilirler.

Hollywood Gülüşü Hangi Problemlerin Çözülmesine Yardımcı Olur?

 • Dişlerde meydana gelen şekil bozukluğu
 • Eksik diş problemleri
 • Dişlerdeki çapraşıklık sorunları
 • Diş yüzeyinde oluşan kırık ve çatlak problemlerinin düzeltilmesi
 • Diş renginin beyazlatılması
 • Asimetrik gülüş
 • Diş eti sağlığının idame ettirilmesi
 • Diş eti seviyesinin düzeltilmesi

Gibi sorunların çözülmesini sağlar.

Hollywood Gülüşü Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hollywood gülüşü fiyatları kişilerin kapsamlı şekilde muayene edilmesinden sonra belirlenir. Hollywood gülüşü tasarımlarında kişilerin beklentileri ve ihtiyaçları farklılık gösterir. Bu sebeple uygulanacak olan tedavilerin kapsamları da değişebileceğinden fiyat konusunda net bir belirleme yapmak mümkün değildir. Genel olarak Hollywood gülüşü fiyatlarını belirleyen faktörler;

 • Tedaviyi yapacak olan hekimlerin uzmanlıkları ve deneyimleri
 • Hastaların mevcut ağız ve diş sağlığı durumları
 • Tedaviyi yapacak olan merkezlerin uzmanlık seviyeleri
 • Tedaviyi gerçekleştirecek olan kliniklerin teknik donanımları
 • Kişilerin ek talepleri fiyatlandırmayı etkileyen faktörler arasında yer alır.

Dijital gülüş tasarımı için ilk seansta hastaların stüdyo ekipmanları ile fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirilir. Bunun yanında yine aynı seansta tasarım yapılabilmesi için alt ve üst çenenin ölçüleri alınır. Buna uygun olarak yapılacak işlemlerin planlanması sağlanır.

Türkiye’de Hollywood Gülüşü Tasarımı

Türkiye’de Hollywood Gülüşü Tasarımı
Türkiye’de Hollywood Gülüşü Tasarımı

Türkiye diş tedavileri bakımından oldukça gelişmiş olduğundan pek çok kişi sağlık turizmi kapsamında burada tedavi görmeyi tercih eder. Bunun yanında döviz yüksek olduğundan yurtdışından gelenler için burada tedavi görmek son derece uygun fiyatlıdır. Türkiye’de Hollywood gülüşü tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir