Diş TedavileriHollywood Gülümseme

İstanbul Hollywood Smile Fiyatları ve En İyi Klinikler – 1999 Euro

ikiHollywood Smile isminden de anlaşılacağı gibi Hollywood yıldızlarının muhteşem ve parlak gülüşlerine sahip olmak için gerçekleştirilen bir gülüş estetiğidir. Bu uygulamada hastaların diş eti, diş, dudak ve çene yapıları incelenir ve en uygun gülüşün tasarlanması adına çalışmalar yapılır.

Hollywood gülüşü etkisi için sadece beyaz dişlere sahip olmak yeterli değildir. Beyazlık yanında diş etlerinin çok daha sağlıklı bir görüntüsünün olması ve bunun yanında dişlerin orantılı olması gerekir. Hollywood tasarımı günümüzde sıklıkla tercih edilen diş tedavi uygulamaları arasında yer alır.

Hollywood Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Hollywood Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır
Hollywood Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır

Hollywood gülüş tasarımı yapılırken etkili bir gülüş estetiği için dişlerin hem birbiri ile hem de yüz ile orantılı olmasına dikkat edilir. Bu durumu etkileyen çeşitli parametreler vardır;

 • Diş etlerinin sağlıklı bir görünümünün olması gerekir.
 • Dişlerin arasında belli bir altın oran olmalıdır.
 • Dişi saran diş etlerinin simetrik bir görünümü olmalıdır.
 • Dişler arasında boşluk bulunmamalıdır.
 • Gülümseme sırasında dişlerin görünme miktarlarının optimal seviyelerde olması gerekir.
 • Gülümseme sırasında diş etlerinin, dudakların altından belirli bir mesafeden görünmesi önemlidir.
 • Dişlerin orta hatta oranla simetrik bir şekilde sıralanmış olması gerekir.
 • Kişiler konuşurken sesler dişlere çarparak çıktığı için her harfin doğru bir şekilde çıkması ve fonasyonunun düzgün olması son derece önemlidir.

Hollywood smile Kimler İçin Uygundur?

Hollywood smile design olarak isimlendirilen Hollywood gülüş tasarımı işlemlerinde hastaların diş eti, dudak dokularının durumları diş hekimleri tarafından incelenir. Dişlerin ağız içerisindeki boyutları, şekilleri ve pozisyonları ile alakalı incelemeler yapılarak kişilerin yüzlerine yakışacak olan gülüş tasarımları uygulanır.

Dijital ortamlarda kişilerin gülüşlerinin düzeltilmesi ile ilgili atılan her adım öncesinde estetik yaklaşımların kişilere özel olduğunun unutulmaması gerekir. Hollywood gülüşü kişilerin yüz oranlarına ve gülüşlerinin açıklığına bağlı olarak planlanır. Dişlerin şekli, rengi, dudakların pozisyonu ve ten rengi yapılacak olan dizaynlarda büyük önem taşır.

Dijital gülüş tasarımı için randevu almanız durumunda ilk seansta stüdyo ekipmanı altında fotoğraf ve video çekimi gerçekleştirilir. Bunun yanında yine aynı seansta tasarım yapılabilmesi için üst ve alt çeneden ölçü alımı da sağlanır.

Hollywood Gülüşü Amaçları Nelerdir?

Hollywood gülüşü tedavisi, dikkat çekici gülüşlere sahip olmak isteyen kişilere uygulanan bir estetik tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi kadın ya da erkeklere rahat bir şekilde uygulanabilir. Kişilerin kendi dişlerinin çok daha estetik ve güzel görünmesi amacıyla porselen kaplama ile kaplatılması işlemi Hollywood gülüşü olarak isimlendirilir. Günümüzde yabancı ünlülerin yanında pek çok kişi de Hollywood gülüşü yaptırmaktadır.

Diş kusurlarının giderilmesi, estetik bakımdan güzel görünme, toplum önünde saygı görme gibi kaygılar sebebiyle porselen diş kaplama yöntemine her geçen gün çok daha fazla kişi başvurur. Diş renkleri normalde kemik rengindedir ancak günümüzde dişler bir prestij simgesi olduğundan kemik renginin açtırılması veya üstüne kaplama yaptırma işlemleri sıklıkla tercih edilir.

Hollywood gülüşü amaçları şu şekildedir;

 • Yüz için ideal gülümsemenin oluşturulması
 • Estetik bakımdan güzel bir görünüm elde edilmesi
 • Hollywood gülüşü ile kişilerin kendilerini bir yıldız gibi hissetmelerini sağlamak
 • Simetrik bir gülüşün elde edilmesi
 • Kötü görünen diş yapısı nedeniyle meydana gelen özgüvensizliğin ortadan kaldırılması

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği işlemlerine başlamadan önce diş hekimlerince ağız yapısının incelenmesi gerekir. Bunun yanında diş eti ve dudak yapısı da incelenmelidir. İstenen gülüş yapısı doğrultusunda uzman diş hekimleri tarafından incelemeler yapıldıktan sonra gerçekleştirilecek olan işlemlere karar verilir. Bu şekilde gerekli işlemlerin başlatılması sağlanır.

Hollywood gülüşü için kullanılan çeşitli tedavi yöntemleri bulunur. Bu tedavilerden hangilerinin kullanılıp hangilerinin kullanılmayacağına hastaların diş durumlarına göre diş hekimleri tarafından karar verilir. Estetik gülüşün kapsadığı genel tedavi yöntemleri;

 • Dudak dolgusu
 • Porselen lamineler
 • Zirkonyum kaplamalar
 • Ortodontik tedavi çeşitleri
 • İmplant tedavisi
 • Kompozit lamineler
 • Tam seramik kaplamalar
 • Diş eti tedavileri
 • Diş beyazlatma uygulamaları

Gülüş estetiği tedavisi için öncelikle röntgenlerle desteklenmiş bir ağız içi ve çene muayenesi uygulanmalıdır. Dijital ölçülere göre gerçekleştirilen hassas analizler ışığında uygulamalara geçilir. Bazı durumlarda botoks ya da estetik işlemlerin de tercih edilmesi gerekir. Dijital olarak veya özel geçici malzemelerle ağızda gerçekleştirilen uygulamalar sonucunda işlemin nasıl olacağı hastalara gösterilir. Hastaların onayının alınmasının ardından tedavi sürecine başlanır. Bu sayede hastalar nasıl bir gülümsemeleri olacağını önceden bilmiş olurlar.

Hollywood gülüşü uygulaması için sahip olunmak istenen gülüşlerde yalnızca beyaz dişler ve pembe diş etleri yeterli değildir. Ağızda bulunan diş ve diş etleri dışında kalan boşluklar siyah ve karanlık bir görünüme sahiptir. Siyah görüntü ne kadar az olursa gülüş de tam anlamıyla estetik bir görünüme sahip olur. Bu sebeple diş boylarının uzatılması ve hacimlerinin artırılması sağlanır. Böylece karanlık görünümün de en az seviyede olması sağlanır.

Hollywood Smile Uygulamalarında Pembe Estetik

Pembe estetik uygulaması dişleri saran diş etlerine yapılan estetiği kapsar. Diş eti seviyelerinin simetrik olması, açık pembe renkte olması, diş eti renginin sağlıklı ve kanamasız olması gibi kriterler pembe estetik için değerlendirilir.

Yüz bölgesindeki kaslar kasıldığında gülme hattı denen gülme esnasında üst dudağın üs t diş arkı seviyelerine bakılır. Gülme hatlarında dişlerin ve pembe diş etlerinin ne kadar göründüğü ile ilgili değerlendirmeler yapılır.

Gülme hattı, hastalar güldüğü zaman çalışan kaslarını tamamen kasarak derin gülüş halini alan ağız penceresine verilen isimdir.  Gülme hatlarında üst dişler ile dudağın alt kenarının ve üst diş etlerinin belirli bir oranda olması gerekir. Derin gülme hattı bulunan hastalarda üst diş etleri olması gerekenden fazla görünebilir. Bu durum ise gummy smile olarak isimlendirilir. Gummy smile durumu güzel bir gülüşü engelleyen bir durumdur. Bu gibi durumdan mustarip olan hastalar için çeşitli tedavi yöntemleri bulunur.

Gummy Smile Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gummy smile durumu söz konusu olan hastalarda üst diş etleri olması gerekenden daha fazla görünür. Bu durumda diş etlerinin görünme seviyelerinin indirilmesi ile ilgili çalışmalar yapılır. Tedavi planı gerçekleştirilirken üst dudağın kalınlığı, üst dişlerin kuron boyları, kasların tonusu gibi konuların değerlendirilmesi gerekir.

Bu rahatsızlığın pek çok alternatif tedavisi bulunur. Gingivektomi olarak isimlendirilen diş etlerinin kesilmesi ile diş eti seviyelerinin yukarı alınması mümkün olur. Botoks uygulamaları da gummy smile için tercih edilen tedavi yöntemleri arasında yer alır. Üst dudak kasına botoks işlemi uygulanarak kasın aşırı derecede yukarı kalkmasının önüne geçilir. Böylece gülümseme sırasında aşırı görünen diş eti görünümleri daha aza indirilmiş olur.

Hollywood Smile Tedavisinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Hollywood Smile Tedavisinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir
Hollywood Smile Tedavisinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir

Hollywood smile uygulaması için özellikle yüz oranlarının ve ağız içi detay oranlarının değerlendirilmesi adına profesyonel fotoğraflama oldukça önemlidir. Dental fotoğrafçılık ile dişlerin konumu, rengi, boyutu ile ilgili değerlendirmeler yapılabilir. Fotoğraflar farklı açılardan çekilerek dişlerin tüm açılardan görünmesi mümkün olur.

Dental fotoğrafçılık için özel olarak üretilen fotoğraf aynası kullanılır. Alt ve üst çene diş arkı yansımalarının fotoğrafları alınır. Yüz oranına bakılarak gerekli görülmesi halinde yüz arkları ile milimetrik bir şekilde ölçüm işlemi gerçekleştirilir. Panoramik filmlerle çene kemiklerinin uyumu, sağlığı, dişlerin alveol kemiğinde duruşu belirlenir. Sefalometrik filmler ile alt çenenin üst çeneye göre duruşu ve uyumu değerlendirilir. Çekilen dilmeler ve detaylı gerçekleştirilen dental muayene sonucunda optimal gülüş için yapılacak olan tedaviler belirlenir.

Hollywood Smile Hangi Sorunların Çözülmesine Yardımcı Olur?

Hollywood smile tedavisinin çözdüğü problemler;

 • Eksik diş problemleri
 • Diş yüzeyinde kırık ve çatlak sorunlarının düzeltilmesi
 • Diş eti sağlığının devamının sağlanması
 • Asimetrik gülüş sorunları
 • Diş renginin daha beyaz bir hal alması
 • Diş eti seviyelerinin daha düzgün olması
 • Dişlerde şekil bozukluğu problemleri
 • Dişlerde çapraşıklık sorunları

Hollywood Smile Tedavisinde Yaşın ve Cinsiyetin Önemi

Kadın ve erkeklerde diş yapıları birbirinden farklıdır. Kadınların yüz hatları çok daha yuvarlak olduğundan dişlerde de yuvarlak hatlara uyum sağlamak hedeflenir. Ön iki dişin uzun olması kadınlarda estetik bakımdan hoş bir görünüm sağlar. Erkeklerde ise çok daha maskülen düz diş kurvatürleri yakalanmaya çalışılarak köşeli hatlar ile uyum elde edilmeye çalışılır. Sonuçta her iki cinsiyette de diş hatları ve yüz hatlarında uyum yakalanmaya çalışılır.

Kadınlarda oval yüz tipine bağlı olarak oval kontürlü diş formu planlaması ile çok daha estetik bir görünüm elde edilir. Erkeklerde ise daha keskin hatlı diş formları ile ilgili planlama yapılır. Köşeli form olan dişler cinsiyette estetik farklılıkları çok daha iyi bir şekilde yansıtacaktır. Hollywood Smile için yaş konusu da son derece önemli bir kriterdir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüz kaslarının tonusunda azalma durumları söz konusu olur. Dişlerin mine tabakasında yani sert dokusunda oluşan aşınmalar kişilerin kendilerine olan güvenlerinin kaybolmasına sebebiyet verir. Hastalar bu gibi durumlarda gülümsemek istemeyecektir.

Hollywood Smile fiyatları ise kişilere özel olarak planlanır. Yapılacak olan tedavilere bağlı olarak fiyatlar da değişiklik gösterir. Örnek verecek olursak; hastalarda diş eksikliği sorunlarında implant tedavisi uygulanır veya sadece zirkonya kaplama ile de tedavi tamamlanabilir. Hollywood smile fiyatları diş hekimlerinin muayene işlemlerinden sonra belirlenecektir.

Porselen Lamina Diş Kaplama

Porselen diş kaplama dişlerin yüzeyleri kesilmeden yalnızca ön kısımlarında 0,3-0,7 mm inceltme yapılarak ve sağlam diş dokularının minimum oranlarda kaybedildiği yöntemdir. İnceltilen bu kısma porselen diş laminaları yapıştırılır.

Porselen diş laminaları;

 • Çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesi
 • Rengi ve yapısı bozulan eski dolguların düzeltilmesi
 • Kırık ya da aşınmış dişlerin restorasyonu
 • Yapısal formu ve şekli kötü dişler
 • Ayrık dişlerin birleştirilmesi
 • Diş beyazlatma işlemi ile sonuç alınamayan ileri derece renklenmiş olan dişlerde uygulanır.

Porselen Lamina Diş Kaplama Avantajları

Porselen lamina diş kaplama avantajları arasında en önemlisi 0,3-0,7 mm minimal bir aşındırma ile istenen görünümün sağlanmasıdır. Bu uygulama 7-10 gün gibi bir sürede tamamlanır. Sağlam, rengi bozulmayan ve dayanıklı malzemelerden imal edilirler. Dişlerin doğal yapıları bozulmadan istenen estetik özelliklere sahip olması porselen kaplama ile sağlanabilir.

Diş üzerinde hiç değişiklik yapılmadan ya da minimal bir düzeltme ile tedavi uygulanır. Diş üzerinden kaldırılan miktarlar 0,3-0,7 mm kadardır. Görünümünden memnun olunmayan dişlerin kopyası oluşturularak üzerinde tasarım gerçekleştirilir. Dişlere herhangi bir müdahalede bulunulmadan önce dişlerde oluşturulacak değişiklik tedavinin en başında hastalara gösterilebilir. Porselen yüzeyleri pürüzsüz yapısı ile dikkat çeker. Bu sebeple sigara ya da buna benzer nedenlerden kaynaklanan lekelenme sorunlarının minimuma indirilmesi sağlanır. Kahve, sigara, çay nedeniyle renk değişimi sorunları yaşanmaz. Bunun yanında aşınma problemlerine karşı direnci de son derece yüksektir.

Diş etlerinde bir tedavi ya da diş estetiği bakımından müdahale gerekli değilse 1 hafta içerisinde 2-3 seansta bu tedavi tamamlanabilir. İlk seansta aşındırma işlemi uygulanmadan dişlerin ölçüleri alınır. Çıkan model ile çalışma işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında dişlerde aşındırma yapılarak hassas bir ölçü malzemesi ile yeniden ölçü alınır. Sonraki randevuda ise porselen lamina dişlerin uygulanması sağlanır.

Günümüzde yapıştırma teknolojilerinin yapışma değerleri son derece yüksek olduğundan hekimler uygulama sırasında teknik hassasiyete özen gösterirlerse hastalar uzun süre laminaları kendi dişleri gibi kullanabilirler. Laminaların iyi ve doğru bir ağız bakımı ile yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanımı mümkündür. Bunun sebebi de diğer yapıştırma sistemlerinden daha üstün özelliklere sahip porselen malzemelerden üretilmeleridir. Lekelenme ya da aşınma durumlarına karşı oldukça dirençli bir malzemedir. Bu nedenle laminaların ömürlerinin uzatılması açısından hastaların ağız bakımına dikkat etmesi son derece önemlidir.

Zirkonya Kaplama Nedir?

Zirkonya tedavisi cilalanabilir yapısı ile ön ve arka tüm restorasyon yapımlarında kullanılabilir. Doku dostu olması nedeniyle diş hekimliğinde sıklıkla tercih edilen restorasyon malzemeleri arasında yer alır. Yapılacak restorasyon türüne ve sağlıklı diş miktarlarına bağlı olarak dişlerde aşındırma işlemleri gerçekleştirilebilir. Hastalardan öncelikle diş ölçüsü alınması sağlanır.

Üretilecek olan dişlerin bilgisayar ortamında dijital modelleri oluşturulur. 3 akslı zirkonya kazıma cihazlarında kaplamaların üretilmesi sağlanır. Hastaların fotoğraflarına göre son makyaj uygulaması yapılarak fırına gönderilir ve işlemden sonra cilalama ile doğal bir görünüm sağlanır.

Zirkonya kaplama bakımı normal dişlerde olduğu gibidir. Dişlerin günde iki defa olacak şekilde fırçalanması önemlidir. Bunun yanında dişlerin arası diş ipi ile düzenli bir şekilde temizlenmelidir. Zirkonya kaplamaya sahip hastaların 6 ayda bir diş hekimi kontrolüne gitmesi önemlidir.

Estetik Bakımdan Zirkonya Kaplama Avantajları

Estetik Bakımdan Zirkonya Kaplama Avantajları
Estetik Bakımdan Zirkonya Kaplama Avantajları

Metal destekli porselen kaplamalarda kaplamanın iç kısmı gri renkli metal ile kaplıdır. Metallerin üzerine diş renginde porselenler yapılarak bu şekilde kaplama elde edilir. Ancak porselenlerin transparan yapısı nedeniyle altındaki gri renkli metal silüeti zamanla belli olur ve kaplamalar doğal dişlere nazaran daha mat bir görünüme sahip olurlar.

Zirkonya kaplama avantajları içerisinde en önemlisi tek parça halinde ve doğal dişlerle aynı renkte olmasıdır. Bunun yanında doğal dişlerde olduğu gibi uç kısımlarda hafif şeffaflık söz konusudur. Bu nedenle zirkonya kaplama ile estetik bir diş görünümü elde edilir.

Zirkonya kaplama dişler için öncelikle dişlerin ölçüsü alınır. Bu ölçüler laboratuvara iletilerek tasarım işlemleri çok kısa sürelerde dijital ortamda gerçekleştirilir. 4-5 gün içinde restorasyonların son hali ağız içerisinde prova edilerek tamamlanması sağlanır.

Kaplama sonrasında hastaların günlük ağız hijyenine dikkat etmesi son derece önemlidir. Zirkonya diş kaplamalar doğal dişler gibi basınca dayanıklıdır ve kesme, çiğneme gibi günlük ihtiyaçlar rahat bir şekilde sağlanabilir.

Eski tip metal destekli diş kaplamalarında alerji durumları ile sıklıkla karşılaşılırken zirkonyum alerjisi çok nadir görülen bir durumdur. Bu sebeple zirkonya kaplama alerjik bünyesi olan hastalar için öncelikli tercihtir. Zirkonya kaplamalarda zaman içerisinde renklenme durumları söz konusu olmaz. Günlük ağız hijyeni kurallarına uyulması halinde 6 ayda 1 düzenli diş hekimi kontrolüne gidildiğinde uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.

İstanbul Hollywood Smile Tedavisi

Hollywood Smile tedavisi konusunda sağlık turizmi kapsamında İstanbul tercih edilebilir. Başarılı tedavilerin yanında fiyatların uygun olması nedeniyle de pek çok kişi İstanbul’a gelerek tedavi olmayı tercih eder. İstanbul’da Hollywood Smile tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2 thoughts on “İstanbul Hollywood Smile Fiyatları ve En İyi Klinikler – 1999 Euro

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir