İstanbul’da Emax Fiyatları

Dişlerde bazı nedenlerle madde kaybı gibi istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra estetik amaçlı olarak da restorasyon işlemleri gerçekleştirilebilir. Yapılan tüm restorasyon çalışmaları diş kaplama olarak isimlendirilir. Travma veya çürük gibi nedenlerle dişlerde meydana gelen madde kayıplarının dolgu ile onarımının mümkün olmadığı durumlarda diş kaplaması tedavi seçenekleri tercih edilir.

Dişlerde kaplama uygulamalarının gerçekleştirilebilmesi için öncesinde bir miktar aşındırma işleminin uygulanması gerekir. Aşındırma miktarları yapılacak olan kaplama protezlerinin çeşidine ve estetik beklentilere göre değişiklik gösterir. Bazen dişlerde aşındırma işlemine gerek duyulmadan da kaplama uygulamalarının yapılması mümkün olur.

Diş kaplama uygulaması için tercih edilen materyaller metal olabileceği gibi metal olmayan özellikte de olabilirler. Alt yapı malzemesi olarak kıymetli metal ya da alaşımların kullanımı alerjik reaksiyonların meydana gelmesine engel olacaktır. Diş hekimleri hastaların genel sağlık durumlarına ve beklentilere göre kaplama çeşitlerine karar verirler.

CAD-CAM teknolojisi kullanılarak ya da el işçiliği ile diş kaplamalarının üretimleri mümkündür. Kaplama kullanım süreleri ağız içi sağlık durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Hastaların kaplama yapıldıktan sonra düzenli olarak ağız bakımı yapması ve doktor kontrollerine önem vermesi gerekir.

Emax Kaplama Nedir?

Emax Kaplama Nedir
Emax Kaplama Nedir

Emax kaplama tedavilerinde hastalara doğal görünüm ve gülümsemeler kazandırmak için çeşitli seramikler kullanılır. IPS Emax diğer diş restorasyon uygulamalarından farklı olarak dayanım ve estetiği bir arada sunan seramik malzemedir. Tamamen seramikten yapılan bu diş restorasyonu uygulamalarında metal içerikleri bulunmaz. Emax;

 • İnsan vücudu ile uyum gösterir.
 • Yüksek estetik ve doğal görünümleri ile dikkat çeker
 • Renk çeşitliliği oma özelliğine sahiptir
 • Uzun ömürlü olmasının yanında son derece kalitelidir.

Emax Kaplama Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Emax kaplama tedavisi farklı durumlarda tercih edilebilecek bir uygulamadır.

Kırık Dişler

Travma ya da geniş diş çürüğü nedeniyle kırılan dişlerde Emax diş kaplamaları rahatlıkla kullanılabilir.

Sararan Dişler

Emax diş kaplama sayesinde hastalar sararmış dişlerinden kısa sürelerde kurtulabilirler. Bu kaplamalar saydam olmalarının yanında kırılma ve bükülme gibi durumlara karşı oldukça dayanıklı yapıdadırlar. Mevcut dişler yerine daha estetik görünümlü dişlere sahip olmak mümkün olur.

Kanal Tedavili Dişler

Kanal tedavisi uygulanmış olan dişler kırılgan olma eğilimi gösterir. Emax kaplamalar estetik bakımdan sağladığı mükemmel görünümün yanında kanal tedavisi uygulanmış ve kırılgan bir yapısı olan zayıf dişlerin onarımları için de oldukça iyi bir seçenek olacaktır.

Eğri Dişler

Emax estetik kaplama özellikle ön kısımda bulunan eğri dişlerin şekil ve yapısının restore edilmesi için tercih edilebilir. Ön kısımda gülüş estetiğinin tasarlanmasının yanında optimum estetik sonuçların elde edilmesi bakımından da önemlidir.

Emax Kaplama Diş Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Emax kaplama diş özellikle ön dişlerde sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Diş estetiğinin sağlanması bakımından uygulanan kaplama malzemeleri arasında her zaman ilk sırada yer alır. Hastaların kendi dişleri ile ideal bir uyum sağlaması ile de dikkat çeken tam seramik diş kaplamaları estetik açıdan ışık yansıtma özelliği ile doğal dişlere en yakın malzeme olma özelliğine sahiptir. Farklı ışık kaynaklarında dahi dişe benzer görünümü ile dikkat çeker.

Emax diş kaplama uygulaması içerisinde metal alt yapı bulunmaz. Metal alt yapılar gibi gri renk diş etleri ile etkileşime girmeyecektir. Böylece doğal bir diş görünümü elde edilmiş olur. Bu özelliği açısından zirkonyum diş kaplamalara benzer.

Emax diş kaplamalar cam seramik olarak isimlendirilir. Bu malzemeler çiğneme kuvvetlerine karşı yeterli dayanıklılıkları ile dikkat çekerler. Lityum disilikat ile yapılan bu kaplamaların çiğneme kuvvetlerine karşı dayanıklı olma özelliği bulunur. Uygulama gerçekleştirildikten sonra herhangi bir probleme neden olmadan rahatlıkla kullanılabilir.

Bu kaplamaların üretiminde CAD-CAM frez sistemi kullanılır. Yüksek kalitelerde monolitik lityum disilat blokları ile üretimleri gerçekleştirilir. Malzemeler ince bir şekilde uygulanabildikleri için daha az diş kesimine imkan verme özellikleri bulunur. Bu sayede dişlerde daha az hassasiyet söz konusu olacaktır. Malzemeler ince olsalar da dayanımları oldukça yüksektir.

Emax Kaplamalar Neden Metal Destekli Kaplamalara Göre Daha Estetik Görünür?

Porselen kuron/köprü protezlerin alt yapılarında rengi gri olan metal alaşımlar tercih edilir. Metal destekli porselen kaplamalar özellikle ön kısımda bulunan dişlere uygulandıklarında dişetinde gri yansımaların oluşması durumları söz konusu olur. Bu nedenle diş etleri de grileşmiş gibi bir görüntü meydana gelecektir. Bu tarz bir görünümün meydana gelmesinin en önemli sebebi porselen kaplamaların alt yapısında yer alan metal alaşımların zaman içerisinde diş eti bölgesinde çözünmesi ve burada birikmesidir.

Alt yapının metal olması nedeniyle porselenlerin ışık geçirgenliklerinde de azalma söz konusu olacaktır. Bu kaplamalar donuk mat bir görünüm sağlar. Bu estetik sorunlar nedeniyle emax diş kaplama işlemi günümüzde daha sık uygulanır. Tam porselen protezlerde kaplamalarda altyapı olmadan sadece porselen malzemelerden işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkündür. Bunun yanında beyaz bir altyapı kullanılarak da uygulamaların gerçekleştirilmesi mümkün olur. Tam porselen restorasyon işlemlerinde ışık geçirgenliği doğal diş minesine yakın olduğundan doğal ve estetik bir görünüm elde edilmesi sağlanır.

Emax Diş Kaplama Fiyatları

Emax diş kaplama fiyatları uygulama yapılacak diş sayısı, seçilen malzemelerin kalitesi, hastaların talepleri, diğer diş hekimi tedavilerine ihtiyaç duyulup duyulmadığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Emax kaplama fiyatları ile ilgili sağlıklı bir fiyatlandırma yapılabilmesi için öncelikle hastaların diş hekimlerine detaylı muayene olmaları gerekir. Emax diş kaplama teknolojisi sayesinde hastalar kısa sürede doğal görünümlü dişlere sahip olurlar.

Emax Diş Kaplama Kullanım Ömrü Nasıldır?

Emax diş kaplama bakımı dikkat ve özen isteyen bir konudur. Bu kaplamaların yapılış aşaması da son derece hassastır. Hassas çalışmalar dişlerin hazırlanma süreçlerinden porselen diş simantasyonuna kadar devam eder. Bu kaplamaların yarı saydam bir yapısı olduğu için farklı türden renklere sahip yapıştırıcıların kullanımı bile tüm sonucun olumsuz etkilenmesine neden olacaktır. Yapıştırıcıda kullanılan tüm simantasyonda son derece dikkatli olmak ve takibi düzenli bir şekilde gerçekleştirmek oldukça önemlidir. Cam seramik porselenlerin yapıştırıcıları metal alt yapılı ve zirkon porselenlerden farklılık gösterir.

Bu kaplamaların çok doğal ve şeffaf bir yapıları olduğundan hastaların kendi diş renklerindeki değişiklikleri yansıtması dezavantajdır. Örneğin; kanal tedavisi uygulamalarında dişlerin renklerinde değişim durumları söz konusu olabilir ya da hastaların kendi diş renklerinde koyulaşma söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda zirkon ya da diş beyazlatma yöntemi tercih edilmelidir. Diş beyazlatma uygulaması sonrası Emax diş kaplama tedavisine başlanabilir. Bu yöntemin diğer bir dezavantajı diş eksikliği olan kişilerde köprü olarak kullanımının sınırlı olmasıdır. Kullanım ömürleri düzenli kontroller ile 10-20 sene arasında olacaktır.

Emax Diş Kaplama Avantajları Nelerdir?

Emax diş kaplama avantajları arasında en önemlilerinden biri doğal dişe çok benzer olmasıdır. Işık geçirgenliği yanında diş etleri ve kişilerin kendi dişleri ile uyumlu bir yapıları olduğundan hastalarda güzel bir gülüş sağlar. Emax kaplamalar pürüzsüz yüzeylerini ve rengini uzun yıllar sorunsuz bir şekilde koruyacaktır. Bunun yanında lekelenme ya da renklenme gibi durumlar da söz konusu olmaz. Bu uygulamanın en önemli avantajlarından biri de metal alerjisi olan hastalarda bile rahatlıkla kullanılabilmesidir.

 • Emax kaplamalar içerisinde metal alaşımları bulunmaz. Bu sayede alttan metalin gri çizgi şeklinde diş etlerinden görünmesi durumu yaşanmayacaktır. Bunun yanında kronlar doğal diş renklerine oldukça yakındır.
 • Emax kronlar, şeffaflığın yanında gerçekçi görünümleri ile de dikkat çeker. Bu sayede ön dişlerin restorasyonlarında bile rahatlıkla kullanılabilir. Zirkonyum kronlara nazaran daha saydam olmasının yanında doğal diş rengine yakın olması ile de dikkat çeker.
 • Emax kaplamalar ağızda çözünmeyen ve dişe yapışan özel yapıştırıcılar sayesinde zaman içerisinde şekil ve renk değişikliğine uğramazlar.
 • Bu kaplamaların en önemli avantajlarından biri CAD-CAM ile hızlı bir şekilde üretimlerinin mümkün olmasıdır. Emax kaplamalar yüksek kaliteli monolitik lityum disilikat bloklarından hazırlanırlar. Diş hekimleri dişleri hazırlayarak yazılım desteklerinin planlamasını gerçekleştirirler.
 • Diğer kaplama çeşitlerine göre sıvı emme kapasiteleri düşüktür.
 • Cilalı yüzey özellikleri ve bunun yanında mükemmel diş eti kenarları ile plak birikimi daha az olacağı için periodontal açıdan da oldukça sağlıklıdır.
 • Bu kaplamalar aşınmalara karşı dayanıklı olmaları ile de dikkat çeker.

Emax Kaplama Tedavi Süresi Nasıldır?

Emax kaplama uygulamalarında dişlere metal konması ya da dişlerde aşırı kesim ve büzülme işlemlerinin yapılması söz konusu değildir. Emax kaplama tedavi süresi yapılacak kaplama sayılarına bağlı olarak 2-3 seansta gerçekleştirilir. Toplamda 7-10 gün gibi kısa bir sürede kaplamalar tamamlanır. Hastaların detaylı klinik ve radyolojik muayenelerinin ardından uygun materyaller seçildikten sonra estetik uygulamalar rahatlıkla gerçekleştirilir.

Emax Kaplamalar Kimler İçin Uygun Değildir?

Emax kaplamalar genellikle kırık ve çürük dişler için değil görsel bakımdan tercih edilen uygulamalardır. Bu kaplamalar diş tedavisi yanında estetik bakımdan da tercih edilen uygulamalardır. Ağızda kırık ve çürük dişlerin fazla olması halinde de Emax kaplama tercih edilir. Emax porselen özellikle ön dişler için tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Emax kaplamaların içeriğinde metal olmadığı için bu yöntem arka dişlerde çok fazla tercih edilmez. Bu kaplamalar uzun süredir dişlerini kaybetmiş ve görsel estetik kaygısı olan kişiler için tercih edilir. Ağızda çok fazla eksik diş olması halinde tercih edilen bir yöntem değildir. Ağız ve diş bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması halinde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilme özelliği bulunur.

Emax Diş Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Emax kaplama uygulamaları başarılı sonuçlar sağladığından estetik uygulamalarda sıklıkla tercih edilir. Genel olarak herkese rahatlıkla uygulanabilen bir yöntem olması ile dikkat çeker. Ön dişlerinde sorun olan hastalarda bu kaplamanın başarı oranları oldukça yüksektir. Bunun yanında yaş ilerlemesine bağlı olarak dişlerde renklenme problemi olanlara, diş arası açık olanlara ve kanal tedavisi görmüş hastalara rahat bir şekilde uygulanabilir.

Emax Diş Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Emax diş tedavisi sararmış, kanal tedavisi uygulanmış, eğri dişlere ve kırık dişlere uygulanabilen bir yöntemdir. Bu yöntemin uygulanabilmesi için öncesinde hastaların diş hekimlerine detaylı bir şekilde muayene olması gerekir. Hastaların Emax diş kaplamalarına ihtiyacı olup olmadığına diş hekimleri muayeneden sonra karar verecektir.

Emax kaplama uygulamaları genellikle estetik amaçlarla tercih edilseler de aslında bir tedavi şeklidir. Diş hekimlerinin muayenesinden sonra Emax kaplamanın gerekli görülmesi halinde diş hekimleri hastaların ağız ve diş ölçülerini alırlar. Sonrasında bu ölçüler hazırlanması için laboratuvarlara gönderilir.

Dişlerin hazırlanması birkaç gün kadar sürecektir. Bu aşamada hastaların mağdur olmaması açısından hastalara geçici kaplamalar takılır. Bu sürede Emax kaplamalar hazırlandıktan sonra hastaların bu kaplamaları kullanıp kullanmayacağının prova edilmesi gerekir. Hastalara çiğneme, ısırma ve konuşma gibi çeşitli provalar yaptırılır. Diş hekimleri dişlerin tamamen hazır olduğuna karar verirse bu kaplamalar hastaların dişlerine yapıştırılır. İlk aşamada Emax kaplamaların dişe yapıştırılması hastalarda rahatsızlık hissi yaratabilir. Bu rahatsızlık ilk başta son derece normaldir ve bir süre sonra normale dönecektir.

Emax kaplamalar sararan dişlerin bu görünümünü ortadan kaldırarak beyaz gülüşlere kavuşmaya yardımcı olur. Dişlerde eğrilik ya da kırık gibi durumlar söz konusuysa bu kaplamalar sayesinde dişlerin tedavi edilmesi mümkün olur. Bunun yanında hastaların estetik bir görünüme kavuşması da mümkün olacaktır.

Emax Kaplama ile Zirkonyum Kaplama Arasındaki Farklar Nelerdir?

Emax kaplama ile zirkonyum kaplama arasındaki farklar bu iki malzemenin yapımında kullanılan materyallere bağlıdır. Bu iki kaplama farklı malzemelerden üretildiği için farklı tedavi yöntemlerinde kullanılabilirler. Bunun yanında özellikleri de birbirinden farklıdır. Emax kaplamalarda dişlerden daha az aşındırma yapılarak işlemlerin uygulanması mümkün olur.

Bu iki kaplama arasındaki farklar diş hekimlerinin tercih edeceği tedavi yöntemleri belirlenirken göz önüne aldığı bir konudur. Bunun yanında hangi hasta için hangi kaplamanın daha avantajlı olacağına karar vermek de oldukça önemlidir. Emax kaplamalar daha yüksek teknik hassasiyet gerektiren bir uygulamadır. Zirkonyum kaplamalar çoğu klinikte yapılırken Emax kaplama yapan klinik sayısı daha azdır. Zirkonyum, element özelliği açısından metal elementlere benzer özellik gösterir. Bu kaplamaların genellikle beyaz opak bir rengi vardır. Emax kaplamalar ise tamamen cam seramik malzemelerden üretilirler. Bunun yanında bu iki kaplamanın ortak özellikleri de bulunur. İki kaplama türünde de metal bulunmaz.

Emax kaplamalar da zirkonyum kaplamalar da gülüş estetiğinde sıklıkla tercih edilen kaplama türleri arasında yer alır. İki kaplamada da doğal dişe oldukça yakın sonuçların elde edilmesi mümkündür. Köprü bölgelerinde zirkonyum kaplamalar daha çok tercih edilir. Özellikle kuvvet dengesi açısından uzun köprülerde Emax kaplamaların kullanımı uygun değildir.

İki kaplamada metal desteksiz olmaları ile dikkat çeker. Bunun yanında her biri diğerinin yerine kullanılmaya uygun mükemmel özelliklere sahiptir. Emax kaplamalar estetik bakımdan zirkonyum kaplamalardan daha üstün bir yapıdadır. Dişlerde az bir aşındırma yapılarak rahatlıkla kullanılabilme özelliği bulunur. Emax ve zirkonyum kaplamalar arasında tercih yapılabilmesi için hastaların detaylı bir şekilde diş hekimlerince muayene edilmesi gerekir.

Emax Kaplama Mı Zirkonyum Mu?

Emax kaplama da zirkonyum da çürük, kırık, renk değiştirmiş, eksik, çarpık veya çeşitli şekillerde hasar görmüş olan dişlerin tedavi edilmesinde kullanılabilir. Bu iki kaplama arasındaki en önemli farklardan biri Emax kaplamaların zirkonyum kaplamalara nazaran daha saydam bir yapısının bulunmasıdır. Bu nedenle gülüş tasarımlarında Emax kaplamalar daha sık tercih edilir.

Emax ya da zirkonyum kaplamalardan hangisinin tercih edileceğine karar verilirken ihtiyaç duyulan kuron sayılarına bakmak gerekir. İki uygulamada tek diş için uygun olsa da çoklu uygulamalarda diş hekimlerinin değerlendirme yapması önemlidir.

Emax Kaplama Dezavantajları Nelerdir?

Emax kaplamalarda metal herhangi bir malzeme kullanılmadığı için bu kaplamaların arka öğütücü dişlerde kullanımı uygun değildir. Metal kaplamalar ile kıyaslandığında daha maliyetli bir tedavi çeşididir.

Türkiye’de Emax Kaplama Tedavisi

Türkiye’de Emax Kaplama Tedavisi
Türkiye’de Emax Kaplama Tedavisi

Türkiye’de Emax kaplama tedavileri sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Günümüzde pek çok kişi sağlık turizmi kapsamında Türkiye’ye gelerek diş kaplaması yaptırmayı tercih eder. Türkiye’de Emax kaplama tedavisi ve en uygun kliniklerle alakalı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir