Diş TedavileriDiş İmplantları

İtalya Ve Türkiye’de Diş İmplantı Maliyeti

En uygun fiyatlı diş implantı yeri olmasa da, son derece yetenekli doktorları ve cerrahları ile en yeni tıbbi teknoloji ile donatılmış tıbbi tesisleri ile ünlüdür. Ülkedeki en popüler tıbbi tedavi cerrahi, saç ekimi, kozmetik diş hekimliği ve kanser tedavisidir. İmplant diş hekimliğinde uzman İtalyan diş hekimleri bu hizmetleri sunabilir. Her yerde yetkin tıp uzmanları var, ancak uygun fiyatlı tıbbi bakım sunan pek çok yer yok. Diğer birçok ülkeye kıyasla, İtalya’da diş implantları daha pahalıya mal olmaktadır. Sonuç olarak Türkiye, yüksek kaliteli ürünleri, markaları, teknolojisi ve diş hekimleri sayesinde size Avrupa’dan daha çok uygun fiyatlı diş implantlarını sağlayacaktır.

Türkiye’nin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Güneyi Akdeniz, batısı Ege Denizi, kuzeyi ise Karadeniz ile çevrilidir. Türk karasularını içeren Marmara Denizi, İstanbul boğazlarını ve Çanakkale Boğazlarını içerir. Türkiye Cumhuriyeti olarak da bilinen Türkiye, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan bir ülkedir. Muhteşem tarihi mekânlara, berrak sulara sahip çok sayıda plaja, her şey dâhil 5 yıldızlı otellere ve muhteşem doğa harikalarına ev sahipliği yapmaktadır.

İhtiyacınız olabilecek her şey Türkiye’de mevcuttur. Sonuç olarak sadece bir turizm destinasyonu değil aynı zamanda sağlık turizmi için de bir destinasyondur. Diş turizmi pazarı, diş implantları için Avrupa’nın en iyilerinden biri olduğu için oldukça rekabetçidir. Her yıl çok sayıda hasta, birçok fayda sağlayan düşük maliyetli implantlar sağladığı için diş implantları için Türkiye’ye seyahat etmektedir.

 

diş implantı
diş implantı

 

İtalya’da Diş İmplantlarının Maliyeti Ne Kadardır?

Doğal diş gibi işlevi olan yapay dişlerin kullanıldığı diş implantları, İtalya’da yapılan hasar gören dişlerin yerini almak için bir tedavi şekli olarak kullanılmaktadır. İmplant, dişin hasarlı veya eksik kökünü değiştirdikten sonra yeni bir dişi veya köprüyü yerinde tutar. Uygun olmayan takma dişlere veya köprülere kıyasla implant cerrahisi tercih edilir. Protez veya köprü protezlerini destekleyecek yeterli doğal diş köküne sahip olmayanlar için de iyi bir alternatiftir. Kaynaklara göre bu diş tedavilerinin en pahalısı, ortalama diş implantı fiyatının 1.200 Euro olduğu özel kliniklerdir. Tıp zincirinde aynı hizmetin maliyeti 900 Euro’dur.

Türkiye’de Diş İmplantlarının Maliyeti Ne Kadardır?

Diş implantları, protez veya köprülerin aksine birkaç ay içinde çene kemiğinizle birleşir, böylece ses çıkarmaz, kaymaz veya kademeli olarak kemik kaybı yaşanmaz. Görünümünüzü iyileştirmeye ek olarak, diş implantları doğal iletişim sağlar. Diş implantları Türkiye’de 285 £ ile 600 £ arasında başlamaktadır. Dünyanın en tanınmış ve Straumann bu fiyata dâhildir.

Maliyet ayrıca implant abutmentini de içerir. İtalya’da diş implantı fiyatları ararken, neyin dâhil olduğundan her zaman emin olmalısınız. Ekstra ücret bile alabilecekleri için İtalya’daki diş implantı fiyatları. İtalyan implant markasına da dikkat etmelisiniz. En iyi bilinen implant markaları Straumann ve Osstem’dir.

İtalya Ve Türkiye’de Diş İmplantları İçin Garanti Veriyorlar Mı?

İtalya’da diş implantı ararken, diş tedavi garantisi sunup sunmadıklarını sormalısınız, aksi takdirde bu çok büyük bir dezavantajdır. Çünkü her şey ters giderse, B planını düşünmelisiniz. İtalya’daki diş implantlarının maliyeti, garanti sürelerini karşılamalıdır.

Türkiye’de saygın diş muayenehanelerinde beş yıllık bir garanti alacaksınız. İstediğiniz zaman geri dönebilirsiniz ve karşılaştığınız herhangi bir sorunda size yardımcı olurlar. Kron, köprü, kaplama veya diş implantı olması fark etmez. Hastalar hem fiziksel hem de ağız sağlığı daha önceliklidir.

İtalya Ve Türkiye’de Diş İmplantı Uygulamalarının Başarı Oranı Nedir?

Diş implantının çoğu başarılıdır. Dental implant cerrahisinin başarı oranı %95 kadar yüksektir. Olumlu sonuç almak için diş hekiminin tavsiyelerine uymalı ve ağız hijyenine gereken özeni göstermelisiniz. İmplant başarısızlığına, sinir hasarına, enfeksiyona, sinüs problemlerine ve bitişik dişler veya kan damarları gibi yakın yapıların hasar görmesine yol açabilecek komplikasyon ve yan etki potansiyeli olduğunu da belirtmekte fayda var. Fakat bu gibi durumlar çok nadiren oluşmaktadır.

Diş İmplantı İçin İtalya’da Türkiye’de İngilizce Konuşan Diş Hekimleri Bulabilir Miyim?

İtalya’da İngilizce konuşan iyi bir diş hekimi bulunması çok zahmetli olmaktadır. Büyük olasılıkla ülkenin çoğu İngilizce konuşmuyor ve sadece İtalyanca dili hâkim olmaktadır.

Diş kliniklerinde İngilizce bilen personel bulmak da zordur. Ancak, Türkiye’de bir diş kliniğinde İngilizce bilen bir diş hekimini kolayca bulabilirsiniz. Sektördeki yoğun rekabet nedeniyle İngilizce yeterliliği bir gerekliliktir. Sonuç olarak, Türkiye’de birbirinizle daha kolay iletişim kurabilecek ve anlayabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir